Skocz do zawartości

Jaki sens stawiania masowo ładowarek AC ?


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka akcja na Ursynowie że muszą podciągnąć pod jakieś limity ilość ładowarek i stawiają teraz z 10 albo lepiej na całym Ursynowie ładowarek AC. 

Tak nad tym pomyslalem i to jest bez sensu.

 

Ci co mają własne ev na Ursynowie pewnie ogarnęli jakaś własną ładowarkę. Ci co przejazdem nie będą się przecież ładować na AC przez 5 godzin. Mieszkańcy bez ładowarki nie będą tego używać bo cena 2 zł za 1 kW.

 

Dla kogo to jest ???

 

BTW. Dodam że na całym Ursynowie obecnie ładowarek DC jest zero. Budują dwie dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi nie kupi EV dopóki nie będzie miało gdzie ładować. Trzeba przyznać, ze jest w tym logika. 

 

Powinno się stawiać zarówno AC jak i DC. 

Na wszystkich stacjach benzynowych powinny być minimum 2 CCS po x 200 kW. 

 

A AC powinny być na minimum 5% wszystkich miejsc parkingowych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2022 o 11:01, PawelWaw napisał(a):

BTW. Dodam że na całym Ursynowie obecnie ładowarek DC jest zero. Budują dwie dopiero.

 

Jest zupełnie odwrotnie niż myślisz, w noclegowniach, na parkingach sens ma wyłącznie AC. DC jest rozwiązaniem na autostradę / ekspresowkę / krajówkę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, format napisał(a):

 

Jest zupełnie odwrotnie niż myślisz, w noclegowniach, na parkingach sens ma wyłącznie AC. DC jest rozwiązaniem na autostradę / ekspresowkę / krajówkę.

DC w mieście można się też ładować 1-2 razy ~50% w tygodniu jak w moim przypadku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HanYs napisał(a):

DC w mieście można się też ładować 1-2 razy ~50% w tygodniu jak w moim przypadku. 

 

 

Mimo wszystko mądrzej by było gdybyś miał słupek pod domem, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

To by miało sens gdyby te słupki nie były po 2 zl


Będziesz miał w domu po 2.50 to zmienisz zdanie. ;]
U mnie dziś cena za kWh dojdzie do 8.70 kr (3.70 zł). W nocy dwa razy taniej, ale dalej drogo!

  • Haha 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, HelixSv napisał(a):

Będziesz miał w domu po 2.50 to zmienisz zdanie. ;]
U mnie dziś cena za kWh dojdzie do 8.70 kr (3.70 zł). W nocy dwa razy taniej, ale dalej drogo!

 

Jak w domu będzie 2.50 to w słupku będzie 10. Tu jest Polska.

;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HelixSv napisał(a):


Będziesz miał w domu po 2.50 to zmienisz zdanie. ;]
U mnie dziś cena za kWh dojdzie do 8.70 kr (3.70 zł). W nocy dwa razy taniej, ale dalej drogo!

 

Tylko Panda z LPG ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Furvus_Eques napisał(a):

Jak w domu będzie 2.50 to w słupku będzie 10. Tu jest Polska.

;]

 

Zapomniałeś o 4zł! Już wkrótce! :old:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2022 o 11:01, PawelWaw napisał(a):

Jest taka akcja na Ursynowie że muszą podciągnąć pod jakieś limity ilość ładowarek i stawiają teraz z 10 albo lepiej na całym Ursynowie ładowarek AC. 

Tak nad tym pomyslalem i to jest bez sensu.

 

Ci co mają własne ev na Ursynowie pewnie ogarnęli jakaś własną ładowarkę. Ci co przejazdem nie będą się przecież ładować na AC przez 5 godzin. Mieszkańcy bez ładowarki nie będą tego używać bo cena 2 zł za 1 kW.

 

Dla kogo to jest ???

 

BTW. Dodam że na całym Ursynowie obecnie ładowarek DC jest zero. Budują dwie dopiero.

Jakiś sens jest .. u mnie są 3 miejsca w okolicy: 2 z DC i jedna z AC. Mowa o darmowych oczywiście. Ta z AC ma 3 ładowarki .. które są gniazdem 230V na kartę :bzik:. Z tego co widzę, to ludzie jadąc do pracy zostawiają auto. Wcześniej sporo aut ładowało się w nocy, ale podobno już kilka EV tam zwineli :(.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2022 o 11:01, PawelWaw napisał(a):

Jest taka akcja na Ursynowie że muszą podciągnąć pod jakieś limity ilość ładowarek i stawiają teraz z 10 albo lepiej na całym Ursynowie ładowarek AC. 

Tak nad tym pomyslalem i to jest bez sensu.

 

Może ktoś się dokopał do jakiś dokumentów, że jest budżet celowy do wydania do końca roku, to stawiają co się da ;)

 

Takie wolne ładowarki moim zdaniem mają sens dla kogoś kto tam przyjechał powiedzmy w gości.

Się podstawi i po paru godzinach ma naładowane auto, nie będzie musiał się po trasie ładować.

 

Jakbym miał pod taki słupek schodzić z mieszkania na ładowanie, a za parę godzin wracać i gdzieś auto przeparkowywać....i tak kilka razy w tygodniu, to bym się pociął ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Może ktoś się dokopał do jakiś dokumentów, że jest budżet celowy do wydania do końca roku, to stawiają co się da ;)

 

Takie wolne ładowarki moim zdaniem mają sens dla kogoś kto tam przyjechał powiedzmy w gości.

Się podstawi i po paru godzinach ma naładowane auto, nie będzie musiał się po trasie ładować.

 

Jakbym miał pod taki słupek schodzić z mieszkania na ładowanie, a za parę godzin wracać i gdzieś auto przeparkowywać....i tak kilka razy w tygodniu, to bym się pociął ;]

 

czemu kilka razy w tyg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał(a):

 

czemu kilka razy w tyg ?

 

Bo zasięg na jednym ładowaniu jest mniejszy niż moje tygodniowe przejazdy? :)

 

Co do zasięgu. Ostatnio odkryłem pewną funkcję w elektryku.

Auto zaśnieżone, kombinuję co by tu zrobić żeby samemu nie odśnieżać ;]

Znalazłem jakąś funkcję z ogrzewaniem szyby przedniej na maks dmuchawą, a dodatkowo sobie przypomniałem że mam w przedniej szybie takie druty wtopione do ogrzewania.

Odpaliłem co się dało i po dwudziestu sekundach wystarczyło tylko wycieraczki włączyć, bo się cały lód ze śniegiem rozpuścił ;]

 

Tylko tak. Przed uruchomieniem tego, zasięg mi pokazywało 177km, a jak odpaliłem "turbo", to się zasięg zmienił na.....81km :hehe:

Całe szczęście, że po krótkim używaniu i wyłączeniu tego cuda, zasięg powrócił na ten lepszy poziom (prawie) ;]

 

Mogłem pewnie użyć jakiejś opcji zdalnego ogrzewania, ale najpierw trzeba być mniej leniwym, aby to chcieć ustawić ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Bo zasięg na jednym ładowaniu jest mniejszy niż moje tygodniowe przejazdy? :)

 

Co do zasięgu. Ostatnio odkryłem pewną funkcję w elektryku.

Auto zaśnieżone, kombinuję co by tu zrobić żeby samemu nie odśnieżać ;]

Znalazłem jakąś funkcję z ogrzewaniem szyby przedniej na maks dmuchawą, a dodatkowo sobie przypomniałem że mam w przedniej szybie takie druty wtopione do ogrzewania.

Odpaliłem co się dało i po dwudziestu sekundach wystarczyło tylko wycieraczki włączyć, bo się cały lód ze śniegiem rozpuścił ;]

 

Tylko tak. Przed uruchomieniem tego, zasięg mi pokazywało 177km, a jak odpaliłem "turbo", to się zasięg zmienił na.....81km :hehe:

Całe szczęście, że po krótkim używaniu i wyłączeniu tego cuda, zasięg powrócił na ten lepszy poziom (prawie) ;]

 

Mogłem pewnie użyć jakiejś opcji zdalnego ogrzewania, ale najpierw trzeba być mniej leniwym, aby to chcieć ustawić ;]

 

mi to 450 starczy na 2 tygodnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kravitz napisał(a):

 

Bo zasięg na jednym ładowaniu jest mniejszy niż moje tygodniowe przejazdy? :)

 

Co do zasięgu. Ostatnio odkryłem pewną funkcję w elektryku.

Auto zaśnieżone, kombinuję co by tu zrobić żeby samemu nie odśnieżać ;]

Znalazłem jakąś funkcję z ogrzewaniem szyby przedniej na maks dmuchawą, a dodatkowo sobie przypomniałem że mam w przedniej szybie takie druty wtopione do ogrzewania.

Odpaliłem co się dało i po dwudziestu sekundach wystarczyło tylko wycieraczki włączyć, bo się cały lód ze śniegiem rozpuścił ;]

 

Tylko tak. Przed uruchomieniem tego, zasięg mi pokazywało 177km, a jak odpaliłem "turbo", to się zasięg zmienił na.....81km :hehe:

Całe szczęście, że po krótkim używaniu i wyłączeniu tego cuda, zasięg powrócił na ten lepszy poziom (prawie) ;]

 

Mogłem pewnie użyć jakiejś opcji zdalnego ogrzewania, ale najpierw trzeba być mniej leniwym, aby to chcieć ustawić ;]

Mi takie odmrażanie auta zabiera 1% baterii czyli około 4 mile zasięgu 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, HanYs napisał(a):

Mi takie odmrażanie auta zabiera 1% baterii czyli około 4 mile zasięgu 😁

 

Jemu niewiele więcej, komp mu policzył jaki będzie miał zasięg gdy farelka będzie grzała przez całą drogę na pełnej pompie. Jakby tak miał jechać to po 15 minutach miałby 60 stopni w kabinie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, format napisał(a):

 

Jemu niewiele więcej, komp mu policzył jaki będzie miał zasięg gdy farelka będzie grzała przez całą drogę na pełnej pompie. Jakby tak miał jechać to po 15 minutach miałby 60 stopni w kabinie.


Dokladnie tak, z tym ze pewnie by zeszło 2% bo bateria jednak mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, iwik napisał(a):

Zobacz jakie sa stawki w taryfach C już teraz. Nie, nie będą po 2 zł ;]

 

To jest właśnie pewien kłopot.

Bo słupek jest zasadniczo dla odbiorcy indywidualnego, ale jednak jedzie na taryfie dla firm, bo firma ten słupek zainstalowała i czerpie korzyści z jego "najmu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kravitz napisał(a):

To jest właśnie pewien kłopot.

Bo słupek jest zasadniczo dla odbiorcy indywidualnego

Pewnie można by to jakoś obejść i wciągnąć do taryfy G jakby 'właścicielami' słupków były np wspólnoty mieszkaniowe (choć w sumie nie wiem czy teraz energia na częściach wspólnych jak klatki schodowe czy latarnie na terenie osiedli jest w taryfach G). Ale zaczął by się problem kto ma za to i jak zapłacić, bo ci co nie korzystają przecież nie mają zamiaru się do tego dokładać. Jasne, że wszystko jest możliwe, słupek może być uruchamiany indywidualną kartą gdzie będzie od razu billing, ale weź to wytłumacz na takim zebraniu wspólnoty. A zawsze trafi się jakiś pan Janusz co "mu to nie potrzebne, więc nie i ch..." :hehe: 

 

Edytowane przez iwik
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.