Skocz do zawartości

Grzejniki elektryczne do domku letniskowego


CiniO

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, potrzebuje porady.

Jest sobie domek letniskowy (murowany), ogrzewany kominkiem.

Potrzeba tam zamontować kilka grzejników elektrycznych (3, może 4), które mają służyć w następujących celach:

1. utrzymać dodatnią temperature gdy w domku nikogo nie ma.

2. dogrzać pokoje podczas pobytu (zwłaszcza nad ranem jak już kominek dawno przygasł i w pokojach się zaczyna robić chłodniej).

3. ewentualnie mieć możliwość włączyć się zdalnie z pełną mocą na kilka godzin przed przyjazdem aby zagrzać domek.

4. móc działać tylko i wyłącznie w godzinach zgodnych z najtańszą strefą czasową w taryfie G13. (n.p. 21-7 oraz 13-16 a w weekendy caly dzien) i nie ulec resetowi takich ustawień w przypadku nawet dłuższego braku prądu.

 

Myślałem nad jakimś rozwiązaniem Dimplexa albo Atlantica ze zdalnym sterowaniem, ale cenowo to wychodzi dość drogo, i wcale nie jestem pewny czy takie grzejniki spełnią wszyskie moje warunki. Dodatkowo żaden sprzedawca nie jest jakoś chętny wypożyczyć jednego na testy.

 

Zastanawiam się czy nie olać poprostu punku 3, i nie kupić najprostszych marketowych grzejników ze zwykłym termostatem w postaci pokrętła, i do tego dokupić jakieś programatory czasowe przez które wepnę te grzejniki do prądu.

 

Pytanie tylko czy ktoś mi może polecić jakieś sensowne programatory czasowe, w których można ustawić dokładny harmonogram włączeń/wyłączeń na cały tydzień, i które nie rozsynchronizują się przez brak prądu przez godzine, dzien czy nawet tydzień. I jeszcze dodatkowo takie, które będą w stanie obsłużyć grzejnik, o poborze mocy rzędu 2kW i się przy tym nie spalą.

Niby takie zwykłe marketowe programatory mają rating do 16A (3.68kW) ale szczerze wątpie, aby one wytrzymały przy ciągłym poborze tego typu prądu.

 

Proszę o poradę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, potrzebuje porady.
Jest sobie domek letniskowy (murowany), ogrzewany kominkiem.
Potrzeba tam zamontować kilka grzejników elektrycznych (3, może 4), które mają służyć w następujących celach:
1. utrzymać dodatnią temperature gdy w domku nikogo nie ma.
2. dogrzać pokoje podczas pobytu (zwłaszcza nad ranem jak już kominek dawno przygasł i w pokojach się zaczyna robić chłodniej).
3. ewentualnie mieć możliwość włączyć się zdalnie z pełną mocą na kilka godzin przed przyjazdem aby zagrzać domek.
4. móc działać tylko i wyłącznie w godzinach zgodnych z najtańszą strefą czasową w taryfie G13. (n.p. 21-7 oraz 13-16 a w weekendy caly dzien) i nie ulec resetowi takich ustawień w przypadku nawet dłuższego braku prądu.
 
Myślałem nad jakimś rozwiązaniem Dimplexa albo Atlantica ze zdalnym sterowaniem, ale cenowo to wychodzi dość drogo, i wcale nie jestem pewny czy takie grzejniki spełnią wszyskie moje warunki. Dodatkowo żaden sprzedawca nie jest jakoś chętny wypożyczyć jednego na testy.
 
Zastanawiam się czy nie olać poprostu punku 3, i nie kupić najprostszych marketowych grzejników ze zwykłym termostatem w postaci pokrętła, i do tego dokupić jakieś programatory czasowe przez które wepnę te grzejniki do prądu.
 
Pytanie tylko czy ktoś mi może polecić jakieś sensowne programatory czasowe, w których można ustawić dokładny harmonogram włączeń/wyłączeń na cały tydzień, i które nie rozsynchronizują się przez brak prądu przez godzine, dzien czy nawet tydzień. I jeszcze dodatkowo takie, które będą w stanie obsłużyć grzejnik, o poborze mocy rzędu 2kW i się przy tym nie spalą.
Niby takie zwykłe marketowe programatory mają rating do 16A (3.68kW) ale szczerze wątpie, aby one wytrzymały przy ciągłym poborze tego typu prądu.
 
Proszę o poradę.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jak jest wifi w domku to kupić najzwyklejsze grzejniki elektryczne w marketu a do tego dołożyć na każdy gniazdko sterowane po wifi i tam poustawiać dowolne harmonogramy

Jak będzie konieczność włączenia przed przyjazdem z wyprzedzeniem to są dwa kliknięcia komórką i grzejniki pracują
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, CiniO napisał(a):

Proszę o poradę

Tak jak radzi @ppmarian. Zakładam, że chcąc sterować zdalnie masz w domku wifi. Zaletą rozwiązania jest cena, natomiast wadą, że nie zmienisz zdalnie temperatury zadanej na grzejniku. Czyli jeśli ustawisz tylko dodatnią parę stopni na grzejnikach, żeby nie zamarzło, to zdalnie jej sobie nie podniesiesz przed przyjazdem. Chyba, że ustawisz temperaturę na wyższą, a włączaniem grzejników będziesz sterował przez zewnętrzny czujnik. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiscie to będzie najrozsądniejsza opcja.

Pytanie tylko jaki konkretnie sprzęt dobrać do tego sterowania przez wifi?

Taki aby to miało ręce i nogi oraz żeby nie zabił go duży pobór prądu przez grzejniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, CiniO napisał(a):

Chyba rzeczywiscie to będzie najrozsądniejsza opcja.

Pytanie tylko jaki konkretnie sprzęt dobrać do tego sterowania przez wifi?

Taki aby to miało ręce i nogi oraz żeby nie zabił go duży pobór prądu przez grzejniki.

 

Do utrzymywania temperatury to chyba olejowe najlepsze, a do szybkiego nagrzewania konwektorowe. Wydaje mi się, że wszystkie będą zużywały podobne ilości prądu, bo będą miały podobną sprawność. Może klimatyzator z funkcją grzania? 

Edycja 

A może właśnie pomieszać i (nie wiem jak duży to domek) ze dwa grzejniki i ustawić na stałe temperaturę minimalną jaką chcesz mieć (żeby instalacje nie zamarzły) i klimatyzator do szybkiego dogrzewania. 

Edytowane przez janusz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, CiniO napisał(a):

Koledzy, potrzebuje porady.

Jest sobie domek letniskowy (murowany), ogrzewany kominkiem.

Potrzeba tam zamontować kilka grzejników elektrycznych (3, może 4), które mają służyć w następujących celach:

1. utrzymać dodatnią temperature gdy w domku nikogo nie ma.

2. dogrzać pokoje podczas pobytu (zwłaszcza nad ranem jak już kominek dawno przygasł i w pokojach się zaczyna robić chłodniej).

3. ewentualnie mieć możliwość włączyć się zdalnie z pełną mocą na kilka godzin przed przyjazdem aby zagrzać domek.

4. móc działać tylko i wyłącznie w godzinach zgodnych z najtańszą strefą czasową w taryfie G13. (n.p. 21-7 oraz 13-16 a w weekendy caly dzien) i nie ulec resetowi takich ustawień w przypadku nawet dłuższego braku prądu.

 

Myślałem nad jakimś rozwiązaniem Dimplexa albo Atlantica ze zdalnym sterowaniem, ale cenowo to wychodzi dość drogo, i wcale nie jestem pewny czy takie grzejniki spełnią wszyskie moje warunki. Dodatkowo żaden sprzedawca nie jest jakoś chętny wypożyczyć jednego na testy.

 

Zastanawiam się czy nie olać poprostu punku 3, i nie kupić najprostszych marketowych grzejników ze zwykłym termostatem w postaci pokrętła, i do tego dokupić jakieś programatory czasowe przez które wepnę te grzejniki do prądu.

 

Pytanie tylko czy ktoś mi może polecić jakieś sensowne programatory czasowe, w których można ustawić dokładny harmonogram włączeń/wyłączeń na cały tydzień, i które nie rozsynchronizują się przez brak prądu przez godzine, dzien czy nawet tydzień. I jeszcze dodatkowo takie, które będą w stanie obsłużyć grzejnik, o poborze mocy rzędu 2kW i się przy tym nie spalą.

Niby takie zwykłe marketowe programatory mają rating do 16A (3.68kW) ale szczerze wątpie, aby one wytrzymały przy ciągłym poborze tego typu prądu.

 

Proszę o poradę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystko napisze ci @rwIcIk bo ma dokładnie taki sam system.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, CiniO napisał(a):

Chyba rzeczywiscie to będzie najrozsądniejsza opcja.

Pytanie tylko jaki konkretnie sprzęt dobrać do tego sterowania przez wifi?

Taki aby to miało ręce i nogi oraz żeby nie zabił go duży pobór prądu przez grzejniki.

 

 

Większość "inteligentnych" gniazdek pozwala na obciążenie ich do 3.68 kW, trzeba zwrócić uwagę, bo trafiają się też takie do 2.5 kW. Grzejniki pewnie są też do max 2.5 kW.

 

A co wybrać? 

Te gniazdka różnią się głównie systemem/aplikacją do obsługi - są działające pod Xiaomi, Ewelink, Tuya.

Osobiście wybieram Tuya - bo nie ma lagów jak Xiaomi i działa również lokalnie bez dostępu do Internetu

 

Jeśli chodzi o funkcje - można sobie ustawić harmonogramy, timery, sceny - proste funkcje w stylu: jeżeli na dodatkowym czujniku temperatura spadnie do x to włącz gniazdko. Niektóre mają również wbudowany pomiar pobranej mocy.

 

Jeżeli chcesz robić automatyzacje to ważne aby wszystko było jednego systemu (tutaj/Xiaomi/Ewelinka) bo inaczej trzeba stawiać serwer z home assistantem i to odpowiednio konfigurować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w garażu gniazdka Sonoff. Teraz są nowe po zigbi i są na prawdę ok. Do tego bramka zigbi, można dać dodatkowe włączniki i wszystko tanio i stabilnie. Możesz dać dodatkowe czujniki temperatury i ustawić włącznie gniazdek jak temperatura w domku spadnie poniżej 2 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tomo napisał(a):

 

Wszystko napisze ci @rwIcIk bo ma dokładnie taki sam system.

 

W moim domku ma grzejniki elektryczne panelowe (olejowe) z termostatami.

Gdy robi się chłodniej, włączam je w pomieszczeniach gdzie jest lodówka, woda. 3-4 grzejniki ustawione na 1/3 skali albo i mniej. Gdy nie ma mrozu, może być mniej, gdy idą mrozy, trzeba trochę więcej.

Wystarczają grzejniki 1 -1.5 kW.

Bo i tak grzeję kominkiem, gdy tam jesteśmy.

Temperatura nie spada wewnątrz poniżej 10 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rwIcIk napisał(a):

W moim domku ma grzejniki elektryczne panelowe (olejowe) z termostatami.

Gdy robi się chłodniej, włączam je w pomieszczeniach gdzie jest lodówka, woda. 3-4 grzejniki ustawione na 1/3 skali albo i mniej. Gdy nie ma mrozu, może być mniej, gdy idą mrozy, trzeba trochę więcej.

Wystarczają grzejniki 1 -1.5 kW.

Bo i tak grzeję kominkiem, gdy tam jesteśmy.

Temperatura nie spada wewnątrz poniżej 10 st.

Dzięki za odp.

A masz jakiś system sterowania tymi grzejnikami zdalnie? (włączania, wyłączania, ustawiania zakresów czasowych działania)?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CiniO napisał(a):

Dzięki za odp.

A masz jakiś system sterowania tymi grzejnikami zdalnie? (włączania, wyłączania, ustawiania zakresów czasowych działania)?

 

Nic 😁

Włączam jeden w kuchni jak się zaczyna schładzać jesienią. Potem koleiny w pokoju i następny w łazience, jak idą mrozy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2022 o 01:29, CiniO napisał(a):

Koledzy, potrzebuje porady.

Jest sobie domek letniskowy (murowany), ogrzewany kominkiem.

Potrzeba tam zamontować kilka grzejników elektrycznych (3, może 4), które mają służyć w następujących celach:

1. utrzymać dodatnią temperature gdy w domku nikogo nie ma.

2. dogrzać pokoje podczas pobytu (zwłaszcza nad ranem jak już kominek dawno przygasł i w pokojach się zaczyna robić chłodniej).

3. ewentualnie mieć możliwość włączyć się zdalnie z pełną mocą na kilka godzin przed przyjazdem aby zagrzać domek.

4. móc działać tylko i wyłącznie w godzinach zgodnych z najtańszą strefą czasową w taryfie G13. (n.p. 21-7 oraz 13-16 a w weekendy caly dzien) i nie ulec resetowi takich ustawień w przypadku nawet dłuższego braku prądu.

 

Myślałem nad jakimś rozwiązaniem Dimplexa albo Atlantica ze zdalnym sterowaniem, ale cenowo to wychodzi dość drogo, i wcale nie jestem pewny czy takie grzejniki spełnią wszyskie moje warunki. Dodatkowo żaden sprzedawca nie jest jakoś chętny wypożyczyć jednego na testy.

 

Zastanawiam się czy nie olać poprostu punku 3, i nie kupić najprostszych marketowych grzejników ze zwykłym termostatem w postaci pokrętła, i do tego dokupić jakieś programatory czasowe przez które wepnę te grzejniki do prądu.

 

Pytanie tylko czy ktoś mi może polecić jakieś sensowne programatory czasowe, w których można ustawić dokładny harmonogram włączeń/wyłączeń na cały tydzień, i które nie rozsynchronizują się przez brak prądu przez godzine, dzien czy nawet tydzień. I jeszcze dodatkowo takie, które będą w stanie obsłużyć grzejnik, o poborze mocy rzędu 2kW i się przy tym nie spalą.

Niby takie zwykłe marketowe programatory mają rating do 16A (3.68kW) ale szczerze wątpie, aby one wytrzymały przy ciągłym poborze tego typu prądu.

 

Proszę o poradę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napisze co ja mm

2 grzejniki olejowe 1300 W

3 czujniki temperatury - taras parter piętro

2 włączniki i bramka  Tuya Smart

Potrzebna jest mała skrzynka typu ruter z dostępem do internetu po wi fi

Ja swoją banderoze zdalnie kontroluje przez aplikacje w telefonie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w jednym miejscu inteligentny grzejnik od Xiaomi i sam grzejnik jest ok: ładny, mały i działa bez zarzutu.

Niestety sam grzejnik ma opcję ustawienia minimalnej temperatury na 16 stopni, nie mniej.

Funkcje czasowe i automatyzacja działa ok, również z możliwością określenia że dana reguła ma działać tylko w określonych godzinach.

 

Natomiast jeśli byś chciał aby to było z opcją "uruchom grzejnik gdy temperatura spadnie do 6 stopni", to konieczny jest dodatkowy czujnik temperatury, aby ekosystem Xiaomi miał dane cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj grzejników do kontenerów - z demobilu dostaniesz w dobrej cenie. Mają opcję przeciw zamarzaniu (na termostacie). 

Co do sterowania zdalnego, szkoda nerwów, bo przyjeżdżając do domku i tak nagrzeją pokój bardzo szybko (kilkanaście minut)

Ale jeśli już ja bym coś takiego koniecznie miał robić, to w rozdzielnicy zamontowałbym dla nich oddzielny obwód sterowany przez stycznik (obciążenie) z opcją jaką się chce - wifi, czasówka itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2022 o 11:27, CiniO napisał(a):

Chyba rzeczywiscie to będzie najrozsądniejsza opcja.

Pytanie tylko jaki konkretnie sprzęt dobrać do tego sterowania przez wifi?

Taki aby to miało ręce i nogi oraz żeby nie zabił go duży pobór prądu przez grzejniki.

 

Możesz zamiast gniazdek kupić grzejniki Xiaomi i będziesz mieć, co potrzebujesz. Podłączysz do wifi, ustawisz harmonogramy, temperaturę. A w razie potrzeby nagrzejesz, zanim przyjedziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, qtik1 napisał(a):

Możesz zamiast gniazdek kupić grzejniki Xiaomi i będziesz mieć, co potrzebujesz. Podłączysz do wifi, ustawisz harmonogramy, temperaturę. A w razie potrzeby nagrzejesz, zanim przyjedziesz

 

Ne do końca. Jak włączysz grzejnik, to minimalna temperatura do utrzymania to 16 stopni. Pisałem o tym wcześniej, że sam grzejnik nie nada się na ochronę przed mrozem, bo nie ustawisz monitoringu na mniej. A nawet jak wyłączy, to z poziomu grzejnika nie ma opcji podglądu aktualnej temperatury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K3 napisał(a):

 

Ne do końca. Jak włączysz grzejnik, to minimalna temperatura do utrzymania to 16 stopni. Pisałem o tym wcześniej, że sam grzejnik nie nada się na ochronę przed mrozem, bo nie ustawisz monitoringu na mniej. A nawet jak wyłączy, to z poziomu grzejnika nie ma opcji podglądu aktualnej temperatury...

Masz rację, ewentualnie można termometr dokupić i dodatkowa bramkę. Wówczas będzie można ustawić warunek utrzymania temperatury w zakresie 6-7 stopni. Ale chyba w takim razie taniej będzie kupić gniazdka, termometr, bramę i tanie grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie na wifi tak jak pisali koledzy. Jak byś mógł dołożyć trochę $$$ to zamiast grzejników z marketu zakupić panele na podczerwień.

Testuję od 2 tyg taki.

https://allegro.pl/oferta/wertberg-panel-podczerwien-grzejnik-ir-outlet-b-12889554157

+

Najprostsze sterowanie 

https://allegro.pl/oferta/termostat-gniazdkowy-regulator-temperatury-ts05-7049044960

Bo mam słaby zasięg wifi.

Ustawiłem na 5 stopni i w ostatnie mrozy -10 -15 stopni utrzymywał zadaną temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tre-Bor napisał(a):

Sterowanie na wifi tak jak pisali koledzy. Jak byś mógł dołożyć trochę $$$ to zamiast grzejników z marketu zakupić panele na podczerwień.

Testuję od 2 tyg taki.

https://allegro.pl/oferta/wertberg-panel-podczerwien-grzejnik-ir-outlet-b-12889554157

 

 

Ja kupiłem TAKI i będę testował. To się mocno nagrzewa? Chce to pod sufitem zamontować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2022 o 13:51, zet napisał(a):

Poszukaj grzejników do kontenerów - z demobilu dostaniesz w dobrej cenie

Aktualnie użytkuję kontenery, raczej renomowanej firmy i są w nich takie grzejniki:

https://allegro.pl/oferta/stiebel-cwm-2000-konwektor-niskotemperaturowy-2kw-12458642730

Programator czasowy daje radę. Jedyny minus że chyba czujnik temperatury mają gdzieś nisko a w kontenerach najbardziej pizdzi od narożnika przy podłodze. I stąd podgrzewają trochę bardziej niż ustawiona temperatura. Ale pyzatym bardzo fajnie działają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2022 o 10:48, Tre-Bor napisał(a):

Nie nagrzewa się mocno, fale podczerwieni grzeją. Można montować na suficie.


Zamontowałem na suficie. Po 30 minutach grzania nie podniósł temperatury nawet o 1 stopień. Czuć ciepło, ale nic nie nagrzewa. Oko co jestem mocno rozczarowany. Jednak dmuchawa 2000w ogrzewa bardzo szybko i skutecznie. Ale dam mu jeszcze szanse, niech popracuje dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Olas1 napisał(a):


Zamontowałem na suficie. Po 30 minutach grzania nie podniósł temperatury nawet o 1 stopień. Czuć ciepło, ale nic nie nagrzewa. Oko co jestem mocno rozczarowany. Jednak dmuchawa 2000w ogrzewa bardzo szybko i skutecznie. Ale dam mu jeszcze szanse, niech popracuje dłużej. 

zdaj relacje, bardzo jestem ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Olas1 napisał(a):


Zamontowałem na suficie. Po 30 minutach grzania nie podniósł temperatury nawet o 1 stopień. Czuć ciepło, ale nic nie nagrzewa. Oko co jestem mocno rozczarowany. Jednak dmuchawa 2000w ogrzewa bardzo szybko i skutecznie. Ale dam mu jeszcze szanse, niech popracuje dłużej. 

Nie wiem jak to co masz ale ogólnie promienniki nie mają ogrzewać powietrze, tylko ludzi. Wiem, że stosuje się w halach produkcyjnych bezpośrednio nad stojącymi przy taśmie pracownikami. Temperatura powietrza jest niska ale ludziom jest ciepło. Chyba, że jest tam jakaś powierzchnia którą promiennik ogrzewa i ona robi za kaloryfer, to może jest inaczej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Camel napisał(a):

zdaj relacje, bardzo jestem ciekawy.

 

Po całej nocy grzania w garażu temperatura wzrosła do 10.3st 🤣 no słabo... 

A ten skok między 19:00 a 20:00 to dmuchawa 2000W :) 

Potem spadło do 8st i całą noc pracowało IR.

Słoneczko które kupiłem za 50zł też ma 800W i poza beznadziejnym wykonaniem spełnia swoją rolę 5 razy lepiej niż grzejnik IR za prawie 500zł.

No chyba, że tak jest jak pisze #yack, że to służy tylko do ogrzania ludzi, ale w takim razie po co to montować w domach? kanapa zimna, a ty leżysz na niej na go, bo Ci ciepło? No coś mi tu nie gra... 

 

image.png.4a189ef387e62e28159a2a7d95dc28db.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, yack napisał(a):

Nie wiem jak to co masz ale ogólnie promienniki nie mają ogrzewać powietrze, tylko ludzi. Wiem, że stosuje się w halach produkcyjnych bezpośrednio nad stojącymi przy taśmie pracownikami. Temperatura powietrza jest niska ale ludziom jest ciepło. Chyba, że jest tam jakaś powierzchnia którą promiennik ogrzewa i ona robi za kaloryfer, to może jest inaczej

 

Wisi na suficie, pod nim jest betonowa podłoga i po bokach milion różnych rzeczy. Póki co jestem mega rozczarowany.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wisi na suficie, pod nim jest betonowa podłoga i po bokach milion różnych rzeczy. Póki co jestem mega rozczarowany.  
To jest dobre do miejscowego podgrzewania najczęściej osób które pracują np w zimej hali.

Do Twojego przeznaczenia to się nie nadaje.

Nie ma szans miejscowo podgrzać grzejnikiem konwekcyjnym miejsca pracy osoby na np zimnej hali, można to po części osiągnąć ogrzewaniem pkt nadmuchowym ale to to mało komfortowe. Tylko infrared w takich sytuacjach daje poczucie komfortu ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał(a):

To jest dobre do miejscowego podgrzewania najczęściej osób które pracują np w zimej hali.

Do Twojego przeznaczenia to się nie nadaje.

Nie ma szans miejscowo podgrzać grzejnikiem konwekcyjnym miejsca pracy osoby na np zimnej hali, można to po części osiągnąć ogrzewaniem pkt nadmuchowym ale to to mało komfortowe. Tylko infrared w takich sytuacjach daje poczucie komfortu ciepła.
 


W rakiem razie wszystkie reklamy i opisy tego urządzenia kłamią. Zapewne odeśle to w diabły po świętach. 
 

https://new-electric.pl/2994-promiennik-podczerwieni-cronos-carbon-800w.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia-jak jest licznik dwutaryfowy, to najlepszy jest piec akumulacyjny. 

Spory wydatek na początek, ale grzeje bardzo efektywnie. 

 

Programatorów uzywam takich zwykłych, marketowych za ok.50zł i one mają jakiś rodzaj akumulatora w środku, bo podtrzymują ustawienia po zaniku zasilania. 

Do sterowania urządzeniami do 3kW u mnie zdają egzamin. Mocniejszych nie miałem potrzeby testować.

Mają od 10 d0 30 programów-dzień tygodnia, godzina, minuta. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ghost2255 napisał(a):

Z własnego doświadczenia-jak jest licznik dwutaryfowy, to najlepszy jest piec akumulacyjny. 

Spory wydatek na początek, ale grzeje bardzo efektywnie. 

 

Programatorów uzywam takich zwykłych, marketowych za ok.50zł i one mają jakiś rodzaj akumulatora w środku, bo podtrzymują ustawienia po zaniku zasilania. 

Do sterowania urządzeniami do 3kW u mnie zdają egzamin. Mocniejszych nie miałem potrzeby testować.

Mają od 10 d0 30 programów-dzień tygodnia, godzina, minuta. 

Akumulacyjny drogi, a może „olejak” - trzyma tez długo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Camel napisał(a):

Akumulacyjny drogi, a może „olejak” - trzyma tez długo ?

 

3 minuty temu, ghost2255 napisał(a):

Akumulacyjny trzyma wiele godzin. Olejak stygnie max. kilkadziesiąt minut.

Ale można ustawić grzanie w tańszej taryfie, domniemam w nocy, a wyłączać w dzień? 

Pomieszczenia chyba tak szybko nie wystygną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał(a):

 

Ale można ustawić grzanie w tańszej taryfie, domniemam w nocy, a wyłączać w dzień? 

Pomieszczenia chyba tak szybko nie wystygną?

Oczywiście.

Programator za 50zł umożliwia całkowitą dowolność w ustawianiu godzin i okresów grzania.

Jednak dalej twierdzę, ze nie będzie to efektywne w przypadku olejaka, bo pomieszczenie się wychłodzi i ponowne ogrzanie go zajmuje dużo czasu i pochłania sporo energii.

 

Przerabiałem piecyki na LPG, olejaki, konwektory, farelki i najlepiej zawsze wychodził piec akumulacyjny. Zarówno pod względem temperatury, komfortu termicznego(brak dużych różnic różnic podczas doby) oraz kosztów.

 

Nikogo nie namawiam, tylko dzielę się własnymi doświadczeniami.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał(a):

 

Ale można ustawić grzanie w tańszej taryfie, domniemam w nocy, a wyłączać w dzień? 

Pomieszczenia chyba tak szybko nie wystygną?

Zasadniczo to w G12 mamy nocą 8 godzin tańszych i 2 w dzień.

Pytanie tylko jak z cenami po nowym roku, bo przepowiadacze internetowi mówią o wzroście cen dla tańszej taryfy z obecnych 40 groszy na 1 zeta8] 

Przy grzaniu elektryką raczej ciężko będzie się zmieścić w tanim limicie 2000 kWh;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, volf6 napisał(a):

Zasadniczo to w G12 mamy nocą 8 godzin tańszych i 2 w dzień.

Pytanie tylko jak z cenami po nowym roku, bo przepowiadacze internetowi mówią o wzroście cen dla tańszej taryfy z obecnych 40 groszy na 1 zeta8] 

Przy grzaniu elektryką raczej ciężko będzie się zmieścić w tanim limicie 2000 kWh;]

Już wcześniej nie mieściłem się 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.