Skocz do zawartości

KzAK jakie kombi do 5 dych


alvin

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, AstraC napisał(a):

Nie mylisz 1.5 z 1.6? Te miały problemy z chłodzeniem, ale była akcja serwisowa i jak nie zdążył się przegrzać to powinno być ok, 1.5 R4 na pewno nie miał problemów, a nie słyszałem żeby R3 w MK4 miał, choć się nie wczytywałem.

Na facebookowej grupie mk3 ,co nie którzy opisywali  tez problemy z uciekającym płynem chłodniczym, problemami przy silniku.Ważne czy olej był zmieniany co 10-15 tys .Te motory sa delikatne ..Wiec najlepiej aby auto było od pierwszego właściciela wtedy..Rozważam tez 1,5 Eb ale sie zastanawiam tez..

Edytowane przez arek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arek_m napisał(a):

Rozważam tez 1,5 Eb ale sie zastanawiam tez..

Wejdź sobie na allegro, popatrz ile kosztują takie używane silniki i ile ich tam jest. To wiele mówi o awsryjnosci jednostki;)

Porównaj ceny do tych uznawanych za bezproblemowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2023 o 20:12, kaczorek79 napisał(a):

Jedyne, co mogę jeszcze doradzić, to spróbuj się gdzieś przejechać FF 1.6 105 KM i G7 z dowolnym silnikiem tsi. W Focusie na dłuższy czas będzie problem z rudą

 

Dosyć wyraźnie tutaj zostało mi przedstawione, że Focus będzie ok ale chyba pożałuję wolnossaka a eco to potencjalne problemy. Tym samym zostaje Golf albo Fabia w TSI i z tego będę zadowolony.

 

2 minuty temu, irishpiter napisał(a):

Jeżeli wygląd akceptujesz to przejedź się civicIX to auto zyskuje gdy się nim jedzie. No i silnik raczej z tych zupełnie bezproblemowych i sprawdzonych.

 

Nie ma szans na kombi kilkuletnie w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, alvin napisał(a):

 

Dosyć wyraźnie tutaj zostało mi przedstawione, że Focus będzie ok ale chyba pożałuję wolnossaka

 

Weź się przejedź, ja w domu mam 1.0T 120KM w ceed i 1.4T 122KM w golfie i ostatnio prowadziłem borę 1.6 75KM i powiem Ci że spoko, do normalnej jazdy naprawdę jakoś nie było bólu że brakuje T, jak używasz fury do celów domowych i nie patrzysz na osiągi to w sumie jeden pies, a dodatkowo odchodzą Ci takie elementy jak turbo i dwumasa. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, alvin napisał(a):

 

Dosyć wyraźnie tutaj zostało mi przedstawione, że Focus będzie ok ale chyba pożałuję wolnossaka a eco to potencjalne problemy. Tym samym zostaje Golf albo Fabia w TSI i z tego będę zadowolony.

Focus jest większy niż Fabia, Golf tak samo. Jeśli idziesz w auto "rodzinne" to wybór jest oczywisty. Fabia jest ciasna.

Optymalnym wyborem mogłaby być jeszcze ta Astra 1.4T, zagazować możesz a i jedzie to już lepiej.

 

55 minut temu, Cezarek napisał(a):

https://www.olx.pl/d/oferta/renault-megane-iv-grandtour-polski-salon-CID5-IDRjKOV.html

A może takie Megane, tylko nie wiem jakie ma opinię ten silnik i jak że spalaniem..

Meganka też jest ok, silnik podobnie jak każdy inny bez doładowania. To taki odpowiednik tego 1.6 w focusach. Nie słyszałem o problemach w nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cezarek napisał(a):

https://www.olx.pl/d/oferta/renault-megane-iv-grandtour-polski-salon-CID5-IDRjKOV.html

A może takie Megane, tylko nie wiem jakie ma opinię ten silnik i jak że spalaniem..

Silnik straszny mialem go w poprzednim modelu. Poza tym kogos fantazja z cena poniosla. Takie Megane nalezy szukac z turbo. Zajechana kierownica, bagaznik. Pewnie ktos budowe opedzil i szuka frajera. 

Edytowane przez wujek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, komor napisał(a):

Focus jest większy niż Fabia, Golf tak samo. Jeśli idziesz w auto "rodzinne" to wybór jest oczywisty. Fabia jest ciasna.

Optymalnym wyborem mogłaby być jeszcze ta Astra 1.4T, zagazować możesz a i jedzie to już lepiej.

 

Focusa też bym pewnie chciał gazować😋 Astra jakoś nie była brana pod uwagę, sam nie wiem dlaczego.

 

2 godziny temu, Cezarek napisał(a):

https://www.olx.pl/d/oferta/renault-megane-iv-grandtour-polski-salon-CID5-IDRjKOV.html

A może takie Megane, tylko nie wiem jakie ma opinię ten silnik i jak że spalaniem..

 

Widziałem fajną Megankę raz ale jakoś nie zainteresowałem się tematem, poczytam👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, alvin napisał(a):

 

Focusa też bym pewnie chciał gazować😋 Astra jakoś nie była brana pod uwagę, sam nie wiem dlaczego.

Widziałem fajną Megankę raz ale jakoś nie zainteresowałem się tematem, poczytam👍

 

Zastanawiałeś się jeszcze nad Mondeo MK4?

To kawał całkiem dobrego samochodu, zdecydowanie więcej jest diesli, ale na upartego benzynę też znajdziesz. Musiałbyś szukać chyba tylko 1.6T z manualem bo 2.0 jest połączony z MPS6, co jest mocno ryzykownym wyborem w używanym wozie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 20:20, Pito napisał(a):

I 10 lat spokoju. Właśnie wychodząc z tego założenia kupiliśmy nowe. Teraz też, astra dobija pełnoletności, wiec po przejrzeniu rynku 5 latków, najrozsądniejszy wydaje się zakup nowego Swifta albo Clio.

Autorowi bym sugerował zerknąć na vitare - nie jest to kombi, ale bardzo wygodne, oszczędne, niedrogie i mające opinie prostego i niezawodnego auta. Nie wiem tylko jak z cenami, ale 5lat temu z 60k kosztowała nowa, teraz to bardziej 90-100, wiec do sprawdzenia co można mieć teraz za 50.

 

i kilka lat płacenia wysokiego ubezpieczenia itp. za 50 kafli da się coś sensownego kupić oczywiście pamiętając że taki 5 latek to np zazwyczaj jakiś większy seriws startowy (rozrząd itp) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KJO napisał(a):

 

i kilka lat płacenia wysokiego ubezpieczenia itp. za 50 kafli da się coś sensownego kupić oczywiście pamiętając że taki 5 latek to np zazwyczaj jakiś większy seriws startowy (rozrząd itp) 

No na pewno więcej, ale czy aż taka dotkliwa różnica? Za 16 letnią Astrę o znikomej wartości 8000 zł place ok  1000 zł. Za Vitare 2300. Wiadomo, dochodzą serwisy gwarancyjne... To jest cena za święty spokój, wiem że  jak we wtorek popołudniu wsiądę w auto, to pod wieczór jestem na drugim końcu Polski. No i jeszcze niemierzalna kwestia bezpieczeństwa - 7 poduszek, asystent zmiany pasa, asystent pasa, hamowanie awaryjne. W pięcioletnim aucie może tego jeszcze nie być.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wujek napisał(a):

Silnik straszny mialem go w poprzednim modelu. Poza tym kogos fantazja z cena poniosla. Takie Megane nalezy szukac z turbo.

Jeśli benzyna z turbo to tylko 1,33 a wtedy cena już odjeżdża. 1,2 tce radził bym zostawić w spokoju tak samo jak ecoboosty z tych roczników. 1,6 jest spoko wyborem , może spali trochę więcej niż 1,4 TSI ale serwis praktycznie to wymiany oleju.Do tego jak go pokrecisz wysoko to też pojedzie. Na codzien przy jeździe po mieście , do sklepu czy szkoły to bez różnicy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, irishpiter napisał(a):

Jeśli benzyna z turbo to tylko 1,33 a wtedy cena już odjeżdża. 1,2 tce radził bym zostawić w spokoju tak samo jak ecoboosty z tych roczników. 1,6 jest spoko wyborem , może spali trochę więcej niż 1,4 TSI ale serwis praktycznie to wymiany oleju.Do tego jak go pokrecisz wysoko to też pojedzie. Na codzien przy jeździe po mieście , do sklepu czy szkoły to bez różnicy.

 Co złego w EB? Była wada chłodzenia która wyeliminowali. Ja miałem 170 KM z litra i nic się nie działo. Ten 1.6 po prostu nie jedzie a jak się depcze to pali jak szalony.

Edytowane przez wujek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bielaPL napisał(a):

do normalnej jazdy naprawdę jakoś nie było bólu że brakuje T,

 

6 godzin temu, irishpiter napisał(a):

1,6 jest spoko wyborem , może spali trochę więcej niż 1,4 TSI ale serwis praktycznie to wymiany oleju

 

Mam już jak wspomniałem Leona 2 1.6 mpi, tam nie ma turbo ale przyznaję szczerze, że lepiej się mi jeździ tym Leonem niż Fabią z turbo. No ale auto większe więc też na drodze lepiej się trzyma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pito napisał(a):

No na pewno więcej, ale czy aż taka dotkliwa różnica? Za 16 letnią Astrę o znikomej wartości 8000 zł place ok  1000 zł. Za Vitare 2300. Wiadomo, dochodzą serwisy gwarancyjne... To jest cena za święty spokój, wiem że  jak we wtorek popołudniu wsiądę w auto, to pod wieczór jestem na drugim końcu Polski. No i jeszcze niemierzalna kwestia bezpieczeństwa - 7 poduszek, asystent zmiany pasa, asystent pasa, hamowanie awaryjne. W pięcioletnim aucie może tego jeszcze nie być.

 

Ale to ile lat ma ta vitara i jaką ma wartość? Przy samochodzie za 100kzł jak nie jest specjalnie popularny wśród złodziei to masz ubezpieczenie za 3-4% wartości samochodu to daje 3-4kzł. Wiadomo że taki samochód się bierze z finansowaniem i bank/leasing też nie na każdego ubezpieczyciela się zgadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KJO napisał(a):

 

Ale to ile lat ma ta vitara i jaką ma wartość?

Rok 2021, drugie ubezpieczenie, wartość koło 90 000, PZU ful pakiet. Pierwsze w Allianz, podobna wartość auta, koszt pakietu koło 2700 zł. 

 

Edit: Jednak to nie było PZU, finalnie w Varcie, zapłaciłem 2364 zł. Tu wstępna kalkulacja, różni się tylko Assistance, który mam i tak w ramach gwarancji na auto na terenie Europy, więc wziałem chyba tan pierwszy pakiet z lewej

 

image.png.94d2f150576a062a3b63e47b0fd4c7f4.png

Edytowane przez Pito
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 21:49, irishpiter napisał(a):

Wejdź sobie na allegro, popatrz ile kosztują takie używane silniki i ile ich tam jest. To wiele mówi o awsryjnosci jednostki;)

Porównaj ceny do tych uznawanych za bezproblemowe...

Co Ty masz z tym 1.5EB? Ty w ogóle ogarniasz że myślisz go z 1.6, dodatkowo problem był z wężykiem który wylewał płyn i się przegrzewał nie dając o tym znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, AstraC napisał(a):

Co Ty masz z tym 1.5EB? Ty w ogóle ogarniasz że myślisz go z 1.6, dodatkowo problem był z wężykiem który wylewał płyn i się przegrzewał nie dając o tym znać.

To prawda 1.5 został poprawiony ale dalej sprawia problemy i to nie tylko problem z wężykiem. Proponuję wejść na forum forda i się zagłębić. Do tego nie jest tego dużo i był dość krotko w produkcji stąd naprawy są drogie i mechanicy tego unikają. O 1,0 ponizej jest dość rzeczowo, choć ten ma za to taka zaletę, że drugi cały za 5 kupisz po regenracji i jest bardzo dobrze znany i ogarnięty przez mechanikow. Był też ciągle poprawiany.

 

 

Edytowane przez irishpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, irishpiter napisał(a):

To prawda 1.5 został poprawiony ale dalej sprawia problemy i to nie tylko problem z wężykiem. Proponuję wejść na forum forda i się zagłębić. Do tego nie jest tego dużo i był dość krotko w produkcji stąd naprawy są drogie i mechanicy tego unikają. O 1,0 ponizej jest dość rzeczowo, choć ten ma za to taka zaletę, że drugi cały za 5 kupisz po regenracji i jest bardzo dobrze znany i ogarnięty przez mechanikow. Był też ciągle poprawiany.

 

 

Ja miałem 1.5.

Generalnie nawet sam 1.6 nie jest problematyczny jak się nie przegrzeje. Większy problem to pasek, ale trzeba go po prostu częściej wymieniać.

Dodatkowo 1.5 są dwa rodzaje R4 z lat 2015-2019 i po 2019 R3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AstraC napisał(a):

Ja miałem 1.5.

Generalnie nawet sam 1.6 nie jest problematyczny jak się nie przegrzeje. Większy problem to pasek, ale trzeba go po prostu częściej wymieniać.

Dodatkowo 1.5 są dwa rodzaje R4 z lat 2015-2019 i po 2019 R3.

O tym R3 się nie wypowiadam bo nic o nim nie wiem i to s miarę nowy motor.

Jeśli chodzi o 1,6 to kolega poznał jego wszystkie wady. Szczęście że miał 10 letnia gwarancję forda.

Ale i tak auto stało u nich łącznie z 2 miesiące a cały temat trwał z 4. Generalnie w ASO forda powiedzieli mu, że ten motor to złom i aby się go pozbył. Finalnie wymienili cały blok na nowy, łącznie z gora i rozrządem.

Jakieś mikropęknięcia i płyn uciekał, powszechne. Ale jakieś 150 tys do tej awarii przyjechał 👍

1,0 ecoboost czym nowszy tym lepszy ale wystarczy też popatrzyć na ceny aut z tymi silnikami i aut konkurencji, także podaż tych motorów jest b.duza, szczególnie sprowadzonych. Za granicą też zsie tego pozbywają.

Edytowane przez irishpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, irishpiter napisał(a):

O tym R3 się nie wypowiadam bo nic o nim nie wiem i to s miarę nowy motor.

Jeśli chodzi o 1,6 to kolega poznał jego wszystkie wady. Szczęście że miał 10 letnia gwarancję forda.

Ale i tak auto stało u nich łącznie z 2 miesiące a cały temat trwał z 4. Generalnie w ASO forda powiedzieli mu, że ten motor to złom i aby się go pozbył. Finalnie wymienili cały blok na nowy, łącznie z gora i rozrządem.

Jakieś mikropęknięcia i płyn uciekał, powszechne. Ale jakieś 150 tys do tej awarii przyjechał 👍

1,0 ecoboost czym nowszy tym lepszy ale wystarczy też popatrzyć na ceny aut z tymi silnikami i aut konkurencji, także podaż tych motorów jest b.duza, szczególnie sprowadzonych. Za granicą też zsie tego pozbywają.

W mk2  mam ten zwykły 1,6 i od 100tys km ani jednej awari.🙃.Więc ciężko mi go sprzedać,ale mysle nad czyms duzo młodszym też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 12:08, alvin napisał(a):

Dobry dzień

 

Aktualnie jeżdżę Fabią II 1.2 TSI 2013, 150k na liczniku. Rozważam zmianę samochodu w niedalekiej przyszłości i sam nie wiem czego szukać (najlepiej niczego, w Fabii mi dobrze i o auto dosyć dobrze dbam ale nie wiem czy to dobry pomysł jeździć tym dalej). 

 

Potrzebne kombi dla rodziny 2+2 plus czasem pies. Wiek - tak celuję w 5 latek maks, po prostu przez kolejne 5 lub więcej będę tym jeździć, no i nie ropa. Metodą przeglądanie olx-a padło na Fabię 3 (tutaj tylko 1.0 TSI 110 km - bo ma 6 biegów) lub Focus (raczej mk3). Z tym drugim znów podział - brać ecoboosta i liczyć, że dobrze trafię czy lepiej 1.6 wolnossaka, więcej pali ale mniejsza awaryjność i ew. tańsze naprawy. Nienawidzę zmian samochodu 😄

 

 Pytanko - może jakieś inne typy warte brania pod uwagę?🙄 Dzięki z góry za pomoc.👍

Foka z 1.6NA (105/120) jedzie jakby chciała a nie mogła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, nikt-znany napisał(a):

Foka z 1.6NA (105/120) jedzie jakby chciała a nie mogła. 

Ja myślę, że wiele osób nie umie jeździć wolnossącą benzyną.

Na elastyczności zostaje, ale poza tym nie ma przepaści.

https://zeperfs.com/en/duel10246-5595.htm

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AstraC napisał(a):

Ja myślę, że wiele osób nie umie jeździć wolnossącą benzyną.

Na elastyczności zostaje, ale poza tym nie ma przepaści.

https://zeperfs.com/en/duel10246-5595.htm

 

Być może i nie umiałem jeździć tym autem, choć przejeździłem nim 70kkm. Sobie nie kupiłbym. Każdy decyduje wg własnych argumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, komor napisał(a):

 

Ale tak jeżdżą praktycznie wszystkie małe silniki bez doładowania ;]

zależy... od budy ;] 

1.6 120KM w C2 było bardzo przyjemne

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nikt-znany napisał(a):

 

i?

i to że nie tylko w focusie wrażenia mogą być podobne. Choć jazda Tipo 1.4 była dopiero frustrująca.

Godzinę temu, bielaPL napisał(a):

zależy... od budy ;] 

1.6 120KM w C2 było bardzo przyjemne

 

Ale w kompakcie to już zamula ;] Waga... a jak jeszcze doładujesz 4 osoby z bagażem to ;)

Pamiętam jak miałem focusa 1.6 TDCi 115KM, jak już rozpędziłem na autostradzie to nie lepiej było nie hamować, bo cały wysiłek podczas przyspieszania bez sensu ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, iwik napisał(a):

Kwestia czy po regeneracji, czy 'regeneracji' jak ten 1.9tdi:

 

Widziałem ten odcinek, az ciężko w to uwierzyć.

Wracając do silników wolnossących.

Wczoraj wracałem z Danii,  I30 kombi 1,5 benzyna. Jazda 120-130 bo mgła, silnik cichy. Auto wcale nie takie zamulone i nie było przepaści w stosunku do 1,4 tsi.  Wbrew pozorom, duzo bardziej różnice czuć na mieście niż na trasie, przy prędkościach autostradowych.

Spalanie 6.3 , 1,4 TSI może spaliłby 6.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2023 o 23:15, irishpiter napisał(a):

Widziałem ten odcinek, az ciężko w to uwierzyć.

Wracając do silników wolnossących.

Wczoraj wracałem z Danii,  I30 kombi 1,5 benzyna. Jazda 120-130 bo mgła, silnik cichy. Auto wcale nie takie zamulone i nie było przepaści w stosunku do 1,4 tsi.  Wbrew pozorom, duzo bardziej różnice czuć na mieście niż na trasie, przy prędkościach autostradowych.

Spalanie 6.3 , 1,4 TSI może spaliłby 6.

Jeżeli to było faktycznie trzymane stałe 120-130, a nie 90, a czasami 120... to TSI przy 130 spali bliżej 6,5-7 jak 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, nikt-znany napisał(a):

Jeżeli to było faktycznie trzymane stałe 120-130, a nie 90, a czasami 120... to TSI przy 130 spali bliżej 6,5-7 jak 6.

To było 120 do 130 na znakomitej wiekszosci trasy. Jechałem tak samo jak właśnie 1,4 TSI i tam spalanie było bardzo porównywalne , w sensie właśnie około 6-6.3 z tego odcinka(1,5 TSI tutaj miałby przewagę bo potrafi na dwóch garach ciągnąć i przy 120). Mimo, że większość trasy pokonana dość szybko, to jest sporo spowolnień i dość mocno wpływają na średnią. Generalnie, różnica w spalaniu znikoma. Dynamika oczywiście lepsza w TSI ale bez przepaści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2023 o 23:15, irishpiter napisał(a):

Widziałem ten odcinek, az ciężko w to uwierzyć.

Wracając do silników wolnossących.

Wczoraj wracałem z Danii,  I30 kombi 1,5 benzyna. Jazda 120-130 bo mgła, silnik cichy. Auto wcale nie takie zamulone i nie było przepaści w stosunku do 1,4 tsi.  Wbrew pozorom, duzo bardziej różnice czuć na mieście niż na trasie, przy prędkościach autostradowych.

Spalanie 6.3 , 1,4 TSI może spaliłby 6.

1,5 DPI w i30 ?szukam czegos w miare cichego i 6 skrzynia zamiast foki mk2 z 1,6 100km muł troche na trase i 3000obr przy 100..

 

 

Edytowane przez arek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, arek_m napisał(a):

1,5 DPI w i30 ?szukam czegos w miare cichego i 6 skrzynia zamiast foki mk2 z 1,6 100km muł troche na trase i 3000obr przy 100..

 

 

I30 1.4 - 100km wolnossące na 6 biegu ma niecałe 3krpm ( przy 110 tyle ma ) natomiast przy 140km/h ma już 4krpm i silnik wyje . Natomiast co do spalania to przy 120-130 pali do 6.2-6.5l więc całkiem znośnie ( jak na kombi ). Na trasie też muł ale jak już się rozpędzie to raczej utrzymuje zadane prędkości na tempomacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavia 3, 1.4 150KM - duże wnętrze, dynamiczna, spalanie ok nawet na krótkich odcinkach. Moim zdaniem żadnych 1.0 (kibli) czy do g7 czy do octy - umęczenie, a za kilka lat nikt tego nie będzie chciał kupić za normalne pieniądze. To 1.4 jest ok.

 

Jak chcesz to za 40 parę brat sprzedaje focusa 150KM kombi z ksenonami, ale przebieg blisko 200kkm. Zupełnie inne auto niż octavia.

Edytowane przez rafciojuve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rafciojuve napisał(a):

Octavia 3, 1.4 150KM

To było brane pod uwagę ale za 5 dych nie znajdę.

 

27 minut temu, rafciojuve napisał(a):

Moim zdaniem żadnych 1.0 (kibli) czy do g7

Chętnie, tylko na razie w zakresie cen na otomoto do 55 ustawionym wszystko wyskakuje 1.0

 

29 minut temu, rafciojuve napisał(a):

brat sprzedaje focusa

Od czasu dopisania do listy golfa focus spadł bardzo nisko ale dziękuję👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, alvin napisał(a):

To było brane pod uwagę ale za 5 dych nie znajdę.

 

Chętnie, tylko na razie w zakresie cen na otomoto do 55 ustawionym wszystko wyskakuje 1.0

 

Od czasu dopisania do listy golfa focus spadł bardzo nisko ale dziękuję👍

No to jeszcze zostaje astra 1.4 125/150.  Jak nie masz wymysłów co do wyposażenia to może coś wyfiltruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rafciojuve napisał(a):

No to jeszcze zostaje astra 1.4 125/150.  Jak nie masz wymysłów co do wyposażenia to może coś wyfiltruje.

 

Tym szukam: link otomoto

 

Generalnie na razie nie ma pośpiechu więc po prostu odświeżam sobie co kilka dni stronkę i zerkam co nowego. Wymysł co do wyposażenia to chyba tylko climatronic, miałem w dwóch autach i bardzo lubię, ale na upartego mogę odpuścić. Golf ma zaletę bagażnikiem - 600 litrów niewiele aut oferuje, no i VAG a ja wagi lubię.

Edytowane przez alvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, alvin napisał(a):

 

Tym szukam: link otomoto

 

Generalnie na razie nie ma pośpiechu więc po prostu odświeżam sobie co kilka dni stronkę i zerkam co nowego. Wymysł co do wyposażenia to chyba tylko climatronic, miałem w dwóch autach i bardzo lubię, ale na upartego mogę odpuścić. Golf ma zaletę bagażnikiem - 600 litrów niewiele aut oferuje, no i VAG a ja wagi lubię.

Bez automatycznej klimy to bym nie wziął. Zejdż na 2017 i plus 5kpln i od razu większy wybór. Co za różnica rok w tą czy w tamtą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 22:27, alvin napisał(a):

 

Dla Focusa wystarczy nawet 1.0 eco ale jak napisałeś i się zgadzam - najlepiej znać właściciela. Wydatki w tym silniku są po prostu spore jak się znacznie sypać. A o wolno to celowałem w 1.6 105 KM. Wiem, że to tylko jakoś jedzie ale jest tańsze w utrzymaniu w razie problemów. Mam 1.6 MPI 102 KM w aucie żony (Leon 2) i nie narzekam jak tym jadę.

Mam Leona 2 1.6 MPI 102 i też focusa mk3 1.6 105 km. Lenon ma bardzo krótką skrzynię i sprawia wrażenie dość szybkiego, ale po przekroczeniu 60km/h zaczyna brakować momentu. Ford ma dużo dłuższą skrzynię i jest lepiej wyciszony, ma też bardziej komfortowe zawieszenie i sztywniejszy układ kierowniczy -> w trasie jest dużo przyjemniejszy do jazdy od Leona. Spalanie w Fordzie też jest sporo niższe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, alvin napisał(a):

 

Tym szukam: link otomoto

 

Generalnie na razie nie ma pośpiechu więc po prostu odświeżam sobie co kilka dni stronkę i zerkam co nowego. Wymysł co do wyposażenia to chyba tylko climatronic, miałem w dwóch autach i bardzo lubię, ale na upartego mogę odpuścić. Golf ma zaletę bagażnikiem - 600 litrów niewiele aut oferuje, no i VAG a ja wagi lubię.

I30 z giełdy widziałeś?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

I30 z giełdy widziałeś?

 

Tak, podobają się ale dostałem ostrzeżenie przed Hyundai I30 z powodu skrzyń biegów - u dobrego znajomego w rodzinie są dwa i oba zaliczyły wymianę skrzyni. Pech czy faktycznie tak lecą?

 

9 minut temu, Soren napisał(a):

Mam Leona 2 1.6 MPI 102 i też focusa mk3 1.6 105 km. Lenon ma bardzo krótką skrzynię i sprawia wrażenie dość szybkiego, ale po przekroczeniu 60km/h zaczyna brakować momentu. Ford ma dużo dłuższą skrzynię i jest lepiej wyciszony, ma też bardziej komfortowe zawieszenie i sztywniejszy układ kierowniczy -> w trasie jest dużo przyjemniejszy do jazdy od Leona. Spalanie w Fordzie też jest sporo niższe 

 

Jeśli padłoby na Forda to chyba jednak tylko 1.6 o jakim wspomniałeś. Skoro jeździ się tym lepiej niż tym Leonem to dziękuję za opinię - też mam takiego i lubię nim jeździć😃 btw - ile Ci oleju żre?😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, alvin napisał(a):

 

Tak, podobają się ale dostałem ostrzeżenie przed Hyundai I30 z powodu skrzyń biegów - u dobrego znajomego w rodzinie są dwa i oba zaliczyły wymianę skrzyni. Pech czy faktycznie tak lecą?

 

 

Jeśli padłoby na Forda to chyba jednak tylko 1.6 o jakim wspomniałeś. Skoro jeździ się tym lepiej niż tym Leonem to dziękuję za opinię - też mam takiego i lubię nim jeździć😃 btw - ile Ci oleju żre?😄

Między wymianami nic nie dolewam, wymieniam co 12kkm. Przebieg to 265kkm w tym 150kkm na LPG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Soren napisał(a):

Między wymianami nic nie dolewam, wymieniam co 12kkm. Przebieg to 265kkm w tym 150kkm na LPG. 

To ładnie, u mnie książkowo ok 0,5 co 1000, ale to import z Niemiec więc pewnie ma z 400 albo i więcej (15 latek)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, alvin napisał(a):

To ładnie, u mnie książkowo ok 0,5 co 1000, ale to import z Niemiec więc pewnie ma z 400 albo i więcej (15 latek)

A pytałeś o Leona a ja z automatu napisałem o Fordzie, Leon ma 150kkm i tez jeszcze nie bierze oleju między wymianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.