Skocz do zawartości

Ceny paliwa Polska vs Czechy?


delco

Rekomendowane odpowiedzi

o benzynę pytam bo dieslem to bym na jednym baku obrócił do Wiednia i z powrotem..

A dokładniej o to jak bardzo ceny autostradowe w Czechach czy ew w woj Śląskim różnią się od stacji powiedzmy 2 km od autostrady...

Oczywiście wiem że  majątku na tym nie oszczędzę ale wg doświadczeń Niemcy/Austria  różnica dochodzi do 30 centów na litrze...  - za 30 eurocentów na litrze zjade 2 km z autostrady ;) . 

I wraczając do pytaniz tytułu -

 tankować w Polsce czy w Czechach ? - bo do Austrii raczej nie dojadę na tankowaniu z domu ;) 

 

edit: Widzę że w Austrii wyraźnie taniej niż w wakacje - teraz w okolicy Wiednia litr za 1,55

 

 

Mam nadzieje że to nie na kącik turystyczny ;) 

 

Edytowane przez delco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, el_guapo napisał(a):

Da ci jakiś pogląd na sytuację:

 

https://pl.fuelo.net/?lang=pl

 

Wbrew pozorom nie trzeba daleko z A1 zjeżdżać, żeby ugrać 30-40gr na litrze (dot. diesla w ostatnim sezonie wakacyjnym).

 

Dzieki, pewnie przyblizy njei to to jakiejś optymalnej decyzji. 

Choć smiechem żartem czasowmi  doswiadczenie nie wystarcxza bo w dniu jazdy moze byc akurat odwrotnie.... W wakacje zatankowałem na Śłowacji pod Bratysłwą i było to najdrozsze paliwo z całej podrózy - a potem tankowałem w Austrii i Niemczech ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, delco napisał(a):

W wakacje

 

Aktualnie widzę, że w drodze na południe (już za granicą PL) paliwo wszędzie (oprócz Austrii) jest tańsze 🤯 - w takiej HR o 1zł na 1l ON. 

Widzę też, że do ITA jadąc na majówkę wjadę od SLO a nie AUT i zatankuję przed granicą SLO/ITA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CZ na autostradzie za diesla placi sie 38-40 CZK. Poza autostarada kupisz za 37-38czk

W Austrii (w niedziele) na autostradzie 2.2 EUR, w miescie ok 1.7 EUR

W IT na autostradzie 1.8 EUR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, el_guapo napisał(a):

Da ci jakiś pogląd na sytuację:

 

https://pl.fuelo.net/?lang=pl

 

Wbrew pozorom nie trzeba daleko z A1 zjeżdżać, żeby ugrać 30-40gr na litrze (dot. diesla w ostatnim sezonie wakacyjnym).

 

Ceny na tym portalu sa bledne - przynajmniej dla zaznaczonej stacji.

Za h bede tedy jechac to cykne fotke i mozesz porownac do tego co oni prezentuja;-)

image.png.97e70b89074362d909b2f2b0387c75ea.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kiwal napisał(a):

Ceny na tym portalu sa bledne - przynajmniej dla zaznaczonej stacji.

 

Hesus Maryja :facepalm: - a ktoś pisał, że ceny są aktualizowane on-line, czy że:

 

Godzinę temu, el_guapo napisał(a):

Da ci jakiś pogląd na sytuację

 

Zresztą masz tam jasny komunikat, kiedy ceny były aktualizowane :idea:

 

Mi nie musisz nic wysyłać, ale jak chcesz się przydać to zaktualizuj ceny na fuelo :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kiwal napisał(a):

W CZ na autostradzie za diesla placi sie 38-40 CZK. Poza autostarada kupisz za 37-38czk

W Austrii (w niedziele) na autostradzie 2.2 EUR, w miescie ok 1.7 EUR

W IT na autostradzie 1.8 EUR

 

Tankowałem benzyne w AT za chyba 1.55eur w sobotę (na jakiejs stacji zaraz po zjezdzie z autostrady), co ciekawe LPG jest po tyle samo :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, delco napisał(a):

o benzynę pytam bo dieslem to bym na jednym baku obrócił do Wiednia i z powrotem..

...

I wraczając do pytaniz tytułu -

 tankować w Polsce czy w Czechach ? - bo do Austrii raczej nie dojadę na tankowaniu z domu ;) 

 

edit: Widzę że w Austrii wyraźnie taniej niż w wakacje - teraz w okolicy Wiednia litr za 1,55

 

 

A co to za auto/silnik, że z Polski do Austrii nie dojedzie na jednym baku? Normalnie z woj. śląskiego do Wiednia i z powrotem na jednym baku powinien obrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

A co to za auto/silnik, że z Polski do Austrii nie dojedzie na jednym baku? Normalnie z woj. śląskiego do Wiednia i z powrotem na jednym baku powinien obrócić.

Lokalizacja jest nieaktualne - jade z Warszawy  - ale Ok masz rację - dojechac do wWiednia pewnie dojade - ale już nie wróce - wiec i tak gdzies zatankowac musze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, delco napisał(a):

Lokalizacja jest nieaktualne - jade z Warszawy  - ale Ok masz rację - dojechac do wWiednia pewnie dojade - ale już nie wróce - wiec i tak gdzies zatankowac musze ;) 

Zatankujesz w Mszanie i po drodze będziesz widział ceny w Czechach i Austrii, przecież z Polski do Wiednia jest rabtem 300 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kaczorek79 napisał(a):

Zatankujesz w Mszanie i po drodze będziesz widział ceny w Czechach i Austrii, przecież z Polski do Wiednia jest rabtem 300 km.

Dzieki - własnie chyba zadecydowałem  - jak zatankuje w mszanie to wróce do Polski na jednym baku, - niestety w Volvo bylo fajnie - dało sie przejechac aurtostrada na tempomacie ustawionym na 120 km/h 1400 km (przyznaje że w lecie ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, delco napisał(a):

Dzieki - własnie chyba zadecydowałem  - jak zatankuje w mszanie to wróce do Polski na jednym baku, - niestety w Volvo bylo fajnie - dało sie przejechac aurtostrada na tempomacie ustawionym na 120 km/h 1400 km (przyznaje że w lecie ) 

 

Stelvio jedziesz, ze tak kombinujesz? ;]

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, delco napisał(a):

Dzieki - własnie chyba zadecydowałem  - jak zatankuje w mszanie to wróce do Polski na jednym baku, - niestety w Volvo bylo fajnie - dało sie przejechac aurtostrada na tempomacie ustawionym na 120 km/h 1400 km (przyznaje że w lecie ) 

Do lej do kanistra-chyba, ze tak nie wolno granic przekraczać;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, delco napisał(a):

tankować w Polsce czy w Czechach ? - bo do Austrii raczej nie dojadę na tankowaniu z domu

Ja zjeżdżam zwykle z A1 na tankowanie na węźle Rybnik, tam jest Shell (i McD 😁) praktycznie zaraz przy autostradzie, ale ceny ma normalne w porównaniu do tych na A1. To w zasadzie wystarcza mi do Słowenii, gdzie zwykle jest taniej niż w Austrii. W Austrii są duże różnice rzeczywiście, na autostradach sporo drożej niż we wioskach. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, iwik napisał(a):

Ja zjeżdżam zwykle z A1 na tankowanie na węźle Rybnik, tam jest Shell (i McD 😁) praktycznie zaraz przy autostradzie, ale ceny ma normalne w porównaniu do tych na A1. To w zasadzie wystarcza mi do Słowenii, gdzie zwykle jest taniej niż w Austrii. W Austrii są duże różnice rzeczywiście, na autostradach sporo drożej niż we wioskach. 

 

W Mszanie mozna zjechac na Orlen, mniej ludzi niz na BP przy A1 i ceny tez chyba pare groszy nizsze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

W Mszanie mozna zjechac na Orlen, mniej ludzi niz na BP przy A1 i ceny tez chyba pare groszy nizsze.

Na BP przy A1 w sezonie to chyba ida na rekord z cenami. Ostatnio jak tam byłem to było z 50 gr na litrze drozej niż u mnie pod domem. Chyba w Czechach wychodziło taniej :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Stelvio jedziesz, ze tak kombinujesz? ;]

 

Stelvio - a kombinuje bo w wakacje jak pisałem wyżej stwierdziłem że najlepiej bedzie zatankować na słowacji - i była to najdroższa benzyna w całej podrózy - powiedzmy że mam uraz ;) 

Dodatkowo bedę jechał pod presja czasu - wtedy Stelvio na trasie łyka 11-12 litrów ;) fajny samochód tylko jakis taki spragniony ;)

Ma też inne wady (nie dotyczące samego prowadzenia się ) - rozpoznawanie znaków i aktywny tempomat działaja tragicznie ;) 

Edytowane przez delco
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał(a):

Na BP przy A1 w sezonie to chyba ida na rekord z cenami. Ostatnio jak tam byłem to było z 50 gr na litrze drozej niż u mnie pod domem. Chyba w Czechach wychodziło taniej :hehe:

Chyba na tej stacji parę lart temu widxiałem LPG po 2,70 czy 2,80 - a pod Radomiem kilka godzin wczesniej brałem po 1,49 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artur_W_wa napisał(a):

I chyba by w Wiedniu gdzieś z boku zatankował na powrót. 

W austrii to sobie poradzę - od 5 lat? korzystam z aplikacji na androida - "Fuel flash:

Znajduje najtańsae stacje w Austrii, Niemczech, Francji i Włoszech - a do tego nawiguje do nich...

Niestety nie obejmuje Czech, Słowacji czy Polski

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, delco napisał(a):

W austrii to sobie poradzę - od 5 lat? korzystam z aplikacji na androida - "Fuel flash:

Znajduje najtańsae stacje w Austrii, Niemczech, Francji i Włoszech - a do tego nawiguje do nich...

Niestety nie obejmuje Czech, Słowacji czy Polski

O dzięki, aplikację zaraz pobiorę :oki:

Ten Shell jak do tej pory był tani, nie to co BP kilka kilometrów dalej :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, delco napisał(a):

I całkiem przy drodze - dzieki

Ja w wakacje tankowałem na Orlenie w Mszanie. Pamiętam tą euforię, jak po 3 tygodniach tankowania po 2 euro wjeżdżam, a tu paliwo po 6.32 zł. 🤩

Stacja Paliw ORLEN
24 256 44 39
https://maps.app.goo.gl/ZXaZMvy6fKA1CKNm9

Edytowane przez Pito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pito napisał(a):

Pamiętam tą euforię, jak po 3 tygodniach tankowania po 2 euro... 

W Słowenii i Chorwacji bylo tylko minimalnie drożej latem. 

Teraz za to jest nawet taniej. 

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, delco napisał(a):

o benzynę pytam bo dieslem to bym na jednym baku obrócił do Wiednia i z powrotem..

A dokładniej o to jak bardzo ceny autostradowe w Czechach czy ew w woj Śląskim różnią się od stacji powiedzmy 2 km od autostrady...

Oczywiście wiem że  majątku na tym nie oszczędzę ale wg doświadczeń Niemcy/Austria  różnica dochodzi do 30 centów na litrze...  - za 30 eurocentów na litrze zjade 2 km z autostrady ;) . 

I wraczając do pytaniz tytułu -

 tankować w Polsce czy w Czechach ? - bo do Austrii raczej nie dojadę na tankowaniu z domu ;) 

 

edit: Widzę że w Austrii wyraźnie taniej niż w wakacje - teraz w okolicy Wiednia litr za 1,55

 

 

Mam nadzieje że to nie na kącik turystyczny ;) 

 

Dane z soboty. W Brnie tankowałem przy autostradzie za 37Kc, w Mikulovie  ok 40.

W Austrii poza autostradami ok 1.65E na autostradach ok 2.25. 

 

A nie doczytałem te ceny to ON.

Edytowane przez MarcG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, el_guapo napisał(a):

 

Widzę, że ma też Słowenię :ok:

 

Na sloweni nie sprawdzałem jak działa... ale A, N, F i W. działaja bardzo dobrze - nawet bywa że w ciagu dnia zmieniaja ceny w aplikacji 

Są też portugalia i Hiszpania - ale tam nie dojechalem autem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zinger napisał(a):

co ciekawe LPG jest po tyle samo :bzik:

 

Jak byłem jakiś czas temu w Słowenii, to tam też tak było, ale na autostradzie. W mieście był tańszy.

W tamtych krajach to chyba się nie opłaca na lpg jeździć, bo oszczędność znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2023 o 13:42, delco napisał(a):

o benzynę pytam bo dieslem to bym na jednym baku obrócił do Wiednia i z powrotem..

A dokładniej o to jak bardzo ceny autostradowe w Czechach czy ew w woj Śląskim różnią się od stacji powiedzmy 2 km od autostrady...

Oczywiście wiem że  majątku na tym nie oszczędzę ale wg doświadczeń Niemcy/Austria  różnica dochodzi do 30 centów na litrze...  - za 30 eurocentów na litrze zjade 2 km z autostrady ;) . 

I wraczając do pytaniz tytułu -

 tankować w Polsce czy w Czechach ? - bo do Austrii raczej nie dojadę na tankowaniu z domu ;) 

 

edit: Widzę że w Austrii wyraźnie taniej niż w wakacje - teraz w okolicy Wiednia litr za 1,55

 

 

Mam nadzieje że to nie na kącik turystyczny ;) 

 

 

 

Najlepsze ceny i blisko A1 przed granicą masz w Żorach, stacja Crab. Miejscowa sieciówka, paliwo dobrej jakości. 

 

Crab Żory, Północna 60, 44-240 Żory

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2023 o 13:42, delco napisał(a):

o benzynę pytam bo dieslem to bym na jednym baku obrócił do Wiednia i z powrotem..

A dokładniej o to jak bardzo ceny autostradowe w Czechach czy ew w woj Śląskim różnią się od stacji powiedzmy 2 km od autostrady...

Oczywiście wiem że  majątku na tym nie oszczędzę ale wg doświadczeń Niemcy/Austria  różnica dochodzi do 30 centów na litrze...  - za 30 eurocentów na litrze zjade 2 km z autostrady ;) . 

I wraczając do pytaniz tytułu -

 tankować w Polsce czy w Czechach ? - bo do Austrii raczej nie dojadę na tankowaniu z domu ;) 

 

edit: Widzę że w Austrii wyraźnie taniej niż w wakacje - teraz w okolicy Wiednia litr za 1,55

 

 

Mam nadzieje że to nie na kącik turystyczny ;) 

 

 

Miesiąc temu płaciłem w A 1,75€ i to było tanio, bo na większości stacji była 2 z przodu. 1,5€ to chyba taniej niż u nas.

:O

 

W Czechach też raz tankowałem ale mi te ich ceny nic nie mówią. 

:nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blue_ napisał(a):

 

Załóż lpg ;]

Nie mam koła zapasowego żeby włozyć w to miejsce butle ;) :ee: a tak na poważnie jedyna rzeczą która mnie zniechedziła do gazu to poszukiwanie stacji do zatankowania w niemczech (ok przyznaję że było to 10 lat temu) - potem miałem diesla z zasięgiem 1400 km i nagle okazało sie że moge zatrzymywac się tam gdzie chce i gdzie mi pasuje a nie tam gdzie musze - bo przy licznikowych 160 km/h  na niemieckiej autostradzie w butli po 250 km kończył się gaz

Godzinę temu, Furvus_Eques napisał(a):

z przodu. 1,5€ to chyba taniej niż u nas.

1,55 w okolicy Wiednia - jeżeli przyjąć że Jarosław jest znawcą podrózy międzynarodowych i euro jest warte 3 zł to dużo taniej niż u nas ;) 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bizz napisał(a):

Najlepsze ceny i blisko A1 przed granicą masz w Żorach, stacja Crab. Miejscowa sieciówka, paliwo dobrej jakości. 

 

W Sosnowcu też jest crab i o ile ceny faktycznie lekko niższe niż u innych, o tyle jakość ostatnio spadła, bo tankujemy tam auta firmowe i koparki. Jak przy wymianie filtra go rozcinam, to syf przeokrutny się ukazuje. Jeszcze 2 lata temu było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Olas1 napisał(a):

Taki niusik z wczoraj… wracając z CRO tankowałem diesla na autostradzie za 1.38E. 
Czyli w Chorwacji dieselek taniej o 1 zł niż w Obajtkowym Raju 😂

To musi być kłamstwo! W TVpis mówią, że dzięki Obajtkowi mamy najniższe ceny paliw w EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iwik napisał(a):

To musi być kłamstwo! W TVpis mówią, że dzięki Obajtkowi mamy najniższe ceny paliw w EU.


Może to Funt był nie Ełro… sam już nie wiem… 😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Olas1 napisał(a):

Taki niusik z wczoraj… wracając z CRO tankowałem diesla na autostradzie za 1.38E. 
Czyli w Chorwacji dieselek taniej o 1 zł niż w Obajtkowym Raju 😂

 

I Austriacy nie przyjechali i niewykupili?

I podobno ta HR straciła na wejściu do strefy EURO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.