Skocz do zawartości

Znajomy szuka hot hatcha


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Miał zamówionego w zeszłym roku i20N chyba za 135, po pół roku czekania powiedzieli mu że cena teraz już 147... i zrezygnował. Myśli teraz o fieście ST (poniżej 130). Polówki mu jakoś nie podchodzą. Raczej wielkiego wyboru już nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bielaPL napisał(a):

Miał zamówionego w zeszłym roku i20N chyba za 135, po pół roku czekania powiedzieli mu że cena teraz już 147... i zrezygnował. Myśli teraz o fieście ST (poniżej 130). Polówki mu jakoś nie podchodzą. Raczej wielkiego wyboru już nie ma?

 

A jaki ma być wybór wśród nówek, skoro dobrze doposażona Fabia 1.0TSI szybko zbliża się do (i w efekcie bez trudu przekracza) 100kzł?

Niech sobie używki poszuka, np. Clio RS jest kilka sztuk, ale za 5-6 letnie auto trzeba wyłożyć z 80kzł.

Edytowane przez kenickie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kenickie napisał(a):

 

A jaki ma być wybór wśród nówek, skoro dobrze doposażona Fabia 1.0TSI szybko zbliża się do (i w efekcie bez trudu przekracza) 100kzł?

Niech sobie używki poszuka, np. Clio RS jest kilka sztuk, ale za 5-6 letnie auto trzeba wyłożyć z 80kzł.

właśnie się nie opłaca z tymi używkami, mała utrata wartości, to nie corolla że dziadek sobie do kościoła jeździł tylko auto które często jest karane, jeżeli ktoś ma $ na nówkę to wydaje mi się że lepiej iść w tą stronę

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bielaPL napisał(a):

właśnie się nie opłaca z tymi używkami, mała utrata wartości, to nie corolla że dziadek sobie do kościoła jeździł tylko auto które często jest karane, jeżeli ktoś ma $ na nówkę to wydaje mi się że lepiej iść w tą stronę

 

No na pewno lepiej iść w nówkę. Ale znajomy sam widzi jaka jest sytuacja - pół roku i zmiana ceny o blisko 9% w górę. Obawiam się, że tak będzie w każdej marce jeśli chodzi o auta nie z placu, tylko do produkcji. Gwarancji ceny nikt nie da.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się spieszyć Fiestę zaraz wycofają minus za brak automatu. Można rozwazyc Pumę ST jak po torze nie będzie latał. Nowa Cupra jest bez szału o wiele lepszy będzie i30N. Tanio to już było.

Edytowane przez wujek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kenickie napisał(a):

 

No na pewno lepiej iść w nówkę. Ale znajomy sam widzi jaka jest sytuacja - pół roku i zmiana ceny o blisko 9% w górę. Obawiam się, że tak będzie w każdej marce jeśli chodzi o auta nie z placu, tylko do produkcji. Gwarancji ceny nikt nie da.

 

 

z tym że fieste teraz bedzie mozna łykać prawie od ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, bielaPL napisał(a):

Miał zamówionego w zeszłym roku i20N chyba za 135, po pół roku czekania powiedzieli mu że cena teraz już 147... i zrezygnował. Myśli teraz o fieście ST (poniżej 130). Polówki mu jakoś nie podchodzą. Raczej wielkiego wyboru już nie ma?

 

Z HH z kategorii B jest często taki problem, że producent celowo coś zajumał, aby auto nie było konkurencją dla HH kompakta którego sami produkują.

Np brak automatu lub brak jakiejkolwiek szpery (nawet jakiejś elektronicznej).

 

Nie wiem do czego ten znajomek potrzebuje tego HH?

Ma cisnąć na torze, czy to takie uniwersalne auto do ciurania po zakrętach i rondach codziennie, ale i na wypad na wakacje?

A może tylko wokół komina?

Jeśli to ostatnie i zależy mu powiedzmy na jakiejś tam dynamice, to ja bym szedł w....elektryka Puga 208 ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Z HH z kategorii B jest często taki problem, że producent celowo coś zajumał, aby auto nie było konkurencją dla HH kompakta którego sami produkują.

Np brak automatu lub brak jakiejkolwiek szpery (nawet jakiejś elektronicznej).

 

Nie wiem do czego ten znajomek potrzebuje tego HH?

Ma cisnąć na torze, czy to takie uniwersalne auto do ciurania po zakrętach i rondach codziennie, ale i na wypad na wakacje?

A może tylko wokół komina?

Jeśli to ostatnie i zależy mu powiedzmy na jakiejś tam dynamice, to ja bym szedł w....elektryka Puga 208 ;]

zabawka w koło komina, może toru by spróbował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bielaPL napisał(a):

zabawka w koło komina, może toru by spróbował

 

To ja bym na jego miejscu umówił się na jazdę próbną tym elektrykiem i może to będzie to czego szuka.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2023 o 09:01, bielaPL napisał(a):

i20N (…) fieście ST

 

Przewrotnie napisze - GR Yaris za ~175k i przy sprzedaży za kilka lat sobie te 50k różnicy odbierze 🙃 …nawet jeśli nie, to będzie miał przynajmniej fajne auto a nie przednionapędową taczkę.

Albo w drugą stronę - okroić budżet i kupić za połowę kwoty używane BMW 135, 235, jakąś turbo Imprezę …cokolwiek co ma właściwy napęd i służy do zamiatania a nie doklejony pakiet spoilerków i potrafi jedynie piszczeć ruszając spod świateł.

 

Ot, taka luźna propozycja ;]

Edytowane przez camel00
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, camel00 napisał(a):

 

Przewrotnie napisze - GR Yaris za ~175k i przy sprzedaży za kilka lat sobie te 50k różnicy odbierze 🙃 

 

Jest jeden problem. GR Yarka sie bardzo się da kupić nowego :( a fliperzy wołają dużo więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Filipfm napisał(a):

Jest jeden problem. GR Yarka sie bardzo się da kupić nowego :( a fliperzy wołają dużo więcej

 

Przed napisaniem spojrzałem tylko na stronę, że nadal jest w ofercie. Nie da się zamówić czy data dostawy na 2030? ;] Może wystarczy pojechać do salonu za Odrę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, camel00 napisał(a):

 

Przed napisaniem spojrzałem tylko na stronę, że nadal jest w ofercie. Nie da się zamówić czy data dostawy na 2030? ;] Może wystarczy pojechać do salonu za Odrę ;)

 

na 2023 było zdaje się 100 szt przydziału i już dawno ich nie ma 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za powiedzmy max 145 tys. można kupić 3 letniego Golfa GTI z niskim przebiegiem poniżej 40 kkm, lub nawet Rkę z przebiegiem poniżej 70-80 kkm. To są modele z końca produkcji G7, w zasadzie bez wad konstrukcyjnych. Wiele jest na sprzedaż zanim pojawią się na jakimś ogłoszeniu, co chwilę na grupie Golfa ktoś wymienia, kupują nowe, robią czasem śmieszne przebiegi rzędu 8-10 kkm rocznie, dmuchają, chuchają i sprzedają po 3-4 latach.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaris GR jest najbardziej powalonym autem, jakim jechałem. Z drugiej strony pokazuje koszt (właścicielowi) za to, czego nie widzimy. Dla ciekawostki, robiliśmy test jak w maluchu - zmieściło się 9 osób. Ja wybrałem bagażnik, wiec trup wejdzie, tylko skromny bo mam 175 cm. To może być kluczowe przy ewentualnym wyborze.

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Haha w cenie 2 razy szybszej Tesli z dofinansowaniem nawet tańszej ;l

Chwalisz się czy żalisz, że Cie nie było stać na Yarisa :)

 

btw coś tam w radio podali , że tesla 3 w stanach to bardzo tanie auto dlatego bardzo popularne wśród  bezrobotnej populacji afroamerykańskiej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Marcin79 napisał(a):

Chwalisz się czy żalisz, że Cie nie było stać na Yarisa :)

 

btw coś tam w radio podali , że tesla 3 w stanach to bardzo tanie auto dlatego bardzo popularne wśród  bezrobotnej populacji afroamerykańskiej :)

 

 

Nie obrażaj @HanYs :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wujek napisał(a):

Elektryk z założenia będzie szybszy bo nie ma biegów. Jedno spóźnienie i te 0,6s znika. Choć ja myślałem o tej performance.

 

 

Performance jest "ciut" drozsze :) i wiadomo, ze objedzie Yarisa.

yarek w testach urywa jeszcze z tego czasu. Ma swietny naped 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Filipfm napisał(a):

 

 

Performance jest "ciut" drozsze :) i wiadomo, ze objedzie Yarisa.

yarek w testach urywa jeszcze z tego czasu. Ma swietny naped 

Wiem jest ciezko nawet jak jestem na slikach. Dopiero powyżej 180 puchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2023 o 19:44, kaczorek79 napisał(a):

Za powiedzmy max 145 tys. można kupić 3 letniego Golfa GTI z niskim przebiegiem poniżej 40 kkm, lub nawet Rkę z przebiegiem poniżej 70-80 kkm. To są modele z końca produkcji G7, w zasadzie bez wad konstrukcyjnych. Wiele jest na sprzedaż zanim pojawią się na jakimś ogłoszeniu, co chwilę na grupie Golfa ktoś wymienia, kupują nowe, robią czasem śmieszne przebiegi rzędu 8-10 kkm rocznie, dmuchają, chuchają i sprzedają po 3-4 latach.

Daj prosze link do tej grupy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał(a):

ta, nie chciał brać...

 

to kwestia dostepnosci aut tylko takiego auta czy jakas niecheć do szperunku?

Bo generalnie hothatch bez szpery w obecnych czasach (nawet jakiejs elektronicznej protezy) to taki ni pies ni wydra, coś na kształt świdra. I oczywiscie historycznie były swietnie HH bez szpery, ale potem dostawały szpere w limitowanych edycjach i okazywały się jeszcze lepsze

Edytowane przez Filipfm
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Filipfm napisał(a):

 

to kwestia dostepnosci aut tylko takiego auta czy jakas niecheć do szperunku?

Bo generalnie hothatch bez szpery w obecnych czasach (nawet jakiejs elektronicznej protezy) to taki ni pies ni wydra, coś na kształt świdra. I oczywiscie historycznie były swietnie HH bez szpery, ale potem dostawały szpere w limitowanych edycjach i okazywały się jeszcze lepsze

naczytał się w internetach że ze szperą się łatwiej jeździ a on tak nie chce, już nie drążyłem tematu bo znawcą nie jestem... osobiście bym brał ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bielaPL napisał(a):

naczytał się w internetach że ze szperą się łatwiej jeździ a on tak nie chce, już nie drążyłem tematu bo znawcą nie jestem... osobiście bym brał ;) 

 

To chyba czytał jakies forum branżowe cafeteria.pl czy inny onet 😄

LoL. No nic. Jego hajs, jego wybór. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Filipfm napisał(a):

 

To chyba czytał jakies forum branżowe cafeteria.pl czy inny onet 😄

LoL. No nic. Jego hajs, jego wybór. 

Szpera plus stage 2 od Pumy Speed i robi sie 270KM w tej malej popierdulce, ostatnio mnie koles zloil tym az milo na torze. :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2023 o 09:01, bielaPL napisał(a):

Miał zamówionego w zeszłym roku i20N chyba za 135, po pół roku czekania powiedzieli mu że cena teraz już 147... i zrezygnował. Myśli teraz o fieście ST (poniżej 130). Polówki mu jakoś nie podchodzą. Raczej wielkiego wyboru już nie ma?

Poszukalbym.500abarth biPosto . Można dlubnac na większą moc bo tam siedzi garret a nie ihi. 

Taka mała zabawka na wyjazdy na weekx w góry morze mazury. Osobiście wg mnie najładniejsza wersja abartha.   Na 2 miejscu Maserati edizione . 

**Foto zapożyczone pdgladowe

abarth-695-biposto-bije-rekordy-sprzedazy-05.jpg

abarth_696_biposto_2014_2.jpg

2560px-Abarth_695_Biposto_Innen.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.