Skocz do zawartości

Fiat Tipo / Tipo Cross


mmaciejosss

Rekomendowane odpowiedzi

znajomy zastanawia się nad kombi z ww aut ( sentyment do Fiata po Bravo ) . Rozważa kombi bo chce więcej miejsca w bagażniku dla psa 

 

gdzie jest haczyk za + 11kzł do Cross 

 

https://cenniki.fiat.pl/fiat/download/fiat/cennik/tipo/cennik-rok-modelowy-2022/tipo-cennik.pdf

 

gdzie wymiary w Cross w prześwicie są  nawet mniejsze , reszta prawie równa  :

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/fiat/tipo/ii/station-wagon-facelifting/silnik-benzynowy-1.0-t3-turbo-100km-od-2020/?vs=fiat%2Ftipo%2Fii%2Fcross-kombi%2Fsilnik-benzynowy-1.0-t3-100km-od-2022&c1=32552&c2=33654

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mmaciejosss napisał(a):

znajomy zastanawia się nad kombi z ww aut ( sentyment do Fiata po Bravo ) . Rozważa kombi bo chce więcej miejsca w bagażniku dla psa 

 

gdzie jest haczyk za + 11kzł do Cross 

 

https://cenniki.fiat.pl/fiat/download/fiat/cennik/tipo/cennik-rok-modelowy-2022/tipo-cennik.pdf

 

gdzie wymiary w Cross w prześwicie są  nawet mniejsze , reszta prawie równa  :

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/fiat/tipo/ii/station-wagon-facelifting/silnik-benzynowy-1.0-t3-turbo-100km-od-2020/?vs=fiat%2Ftipo%2Fii%2Fcross-kombi%2Fsilnik-benzynowy-1.0-t3-100km-od-2022&c1=32552&c2=33654

 

 

 

Jesli porownujesz najtansza wersje z cennika "Tipo" z wersja "Cross" to roznica jest w wyposazeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

Jesli porownujesz najtansza wersje z cennika "Tipo" z wersja "Cross" to roznica jest w wyposazeniu...

 

Wersji Tipo czy Pop od jakiegoś czasu już nie ma, zostały te lepiej wyposażone, stąd między innymi wzrost cen "od"

A w obecnym konfiguratorze od pewnego czasu jest już tylko wersja podniesiona.

 

13 godzin temu, mmaciejosss napisał(a):

 

Po pierwsze to cennik 2022, więc trzeba by się upewnić czy aktualny (w konfiguratorze są wyższe ceny), do tego obecnie nie można skonfigurować "normalnej" wersji.

Sam cross od nie-crossa rakiś czas temu różnił się tym, że poza dodatkowymi plastikami i zmienionym zawieszeniem, miał ledy w standardzie, alufelgi i chyba coś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mmaciejosss napisał(a):

gdzie jest haczyk za + 11kzł do Cross 

 

ja mam na ten temat teorię. Fiat wyprzedaje się i znika, a na tych ostatnich sztukach co jeszcze zostały do odbioru, po prostu chcą zarobić. Zobacz że nawet cenników 2023 nie ma na stronie, są tylko 2022 i "dostępne od ręki". Chcesz Tipo Crossa to bierz i nie żałuj. Może i 11 tys. drożej, ale za rok to i tak będzie się wydawać bardzo tanio jak za kombi, nawet Fiata. A Fiat zostawi sobie 500 elektryczne, może w ogóle nazwa Fiat zniknie, będzie nazwa 500.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maro_t napisał(a):

 

ja mam na ten temat teorię. Fiat wyprzedaje się i znika, a na tych ostatnich sztukach co jeszcze zostały do odbioru, po prostu chcą zarobić. Zobacz że nawet cenników 2023 nie ma na stronie, są tylko 2022 i "dostępne od ręki". Chcesz Tipo Crossa to bierz i nie żałuj. Może i 11 tys. drożej, ale za rok to i tak będzie się wydawać bardzo tanio jak za kombi, nawet Fiata. A Fiat zostawi sobie 500 elektryczne, może w ogóle nazwa Fiat zniknie, będzie nazwa 500.

 

W zasadzie poza 500 EV, to w gamie maja juz tylko same starocie...

Tipo to i tak chyba najmlodze konstrukcyjnie,spalinowe auto u Fiata ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maro_t napisał(a):

 

ja mam na ten temat teorię. Fiat wyprzedaje się i znika, a na tych ostatnich sztukach co jeszcze zostały do odbioru, po prostu chcą zarobić. Zobacz że nawet cenników 2023 nie ma na stronie, są tylko 2022 i "dostępne od ręki". Chcesz Tipo Crossa to bierz i nie żałuj. Może i 11 tys. drożej, ale za rok to i tak będzie się wydawać bardzo tanio jak za kombi, nawet Fiata. A Fiat zostawi sobie 500 elektryczne, może w ogóle nazwa Fiat zniknie, będzie nazwa 500.

W EU idzie dobrze Panda i 500ka. Kasę robia poza EU. Tipo zaoraja. Ja bym soe rozejrzał za Megane albo Focusem kombi. Są tez kiły i hyundaje a Fiata odpuścić.

Edytowane przez wujek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wujek napisał(a):

W EU idzie dobrze Panda i 500ka. Kasę robia poza EU. Tipo zaoraja. Ja bym soe rozejrzał za Megane albo Focusem kombi. Są tez kiły i hyundaje a Fiata odpuścić.

 

Panda to już staruszka. Wpakowali jeszcze jakiś mild hybrid ale toto kosztuje już z 60 tys zł. Następca niby ma być, ale tylko elektryk. Jak piszesz: w Brazyli pewnie będzie szeroka gama modeli, a w EU zostawią 500, może jeszcze zrobią trochę tańszego i z gorszych materiałów elektryka Pandę, a resztę zwiną. Może nawet nazwę zmienią na jakieś "500 Automobiles", a nazwę Fiat zostawią sobie na wypadek jakby dobre czasy jeszcze kiedys wróciły. ;] W nazwach i logach to oni akurat są ogarnięci

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2017 roku to było naprawdę kuszące auto, tanie i super wyposażone, sam kupiłem nowe i użytkuję nie mając jakiś poważnych zastrzeżeń, ale nowe dzisiaj wypada bardzo przeciętnie i imho popsute liftingiem, zwłaszcza we wnętrzu (nowe zegary są totalnie z dupy), w sumie drogie i w zasadzie trochę bez silnika, bo 1.0 to nie ma osiągów, a hybryda 1.3 to jeden wielki znak zapytania co to w ogóle jest. Jedyne nad czym można by się pochylić to diesel, ale nie każdemu pasuje do miasta, no i nie wiadomo czy w ogóle można takie zamówić. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem (co prawda krótko) kilkoma Tipo, najtańszym i najdroższym - to są mega proste auta praktycznie z minionej epoki. Wyposażenie POP to praktycznie poziom Grande Punto z 2005 roku 🙂

Bez porównania lepiej w kategorii prostych aut wychodzi Kia Ceed czy Hyundai i30 - są dużo nowocześniejsze a przy jednocześnie podobnie proste - coś dla lubiących "zwykłe" auta z guzikami a nie ekranami.

Przy aktualnych cenach samochodów takie Tipo za 80-100 tyś to jakaś masakra, a ceny używanych są po prostu zabawne - ale wiadomo na Taxi to genialne auto.

 

P.S. Przy okazji mam fajne i30 do sprzedania - zobacz proszę na naszą giełdę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2023 o 15:59, maro_t napisał(a):

 

ja mam na ten temat teorię. Fiat wyprzedaje się i znika, a na tych ostatnich sztukach co jeszcze zostały do odbioru, po prostu chcą zarobić. Zobacz że nawet cenników 2023 nie ma na stronie, są tylko 2022 i "dostępne od ręki". Chcesz Tipo Crossa to bierz i nie żałuj. Może i 11 tys. drożej, ale za rok to i tak będzie się wydawać bardzo tanio jak za kombi, nawet Fiata. A Fiat zostawi sobie 500 elektryczne, może w ogóle nazwa Fiat zniknie, będzie nazwa 500.

 

W tym roku mają pokazać nowego Fiata 600 - następca 500X i produkowany ma być w Polsce obok Jeepa Avengera i nowej Alfy. Jest szansa, że pod koniec roku pokażą też nową Pandę. Więc raczej się nie zwija, plany jakieś na rozwój są... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dzidzia napisał(a):

 

W tym roku mają pokazać nowego Fiata 600 - następca 500X i produkowany ma być w Polsce obok Jeepa Avengera i nowej Alfy. Jest szansa, że pod koniec roku pokażą też nową Pandę. Więc raczej się nie zwija, plany jakieś na rozwój są... 

 

Gdzies mi mignelo, ze Avenger bedzie jednak w wersji spalinowej. Szkoda tylko, ze z gownianym Puretech 1,2 ;]

Jesli cala gama Fiata skonczy z silnikami PSA, to w zasadzie rownie dobrze moga sie zwijac ;)

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Gdzies mi mignelo, ze Avenger bedzie jednak w wersji spalinowej. Szkoda tylko, ze z gownianym Puretech 1,2 ;]

Jesli cala gama Fiata skonczy z silnikami PSA, to w zasadzie rownie dobrze moga sie zwijac ;)

 

nie ma chyba potrzeby ani miejsca na rynku na tyle różnych marek i modeli będących w sumie kopią Peugeotów, tylko trochę inaczej wyglądającymi. Opel już poszedł tą drogą i nie wróżę mu przyszłości, jak z Fiata zrobią kolejne kopie Peuogeta to zaraz sami dojdą do wniosku, że to nie ma sensu i zaczną zwijać te marki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał(a):

 

Gdzies mi mignelo, ze Avenger bedzie jednak w wersji spalinowej. Szkoda tylko, ze z gownianym Puretech 1,2 ;]

Jesli cala gama Fiata skonczy z silnikami PSA, to w zasadzie rownie dobrze moga sie zwijac ;)

 

Według mnie tak będzie - Fiat obecnie nie ma nic do zaoferowania w klasie A / B/ C - wszystko będzie oparte na dawnym PSA. Ale wyższe segmenty przejmą udoskonaloną architekturę  dawnego FCA. Chodzi głównie o płytę Giorgio Alfy. Nowa płyta STLA Large ma być na niej oparta. Podobnie jak większe silniki - PSA tu nic nie ma do zaoferowania a FCA owszem bardzo dużo (Silniki Alfy, nowy 3.0 turbo hurricane czy silniki Maserati) plus auta oparte na konstrukcji ramowej (RAM oraz Jeep Wagoneer).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maro_t napisał(a):

 

nie ma chyba potrzeby ani miejsca na rynku na tyle różnych marek i modeli będących w sumie kopią Peugeotów, tylko trochę inaczej wyglądającymi. Opel już poszedł tą drogą i nie wróżę mu przyszłości, jak z Fiata zrobią kolejne kopie Peuogeta to zaraz sami dojdą do wniosku, że to nie ma sensu i zaczną zwijać te marki.

 

Opel to chyba faktycznie najlepszy przyklad ;]

Nowej Astry jeszcze nie widzialem na drodze, gdzie w czasach modelu J lub K bylo tego zatrzesienie :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał(a):

 

Opel to chyba faktycznie najlepszy przyklad ;]

Nowej Astry jeszcze nie widzialem na drodze, gdzie w czasach modelu J lub K bylo tego zatrzesienie :ok:

 

 

ja widziałem. Pani zaparkowała obok mnie pod Leroy Merlin. Pogadaliśmy chwilę, przesiadła się z Astry K i na razie bardzo zadowolona. Ale jakby kupiła Peugeota to pewnie by była tak samo zadowolona ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, maro_t napisał(a):

 

nie ma chyba potrzeby ani miejsca na rynku na tyle różnych marek i modeli będących w sumie kopią Peugeotów, tylko trochę inaczej wyglądającymi. Opel już poszedł tą drogą i nie wróżę mu przyszłości, jak z Fiata zrobią kolejne kopie Peuogeta to zaraz sami dojdą do wniosku, że to nie ma sensu i zaczną zwijać te marki.

Teraz jest Fiat, Citroen, Pezot i Opel i kazdy ma ten sam model z gownianym silnikiem ale w innej budzie na co to komu? Zreszta to widac na drogach, wogole nie widac tych samochodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Gdzies mi mignelo, ze Avenger bedzie jednak w wersji spalinowej. Szkoda tylko, ze z gownianym Puretech 1,2 ;]

Jesli cala gama Fiata skonczy z silnikami PSA, to w zasadzie rownie dobrze moga sie zwijac ;)

No co Ty. Ludzi świadomych przed zakupem, że w aucie siedzi gówniany silnik to jedynie mały promil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wujek napisał(a):

Teraz jest Fiat, Citroen, Pezot i Opel i kazdy ma ten sam model z gownianym silnikiem ale w innej budzie na co to komu? Zreszta to widac na drogach, wogole nie widac tych samochodow.

silnik 1.2 odstarsza od zakupu opla.

jakby zostały silniki opla 1.4 90/km i1.4 T to by sie znalezli chętni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, deszczowyRoman napisał(a):

silnik 1.2 odstarsza od zakupu opla.

jakby zostały silniki opla 1.4 90/km i1.4 T to by sie znalezli chętni

Nie sądzę, by silnik kogokolwiek poza AKowiczem odstraszał. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rado_ napisał(a):

Nie sądzę, by silnik kogokolwiek poza AKowiczem odstraszał. 

 

Odstrasza przede wszystkim cena ;) Kiedys Opel mial naprawde dobra cene po robatach i przy okazji sporo oferowal.

Teraz to auto jak kazde inne, w dodatku drozsze niz np koreanska konkurencja.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maro_t napisał(a):

 

nie ma chyba potrzeby ani miejsca na rynku na tyle różnych marek i modeli będących w sumie kopią Peugeotów, tylko trochę inaczej wyglądającymi. Opel już poszedł tą drogą i nie wróżę mu przyszłości, jak z Fiata zrobią kolejne kopie Peuogeta to zaraz sami dojdą do wniosku, że to nie ma sensu i zaczną zwijać te marki.

Jeśli to nie generuje dużych kosztów, to może sie opłacać producentowi. Oferuje wiele marek i modeli tak naprawdę opracowując 2-3 silniki i jedną płytę podłogową.

VAG robi tak od lat i to sie sprawdza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ghost2255 napisał(a):

Jeśli to nie generuje dużych kosztów, to może sie opłacać producentowi. Oferuje wiele marek i modeli tak naprawdę opracowując 2-3 silniki i jedną płytę podłogową.

VAG robi tak od lat i to sie sprawdza. 

Tyle że silniki trochę lepsze wstawia, przynajmniej benzynowe :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dzidzia napisał(a):

... a FCA owszem bardzo dużo (Silniki Alfy, nowy 3.0 turbo hurricane czy silniki Maserati) plus auta oparte na konstrukcji ramowej (RAM oraz Jeep Wagoneer).

 

Raczej plan nie na Europę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ghost2255 napisał(a):

Jeśli to nie generuje dużych kosztów, to może sie opłacać producentowi. Oferuje wiele marek i modeli tak naprawdę opracowując 2-3 silniki i jedną płytę podłogową.

VAG robi tak od lat i to sie sprawdza. 

Tak średnio bym powiedział. Seat do likwidacji Skodę za chwile okroja z modeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, deszczowyRoman napisał(a):

silnik 1.2 odstarsza od zakupu opla.

jakby zostały silniki opla 1.4 90/km i1.4 T to by sie znalezli chętni

Normy kolego, normy, bo rozumiem, że skoro do 1,4 90KM dodajesz 1,4T to 140KM masz na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wujek napisał(a):

Teraz jest Fiat, Citroen, Pezot i Opel i kazdy ma ten sam model z gownianym silnikiem ale w innej budzie na co to komu? Zreszta to widac na drogach, wogole nie widac tych samochodow.

Idą śladem VAG-a na mnożenie modeli.

U nas może się nie sprawdza, ale gdzie indziej może coś zwojują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dzidzia napisał(a):

 

Według mnie tak będzie - Fiat obecnie nie ma nic do zaoferowania w klasie A / B/ C - wszystko będzie oparte na dawnym PSA. Ale wyższe segmenty przejmą udoskonaloną architekturę  dawnego FCA. Chodzi głównie o płytę Giorgio Alfy. Nowa płyta STLA Large ma być na niej oparta. Podobnie jak większe silniki - PSA tu nic nie ma do zaoferowania a FCA owszem bardzo dużo (Silniki Alfy, nowy 3.0 turbo hurricane czy silniki Maserati) plus auta oparte na konstrukcji ramowej (RAM oraz Jeep Wagoneer).

 

Fiat to robi kase w Brazyli/ Ameryce poludniowej Tam ma rekordy sprzedazy i modele niedostepne w eu. Tu maja byc tylko ev... Zreszta fiat to tylko marka teraz. Jedna z koncernu  Stellantis i to jest tez peugot, jeep itp...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 10:34, maro_t napisał(a):

 

nie ma chyba potrzeby ani miejsca na rynku na tyle różnych marek i modeli będących w sumie kopią Peugeotów, tylko trochę inaczej wyglądającymi. Opel już poszedł tą drogą i nie wróżę mu przyszłości, jak z Fiata zrobią kolejne kopie Peuogeta to zaraz sami dojdą do wniosku, że to nie ma sensu i zaczną zwijać te marki.

 

Opel jest po to, żeby się w Niemczech sprzedawał.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 11:31, deszczowyRoman napisał(a):

silnik 1.2 odstarsza od zakupu opla.

jakby zostały silniki opla 1.4 90/km i1.4 T to by sie znalezli chętni

1.4 90 KM to chyba 2009rok 14XEP, później 1,4 100KM i 14XER, a następnie zastąpione przez 1,2T produkcji GM.

Jak by to wyglądało jakby Peugeot kupował silniki od GM i wsadzał do Opla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.