Skocz do zawartości

Pilarka ukosowa - zakup


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Będę miał trochę walki z tarasem i potrzebuję kupić pilarkę ukosową, która potnie zarówno legary jak i deskę tarasową. Później się przyda pewnie od wielkiego dzwonu, ale tak czy siak chciałbym takie urządzenie mieć.

 

Nie chcę wydać za dużo, ale też nie chcę jakiegoś badziewa, żebym się nie wkurzał. Przejrzałem pobieżnie net i takie opcje znalazłem, trochę majsterkowiczów tu mamy, więc może ktoś używa i doradzi :) 

 

Z Juli za 600 zł chyba faworyt

https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/pilarki-i-wyrzynarki-stolowe/elektryczne-pilarki-ukosowe/pilarka-ukosowa-009460/

 

Parkside z Lidla - 700

https://www.lidl.pl/p/parkside-pilarka-ukosowa-z-posuwem-pzks-2000-b2-2000-w-o-210-mm/p100346200?mktc=shopping&gclid=Cj0KCQjwt_qgBhDFARIsABcDjOdJeHwKL2AiPaS5WdWm5DyLTgsLKKeKoJqVoJ_VFAH4Ep3xEK3TDUoaAvYaEALw_wcB&dt_dynco=06D2C5D056FC9866280261F9AA9D79E5

 

Jakiś wynalazek z Leroy - 600

https://www.leroymerlin.pl/warsztat/urzadzenia-warsztatowe/pily-ukosowe/pilarka-ukosowa-scheppach-hm216-z-przesuwem-216-mm-2000w,p589060,l1644.html?&&gclid=Cj0KCQjwt_qgBhDFARIsABcDjOfVrp-C7sM2UkPR5o4xz9apyez7gkImxxKlJRorzLkGhyf--eeYglkaAo-yEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Metabo - już 1000 zł, ale markę lubię. Mam kilka narzędzi i są świetne

https://www.leroymerlin.pl/warsztat/urzadzenia-warsztatowe/pily-ukosowe/pilarka-ukosowa-metabo-z-przesuwem-216-mm-1500w,p358491,l1644.html?&&gclid=Cj0KCQjwt_qgBhDFARIsABcDjOd5DsuN2IcHTtykB4k1h-owPtF_RpYtLW_KPSdDoKhDszdiB580of4aAgZCEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

MacAllister - ale chyba najmniejsza moc

https://www.castorama.pl/pilarka-ukosowa-bez-posuwu-macallister-1400-w-210-mm-id-1115865.html?store=8021&exactc=7b548adcd9a73a19fecbfd33750c36b8&keyword=pla_smart_performancemax_narzędzia-i-artykuły_pm&gclid=Cj0KCQjwt_qgBhDFARIsABcDjOeYeXTk9ZCkx2NjEs4Sld5ylfi58ljQ2fxiwpmCKa_D-DBmeOLrBrIaApVqEALw_wcB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam metabo ale kgs256 i do tego stojak z parkside. Jedno i drugie kupiłbym drugi raz. 

Minus tego Metabo ,że nie ma soft start i mocno szarpie przy uruchomieniu. Nie wiem jak bardzo precyzyjnych kątów potrzebujesz ja ani nie sprawdzałem ani nie ustawiałem tej Metabo. Do deski szalunkowej czy nadbitki wystarczyła mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam metabo ale kgs256 i do tego stojak z parkside. Jedno i drugie kupiłbym drugi raz. 
Minus tego Metabo ,że nie ma soft start i mocno szarpie przy uruchomieniu. Nie wiem jak bardzo precyzyjnych kątów potrzebujesz ja ani nie sprawdzałem ani nie ustawiałem tej Metabo. Do deski szalunkowej czy nadbitki wystarczyła mi.

Wolałbym precyzyjne. Obróbka deski tarasowej czy listew raczej musi być dokładna.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprawdę powiadam Tobie, że potrzebujesz tego:
https://www.lidl.pl/p/parkside-pilarko-zaglebiarka-z-szyna-prowadzaca-ptss-1200-d2-1200-w-o-165-mm/p100348987

Równe przycięcie pojedynczych desek ukośnica jest upierdliwe. A tak, wstępnie kładziesz deski, dokladasz listwę i fru... wszystko rowniutko.

Dwa tarasy tą piłą ogarnąłem i dalej działa w miarę. Jedyne co to dodatkową tarczę dokupiłem.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bergerac napisał(a):

musi być dokładna

Miałem na myśli ,że po ustawieniu kąta prostego może mieć 89° a nie np 77.. różnice raczej nie są aż tak rzucające się w oczy. Kwestia delikatnej regulacji na śrubkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luccass napisał(a):

Zaprawdę powiadam Tobie, że potrzebujesz tego:
https://www.lidl.pl/p/parkside-pilarko-zaglebiarka-z-szyna-prowadzaca-ptss-1200-d2-1200-w-o-165-mm/p100348987

Równe przycięcie pojedynczych desek ukośnica jest upierdliwe. A tak, wstępnie kładziesz deski, dokladasz listwę i fru... wszystko rowniutko.

Dwa tarasy tą piłą ogarnąłem i dalej działa w miarę. Jedyne co to dodatkową tarczę dokupiłem.

tapatalked
 

chcę mieć ukośnice, żeby docinać pod kątem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bergerac napisał(a):

chcę mieć ukośnice, żeby docinać pod kątem. 

Patrz na możliwości rozmiarów cięcia, żebyś łapał się w zakres ach jakie Cię interesują (średnica tarczy). Nie jestem ekspertem i lubię metabo, ale w podanym budżecie chyba wybrałbym HIKOKI C8FSHG, zamiast metabo. 

Edycja 

U mnie za około 700 złotych idzie ją kupić, więc wyraźnie taniej niż w Polsce. 

Edytowane przez janusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bergerac napisał(a):

chcę mieć ukośnice, żeby docinać pod kątem. 

Mam ukośnicę Parkside - tą z szynami do posuwu. Daje radę. Dokupiłem tarcze bardziej precyzyjne tarcze bo ciałem głównie płytę meblowa i panele.

Minus - upierdliwe docinanie długich elementów. Przydał by się stół z podparciami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, luccass napisał(a):

Nie rozumiem. Chcesz żeby czoło deski było na ostro? W jakim celu?

Edit: ta piła, którą podlinkowałem też ma regulację pochyłu.
tapatalked

 

pochył mi na chwilę obecną nie potrzebny, chodzi o ustawianie kątów cięcia -45 stopni <> + 45 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochył mi na chwilę obecną nie potrzebny, chodzi o ustawianie kątów cięcia -45 stopni <> + 45 stopni.
Widzę, że jesteś zdecydowany, więc nie będę przekonywał dalej

Zastanów się też jeszcze czy będziesz ten taras ogarniał sam czy z kimś, bo walka z deskami 5m+ samemu i ukośnicą będzie męcząca. Dodatkowo co zrobisz jeśli jakąś deskę trzeba będzie przeciąć wzdłuż (zwęzić).

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luccass napisał(a):

Dodatkowo co zrobisz jeśli jakąś deskę trzeba będzie przeciąć wzdłuż (zwęzić).

Wiadomo - najlepiej mieć to i to:-) a poza wskazaną przez Ciebie, to jeszcze jakaś pilarka stołowa.

Szczerze, to sam bym się teraz wahał czy ukośnica czy ręczna + np. alu. kątownik stolarski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luccass napisał(a):

Widzę, że jesteś zdecydowany, więc nie będę przekonywał dalej emoji106.png

Zastanów się też jeszcze czy będziesz ten taras ogarniał sam czy z kimś, bo walka z deskami 5m+ samemu i ukośnicą będzie męcząca. Dodatkowo co zrobisz jeśli jakąś deskę trzeba będzie przeciąć wzdłuż (zwęzić).

tapatalked
 

tzn ja Was prosiłem o pomoc w wyborze pilarki ukosowej, a nie czego innego ;] 

 

pilarkę zwykłą mam, mam też wyrzynarkę. Fakt, że jedno i drugie narzędzie jest już dość stare, ale na tyle rzadko używane, że szkoda mi to wymieniać. Czasem mam problem w przycięciu czegoś pod precyzyjnym kątem (np. listwy podłogowe, itp) więc chciałbym mieć takie urządzenie.

 

Co do desek - myślę, że dam radę, będę miał syna pomocnika :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomkowski napisał(a):

Wiadomo - najlepiej mieć to i to:-) a poza wskazaną przez Ciebie, to jeszcze jakaś pilarka stołowa.

Szczerze, to sam bym się teraz wahał czy ukośnica czy ręczna + np. alu. kątownik stolarski.

to urządzenie, które wskazałem ma poważną wadę - zajmuje dużo miejsca przy przechowywaniu :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem taras na pożyczonej ukośnica Metabo tej małej 216 chyba. Tak jak ktoś pisał, nie ma soft startu i od razu rusza z kopyta. Miałem problem przy belkach 9x9 bo nie łapała na raz i trzeba było obracać. W sumie bardziej niż do tarasu, używałem jej do budowy pergoli. Przy tarasie często używałem też ręcznej tarczowej. Kładłem deski oryginalne, a na koniec leciałem całą krawędź tarczowa piła po prowizorycznej przykładnicy z belki. 

Do kątów 45 stopni bardzo pomocne, chociaż na tarasie i tak po sezonie się wszystko rozejdzie ;). Zacinałem donice i maskownice tarasu pod 45 stopni na mm, a po 3 latach wszędzie szpary. Taras na południe, więc dostaje ostro po heblach. Olej Osmo za 500 zł, a po sezonie i tak wszystko szare.

 

Pół roku temu kupiłem ukośnice Evolution 255 w promce po 700 zł, ale do dzisiaj nawet jej nie złożyłem jeszcze l, więc nie mam recenzji ;)

Edytowane przez riot
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał(a):

to urządzenie, które wskazałem ma poważną wadę - zajmuje dużo miejsca przy przechowywaniu :( 

Trochę racja, ale tragedii nie ma. Zależy gdzie możesz to przechowywać. Spokojnie można też na ścianie powiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bergerac napisał(a):

to urządzenie, które wskazałem ma poważną wadę - zajmuje dużo miejsca przy przechowywaniu :( 

Mam zagłębiarkę z prowadnicą i gdyby nie problem z miejscem to już bym miał pilarkę, ale chyba i tak będę musiał kupić, bo są to urządzenia wzajemnie się uzupełniające. Nie wiem czy nie skuszę się na tą hikoki (hitachi), bo ma dobre opinie i mogę ją kupić poniżej 700 PLN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Adam___ napisał(a):

Na urodziny dostałem  taką.

Bez problemu łapie kantówki 14 cm  :).

Było promo w Castoramie i była do wzięcia za niecały 1000 pln

 

Też mam z tarczą 255, niewątpliwą zaletą jest, że większość kantówek można pociąć na raz.

 

Wyrwałem powystawowe z Obi, za 600 zł. Zobaczyłem przy zakupach, wieczorem wróciłem się po nią, bo nie dawała mi spokoju, a sporo robie hobbystycznie z drewnem.

 

Jedyny minus, to że jest ciężka i zajmuje ćwierć garażu. 

Ale poza tym niezastąpione narzędzie, budowałem altanę, domek ogrodowy, zadaszenie tarasu, deski tarasowe, całą saunę i sufit z boazerii w łazience, znajomi też pożyczają jak trzeba. Świetny zakup.

Edytowane przez Pito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, riot napisał(a):

Robiłem taras na pożyczonej ukośnica Metabo tej małej 216 chyba. Tak jak ktoś pisał, nie ma soft startu i od razu rusza z kopyta. Miałem problem przy belkach 9x9 bo nie łapała na raz i trzeba było obracać.

 

To zależy która wersja 216 - ja mam taką z soft-startem jednak. Belka 7cm bez problemu idzie. 9cm to faktycznie już za dużo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nikt-znany napisał(a):

Od 2-3 lat używam Evolution 255 - polecam. 

U ciebie też jest taki luz dla kątów prawo lewo ? Ustawiasz kąt i można ruszać prawo/lewo po 2-3 mm. Jak dokręci się śruba z przodu to luzu nie ma, ale trzeba pamiętać żeby zawsze dobijać do tej samej strony, bo ramki do obrazka ciężko zrobić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, exor napisał(a):

 

To zależy która wersja 216 - ja mam taką z soft-startem jednak. Belka 7cm bez problemu idzie. 9cm to faktycznie już za dużo.

 

Generalnie to był mój pierwszy kontakt z piłą ukośnica przy tym Metabo, więc dla mnie i tak to był kosmos w porównaniu do piły ręcznej, ten soft start to w sumie pierdoła. Zastanawiałem się nad jej kupnem, ale wpadła promocja na Evolution z większą tarczą i zaryzykowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, riot napisał(a):

U ciebie też jest taki luz dla kątów prawo lewo ? Ustawiasz kąt i można ruszać prawo/lewo po 2-3 mm. Jak dokręci się śruba z przodu to luzu nie ma, ale trzeba pamiętać żeby zawsze dobijać do tej samej strony, bo ramki do obrazka ciężko zrobić;)

 

Nie, nie mam tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2023 o 19:16, janusz napisał(a):

Nie wiem czy nie skuszę się na tą hikoki (hitachi), bo ma dobre opinie i mogę ją kupić poniżej 700 PLN. 

No i się skusiłem :facepalm: Nie wiem po co tu zaglądam, teraz będę miał problem, gdzie ją trzymać jak już przyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, riot napisał(a):

Jakby kto szukał to na Amazonie jest Evolution 255 rms za tysiaka ;)

 

Amazon

Tak czytałem trochę i wychodzi, że w tym przedziale cenowym jeśli komuś bardziej zależy na wielkości niż precyzji (która jest raczej budowlana) jest bardzo dobrym wyborem, lepsza od wielu droższych modeli. Jeśli komuś zależy na precyzji to zostaje festool (ale to zupełnie inna liga i półka). Co ciekawe hikoki ma znacznie lepsze opinie (precyzja i sztywność konstrukcji) niż metabo kgs 216.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
53 minuty temu, bergerac napisał(a):

Szybki update - chciałem kupić tą z Juli, ale wczoraj pojawiła się promka w Castoramie:

 

image.png.866db67a574e50684f8b257346643d76.png

 

Chyba wezmę to, jeśli nie macie jakiś negatywnych odczuć.

Nie "macałem", ale pierwsze co mi się rzuca w oczy to, że prowadnica wysuwa się do tyłu, więc nie postawisz jej przy pracy pod ścianą, ale dla Ciebie nie ma to chyba znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, K3 napisał(a):

Używałem Metabo, fajny sprzęt za IMO dobrą kasę...

 

image.png.9d332fa746b2190fb9418f75ca5d5edc.png

Tylko ta "dobra kasa" to będzie w tym przypadku x2 😉 (albo trochę więcej). Ja kupiłem hikoki i uczucia mam mieszane (cena nieco ponad 700), a opinie ma niby lepsze niż metabo. 

Edycja 

@bergerac ta metabo z pierwszego Twojego linka jest teraz stówkę tańsza (ja bym "macałem" obie pod kątem luzów i wygody i wtedy decydował). 

Edytowane przez janusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bergerac napisał(a):

Szybki update - chciałem kupić tą z Juli, ale wczoraj pojawiła się promka w Castoramie:

 

image.png.866db67a574e50684f8b257346643d76.png

 

Chyba wezmę to, jeśli nie macie jakiś negatywnych odczuć.

Bierz i się już nie doktoryzuj. Te Macallistery to całkiem solidne sprzęty. Ja ostatnio swojego Einhella widziałem w cenie niespełna 700 zł, a to podobna półka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2023 o 08:58, Kukis napisał(a):

https://allegro.pl/oferta/yato-pila-ukosnica-pilarka-255mm-1800w-z-laserem-13208446222

Ja kupiłem Yato i też nie narzekam. Zrobiłem dziecku łóżko i dała radę. IMG_20221206_155142.jpg.d6887855c25fd8e1440750c4987e3e66.jpg

 

Coś kręcisz. Identyczne mam łóżko, tylko moje kupowane i skręcane 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Coś kręcisz. Identyczne mam łóżko, tylko moje kupowane i skręcane 8]

Nic nie kręcę. Zrobione właśnie na wzór z internetu.  Żona wybrała wzór a ja musiałem wykonać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.