Skocz do zawartości

Do 300, co wybierasz?


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

Odpowiedź nasuwa się sama gdyby nie te wentylowane fotele.

Dużo aut ma wentylowane fotele ?

Nie wiem, dlatego pytam, ale to istotny dla mnie parametr. 
Chyba, że kupujemy auto tylko na zimę 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mrBEAN napisał(a):

AWD, jakieś przestronne, ekonomiczne, tak z 5-6 s do 100 żeby miało, tempomat aktywny, wentylowane fotele. 
 

Co być wybrał drogi AKowiczu? :) 

Ja wybrałem XC60, ale nie miałem wymogu 5-6s. B5 ma coś koło 7s.

Oczywiście przestronne to pojęcie względne, ale po aucie 5m chciałem mieć mniejsze "przestronne" ;).

Trzeba pojeździć i samemu zdecydować. W podobnym przedziale będzie Q5, Stelvio, GLC i X3. Ja z tych wybierałem.

 

35 minut temu, PawelWaw napisał(a):

Dużo aut ma wentylowane fotele ?

W tej cenie to chyba niemal każde .. choć nie jestem pewny co do Alfy :phi:.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sherif napisał(a):

Ja wybrałem XC60.

Trzeba pojeździć i samemu zdecydować. W podobnym przedziale będzie Q5, Stelvio, GLC i X3. Ja z tych wybierałem.

 

W tej cenie to chyba niemal każde .. choć nie jestem pewny co do Alfy :phi:.

 

Z czystej ciekawości, co było na plus/minus wobec XC60, że wybrałeś finalnie XC60, oprócz przywiązania do marki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Z czystej ciekawości, co było na plus/minus wobec XC60, że wybrałeś finalnie XC60, oprócz przywiązania do marki?

 

Przywiązanie działa w obie strony. Z jednej strony po 2xVolvo byłem bardzo zadowolony z aut, totalnie bezawaryjne, dobra obsługa, itd. Z drugiej .. ile można ;).

Volvo było najwygodniejsze z tych aut, bardzo dobrze wyposażone i całkiem dobrze jeżdżące. Dobrze się liczyła rata leasingu. Z minusów to czuć, że to SUV ale z tym się liczyłem. Odnośnie konkurencji to Stelvio mnie kompletnie rozczarowało, Q5 wybitnie mi się nie podobało. Z BMW był problem z zakupem i braki w wyposażeniu (5ka). Kia jak to Kia była nijaka :bzik:. GLC trącił myszką, miała być dopiero za jakiś czas nowe wersja. Spodobała mi się E-klasa, ale nie chciałem już 5-metrowego kombi.

Edytowane przez sherif
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mrBEAN napisał(a):

AWD, jakieś przestronne, ekonomiczne, tak z 5-6 s do 100 żeby miało, tempomat aktywny, wentylowane fotele. 
 

Co być wybrał drogi AKowiczu? :) 

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-stinger-gt-z-pakietem-pre-oraz-czerwona-skora-nappa-dostepny-od-zaraz-ID6FpCXa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cinos napisał(a):

Tiguan R

 

Volkswagen-Tiguan_R-2021-800-03.jpg

Volkswagen-Tiguan_R-2021-800-0c.jpg

Volkswagen-Tiguan_R-2021-800-10.jpg

Już go nie zamówisz.

Zamówiłem w Listopadzie 2022 i czekam. Planowane wrzucenie na produkcje LUTY 2024 !!!

 

W styczniu wycofali je z oferty z uwagi na czas oczekiwania i pojawienie sie nowego modelu w Listopadzie 2023

Aha, modelu R już nie będzie

Edytowane przez bengamin
  • Haha 2
  • Skonfundowany 1
  • zszokowany 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bengamin napisał(a):

Już go nie zamówisz.

Zamówiłem w Listopadzie 2022 i czekam. Planowane wrzucenie na produkcje LUTY 2024 !!!

 

W styczniu wycofali je z oferty z uwagi na czas oczekiwania i pojawienie sie nowego modelu w Listopadzie 2023

Aha, modelu R już nie będzie

kosmos :O

nie znalazłbyś sobie czegoś ze stocku?

 

ale może nie będzie tylko elektrykiem, skoro zostanie nazwa Tiguan, bo w VW elektryki to ID

 

ale Tiguan R bardzo mi sie podoba, stoi taki niedaleko mnie, niebieski, no kozak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mrBEAN napisał(a):

AWD, jakieś przestronne, ekonomiczne, tak z 5-6 s do 100 żeby miało, tempomat aktywny, wentylowane fotele. 
 

Co być wybrał drogi AKowiczu? :) 

 

ja się nie znam na drogich autach, ale jak nie ma w wymaganiach że ma być SUV to bym myślał o jakimś kombi. Np widzę że takie coś jak BMW serii 5 Touring 530i xDrive z mocą 245KM kosztuje 281 500. Nie wiem czy ma wentylowane fotele, a przyspieszenie podają 6.7 czyli trochę wolniejsze niż chcesz, ale jakby co to za 330 tys zł jet 540i. A w innym wątku piszą, że wróciły rabaty na premiumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, maro_t napisał(a):

 

ja się nie znam na drogich autach, ale jak nie ma w wymaganiach że ma być SUV to bym myślał o jakimś kombi. Np widzę że takie coś jak BMW serii 5 Touring 530i xDrive z mocą 245KM kosztuje 281 500. Nie wiem czy ma wentylowane fotele, a przyspieszenie podają 6.7 czyli trochę wolniejsze niż chcesz, ale jakby co to za 330 tys zł jet 540i. A w innym wątku piszą, że wróciły rabaty na premiumy

 

Tylko ze to trzeba jeszcze doposażyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mrBEAN napisał(a):

AWD, jakieś przestronne, ekonomiczne, tak z 5-6 s do 100 żeby miało, tempomat aktywny, wentylowane fotele. 
 

Co być wybrał drogi AKowiczu? :) 

 

Skoda Enyaq RS.

;l

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Cinos napisał(a):

kosmos :O

nie znalazłbyś sobie czegoś ze stocku?

 

ale może nie będzie tylko elektrykiem, skoro zostanie nazwa Tiguan, bo w VW elektryki to ID

 

ale Tiguan R bardzo mi sie podoba, stoi taki niedaleko mnie, niebieski, no kozak

 

Bedzie nowy Tiguan w wersji spalinowej, ale nie bedzie odmiany R ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, maro_t napisał(a):

 

ja się nie znam na drogich autach, ale jak nie ma w wymaganiach że ma być SUV to bym myślał o jakimś kombi. Np widzę że takie coś jak BMW serii 5 Touring 530i xDrive z mocą 245KM kosztuje 281 500. Nie wiem czy ma wentylowane fotele, a przyspieszenie podają 6.7 czyli trochę wolniejsze niż chcesz, ale jakby co to za 330 tys zł jet 540i. A w innym wątku piszą, że wróciły rabaty na premiumy

 

Ekonomiczne może nie być tylko 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mrBEAN napisał(a):

AWD, jakieś przestronne, ekonomiczne, tak z 5-6 s do 100 żeby miało, tempomat aktywny, wentylowane fotele. 
 

Co być wybrał drogi AKowiczu? :) 


Po tych wietrzonych zydlach od razu widać, ze ten przetarg jest ustawiony. ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrBEAN napisał(a):

Wentylowane fotele?

 

Myślałem, że ma. Jeśli nie ma to przepraszam. 

Gdybym ja miał myśleć o takim aucie to olałbym to kryterium przyspieszenia (skoro nie można mieć wszystkiego to najłatwiej mi akurat to poświęcić) i szukał Lexusa RX poprzedniej generacji. Być może jeszcze gdzieś są w salonach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Myślałem, że ma. Jeśli nie ma to przepraszam. 

Gdybym ja miał myśleć o takim aucie to olałbym to kryterium przyspieszenia (skoro nie można mieć wszystkiego to najłatwiej mi akurat to poświęcić) i szukał Lexusa RX poprzedniej generacji. Być może jeszcze gdzieś są w salonach.

 

NIe ma problemu mieć wszystkiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mrBEAN napisał(a):

NIe ma problemu mieć wszystkiego. 

 

Jeśli znalazłeś to fajnie. Gdybym ja szukał to pewnie miałbym trochę inne kryteria i próbując patrzeć z mojej perspektywy to taki Lexus by się spinał tak żeby było w miarę tanio i wygodnie. Chociaż jeszcze bardziej z mojej perspektywy byłoby jednak trochę dołożyć i wziąć coś, co trafia w moje kryteria w 100%. Ale ja nie muszę mieć wentylowanych siedzeń i 5s do setki, za to mam inne pomysły na wyposażenie, których zapewne wielu tutaj by nie zrozumiało.

 

Gdyby to miał być jedyny mój samochód to celowałbym w Defendera (tylko że tu już nie da się dołożyć "trochę" a co najmniej 100k) lub Discovery (ten będzie już w całkiem znośnej konfiguracji).

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cinos napisał(a):

kosmos :O

nie znalazłbyś sobie czegoś ze stocku?

 

ale może nie będzie tylko elektrykiem, skoro zostanie nazwa Tiguan, bo w VW elektryki to ID

 

ale Tiguan R bardzo mi sie podoba, stoi taki niedaleko mnie, niebieski, no kozak

Nie chciałem ze stocku. Pod zamówienie dobrałem sobie co chciałem i kategorycznie odrzuciłem czego nie chce/ co mnie denerwuje. Generalnie w wersji bazowej już jest bardzo bogato wyposażony a z dodatkami mieści się w budrzecie jaki został podany w tym temacie.

Nie spieszyło mi sie w listopadzie bo brakowało mi jeszcze kilka zł a nie chciałem brać kredytu.

Co prawda nie spieszy mi się z odbiorem ale mogła by już ta błękitna rakieta  być do odbioru :)

20221202_154351.jpg

20221202_154403.jpg

Edytowane przez bengamin
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Bedzie nowy Tiguan w wersji spalinowej, ale nie bedzie odmiany R ;)

 

Tak, nowy będzie w obecnej gamie silnikowej + hybryda plugin. Nie będzie modelu R (320km)

Natomiast wizualnie będzie nieco bardziej grzecznie wyglądał - zdjęcia bez maskowania  już są dostępne w internecie.

Edytowane przez bengamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mrBEAN napisał(a):

wentylowane fotele. 

 

Mi ten punkt rozwala system, bo w ogóle, nigdy przenigdy nie rejestrowałem czy jakieś auto to ma czy nie ma ;]

Po dwóch autach ze skórą, skupiam się bardziej na tym, aby skóry nie było.
I nie dlatego, że się jakoś na skórze pocę, tylko dlatego, że mi tyłek lata na boki, a ja chociaż jeżdżę wolno, to pozwalam sobie jeździć zgodnie z ograniczeniami prędkości też i po zakrętach ;]

Jak jest ograniczenie do 50km/h, to przecież obowiązuje i na skrzyżowaniu typu T, c'nie? ;]

 

Szczerze, nie wiem.

Ja przy zakupie ostatniego auta napaliłem się strasznie na Alfę Gulię.

Model już dosyc leciwy, ale nie przeszkadza mu dawać mega frajdę prowadzącemu, z tylko tego faktu że w tym aucie siedzi ;)

Nie wiem jakie ma dostepne fotele.

 

Auto jest paliwożerne i głośne, ale i tak jest super ;]

Osiągi się zgadzają, cena też. Są z tego co wiem dostepne od ręki (ciekawe dlaczego :hehe: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kravitz napisał(a):

 

Mi ten punkt rozwala system, bo w ogóle, nigdy przenigdy nie rejestrowałem czy jakieś auto to ma czy nie ma ;]

Po dwóch autach ze skórą, skupiam się bardziej na tym, aby skóry nie było.
I nie dlatego, że się jakoś na skórze pocę, tylko dlatego, że mi tyłek lata na boki, a ja chociaż jeżdżę wolno, to pozwalam sobie jeździć zgodnie z ograniczeniami prędkości też i po zakrętach ;]

Jak jest ograniczenie do 50km/h, to przecież obowiązuje i na skrzyżowaniu typu T, c'nie? ;]

 

Szczerze, nie wiem.

Ja przy zakupie ostatniego auta napaliłem się strasznie na Alfę Gulię.

Model już dosyc leciwy, ale nie przeszkadza mu dawać mega frajdę prowadzącemu, z tylko tego faktu że w tym aucie siedzi ;)

Nie wiem jakie ma dostepne fotele.

 

Auto jest paliwożerne i głośne, ale i tak jest super ;]

Osiągi się zgadzają, cena też. Są z tego co wiem dostepne od ręki (ciekawe dlaczego :hehe: )

Mnie Gulia zawsze się podobała wizualnie, cudnie brzmi i fantastycznie jeździ.

Niestety w moim przypadku nie zagra przez możliwości przewozowe które nieraz potrzebuje a w zimie bez 4x4 spod domu nie wyjade :( a żeby nie było to na wiosne i jesień błoto też mnie nieraz by zatrzymało

Edytowane przez bengamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kravitz napisał(a):

I nie dlatego, że się jakoś na skórze pocę, tylko dlatego, że mi tyłek lata na boki, a ja chociaż jeżdżę wolno, to pozwalam sobie jeździć zgodnie z ograniczeniami prędkości też i po zakrętach ;]

 

Dlatego m. in. alcantara lub zamsz + wentylowane. 

A latanie na boki, to problem foteli jakie się teraz robi, by grubasy zmieściły swoje cielsko 😌

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bengamin napisał(a):

Nie chciałem ze stocku. Pod zamówienie dobrałem sobie co chciałem i kategorycznie odrzuciłem czego nie chce/ co mnie denerwuje. Generalnie w wersji bazowej już jest bardzo bogato wyposażony a z dodatkami mieści się w budrzecie jaki został podany w tym temacie.

Nie spieszyło mi sie w listopadzie bo brakowało mi jeszcze kilka zł a nie chciałem brać kredytu.

Co prawda nie spieszy mi się z odbiorem ale mogła by już ta błękitna rakieta  być do odbioru :)

20221202_154351.jpg

20221202_154403.jpg

 

Tak przejrzałem dane z ciekawości, i zbiornik 58 litrów 😅

Ile to na autostradzie pali? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mrBEAN napisał(a):

 

Tak przejrzałem dane z ciekawości, i zbiornik 58 litrów 😅

Ile to na autostradzie pali? 

8 przy legalnych prędkościach, jak dołożysz Vat to poza 10 wychodzi. Jak sie kupuje ten silnik to sie nie patrzy na spalanie ;)

O dziwo przy spokojnym toczeniu sie przez miasto, bez dociskania do kolejnych świateł 7-8 udaje sie uzyskać. Sorry ale Tiguan ma aerodynamike cegły i fizyki nie oszukasz.

 

Miałem okazje jeździć TT z tym samym silnikiem EA888 ale Generacji 3. Od 2021 już montują G4.

Edytowane przez bengamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bengamin napisał(a):

8 przy legalnych prędkościach

Nie bardzo chcę uwierzyć, że przy 140 ten kiosk spali 8 litrów 🤔

 

1 minutę temu, bengamin napisał(a):

ak sie kupuje twn silnik to sie nie patrzy na spalanie ;)

W tym przypadku akurat zainteresował mnie zasięg 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrBEAN napisał(a):

Nie bardzo chcę uwierzyć, że przy 140 ten kiosk spali 8 litrów 🤔

 

W tym przypadku akurat zainteresował mnie zasięg 😄 

 

Powtarzam to co wypisują po forach. Najwięcej ich jeździ po Australi, w US są niedostępne.

 

To nie jest A6 TDI że po zatankowaniu w Małopolsce kolejne tankowanie będzie za Bruxelą :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bengamin napisał(a):

Już go nie zamówisz.

Zamówiłem w Listopadzie 2022 i czekam. Planowane wrzucenie na produkcje LUTY 2024 !!!

 

W styczniu wycofali je z oferty z uwagi na czas oczekiwania i pojawienie sie nowego modelu w Listopadzie 2023

Aha, modelu R już nie będzie

 

Rekord czasu oczekiwania ?

Ile to ma KM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrBEAN napisał(a):

Zainteresowała mnie ta historia.

Zamieniam się w słuch :) 

 

Nic szczególnego: elektryczne fotele, elektryczna tylna klapa, elektrycznie składane lusterka, wszystkie lusterka elektrochromatyczne (przeciw oślepiaczom), podgrzewana przednia szyba, bardzo dobry system audio, szklany dach, konfigurowalne oświetlenie nastrojowe i jasna tapicerka z prawdziwej skóry. 

Miłym dodatkiem byłby system oczyszczania i jonizacji powietrza (na mnie to nie robi wrażenia ale jeżdżę czasem z alergikiem i podobno różnica jest duża) a warunek konieczny to prześwit i duże koła z odpowiednią ilością opony żeby nie bać się dziur w drogach. Aha, i jeśli już auto ma rury wydechowe to muszą być dwie z obu stron. Lubię symetrię jak pewien znany AKowicz z Twojej okolicy.

;]

 

 

 

 

Aaaaaaa, byłbym zapomniał! Światła, które będą oślepiać innych, czyli jasne, zamontowane wysoko i z jakąś automatyką, która czasem znienacka komuś walnie długimi w oczy bo akurat się jej coś pomyliło.

:hehe:

Edytowane przez Furvus_Eques
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Z czystej ciekawości, co było na plus/minus wobec XC60, że wybrałeś finalnie XC60, oprócz przywiązania do marki?

też miałem zadać to pytanie, bo w wymienionym gronie IMO to najsłabsze auto, ale pewnie najtańsze. Przynajmniej jak ostatnio dostałem porównanie cenowe to bardzo okazyjnie wychodzi, zwłaszcza leasingi/wynajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sherif napisał(a):

Trzeba pojeździć i samemu zdecydować. W podobnym przedziale będzie Q5, Stelvio, GLC i X3. Ja z tych wybierałem.

kolega nic nie pisał, że ma być suv, za to pisał, że ma być szybkie ale i ekonomiczne. W takiej sytuacji lepiej szukać np jakiegoś kombiaka zgrabnego.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, zinger napisał(a):

Brakuje Ci ich?

tak, zdecydowanie. Alfą jest stosunkowo ubogo wyposażona wobec innych aut i to jest IMO jej największy problem (poza ceną, no i może spalaniem).

 

W Insigni miałem kilka rzeczy i oczywiście jest inaczej niż myślałem pod katem tego co brakuje:

- HUD - kompletnie mi tego nie brakuje

- wentylowane fotele - brakuje zdecydowanie

- kamery 360 stopni - nie mogę powiedzieć, że brakuje, ale był to fajny gadżet

- światła LED matrycowe - o to się bałem najmocniej, bo te światła naprawdę robiły robotę. Natomiast okazuje się, że biksenony w alfie są wystarczające.

 

Inne pierdoły typu masaże, autonomiczne parkowanie - z mojej strony okazało się to zupełnie zbędne, praktycznie z tego nie korzystałem poza przetestowaniem jak działa :) 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał(a):

też miałem zadać to pytanie, bo w wymienionym gronie IMO to najsłabsze auto, ale pewnie najtańsze. Przynajmniej jak ostatnio dostałem porównanie cenowe to bardzo okazyjnie wychodzi, zwłaszcza leasingi/wynajem.

No właśnie XC60 wygląda bardzo ciekawie cenowo jeżeli samochód jest w stanie spełnić oczekiwania kupującego. Z tego też powodu jakby popatrzeć na ulicach to sporo tego jeździ.

Z zewnątrz jeszcze jakoś wygląda ale w środku mnie się nie podoba.

Niestety nie oferują żadnych dynamicznych silników. Na plus jest to że oferują je z pseudo dopalaczem na prąd ale i tak osiągi szału nie robią.

Jakoś specjalnie się nie psują chyba że ktoś trafi na felerny egzemplarz. Jest też dość krótki czas oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bengamin napisał(a):

uż go nie zamówisz.

Zamówiłem w Listopadzie 2022 i czekam. Planowane wrzucenie na produkcje LUTY 2024 !!!

 

W styczniu wycofali je z oferty z uwagi na czas oczekiwania i pojawienie sie nowego modelu w Listopadzie 2023

Aha, modelu R już nie będzie

 

nie było nic na stanie jak zamawiałeś? Czy chciałeś jakieś specyficzne wyposażenie? Jak ja rozglądałem się za autem w styczniu (tego roku) i byłem w salonie VW, to sprzedawca powiedział, ze wstrzymali w ogóle zamówienia na Tiguany i mają tylko kilka sztuk na stanie, większości właśnie wersję R. W salonie stały ze 3 takie R-ki zamiast normalnych wersji żeby chyba zapchać miejsce i żeby wyglądało że mają co sprzedawać.

 

EDIT: Dobra, doczytałem dalszą część wątku ;]

Edytowane przez maro_t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kravitz napisał(a):

Mi ten punkt rozwala system, bo w ogóle, nigdy przenigdy nie rejestrowałem czy jakieś auto to ma czy nie ma ;]

Po dwóch autach ze skórą, skupiam się bardziej na tym, aby skóry nie było.
I nie dlatego, że się jakoś na skórze pocę, tylko dlatego, że mi tyłek lata na boki, a ja chociaż jeżdżę wolno, to pozwalam sobie jeździć zgodnie z ograniczeniami prędkości też i po zakrętach ;]

 

ja totalnie nie cierpię skrórzanych tapicerek i zupełnie nie rozumiem tego fenomenu. Owszem, jak ktoś wozi psa albo małe dzieci, to jest aspekt łatwości czyszczenia. Ale poza tym to jest zimne zimą, gorące w lecie, do tego właśnie śliskie. Żeby latem dało się siedzieć musi być wentylacja, co nie jest potrzebne przy szmatach. Dodatkowo zabijanie i obdzieranie ze skóry żywych stworzeń po to, żebym na nich sadzał tyłek zwyczajnie napawa mnie obrzydzeniem (ale ja "przewrażliwiony" jestem i już nawet od dawna nie jadam martwych zwierząt).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.