Skocz do zawartości

Przedłużacz


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

Mam taki przedłużacz o przekroju 2,5 dlugosci 30 metrow. Czy to normalne że przy ładowaniu auta z kontaktu ok 2 kW cały czas przewód był ciepły?

 

 

Coś oszukany ten kabel.

Miałem tak - ale okazało się, że metalu w kablu jest cienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

Mam taki przedłużacz o przekroju 2,5 dlugosci 30 metrow. Czy to normalne że przy ładowaniu auta z kontaktu ok 2 kW cały czas przewód był ciepły?

 

 

Jeśli kupiłeś marketowy przedłużacza to mała szansa, że tam w środku są żyły 2,5 mm2. Przy 30 metrach i takim poborze, o którym piszesz nie powinno się nic nadzwyczajnego dziać. Może od słońca ciepły? ;) Pytanie też czy lekko ciepły czy mocno?

 

Przedłużacz jest oczywiście rozwinięty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał(a):

Jeśli kupiłeś marketowy przedłużacza to mała szansa, że tam w środku są żyły 2,5 mm2. Przy 30 metrach i takim poborze, o którym piszesz nie powinno się nic nadzwyczajnego dziać. Może od słońca ciepły? ;) Pytanie też czy lekko ciepły czy mocno?

 

Przedłużacz jest oczywiście rozwinięty? 

 

Lekko i rozwinięty.

Auto naładował, ale niesmak pozostał

 

Tu link:

https://allegro.pl/oferta/przedluzacz-budowlany-ogrodowy-3-x-2-5mm-30m-gruby-13751647629?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=3daefc3e-2b2c-4768-8b14-c76363b73e64#

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

wygląda profesjonalnie, ładować obserwować :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Lekko i rozwinięty.

Auto naładował, 

 

Skoro już naładował to wrzuć  do ogniska a potem przełóż  wytopioną miedź na wagę.

 

I wtedy jak Ci wyjdzie

Fi               mm^2   waga 1mb

1,8 2,55 0,020

0,02×30×3 = 1.8 kg

to ok, a jak będzie niedowaga to złożysz reklamację ;-)).

I tak do kolejnego ładowania potrzebny NOWY przedłużacz Tesla... bez sensu dziadować..

 

Tak serio taki kosztujący 176 pln za 30 mb ważyć ma około 5.1 kg

 

https://allegro.pl/oferta/przewod-kabel-h05vv-f-owy-3x2-5mm2-na-przedluzacz-8548627697

 

 

 

Ile waży Twój z wtyczkami?

Edytowane przez Pi_
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

10 godzin temu, bergerac napisał(a):

wygląda profesjonalnie, ładować obserwować :)

Wygląd wyglądem, ale cena nie sugeruje uczciwej miedzi 2,5mm2.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pi_ napisał(a):

 

Skoro już naładował to wrzuć  do ogniska a potem przełóż  wytopioną miedź na wagę.

 

I wtedy jak Ci wyjdzie

Fi               mm^2   waga 1mb

1,8 2,55 0,020

0,02×30×3 = 1.8 kg

to ok, a jak będzie niedowaga to złożysz reklamację ;-)).

I tak do kolejnego ładowania potrzebny NOWY przedłużacz Tesla... bez sensu dziadować..

 

Tak serio taki kosztujący 176 pln za 30 mb ważyć ma około 5.1 kg

 

https://allegro.pl/oferta/przewod-kabel-h05vv-f-owy-3x2-5mm2-na-przedluzacz-8548627697

 

 

 

Ile waży Twój z wtyczkami?

 

Będę w domu rzucę na wagę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki przedłużacz o przekroju 2,5 dlugosci 30 metrow. Czy to normalne że przy ładowaniu auta z kontaktu ok 2 kW cały czas przewód był ciepły?
 
 
Może. Mało tego w finlandi jak Ładowałem cała noc to się pięknie wtopił w snieg/lód i rano nie byłem wstanie go wyciągnąć bez uszkodzenia dopiero popołudniu słońce pomogło.

Takie uroki EV...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Guzon87 napisał(a):

Bardzo popularną praktyką marketów w kablach/przewodach jest miedziowane aluminium 

Wiem, dlatego napisałem o uczciwej miedzi, a nie uczciwym przekroju, a najprawdopodobniej chodzi o 1 i 2.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dział jest "zrób to sam"

 

więc idź do prawdziwej hurtowni kup porządne 2,5mm2 w gumie i zrób przedłużacz

 

i nie zawracaj d00py :old:

 

2kW to nie jakaś moc na przedłużacz , normalne wtyczki na 16A powinny przenieść 3500W a przewód 2,5mm teoretycznie 30A i 6900W

Edytowane przez chris_66
  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na budowę 4 lata temu zrobiłem przedłużacz z przewodu 2x1,5mm² o długości 20m. W zupełności wystarcza do wszystkiego. Ostatnio używam dużo spawarki i elektrody 3,2 idą jak złe i przy użyciu tego przedłużacza. Na okres budowy na działkę ciągnąłem prąd z garażu rodziców przedłużaczem 4x2,5mm² na długości 35m. Zdarzało się, że spawarka była używana na końcu obu przedłużaczy i nie było problemu. Więc zdecydowanie lepszym wyborem jest zakup przewodu na metry i złożenie wtyczki i gniazda. Ktoś powie, że złącza śrubowe są słabym punktem. Tak, ale jaki problem przylutowac przewód do styków?  Prawdziwy przewód miedziany 1,5mm² jako przedłużacz w 99% przypadków do długości 20-25m wystarczy z nawiązką. A taki 2,5mm² przeżyje właściciela. Ale to moje osobiste zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2023 o 02:51, PawelWaw napisał(a):

Mam taki przedłużacz o przekroju 2,5 dlugosci 30 metrow. Czy to normalne że przy ładowaniu auta z kontaktu ok 2 kW cały czas przewód był ciepły?

 

 

obraz.png.91a51fae6048be224491432dfe6ec282.png

 

tabelka pokazująca zalecaną długość kabla przy danym przekroju.

30 m dla 10 A i 2 kW - to już lekko ponad zalecaną długość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel to ściema na maksa chyba że ostatnie 10m trzymasz na zwinięty i robi się "cewka". Ładowanie z gniazdka które jest daleko i jeszcze możliwe że wątpliwej jakości to proszenie się o problem. Przy takiej  długości przedłużacza same spadki napięcia są już widoczne. Spalisz chatę i tyle z tego będzie. 

Edytowane przez wojteq85
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wojteq85 napisał(a):

Kabel to ściema na maksa chyba że ostatnie 10m trzymasz na zwinięty i robi się "cewka". Ładowanie z gniazdka które jest daleko i jeszcze możliwe że wątpliwej jakości to proszenie się o problem. Przy takiej  długości przedłużacza same spadki napięcia są już widoczne. Spalisz chatę i tyle z tego będzie. 

 

No stary teraz to mnie nakręciłeś. Nie wiedziałem że mogą być aż takie fajne efekty :jem:

  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

 

No stary teraz to mnie nakręciłeś. Nie wiedziałem że mogą być aż takie fajne efekty :jem:

Chcesz To Ci zrobię przedłużacz do ładowania z chińskich lampek choinkowych.

Są w nim 3 włókna miedzi i od razu jest bezpiecznikiem. :ok:

Jak kiedyś zrobiłem w takich lampkach zwarcie, to kabel po prostu zniknął.

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.06.2023 o 22:55, maras77 napisał(a):

Chcesz To Ci zrobię przedłużacz do ładowania z chińskich lampek choinkowych.

Są w nim 3 włókna miedzi i od razu jest bezpiecznikiem. :ok:

Jak kiedyś zrobiłem w takich lampkach zwarcie, to kabel po prostu zniknął.

Wszystko co bierze więcej niż 2.5kW przez długi czas to albo dobry przedłużacz warsztatowy albo najlepiej pójść w 3 fazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wojteq85 napisał(a):

Wszystko co bierze więcej niż 2.5kW przez długi czas to albo dobry przedłużacz warsztatowy albo najlepiej pójść w 3 fazy.

 

Ładujemy 16A z jednej fazy piąty rok i wszystko działa poprawnie. Kabel 3x2.5mm2 działa poprawnie przy takich prądach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maxit napisał(a):

 

Ładujemy 16A z jednej fazy piąty rok i wszystko działa poprawnie. Kabel 3x2.5mm2 działa poprawnie przy takich prądach.

Jak masz przerabiane na gniazda budowlane które 16A trzymają to ok. Ja wyznaje zasadę że z prądem żartów nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wojteq85 napisał(a):

Jak masz przerabiane na gniazda budowlane które 16A trzymają to ok. Ja wyznaje zasadę że z prądem żartów nie ma. 

 

Nie, zwykłe Schuko. Tylko poprawne, ubrane w kabel 3 x 2.5mm2, zabezpieczone bezpiecznikiem B20.

 

Ja też mam dużo szacunku do prądu, ale jak nie idziesz na skróty i stosujesz się do reguł, to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maxit napisał(a):

 

Nie, zwykłe Schuko. Tylko poprawne, ubrane w kabel 3 x 2.5mm2, zabezpieczone bezpiecznikiem B20.

 

Ja też mam dużo szacunku do prądu, ale jak nie idziesz na skróty i stosujesz się do reguł, to działa.

I cyk, w razie czego ubezpieczenie nic nie wypłaci ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.