Skocz do zawartości

Alfa Stelvio Diesel


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, bergerac napisał(a):

Ja osobiście dwa razy robiłem podejście do Mazdy.

 

Pierwszy raz jak byłem zajarany nową 6-tką. Tak się śliniłem na ten samochod, że aż nie do wiary :hehe: W końcu dostałem na testy i byłem mega rozczarowany. Segment D to był tylko z nazwy, siedziały się w tym jak w wyrośniętym kompakcie. Nie ujął mnie ten samochód niczym, był dla mnie kompletnie bezpłciowy.

 

Drugie podejście miałem do CX-5.

I na tym się moja fascynacja Mazdą skończyła :) 

Super , cx60 to inna klasa auta jak stata 6 czy cx5.

Ja twoim tokiem myslenia olalem q8 bo bylem rozczarowany plastikowa q3 , no przeciez oba Audi 🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał(a):

pewnie przejdzie, nie zanosi się, żeby Alfą po Stelvio coś sensownego wypuściła w nowej rzeczywistości rynkowej ;]

 

 

był już taki moment z 10 lat temu jak mieli w ofercie tylko Guliettę i Mito i też ludzie straszyli, że Alfa zaraz upadnie. A potem zrobili dwa całkiem fajne auta: Gulię i Stelvio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kenickie napisał(a):

 

No i widać, lepszy cwaniak. Pokaż jakiś odcinek ze średnią prędkością tak do 25 km/h maks. ;)

 

 

No ale po co? Po pierwsze tak nie jeżdżę (nie moja wina, że na Śląsku da się szybciej) a po drugie to jest z aplikacji mojego Jaga z dieslem a mowa była o Velarze z benzyną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maro_t napisał(a):

 

był już taki moment z 10 lat temu jak mieli w ofercie tylko Guliettę i Mito i też ludzie straszyli, że Alfa zaraz upadnie. A potem zrobili dwa całkiem fajne auta: Gulię i Stelvio

niech upada, może chińczyk wykupi i będą robić fajniejsze bryki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Pomijajac juz nachalny marketing kolegi trex, to Mazda w ostatnich dekadach nie potrafila w kopciuchy.

Ten 3,3 to zupelnie nowy silnik, jednak zbudowany na bazie niezbyt udanego 2,2.

Wiekszosc aut pewnie nie zrobila w warunkach drogowych wiecej niz 10-20kkm, wiec ja bym do tego podchodzil ostroznie.

Niby jest 6 lat gwarancji, tylko to niewiele zmienia jak auto ma nawijac kilometry, a nie stac w serwisie.

 

Kolega ma takie auto w tej wersji RWD. Na razie jest ok. Za jakiś czas zapytam czy jest zadowolony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Igorek napisał(a):

A jakie jest spalanie realne, z dystrybutora?

 

A skąd mam wiedzieć? Mnie przecież spalanie w ogóle nie obchodzi. Biorąc jednak pod uwagę duże zasięgi to raczej nie wyjdzie z tego 10l.

:nie_wiem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maro_t napisał(a):

 

był już taki moment z 10 lat temu jak mieli w ofercie tylko Guliettę i Mito i też ludzie straszyli, że Alfa zaraz upadnie. A potem zrobili dwa całkiem fajne auta: Gulię i Stelvio

 

Bo mieli niekończące się źródło finansowania z Fiata. Ale ostatnio nawet Fiat cienko przędzie więc może być trudniej niż zwykle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bielaPL napisał(a):

niech upada, może chińczyk wykupi i będą robić fajniejsze bryki

 

IMO tam problemem nie jest fajność samochodów tylko jakość obsługi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maro_t napisał(a):

 

był już taki moment z 10 lat temu jak mieli w ofercie tylko Guliettę i Mito i też ludzie straszyli, że Alfa zaraz upadnie. A potem zrobili dwa całkiem fajne auta: Gulię i Stelvio

 

Wtedy jeszcze decyzje podejmowali Wlosi ;)

Po Stellantis nie spodziewam sie raczej zadnych odwaznych projektow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Wtedy jeszcze decyzje podejmowali Wlosi ;)

Po Stellantis nie spodziewam sie raczej zadnych odwaznych projektow....

 

Zależy. Jeśli wreszcie zauważą, że ten sam Fiat ze znaczkiem Jeepa cieszy się nieporównywalnie większym zainteresowaniem to może zainwestują jakąś sensowną kasę w projekty, które mają przyciągnąć ludzi do koncernu grając emocjami a nie tylko ceną.

:ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Kolega ma takie auto w tej wersji RWD. Na razie jest ok. Za jakiś czas zapytam czy jest zadowolony.

 

 

 

No spoko, ale w miare sensowne dane to sie pojawia za kilka lat ;]

Swoja droga ten diesel z Jaga co go tak chwalisz to chyba tez niezla mina:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kenickie napisał(a):

 

No i widać, lepszy cwaniak. Pokaż jakiś odcinek ze średnią prędkością tak do 25 km/h maks. ;)

 

No zakorkowane miasto i 40km/h :hehe:

Ryb to jednak musi być najlepszy :hehe: szczególnie w swoich opowieściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

No spoko, ale w miare sensowne dane to sie pojawia za kilka lat ;]

Swoja droga ten diesel z Jaga co go tak chwalisz to chyba tez niezla mina:

 

 

 

Ja myślę, że takie filmy można znaleźć o każdym aucie. Trudno mi powiedzieć ile w tym prawdy, moje auta na razie się nie zepsuły a jeśli to się stanie to dam oczywiście znać. Te silniki mało palą i fajnie jeżdżą, być może mają też jakiś minus, o którym jeszcze nie wiem.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MarcG napisał(a):

No zakorkowane miasto i 40km/h :hehe:

Ryb to jednak musi być najlepszy :hehe: szczególnie w swoich opowieściach.

 

Jechałeś tam kiedyś? Połowa dojazdu to autostrada, gdzie mimo korka lub dużego ruchu przecież prędkości są większe i to one robią tę średnią. A dalej jest już wjazd w sam środek centrum.

 

 

 

PS. Ja od początku wiedziałem, że dojazd z obrzeży miasta pod samą niemal Bramę Brandenburską to nie będzie wystarczająco miejska jazda. Żadna nie będzie dość dobra jak długo nie pasuje do teorii.

;l

 

 

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MarcG napisał(a):

Ta jak mam nie spać to jeszcze jakieś spalanie z miasta z korków ;]

Bo 200km bez korków na A czy S to można się potoczyć.

Potoczyć???

Pokaż mi toczenie auta na dystansie 200km, ze średnią ok. 115km/h?

 

Nawet na Rysy jakby wjechał, to pewnie w dół miałby mniejszą średnią "toczenia" 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

IMO tam problemem nie jest fajność samochodów tylko jakość obsługi.

 

a tu nie mam problemu. Auto mi odbierają na przeglądy spod biura, elegancko umyte, gość który oddaje auto wszystko opowiada, jak raz zgłosiłem jedno podejrzenie usterki to kierownik serwisu zadzwonił wszystko mi wyjaśnił i wysłał nawet dokumentację fotograficzną na Whats App :)

Nie mam się do czego przyczepić jak na razie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bergerac napisał(a):

a tu nie mam problemu. Auto mi odbierają na przeglądy spod biura, elegancko umyte, gość który oddaje auto wszystko opowiada, jak raz zgłosiłem jedno podejrzenie usterki to kierownik serwisu zadzwonił wszystko mi wyjaśnił i wysłał nawet dokumentację fotograficzną na Whats App :)

Nie mam się do czego przyczepić jak na razie.

Młody mówi to samo. Ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Mimo że zakup prywatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, delco napisał(a):

Przy 140km/h na tempomacie spalanie w zasadzie mam identyczne — oczywiście trochę oscyluje w granicach 02 poniżej czy 0,2 powyżej 10 l na 100 pewnie w zależności od wiatru.

Natomiast moje średnie spalanie z powiedzmy 10000 km wynosi właśnie około 10 l/100 km - składa się na to zarówno jazda miejska jaki poza miejska czasami z prędkościami dużo niższymi niż 140 km/h.

Nie mam pojęcia ile przy moich trasach i moim stroju jazdy spalałby diesel ale w 180-konnym dwulitrowym V70 średnie spalanie z przynajmniej kilkunastu tysięcy kilometrów wyszło mi 6,3 l/100km — nie wiem jak to odnieść do stelvio bo po pierwsze inny diesel inna marka i inny automat/sterowanie. Po drugie auto wyższe z większym oporem czołowym ale za to zauważalnie lżejsze. Pewnie należałoby przyjąć średnie spalanie około 7 l — Co daje 3 l różnicy czyli tak do 20 zł na 100 km. Różnica cennikowa wynosi 10000 zł — więc jeżeli dobrze Liczę po 50000 km wychodzi się na zero.

Dla każdego Plusy dodatnie i plusy ujemne mogą leżeć w innym miejscu natomiast dla mnie minusem (nie wiem czy odczuwalnym) jest niższa moc, Plusem jest prawdopodobnie większy zasięg (bo sądzę że zbiornik jest taki sam albo podobny) oraz fakt że jak się pojedzie troszeczkę ostrzej to diesel weźmie jeden litr paliwa więcej a nie 4 jak silnik benzynowy. 

Podsumowując gdybym miał dzisiaj kupować stelvio brałbym diesla.

Powiem Ci tak.

Całe życie aż do covida jeździłem benzynami z LPG.

Z czasem (wiekiem) były to coraz mocniejsze silniki, kończąc na 2,5 V6 w omedze.

 

Niestety po przesiadce na pierwszego diesla o mocy raptem 109km, stwierdzam, że straciłem wiele lat na te benzyny.

 

Dziś mając m.in. 2.0 HDi 136km w C8, stwierdzam, że wręcz za szybkie jest to auto - ten silnik praktycznie rzuca tym niemal 2-tonowym potworem.

 

Ale to nie moc tu robi robotę, a moment.

 

Niestety diesel górą, że już nie wspomnę o zasięgu.

Poniżej zdjęcia, po tym przebiegu często już na benie jechałem, szykując stacji LPG.

IMG_20230707_201143_708.jpg

IMG_20230707_201134_510.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, technix napisał(a):

Niestety diesel górą, że już nie wspomnę o zasięgu

 Ostatni moj samoxhod na lpg to laguna.... na niemieckiej autostradzie palil 14l/100 km co oznaczalo zasieg mniejszy niz 300 km. Biorac pod uwage ze wowczas lpg bylo na co 3 stacji benzynowej oznaczalo to rozgladanie sie za gazem po 150-200 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Jechałeś tam kiedyś? Połowa dojazdu to autostrada, gdzie mimo korka lub dużego ruchu przecież prędkości są większe i to one robią tę średnią. A dalej jest już wjazd w sam środek centrum.

 

 

 

PS. Ja od początku wiedziałem, że dojazd z obrzeży miasta pod samą niemal Bramę Brandenburską to nie będzie wystarczająco miejska jazda. Żadna nie będzie dość dobra jak długo nie pasuje do teorii.

;l

 

 

Nie nigdy ze swojej wsi nie wyjeżdżam. Jazda w miejskich korkach to przejazd autostradą do centrum :hehe: Ryb to nie HP, nie trolluj tymi swoimi przykładami wybranymi z tyłka. 120 średnia na autostradzie przy 130 na tempomacie to znaczy, że było pusto. Przy średnim ruchu 120 średnia to jest przy 150-160. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał(a):

a tu nie mam problemu. Auto mi odbierają na przeglądy spod biura, elegancko umyte, gość który oddaje auto wszystko opowiada, jak raz zgłosiłem jedno podejrzenie usterki to kierownik serwisu zadzwonił wszystko mi wyjaśnił i wysłał nawet dokumentację fotograficzną na Whats App :)

Nie mam się do czego przyczepić jak na razie.

 

No ale mają raptem trzy silniki a jak piszesz- na jazdę próbną diesla nie ma i chyba nie mają pomysłu co z tym dalej zrobić. 

Gdy w Jagu zażyczyłem sobie jazdy próbnej trzema wersjami (diesel 180KM, diesel 240KM i benzyna 250KM) to umówili konkretny termin i wszystkie trzy stały gotowe do jazdy pod salonem.

 

Klient jak się nie przejedzie to jest spora szansa, że pójdzie gdzie indziej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

No ale mają raptem trzy silniki a jak piszesz- na jazdę próbną diesla nie ma i chyba nie mają pomysłu co z tym dalej zrobić. 

Gdy w Jagu zażyczyłem sobie jazdy próbnej trzema wersjami (diesel 180KM, diesel 240KM i benzyna 250KM) to umówili konkretny termin i wszystkie trzy stały gotowe do jazdy pod salonem.

 

Klient jak się nie przejedzie to jest spora szansa, że pójdzie gdzie indziej. 

 

 

bo jaga to pewnie nikt nie kupuje to maja wszystkie na placu....

a nie zaraz alfy tez nikt nie bierze...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MarcG napisał(a):

Nie nigdy ze swojej wsi nie wyjeżdżam. Jazda w miejskich korkach to przejazd autostradą do centrum :hehe: Ryb to nie HP, nie trolluj tymi swoimi przykładami wybranymi z tyłka. 120 średnia na autostradzie przy 130 na tempomacie to znaczy, że było pusto. Przy średnim ruchu 120 średnia to jest przy 150-160. 

 

Tak. Było pusto. Masz więc dowód, że na pustej autostradzie i tempomacie na 130 pali 6l. Bo na zakorkowanej pali 6.2.

Faktycznie, przykłady od czapy.

Sęk w tym, że mam same takie a średnia z ostatnich kilkunastu kkm to bodaj 6.5. Również problem w tym, że te przejazdy się wszystkie naprawdę odbyły i samochód tyle spalił, niezależnie od tego jak bardzo Ci się to nie podoba. Widzę, że jednak źle spałeś.

:hehe:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Tak. Było pusto. Masz więc dowód, że na pustej autostradzie i tempomacie na 130 pali 6l. Bo na zakorkowanej pali 6.2.

Faktycznie, przykłady od czapy.

Sęk w tym, że mam same takie a średnia z ostatnich kilkunastu kkm to bodaj 6.5. Również problem w tym, że te przejazdy się wszystkie naprawdę odbyły i samochód tyle spalił, niezależnie od tego jak bardzo Ci się to nie podoba. Widzę, że jednak źle spałeś.

:hehe:

 

 

 

O już mamy 6.5, to średnia z 6 w mieście i 6 w trasie ;]

A co do snu to morskie powietrze mi służy i śpię dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MarcG napisał(a):

O już mamy 6.5, to średnia z 6 w mieście i 6 w trasie ;]

A co do snu to morskie powietrze mi służy i śpię dobrze.

 

Po pierwsze nigdy nie twierdziłem, że pali 6 w mieście tylko że benzynowy Velar pali 10 w mieście. Moj potrafi 6l spalić ale potrafi też więcej (nie jakoś dramatycznie wiecej bo by taka średnia nie wyszła). A Ty po prostu postanowiłeś się do mnie przyczepić i konsekwentnie próbujesz mimo, że Ci nie wychodzi. 

W całym wątku osiągnąłeś tyle, że teraz kpisz ze średniego spalania 6.5l/100km w dwutonowym SUVie, co przecież samo w sobie jest bardzo niskim wynikiem. No, ale musisz udowodnić, że nieprawda to udowadniaj.

 

 

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

Wtedy jeszcze decyzje podejmowali Wlosi ;)

Po Stellantis nie spodziewam sie raczej zadnych odwaznych projektow....

 

Zobaczymy pod koniec sierpnia...

 

https://autokult.pl/supersamochod-alfy-romeo-nadchodzi-znamy-juz-date-jego-premiery,6916638102498176a

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2023 o 10:10, Furvus_Eques napisał(a):

 

IMO tam problemem nie jest fajność samochodów tylko jakość obsługi.

 

To mój szef mówi zupełnie co innego i na jakość obsługi Alfy nie powie złego słowa.

Za to przesiadł się na Mercedesa AMG i o jakości serwisów można by książkę napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, blackfun napisał(a):

To mój szef mówi zupełnie co innego i na jakość obsługi Alfy nie powie złego słowa.

Za to przesiadł się na Mercedesa AMG i o jakości serwisów można by książkę napisać.

 

To inna rzecz, że z tego właśnie powodu nawet nie patrzę w stronę Mercedes. 

 

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2023 o 11:52, Furvus_Eques napisał(a):

 

Jeśli on faktycznie ma 470nM przy 1300rpm to będzie jeździł bardzo przyjemnie. Na co dzień na pewno lepiej niż te benzyny, bo one ZTCW mają słaby dół.

:ok:

 

Wystarczy już tych śmierdzących diesli na ulicach 😎

W Alfie diesel to już profanacja. 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ciagnie od dolu ale obroty sie szynko koncza , jeszcze r6 diezel na fajny dzwiek ale 4 cylindry diezel to klekot, wilalbym juz 4 cylindry bezyne, bynajmniej jest jakis przyjemniejszy dzwiek i wkreca sie na obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, trex11 napisał(a):

ciagnie od dolu ale obroty sie szynko koncza

Automat w stelvio benzynowym Działa bardzo sprawnie — Myślisz że w dieslu będzie gorzej?

 

21 minut temu, trex11 napisał(a):

4 cylindry diezel to klekot,

 O ile tego diesla słychać Nie mam pojęcia jak to jest w dieslu Alfy ale Znam parę diesli gdzie siedząc w środku w trakcie jazdy Trudno jest poznać że jedzie się dieslem(Oczywiście jeżeli mówimy o odczuciach akustycznych) — nie każdy klekocze jak stary Passat.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doznania akustyczne jedno ale spalanie 2.0 280 w miescie boli i znowu diezel ma zalety mniejszego spalania.

2.0 280 mimo ma taka moc ze daje mase frajdy ale kosztem spalania.

Kazdy musi zdecydować co chce kupic.

 

Wedlug opini ludzi z Autocentrum srednie spalanie

2.0 280 ps bezyna -11,4

2.2 210 ps diezel -7,2

Roznica spora.

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, trex11 napisał(a):

Doznania akustyczne jedno ale spalanie 2.0 280 w miescie boli i znowu diezel ma zalety mniejszego spalania.

2.0 280 mimo ma taka moc ze daje mase frajdy ale kosztem spalania.

Kazdy musi zdecydować co chce kupic.

 

Wedlug opini ludzi z Autocentrum srednie spalanie

2.0 280 ps bezyna -11,4

2.2 210 ps diezel -7,2

Roznica spora.

 

Różnica może spora ale ten diesel praktycznie pewnie nie jedzie no i ten klekot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

Różnica może spora ale ten diesel praktycznie pewnie nie jedzie no i ten klekot...

Jak dobrze wyciszone, to w środku nie będzie słychać.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, sdss napisał(a):

Napewno nie tak dobrze jak Mazda.🤪

Pytanie tyljo jak powstal ten diesel 3,3 litra - czy aby nie poprzez dodanie 2 cylindrow do znanego od lat 4 cyl diesla mazdy 2,2 litra - bo to nie bylaby dobra rekomendacja

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trex11 napisał(a):

2.0 280 mimo ma taka moc ze daje mase frajdy ale kosztem spalania

 

Wedlug opini ludzi z Autocentrum srednie spalanie

2.0 280 ps bezyna -11,4

Niestety zeby miec frajde z jazdy to trzba sie liczyc ze spalaniem duxo wyzszym niz te 11,4 l/100 km

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, delco napisał(a):

Pytanie tyljo jak powstal ten diesel 3,3 litra - czy aby nie poprzez dodanie 2 cylindrow do znanego od lat 4 cyl diesla mazdy 2,2 litra - bo to nie bylaby dobra rekomendacja

Raczej odcięli po jednym i połączyli to w V6 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza to 2.2 ale konstrukcja jest inna, inne tloki, sprzezanie, wtryski, calkiem inne spalanie mieszanki.

Generalnie 3.3 r6  256 ps spala mniej jak 2.2 190 ps wedlug mazdy.

Diezel 2.2 r4 mial 3 lata gwarancji.

Na 3.3 mazda daje  na silnik 6 lat.

550 nm jest juz od 1500 obr 

Edytowane przez trex11
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, delco napisał(a):

Automat w stelvio benzynowym Działa bardzo sprawnie — Myślisz że w dieslu będzie gorzej?

 

ZTCW Alfa montuje skrzynie ZF. Jeśli w dieslu też, to może to jeździć tak jak ZF z dieslem u mnie czy w BMW, bo oni też takie zestawy mają. Wtedy nie ma się czego obawiać, te skrzynie są wyśmienite.

 

 

14 godzin temu, delco napisał(a):

 O ile tego diesla słychać Nie mam pojęcia jak to jest w dieslu Alfy ale Znam parę diesli gdzie siedząc w środku w trakcie jazdy Trudno jest poznać że jedzie się dieslem(Oczywiście jeżeli mówimy o odczuciach akustycznych) — nie każdy klekocze jak stary Passat.

 

U mnie nie tylko nie słychać, że to diesel ale poza sytuacjami gdy się wkręca na wyższe obroty przy przyspieszaniu to nie słychać, że auto w ogóle ma tam pod maską jakiś silnik. Podczas jazdy ze stałą prędkością słychać tylko szumy powietrza. Alfa być może nie będzie tak wyciszona bo tam jednak chodzi o to, żeby słyszeć silnik ale jest spora szansa, że dźwięk będzie przyjemny a nie uciążliwy. Są na rynku diesle, które przyjemnie brzmią. Niewiele, ale da się.

:ok:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Skąd w ogóle współcześnie pomysł na diesla 3,3 litra japońskiej w osobówce?

Na jaki to rynek?

Najwiecej cx60 sprzedano w USA , a co do europy diezel 3.3 r6 spelnia normy spalin te kture sa aktualne  i te co wejda dopiero za jakis czas

Mazda cx90 ma byc wprowadzona w USA w okolice wakacji z silnikiem benzynowym 3.3 r6 345 ps i 500 nm

W europie ma byc bezyna w tym roku ale 3.0  r6.

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rwIcIk napisał(a):

Skąd w ogóle współcześnie pomysł na diesla 3,3 litra japońskiej w osobówce?

Na jaki to rynek?

Nie ważne, ale pomysł w dzisiejszych czasach na taki silnik, który jest tak pod prąd trendom jak tyko się da, jest rewelacyjny. Pytanie tylko czy mazda przez to nie zbankrutuje 

Edytowane przez Jettison
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co to za pomysł, w tym roku tez silnik wankla jako agregator to elektryka mx30.

Mazda wydaje krocie - w 2023 

Diezel R6 3.3 200 i 257 ps

Bezyna R6 3.3 345 ps i 3.0 okolice 280 - 300 ps.

Silnik wankla.

Wszystkie w 2023.

Z jednym z wywiadów inzynierem mazdy stwierdzil ze da sie zrobic silnik diezla czy bezyny  R6 w 2023 co spelnia normy na nastepne lata ale europejscy producenci wybrali droge dla nich latwiejsza i bardziej oplacalna - wysilone 3 cylindry i 4.

 

 

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.