Skocz do zawartości

Wkurza mnie ten EV !


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.07.2023 o 17:36, Raku napisał(a):

Poprawią w aktualizacji.

 

Przy okazji dorzucą jeszcze elektryczne sterowanie tylnej kanapy, dodatkowy ekran przed pasażerem i większe o dwa cale alufelgi. Fajne te aktualizacje.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mrBEAN napisał(a):

Radzi sobie dobrze ;) 

 

jak napęd na tył to powinno boczurem dobrze jeździć ;) bardziej chodziło mi o starty spod świateł przy kiepskich warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bielaPL napisał(a):

jak to wygląda podczas deszczu i śniegu?

 

Przepaść tylko rośnie w kiepskich warunkach, bo tam gdzie ICE traci trakcję do gry włącza się TC który kolejno, domyka przepustnicę, w dolocie robi się nadciśnienie którego nadmiar w luft wypuszcza BOV. W tym momencie twój starannie budowany boost przestaje istnieć i gdy już auto trakcję odzyska trzeba budować go na nowo. W BEV utrata trakcji to zdjęcie napędu z osi która napęd traci (druga oś idzie cały czas pełną mocą), dohamowanie koła i za parę milisekund lecisz dalej pełną dzidą jak gdyby nigdy nic.

  • Lubię to 3
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, bielaPL napisał(a):

 

jak napęd na tył to powinno boczurem dobrze jeździć ;) bardziej chodziło mi o starty spod świateł przy kiepskich warunkach

Napęd AWD i boczurem dobrze jeździ.
Starty spod świateł również dobrze, poziom Subaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, format napisał(a):

 

Przepaść tylko rośnie w kiepskich warunkach, bo tam gdzie ICE traci trakcję do gry włącza się TC który kolejno, domyka przepustnicę, w dolocie robi się nadciśnienie którego nadmiar w luft wypuszcza BOV. W tym momencie twój starannie budowany boost przestaje istnieć i gdy już auto trakcję odzyska trzeba budować go na nowo. W BEV utrata trakcji to zdjęcie napędu z osi która napęd traci (druga oś idzie cały czas pełną mocą), dohamowanie koła i za parę milisekund lecisz dalej pełną dzidą jak gdyby nigdy nic.

 

To jakaś kosmiczna technologia 8]

Tak gnać na ładowarkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2023 o 15:44, wujek napisał(a):

Do Krynicy Morskiej dojechalem w 2h 50 minut, zbytnio nie przekraczajac predkosci + VAT. Tesla nie dojade wogole.

 

 

 

A z którego punktu w Warszawie startowałeś? Bardzo często robię trasę otwock - Elbląg (czyli do zjazdu z S….)

zeby zrobic to ze średnia prędkością 118, i przekraczać tylko o VAT, to ten VAT musi byc z 40-50% tak. Na oko, stamtąd szybko nie jezdze, oczywiście, ale znam kogoś, kto zna kogoś, kto sie zna stawkach procentowych VAT ;)

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, akisel napisał(a):

A z którego punktu w Warszawie startowałeś? Bardzo często robię trasę otwock - Elbląg (czyli do zjazdu z S….)

zeby zrobic to ze średnia prędkością 118, i przekraczać tylko o VAT, to ten VAT musi byc z 40-50% tak. Na oko, stamtąd szybko nie jezdze, oczywiście, ale znam kogoś, kto zna kogoś, kto sie zna stawkach procentowych VAT ;)

 

Ja przedwczoraj z Elbląga do Krynicy Morskiej jechałem 2.5h. Nie traktuj wujka zbyt poważnie ;] 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, akisel napisał(a):

A z którego punktu w Warszawie startowałeś? Bardzo często robię trasę otwock - Elbląg (czyli do zjazdu z S….)

zeby zrobic to ze średnia prędkością 118, i przekraczać tylko o VAT, to ten VAT musi byc z 40-50% tak. Na oko, stamtąd szybko nie jezdze, oczywiście, ale znam kogoś, kto zna kogoś, kto sie zna stawkach procentowych VAT ;)

 

 

 

Nie musi. Wystarczy jechać nocą. Wtedy zazwyczaj mam średnią około 105 km/h przy tempomacie ustawionym na 120 km/h na tasach 400-500km.

Edytowane przez Citric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Citric napisał(a):

 

Nie musi. Wystarczy jechać nocą. Wtedy zazwyczaj mam średnią około 105 km/h przy tempomacie ustawionym na 120 km/h na tasach 400-500km.

Średnia 105, a średnia 118 - to jest ROZNICA, wiem to z doświadczenia 

dodatkowo, trasa 400-500 a 330, to tez roznica ;)

moze ja mam prędkościomierz i komputer pokładowy zepsute (Chiny, wiadomo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Citric napisał(a):

 

Nie musi. Wystarczy jechać nocą. Wtedy zazwyczaj mam średnią około 105 km/h przy tempomacie ustawionym na 120 km/h na tasach 400-500km.

kilka razy zdarzalo mi sie jechac z Gdanska do Lodzi
praktycznie caly czas autostrada, staralem sie trzymac 160km/h

przy zjezdzie z autostrady pod Lodzia mialem srednia predkosc miedzy 130, a 140.

ale juz jak podjezdzalem pod dom, po przejechaniu raptem 20km miejskimi drogami to srednia spadala w okolice 120km/h

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, akisel napisał(a):

Średnia 105, a średnia 118 - to jest ROZNICA, wiem to z doświadczenia 

dodatkowo, trasa 400-500 a 330, to tez roznica ;)

moze ja mam prędkościomierz i komputer pokładowy zepsute (Chiny, wiadomo)

 

Nie zauważyłeś jeszcze jednej różnicy. Tempomat był na 120 km/h więc żadnego VAT-u i było zwalniane do przepisowych na ograniczeniach. Dolicz do tego niższą stawkę VAT i masz 118. :hehe:

Edytowane przez Citric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2023 o 09:59, akisel napisał(a):

A z którego punktu w Warszawie startowałeś? Bardzo często robię trasę otwock - Elbląg (czyli do zjazdu z S….)

zeby zrobic to ze średnia prędkością 118, i przekraczać tylko o VAT, to ten VAT musi byc z 40-50% tak. Na oko, stamtąd szybko nie jezdze, oczywiście, ale znam kogoś, kto zna kogoś, kto sie zna stawkach procentowych VAT ;)

 

 


Jak się wszystko dobrze ułożony to do zrobienia, przy płynnej jeździe.

Poniżej Triest -> Wawa

 

IMG_3894.jpeg

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, adamm_mk1 napisał(a):


Jak się wszystko dobrze ułożony to do zrobienia, przy płynnej jeździe.

Poniżej Triest -> Wawa

 

IMG_3894.jpeg

Wszystko size da

mam w “portfolio” przykłady trasy 1,3kkm w niecałe 11h 

ale stawka VAT ponadprzeciętna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
15 godzin temu, mrBEAN napisał(a):

Auto stworzone do jazdy po autostradach, dało radę na autostradzie, szok! 🤪

 

Eh eh eh ależ to była wspaniała jazda, chyba najbardziej satysfakcjonujące doswiadczenie autostradowe u mnie ever, wspaniały chrapliwy gang m30 na dwóch gaźnikach :serducha: czułem się jakbym jechal w jakimś lemans ;]

 

Złoty wóz i co ciekawe z tego co pamiętam nawet nie spalił dużo specjalnie ;]

 

2023-09-18_08-44-21

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koNik napisał(a):

 

Eh eh eh ależ to była wspaniała jazda, chyba najbardziej satysfakcjonujące doswiadczenie autostradowe u mnie ever, wspaniały chrapliwy gang m30 na dwóch gaźnikach :serducha: czułem się jakbym jechal w jakimś lemans ;]

 

Złoty wóz i co ciekawe z tego co pamiętam nawet nie spalił dużo specjalnie ;]

 

2023-09-18_08-44-21

 

 

 

I takie auta spalinowe to ja szanuję. 

To ma sens. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.