Skocz do zawartości

Szkoda z OC a foteliki bombelkow


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, ktoś z generali wjechał mi w tył. Zgłosiłem szkodę, mówię że wstawiam do ASO i dodaję że w aucie były dwa foteliki dla dzieci i jak to rozliczyć. Pani na infolini mówi żeby wysłać fakturę za nowe foteliki i zwrócą.

 

Coś za łatwy proces jak na PL. 

Ktoś to przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Dzieciaki siedziały w fotelikach w trakcie stłuczki, czy masakra taka, że coś im się stało?

 

Jedno, zdrowe.

Ale nawet przy niewielkiej kolizji cos z fotelikami moze byc nie tak i podlegaja wymianie na koszt sprawcy.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PawelWaw napisał(a):

Jedno, zdrowe.

Ale nawet przy niewielkiej kolizji cos z fotelikami moze byc nie tak i podlegaja wymianie na koszt sprawcy.

Dobrze że nic dzieciakowi nie jest.

Fotelik do wymiany, ale chyba jak ktoś w nim był zapięty, przy  iewielkiej stłuczce na pusto raczej niewiele może mu się stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Dobrze że nic dzieciakowi nie jest.

Fotelik do wymiany, ale chyba jak ktoś w nim był zapięty, przy  iewielkiej stłuczce na pusto raczej niewiele może mu się stać?

 

obydwa do wymiany bez gadania z OC, tylko nie myslalem ze odbedzie sie bez walki :)

https://punkta.pl/akademia/abc-likwidacji/wymiana-fotelika-po-wypadku-z-oc-sprawcy/

 

Edytowane przez PawelWaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PawelWaw napisał(a):

obydwa do wymiany bez gadania z OC, tylko nie myslalem ze odbedzie sie bez walki :)

https://punkta.pl/akademia/abc-likwidacji/wymiana-fotelika-po-wypadku-z-oc-sprawcy/

Wiem, że na bezpieczeństwie się nie oszczędza, ale jakoś nie przekonuje mnie to by po każdej drobnej stłuczce "na pusto" fotelik wymieniać.

Co niby innego ma powiedzieć producent, albo opłacony przez niego spec od bezpieczeństwa?

Jest też różnica pojęcia przez ludzi drobnej stłuczki, bo to co handlarz nazwie kosmetycznym draśnięciem dla mnie może być mielonką.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Wiem, że na bezpieczeństwie się nie oszczędza, ale jakoś nie przekonuje mnie to by po każdej drobnej stłuczce "na pusto" fotelik wymieniać.

Co niby innego ma powiedzieć producent, albo opłacony przez niego spec od bezpieczeństwa?

Jest też różnica pojęcia przez ludzi drobnej stłuczki, bo to co handlarz nazwie kosmetycznym draśnięciem dla mnie może być mielonką.

 

no tez mnie zdziwilo ze ubezpieczyciel bez problemu odda za dwa nowe foteliki :jem: i nie musze prawnika nawet budzic ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

no tez mnie zdziwilo ze ubezpieczyciel bez problemu odda za dwa nowe foteliki :jem:

 

Czyli to ten Twój nowy biznes- robisz "na stłuczkę" ;]

A serio- ubezpieczyciel nie chciał notatki policyjnej z miejsca zdarzenia? Kiedyś uczulali aby takową mieć.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sowik85 napisał(a):

 

Czyli to ten Twój nowy biznes- robisz "na stłuczkę" ;]

A serio- ubezpieczyciel nie chciał notatki policyjnej z miejsca zdarzenia? Kiedyś uczulali aby takową mieć.

 

niby nie ale bede informowal jak to sie skonczylo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

No właśnie, ktoś z generali wjechał mi w tył. Zgłosiłem szkodę, mówię że wstawiam do ASO i dodaję że w aucie były dwa foteliki dla dzieci i jak to rozliczyć. Pani na infolini mówi żeby wysłać fakturę za nowe foteliki i zwrócą.

 

Coś za łatwy proces jak na PL. 

Ktoś to przerabiał?

Te stare wyślij mi do utylizacji 😌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, volf6 napisał(a):

Są jakieś wyjątkowo drogie, takie Rolls-Royce fotelikowe?:phi:

 

Dobrze kombinujesz, podoba mi się. Też jestem ciekaw.

;]

 

 

EDIT: Takie coś znalazłem:

 

https://med-studio24.pl/hercules-prime-rehabilitacyjny-fotelik-samochodowy-dla-dzieci-i-mlodziezy,id1169.html?cd=1509565875&ad=59232136718&kd=&gclid=Cj0KCQjw1OmoBhDXARIsAAAYGSHwr5iAwljbHbIp-_QPAgsGC2qfC4tMHuumDVM17YwUqYU4UuzhkeEaAuZqEALw_wcB

 

 

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

No właśnie, ktoś z generali wjechał mi w tył. Zgłosiłem szkodę, mówię że wstawiam do ASO i dodaję że w aucie były dwa foteliki dla dzieci i jak to rozliczyć. Pani na infolini mówi żeby wysłać fakturę za nowe foteliki i zwrócą.

 

Coś za łatwy proces jak na PL. 

Ktoś to przerabiał?

 

 

O kurcze, mam nadzieję że....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

w Tesle :phi:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Oki właśnie dostałem przelew za 2 nowe foteliki. Oczywiście coś kręcili, później przestali odpisywać, ale wystarczył dzisiaj jeden stanowczy mail z odpowiednią osobą w DW I właśnie cała kasa wpłynęła na konto. Także warto cisnac ubezpieczyciela żeby się nie migał z OC :jem:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2023 o 22:19, ZUBERTO napisał(a):

Dobrze że nic dzieciakowi nie jest.

Fotelik do wymiany, ale chyba jak ktoś w nim był zapięty, przy  iewielkiej stłuczce na pusto raczej niewiele może mu się stać?

 

Jak widać nie ma to znaczenia. W jednym nawet nikt nie jechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2023 o 22:43, ZUBERTO napisał(a):

Wiem, że na bezpieczeństwie się nie oszczędza, ale jakoś nie przekonuje mnie to by po każdej drobnej stłuczce "na pusto" fotelik wymieniać.

Co niby innego ma powiedzieć producent, albo opłacony przez niego spec od bezpieczeństwa?

Jest też różnica pojęcia przez ludzi drobnej stłuczki, bo to co handlarz nazwie kosmetycznym draśnięciem dla mnie może być mielonką.

 

Drobna stłuczka a aso 18k, foteliki ponad 2k.... tak się zarabia... A wystarczyła mała polerka... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

Oki właśnie dostałem przelew za 2 nowe foteliki. Oczywiście coś kręcili, później przestali odpisywać, ale wystarczył dzisiaj jeden stanowczy mail z odpowiednią osobą w DW I właśnie cała kasa wpłynęła na konto. Także warto cisnac ubezpieczyciela żeby się nie migał z OC :jem:

Jak już tu piszesz to kogo dałeś dw? Dudę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Drobna stłuczka a aso 18k, foteliki ponad 2k.... tak się zarabia... A wystarczyła mała polerka... ;]

ja bym sprzedał  stare na olx. To jeszcze tysiak do przodu. Po takiej stłuczce nic im się nie stało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, volf6 napisał(a):

Skoro nic im się nie stało to lepiej pozbyć się tych nowych-będzie 2 tysiaki do przodu:old:

Ja wogole bym nie wymienial, skoro stluczka wymagala tylko lekkiej polerki a pewnie skonczylo sie na wymianie zderzaka i jakis gratow pod spodem. Zalozylem, ze byly juz stare / brudne dlatego autor wymienil na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wujek napisał(a):

Ja wogole bym nie wymienial, skoro stluczka wymagala tylko lekkiej polerki a pewnie skonczylo sie na wymianie zderzaka i jakis gratow pod spodem. Zalozylem, ze byly juz stare / brudne dlatego autor wymienil na nowe.

 

z jednego juz wyrosla prawie wiec i tak musialem zmienic :jem:

 

a teraz jeszcze musze ich pocisnac o utrate wartosci auta ;]

Edytowane przez PawelWaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał(a):

Jak już tu piszesz to kogo dałeś dw? Dudę?

 

https://rf.gov.pl/

gosc wykonuje swietna robote, cos co zalatwialem z nimi w miesiac bez efektu ogarnal w 1 dzien bez napisania choc jednego zdania w mailu, wystarczylo dolaczenie w DW :jem:

 

a taki byl moj ostatni mail do generali jak juz ogarneli ;]

 

image.png.0db897fa6ef533befc6a0fef08636a3b.png

 

  • Lubię to 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

 

z jednego juz wyrosla prawie wiec i tak musialem zmienic :jem:

 

a teraz jeszcze musze ich pocisnac o utrate wartosci auta ;]

Ja za lekko porysowany zderzak i felge w Fiescie dostalem 7k za utrate wartosci. Nie zrob mojego bledu i nie wydaj wszystkeigo w Sofii. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wujek napisał(a):

Ja za lekko porysowany zderzak i felge w Fiescie dostalem 7k za utrate wartosci. Nie zrob mojego bledu i nie wydaj wszystkeigo w Sofii. 

 

Kto to ta Sofia? Bez foto Sofii się nie liczy!

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

C...e 😄 

(To odpowiedź po mojej reklamacji z RF w kopii maila :( )

 

Cytat

W kwestii wypłaty odszkodowania za uszkodzone foteliki informujemy, że przyznana kwota
odszkodowania za uszkodzone mienie została ustalona w sposób prawidłowy, z uwzględnieniem ceny,
za którą zostały zakupione, biorąc pod uwagę nowoczesność konstrukcji oraz z zastosowaniem
potrącenia ze względu na zużycie eksploatacyjne wynikające z użytkowania uszkodzonego mienia.
Nie możemy się zgodzić, że zakup nowych fotelików doprowadziłby stan majątkowy Poszkodowanego
do stanu sprzed szkody. Nie podzielamy stanowiska, że wartość danej rzeczy ustalana jest w oderwaniu
od okresu eksploatacji i jego aktualnego stanu czyli bez uwzględnienia przetarć czy innych śladów
wynikających z codziennego zużycia. Oczywistym jest, że każda zakupiona rzecz traci na wartości już
nawet w dniu zakupu. Ubezpieczyciel obowiązany jest oszacować stratę w majątku Poszkodowanego
na dzień szkody, czyli ustalić w tym przypadku jaka jest wartość użytkowanych fotelików na dzień
szkody. W związku z powyższym dokonano wyliczenia poniesionej w tym zakresie szkody. Należy
zauważyć, że uszkodzone foteliki zostały zakupiony w 2021 roku, tak więc na rzecz Poszkodowanego
zostało przyznane odszkodowanie uwzględniające wartość zakupu nowego fotelika z potrąceniem
zużycia eksploatacyjnego określonego w wysokości 13% w skali roku. Wysokość zużycia technicznego
została określona z uwzględnieniem częstotliwości korzystania z danej rzeczy. W przypadku posiadania
dzieci foteliki stanowią obowiązkowy element wyposażenia pojazdu i są wykorzystywane do
codziennego przewożenia dzieci w pojeździe. Tak więc bezsprzecznie po 2 latach eksploatacji nie
można ich porównywać z nowymi fotelikami. Jednocześnie informujemy, iż na internetowych portalach
znaleźć można ogłoszenia fotelików używanych o podobnych parametrach, w cenach wskazanych w
naszej decyzji.
Mając powyższe na uwadze stoimy na stanowisku, że przyznane odszkodowanie w tym zakresie w pełni
rekompensuje doznaną szkodę. Na mocy zapisów art. 824 par. 1 kodeksu cywilnego „o ile nie umówiono
się inaczej, suma pieniężna wypłacona przez zakład ubezpieczeń z tytułu ubezpieczenia nie może być
wyższa od poniesionej szkody”.
W świetle zebranej dokumentacji niniejsze stanowisko jest ostateczne. Jeżeli jednak są Państwo
w posiadaniu informacji, bądź dokumentów wskazujących na nowe, nieznane dotąd okoliczności
sprawy, prosimy o ich przedstawienie i wysłanie za pośrednictwem formularza na naszej stronie:
https://www.ergohestia.pl/obsluga-online/. Umożliwi nam to ponowną analizę zebranej dokumentacji
i odniesienie się do treści wniesionej reklamacji.
Spełniając obowiązek ustawowy, informujemy o możliwości wystąpienia z wnioskiem o rozpatrzenie
sprawy do Rzecznika Finansowego oraz dochodzenia roszczeń na drodze sądowej. Powództwo o
roszczenie należy kierować przeciwko Sopockiemu Towarzystwu Ubezpieczeń ERGO Hestia Spółka..

 

Edytowane przez DamianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DamianB napisał(a):

C...e 😄 

(To odpowiedź po mojej reklamacji z RF w kopii maila :( )

 

 

 

czyli widac niestety jeszcze trzeba miec szczescia troche :(

no nic, w sumie ja dostalem po 2 tygodniach od zamkniecia sprawy oficjalne pismo od rzecznika na 4 strony gdzie mi napisal ze zgodnie z wyrokami, ubezpieczyciel nie ma obowiazku zwrotu za foteliki ;l

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, próba odwołania nic nie kosztowała. Jeszcze raz odpisałem (na jakiej podstawie biorą 13% amortyzacji na rok) i znowu sobie poczekam 30 dni na kolejną odpowiedź. Ale nawet wyciągi z olx z używanymi fotelikami dołączyli do decyzji 😄

Szkoda przy minimalnej prędkości, foteliki wpięte w isofixa, nikt w nich nie jechał, także i tak dobrze, że cokolwiek zadośćuczynili 🤣

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, DamianB napisał(a):

No, próba odwołania nic nie kosztowała. Jeszcze raz odpisałem (na jakiej podstawie biorą 13% amortyzacji na rok) i znowu sobie poczekam 30 dni na kolejną odpowiedź. Ale nawet wyciągi z olx z używanymi fotelikami dołączyli do decyzji 😄

Szkoda przy minimalnej prędkości, foteliki wpięte w isofixa, nikt w nich nie jechał, także i tak dobrze, że cokolwiek zadośćuczynili 🤣

 

Oni dobrze wiedzą, i ty dobrze wiesz, że tym fotelików nic nie jest... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.