Skocz do zawartości

Zamiennik lampy przednie do Hondy


Ariibyd

Rekomendowane odpowiedzi

Jest problem z lampą przednią do hondy ufoka.... wiem, że ktoś już gmyrał w niej i coś tam musiał uszkodzić bo nie działa regulacjia mechaniczna lampy (elektryczna OK), coś rzeźbione było również przy gnieździe żarówki i trzeba się naprawdę namęczyć ażeby samą żarówkę dobrze zamocować (ażeby uzyskać efekt "odcięcia" światło/cień).

 

Lampa będzie wyciągana przy okazji zupełnie innego tematu i postanowiłem problem z nią rozwiązać raz a dobrze - pójdzie do weryfikacji i jesli okazało by się, że  - złom to chcę kupić nową, ale chyba najlepiej to dwie od razu i teraz...

oryginały pewnie dostanę ale chyba cena mnie przygniecie....

 

Co z zamienników jest warte uwagi :hmm: .

 

Popularne jest TYC i DEPO....

 

Znalazłem jeszcze inne firmy takie jak; ALCAR, JOHNS, DIEDERICHS, ABAKUS, PRASCO, VAN WEZEL .......

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AstraC napisał(a):

Może tak z wartych uwagi to Bosch, Carello, Magneti Marelli, Hella.

 

Będę szukał - zobaczymy ceny....

 

1 godzinę temu, AstraC napisał(a):

TYC i Depo to gówno straszne.

 

Tak podejrzewam..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzeć na OEM lampę i zobaczyć czy jest producent. Do mojej Laguny robi to Valeo. Po tym bym szukał jako wyznacznika najlepszej jakości do ceny.

 

UFO dosyć świeże to możesz używek szukać w ładnym stanie. Do 7gen szukałem pół roku, żeby były idealne i w dobrej cenie.

 

Z wymienionych, depo moim zdaniem nie będzie złe, zdaje się że jakość poprawili z biegiem lat, bo kiedyś to była loteria jak to będzie pasować.

 

No i tytuł jak @ZUBERTO napisał, popraw :ok:

 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pejus1982 napisał(a):


Kupiłem Depo kiedyś i musiałem kostkę przerabiać.

Ja musiałem skracać bolce od silniczków bo świeciły bardzo nisko i nie dało się tego wyregulować. Choć teraz podobno jakość się poprawiła. Osobiście wolę oryginały oddać do regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, marcindzieg napisał(a):

Ja musiałem skracać bolce od silniczków bo świeciły bardzo nisko i nie dało się tego wyregulować. Choć teraz podobno jakość się poprawiła. Osobiście wolę oryginały oddać do regeneracji.

Moje są już po i kolejnego razu nie wytrzymają

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ariibyd zmienił tytuł na Zamiennik lampy przednie do Hondy
20 godzin temu, analyzer64 napisał(a):

Popatrzeć na OEM lampę i zobaczyć czy jest producent.

Oryginał jest Magneti Marelli a dokładniej Automotive Lighting. 

 

20 godzin temu, analyzer64 napisał(a):

UFO dosyć świeże to możesz używek szukać w ładnym stanie.

 

Swego czasu ufoków nawiezli wywrotkami z UK i trzeba uwazac, zeby sie nie naciąć na angola. 

 

20 godzin temu, analyzer64 napisał(a):

Z wymienionych, depo moim zdaniem nie będzie złe, zdaje się że jakość poprawili z biegiem lat, bo kiedyś to była loteria jak to będzie pasować.

 

Depo poprawiło jakość i robią lampy dla Mugena do Xgena :) 

 

 

W dniu 5.11.2023 o 15:33, Ariibyd napisał(a):

chcę kupić nową, ale chyba najlepiej to dwie od razu i teraz...

oryginały pewnie dostanę ale chyba cena mnie przygniecie....

 

Jak nówki to 2 szt. Jeszcze zalezy od budzetu - bo pewnie taniej wyjdzie jedna uzywka niz 2 zamienniki

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, r1sender napisał(a):

spoleruj, do zabezpieczenia lakier, folia, ceramika etc...

 

Lampa ma uszkodzenie mechaniczne regulacji wysokości, tę mechaniczną oraz uszkodzone gniazdo H7.... ktoś już rzeźbił przy niej... jutro pewnie będą wyjęte to zobaczymy czy da się uratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ariibyd napisał(a):

 

Lampa ma uszkodzenie mechaniczne regulacji wysokości, tę mechaniczną oraz uszkodzone gniazdo H7.... ktoś już rzeźbił przy niej... jutro pewnie będą wyjęte to zobaczymy czy da się uratować.

@pakafoto odpowiadałem, on nic nie wspominał o połamanych gratach. Jeżeli u Ciebie tak jest to bez sensu zabawa. Ja miałem DEPO w Hondzie EJ9 i powiem, że całkiem przyzwoicie świeciły, nawet regulacja działała. Z takimi już kupiłem i przez ten czas co miałem to auto to nawet żarówki nie wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Ariibyd napisał(a):

Lampa ma uszkodzenie mechaniczne regulacji wysokości, tę mechaniczną oraz uszkodzone gniazdo H7.... ktoś już rzeźbił przy niej... jutro pewnie będą wyjęte to zobaczymy czy da się uratować.

 

U siebie też mam problem by trafić poprawnie z ustawieniem żarówki, czasami za drugim czy trzecim razem udaje się prawidłowo ułożyć odcięcie a sam klosz na pewno nigdy nie był naprawiany (a może TTTM?) . W tym momencie nie pamiętam czy ten mankament wychodzi w obu kloszach czy tylko z jednej strony. W każdym razie po zmianie żarówki pamiętam by oglądnąć na ścianie snop światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, GoldFinger napisał(a):

 

U siebie też mam problem by trafić poprawnie z ustawieniem żarówki, czasami za drugim czy trzecim razem udaje się prawidłowo ułożyć odcięcie a sam klosz na pewno nigdy nie był naprawiany (a może TTTM?) . W tym momencie nie pamiętam czy ten mankament wychodzi w obu kloszach czy tylko z jednej strony. W każdym razie po zmianie żarówki pamiętam by oglądnąć na ścianie snop światła.

 

Lewa przód dotyczy sprawa. Jestem na 100% przekonany, że ktoś tam coś rzeźbił i to jakimś narzędziem typu... pilniczek bo były opiłki. Ażeby usyskać odcięcie trzeba pogiąć ten trzpień/bolec przy obwodzie żarówki ... szkoda opisywać.... lampa będzie na zewnątrz to zobaczymy co się stało dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2023 o 18:38, analyzer64 napisał(a):

Popatrzeć na OEM lampę i zobaczyć czy jest producent. Do mojej Laguny robi to Valeo. Po tym bym szukał jako wyznacznika najlepszej jakości do ceny.

A czasem warto potem zadzwonić do ASO i się spytać ile kosztuje oryginał. Jakiś czas temu znajomy szukał lamp do Avensisa I magnetti kosztowały 720, a w ASO oryginały (też magnetti) 690 plus dawali 5% rabatu jak tylko człowiek zapytał. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.... lampy przyszły.... każda osobno, każda uszkodzona.... ułamany w każdej ten sam zaczep/ucho/mocowanie.... kupione na All...ro, z dwóch róznych kont - ten sam sprzedawca (ma jeszcze kilka kont na portalu, przemiał niesamowity ma), generalnie złożone zapytanie ze zdjęciami jak niżej - odesłać...

świetnie, ile będę czekał na wymianę/zwrot gotówki....

generalnie widzę, że to "leżaki" magazynowe, orginały ale z zamazanymi nazwami "Honda".... 

 

Ze wzglądu, że połamane były uszy do zamocowania grila, reszta ok, decyzja, że zakładamy (oczywiście naprawione) lampy, nie mam siły i czasu na kopanie się.

 

Efekt po założeniu, łał.... zwykłe żarówki H7 jakieś Narva a na ścianie widać pięknę odcięcie (światło/cień).... 

 

cóż, cena była dobra..... trzeba żyć z tą żabą w brzuchu, auto ma już swój wiek więc.... IMG_20231115_192459.jpg.ac2fcb429bad0bd93033c643ebedb69d.jpg

 

 

IMG_20231109_134027.jpg

IMG_20231109_134031.jpg

IMG_20231109_134107.jpg

IMG_20231109_134120.jpg

IMG_20231109_134143.jpg

IMG_20231109_134217.jpg

IMG_20231109_134233.jpg

IMG_20231109_134605.jpg

IMG_20231109_134743.jpg

IMG_20231109_134752.jpg

IMG_20231110_122512.jpg

IMG_20231110_122516.jpg

IMG_20231110_122529.jpg

IMG_20231110_122532.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Waldek40 napisał(a):

ja bym odesłał, źle zabezpieczony towar do wysyłki

bym czekał tydzień na nowe lub bym musiał wyłożyć następne 1,5tyś a na zwrot czekać z tydzień..... niestety nie stać mnie na to był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.