Skocz do zawartości

Tesla Y czy Mustang-e ?


mati1.6dohc

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Ryb napisał(a):

 

Twoi ziomale kupili 26 milionów sztuk tego modelu ale oczywiście Ty wiesz lepiej. 

;l

 

No pewnie. Więcej mocy, lepsze wyposażenie, dużo ciszej, mniej awaryjne to dla mnie znaczy LEPIEJ . :hehe:

 

Kupili Forda, bo był tanszy i może ciągnąć cięższe przyczepy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, HanYs napisał(a):

No pewnie. Więcej mocy, lepsze wyposażenie, dużo ciszej, mniej awaryjne to dla mnie znaczy LEPIEJ . :hehe:

 

Kupili Forda, bo był tanszy i może ciągnąć cięższe przyczepy.

 

 

 

Ewentualnie kupili Forda bo F-150 lightning był pierwszym sensownym elektrycznym pikapem na rynku.

 

Inna rzecz, że wszystkie elektryczne pikapy, podobnie jak elektryczne ciężarówki to jak na razie trochę porażka.

 

No i jak już pisałem, ja mieszkam w Europie (co może być dla Ciebie zaskoczeniem). Tutaj Ford oferuje najlepsze pikapy, głównie dlatego, że pozostali oferują gorsze.

 

 

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Ewentualnie kupili Forda bo F-150 lightning był pierwszym sensownym elektrycznym pikapem na rynku.

 

Inna rzecz, że wszystkie elektryczne pikapy, podobnie jak elektryczne ciężarówki to jak na razie trochę porażka.

 

No i jak już pisałem, ja mieszkam w Europie (co może być dla Ciebie zaskoczeniem). Tutaj Ford oferuje najlepsze pikapy, głównie dlatego, że pozostali oferują gorsze.

 

 

Helloooo w USA jest Rivian ! ;]

 

Ford jest najlepszym pickup-em w EU, bo konkurencja nie sprzedaje swoich :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, HanYs napisał(a):

Helloooo w USA jest Rivian ! ;]

 

Zgoda, Rivian jest super ale to jednak niszowa marka. Zaletą F-150 lightning jest to, że to nadal stary dobry F-150.

 

 

55 minut temu, HanYs napisał(a):

Ford jest najlepszym pickup-em w EU, bo konkurencja nie sprzedaje swoich :hehe:

 

Nie sprzedaje bo zwykle nawet nie ma aut w tym rozmiarze w ofercie a pickupy full size są dla nas za duże.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał(a):

 

Zgoda, Rivian jest super ale to jednak niszowa marka. Zaletą F-150 lightning jest to, że to nadal stary dobry F-150.

 

 

 

Nie sprzedaje bo zwykle nawet nie ma aut w tym rozmiarze w ofercie a pickupy full size są dla nas za duże.

 

 

 

To tłumaczy dlaczego zacofanie technologiczne Forda jest przez Ciebie oklaskiwane uszami. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, HanYs napisał(a):

To tłumaczy dlaczego zacofanie technologiczne Forda jest przez Ciebie oklaskiwane uszami. :oki:

 

Tak jak przez Ciebie bezużyteczność Tesli.

Ale jako że żyję w zacofanej Kambodż... Wróć, Europie to chętnie usłyszałbym od Ciebie jakie to zaawansowane technologie niedostępne w Fordach oferuje w swoich pickupach konkurencja*.

:jem:

 

 

 

 

 

 

* Inne niż o 9m krótsza jakaś nic nieznacząca rura pod maską oczywiście, bo o tym już słyszałem i zrobiło na mnie piorunujące wrażenie, godne takiej właśnie przełomowej technologii. 

:skromny:

 

 

Edytowane przez Ryb
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Tak jak przez Ciebie bezużyteczność Tesli.

Ale jako że żyję w zacofanej Kambodż... Wróć, Europie to chętnie usłyszałbym od Ciebie jakie to zaawansowane technologie niedostępne w Fordach oferuje w swoich pickupach konkurencja*.

:jem:

 

 

* Inne niż o 9m krótsza jakaś nic nieznacząca rura pod maską oczywiście, bo o tym już słyszałem i zrobiło na mnie piorunujące wrażenie, godne takiej właśnie przełomowej technologii. 

:skromny:

 

 

Nie bezużyteczność tylko efektywność. :hehe:

Przeczytaj ze zrozumieniem kilka postów powyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HanYs napisał(a):

Nie bezużyteczność tylko efektywność. :hehe:

Przeczytaj ze zrozumieniem kilka postów powyżej. 

 

Będą jaja jak po jakimś liftingu Musk wydłuży tę rurkę. Zwarcie do masy murowane.

;l

 

 

 

A co do efektywności to ja może się nie znam ale żeby mieć np. 22 stopnie w aucie to ustawiam klimatyzację na 22 stopnie zamiast mierzyć rurkę od nagrzewnicy pod maską i zastanawiać się jaki to ma wpływ na efektywność, zasięg czy feng shui. Może dlatego, że jeżdżę autem spalinowym a ono nie wymaga od użytkownika analizowania konstrukcji żeby po prostu robiło to, do czego zostało stworzone. Można mieć ten komfort,  żeby nie wiedzieć ile pod maską jest rurek i do czego one służą.

:skromny:

 

 

 

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Będą jaja jak po jakimś liftingu Musk wydłuży tę rurkę. Zwarcie do masy murowane.

;l

 

 

 

A co do efektywności to ja może się nie znam ale żeby mieć np. 22 stopnie w aucie to ustawiam klimatyzację na 22 stopnie zamiast mierzyć rurkę od nagrzewnicy pod maską i zastanawiać się jaki to ma wpływ na efektywność, zasięg czy feng shui. Może dlatego, że jeżdżę autem spalinowym a ono nie wymaga od użytkownika analizowania konstrukcji żeby po prostu robiło to, do czego zostało stworzone. Można mieć ten komfort,  żeby nie wiedzieć ile pod maską jest rurek i do czego one służą.

:skromny:

 

 

 

Musk dołoży żagiel na dachu żeby użytkownicy Fordów nie musieli wytężać umysłów :hehe:

Powiedz chociaż, że coś piłeś, bo trochę dziwne teksty tutaj zapodajesz. ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HanYs napisał(a):

Musk dołoży żagiel na dachu żeby użytkownicy Fordów nie musieli wytężać umysłów :hehe:

Powiedz chociaż, że coś piłeś, bo trochę dziwne teksty tutaj zapodajesz. ;]

 

 

Na trzeźwo to ja bym się nie odważył na ten kącik zaglądać!

:panic:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrBEAN napisał(a):

O!

Teraz już nawet ciężarówki EV ogarniasz 😄 

 

Ta, w innym wątku w odpowiedzi na 1000km zasięgu w osobówce Hanys wrzucił jakąś Teslę Semi, co niby robi średnio 1000 mil dziennie. Pomijając już porównanie ciągnika siodłowego do osobówki to potem okazało się, że to nie średnia a maksimum, dwa dni pod rząd tego nie zrobi bo zaczynała dzień ze 100% baterii a kończyła z 20% i przerwy na ładowanie musi robić co 3 godziny, co właściwie czyni ją bezużyteczną przy transporcie towarów na większe odległości.

Wszystko to wynikało z materiału, który wrzucił - nie trzeba żadnej wiedzy, wystarczy czytać ze zrozumieniem. Jakby co to polecam zamiast głupich kpin. Jakaś odmiana by była.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrBEAN napisał(a):

O!

Teraz już nawet ciężarówki EV ogarniasz 😄 

 

25 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Ta, w innym wątku w odpowiedzi na 1000km zasięgu w osobówce Hanys wrzucił jakąś Teslę Semi, co niby robi średnio 1000 mil dziennie. Pomijając już porównanie ciągnika siodłowego do osobówki to potem okazało się, że to nie średnia a maksimum, dwa dni pod rząd tego nie zrobi bo zaczynała dzień ze 100% baterii a kończyła z 20% i przerwy na ładowanie musi robić co 3 godziny, co właściwie czyni ją bezużyteczną przy transporcie towarów na większe odległości.

Wszystko to wynikało z materiału, który wrzucił - nie trzeba żadnej wiedzy, wystarczy czytać ze zrozumieniem. Jakby co to polecam zamiast głupich kpin. Jakaś odmiana by była.

:ok:

 

 

Ktoś Ci prawi komplement, a Ty tak się zachowujesz. 

 

A tak poważnie, to też uważam, że każdy nowy wynalazek powinien być w 100% dopracowany już sporo przed wynalezieniem.

Powinien być też zakaz niezdrowej fascynacji nowościami, bo rodzi to niepotrzebne emocje i denerwuje normalnych ludzi.

Po trzecie kierowcy EV powinni w końcu przestać zmuszać normalnych kierowców do czytania swoich wypocin. No chyba, że piszą o problemach, to tak. :ok:

 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Ta, w innym wątku w odpowiedzi na 1000km zasięgu w osobówce Hanys wrzucił jakąś Teslę Semi, co niby robi średnio 1000 mil dziennie. Pomijając już porównanie ciągnika siodłowego do osobówki to potem okazało się, że to nie średnia a maksimum, dwa dni pod rząd tego nie zrobi bo zaczynała dzień ze 100% baterii a kończyła z 20% i przerwy na ładowanie musi robić co 3 godziny, co właściwie czyni ją bezużyteczną przy transporcie towarów na większe odległości.

Wszystko to wynikało z materiału, który wrzucił - nie trzeba żadnej wiedzy, wystarczy czytać ze zrozumieniem. Jakby co to polecam zamiast głupich kpin. Jakaś odmiana by była.

:ok:

 

 

 

A co z ciężarówkami, które jeżdżą w koło komina? 

 

Od głupich kpin i wszelkich głównie mało wartościowych treści raczej Ty jesteś, także wypraszam sobie grzecznie takie uwagi :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, HelixSv napisał(a):

 

 

Ktoś Ci prawi komplement, a Ty tak się zachowujesz. 

 

A tak poważnie, to też uważam, że każdy nowy wynalazek powinien być w 100% dopracowany już sporo przed wynalezieniem.

Powinien być też zakaz niezdrowej fascynacji nowościami, bo rodzi to niepotrzebne emocje i denerwuje normalnych ludzi.

Po trzecie kierowcy EV powinni w końcu przestać zmuszać normalnych kierowców do czytania swoich wypocin. No chyba, że piszą o problemach, to tak. :ok:

 

Ja np. chętnie bym coś poczytał o dieslu w trasie, to jak nieodkryty kontynent, czytając takie treści można poczuć się jak Kolumb, jak Magellan!  😎🤩

 

  • Kocham 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HelixSv napisał(a):

Ktoś Ci prawi komplement, a Ty tak się zachowujesz. 

 

To trochę tak jak z Tobą. Źle się z Tobą gada bo sensownie odpisujesz zamiast pajacować jak niektórzy inni.

:nono:

 

 

2 godziny temu, HelixSv napisał(a):

A tak poważnie, to też uważam, że każdy nowy wynalazek powinien być w 100% dopracowany już sporo przed wynalezieniem.

Powinien być też zakaz niezdrowej fascynacji nowościami, bo rodzi to niepotrzebne emocje i denerwuje normalnych ludzi.

Po trzecie kierowcy EV powinni w końcu przestać zmuszać normalnych kierowców do czytania swoich wypocin. No chyba, że piszą o problemach, to tak. :ok:

 

O, i jeszcze muszę się z Tobą zgodzić a zupełnie nie o to mi chodziło przecież. 

:sob:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrBEAN napisał(a):

A co z ciężarówkami, które jeżdżą w koło komina? 

 

Ciągniki siodłowe? Przejedź się do miasta i policz ile ich tam zobaczysz. A potem powtórzmy ten eksperyment na autostradzie. 

 

 

1 godzinę temu, mrBEAN napisał(a):

Od głupich kpin i wszelkich głównie mało wartościowych treści raczej Ty jesteś, także wypraszam sobie grzecznie takie uwagi :skromny:

 

Przepraszam ale ja nie kpię pisząc o EV. Po prostu to wszystko prawda 

;l

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrBEAN napisał(a):

Ja np. chętnie bym coś poczytał o dieslu w trasie, to jak nieodkryty kontynent, czytając takie treści można poczuć się jak Kolumb, jak Magellan!  😎🤩

 

 

Właśnie planujemy czy by latem nie pojechać do Maroka przez Gibraltar. 

Ciekawe ile by to było ładowań. 

:hmm:

 

O dieslu nie ma co pisać - po prostu pojedzie i wróci. Nie to co elektryczny, tutaj by miejsca w chmurze zabrakło na same zdjęcia spod ładowarek po drodze.

;l

 

A, i BTW:

 

Screenshot_20240219_210904_Chrome.jpg.9134e45fcb0906ecf354135ea89c9211.jpg

 

:lol:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ryb napisał(a):

 

Właśnie planujemy czy by latem nie pojechać do Maroka przez Gibraltar. 

Ciekawe ile by to było ładowań. 

:hmm:

 

O dieslu nie ma co pisać - po prostu pojedzie i wróci. Nie to co elektryczny, tutaj by miejsca w chmurze zabrakło na same zdjęcia spod ładowarek po drodze.

;l

 

A, i BTW:

 

Screenshot_20240219_210904_Chrome.jpg.9134e45fcb0906ecf354135ea89c9211.jpg

 

:lol:

 

Mądra strona. Wyczuwa klientów awanturujących się i ich odsiewa. ;]

  • Kocham 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, HelixSv napisał(a):

Mądra strona. Wyczuwa klientów awanturujących się i ich odsiewa. ;]

 

Spróbuję założyć krawat i wyszukać jeszcze raz.

;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Właśnie planujemy czy by latem nie pojechać do Maroka przez Gibraltar. 
Ciekawe ile by to było ładowań. 
default_hmm.gif
 
O dieslu nie ma co pisać - po prostu pojedzie i wróci. Nie to co elektryczny, tutaj by miejsca w chmurze zabrakło na same zdjęcia spod ładowarek po drodze.
rotfl.gif' alt='default_zlosnik2.gif' alt='rotfl'>.gif'>
 
A, i BTW:
 
Screenshot_20240219_210904_Chrome.jpg.9134e45fcb0906ecf354135ea89c9211.jpg
 
default_hahaha.gif

52a358961bf9038d34622228e942e1f7.jpg
Z Krakowa z podziałem na ładowania i jazdę + prom

Dieslem od strzała tego też nie zrobisz
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, prebek napisał(a):


52a358961bf9038d34622228e942e1f7.jpg
Z Krakowa z podziałem na ładowania i jazdę + prom

Dieslem od strzała tego też nie zrobisz

 

A z Tangeru do Casablanki są jakieś ładowarki? A jakby tak na pustynię pojechać pozwiedzać? Wątek oczywiście jest tylko teoretyczny bo żadna Tesla i tak się nie nadaje do zwiedzania pustyni.

Co mnie przeraża to tylko ilość tych kropek na Twojej mapce. Jednak spalinowym to raz dziennie zatankować wystarczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ryb napisał(a):

żadna Tesla i tak się nie nadaje do zwiedzania pustyni.

 

Podobno Cybertruck sie nadaje. Wprawdzie komuś się urwało koło przy takich manewrach ale to podobno nic takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Filipfm napisał(a):

Podobno Cybertruck sie nadaje. Wprawdzie komuś się urwało koło przy takich manewrach ale to podobno nic takiego

 

No ale zostały mu jeszcze trzy więc powinien sobie poradzić. Nadal zapewne będzie szybszy na trzech kołach niż jakikolwiek diesel na czterech. No i pod maską ma mniej rury!

;l

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A z Tangeru do Casablanki są jakieś ładowarki? A jakby tak na pustynię pojechać pozwiedzać? Wątek oczywiście jest tylko teoretyczny bo żadna Tesla i tak się nie nadaje do zwiedzania pustyni.
Co mnie przeraża to tylko ilość tych kropek na Twojej mapce. Jednak spalinowym to raz dziennie zatankować wystarczy.
 

Kropek jest 23
A i tak musisz załatwić toaletę, coś jeść czasami, w międzyczasie odpocząć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, prebek napisał(a):

Kropek jest 23
A i tak musisz siku jeść czasami odpocząć

 

23 przystanki na trasie 3300km daje postój średnio co 143 kilometry, czyli na autostradzie co godzinę mniej więcej. Kto tak często je i sika*?

:O

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Pytanie retoryczne, bo wiem. 

:lol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Ryb napisał(a):

* Pytanie retoryczne, bo wiem. 

 

Wiem że wątek i dyskusja z dupy, ale dopiszę poważnie: to wynika z charakterystyki ładowania elektryka - optymalnie jest zatrzymywać się często i podładowywać te 20-30% niż od 0% do 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, slawekw napisał(a):

 

Wiem że wątek i dyskusja z dupy, ale dopiszę poważnie: to wynika z charakterystyki ładowania elektryka - optymalnie jest zatrzymywać się często i podładowywać te 20-30% niż od 0% do 100%

 

Niby tak ale popatrz na tę listę. Są tylko dwie pozycje ale wynika z niej, że auto wyjedzie z Krakowa mając 83% energii i już po 1h 10min i 140km ma 10% i musi się ładować przez 43 minuty do 80% w Strzelcach Opolskich.

:O

 

Coś tu nie gra, mi planner z Krakowa do Gibraltaru pokazuje 14 ładowań. Ciekawostka, że i tak zajęłyby one ponad 7h.

:hmm:

 

 

 

 

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawekw napisał(a):

 

Wiem że wątek i dyskusja z dupy, ale dopiszę poważnie: to wynika z charakterystyki ładowania elektryka - optymalnie jest zatrzymywać się często i podładowywać te 20-30% niż od 0% do 100%

 

20-30% to troche przegiecie,

Generalnie optymalnie jest 5-50% To wartości uśrednione, zależy od danego modelu. No i oczywiscie od ładowarek, jak bardzo trzeba zboczyć z drogi, no i, czy w ogóle są. ;]

 

 

Edytowane przez HelixSv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szastan napisał(a):

@slawekw pisał o podładowaniu o 20 bądź 30% (czyli np. 20-50), a nie od 20 do 30 ;] 

 

Chyba tak zrozumiałem.

W każdym razie, ładowanie o 20% czy 30% zdarza mi się tylko w przypadkach gdy właśnie tyle potrzebuję podładować, aby dojechać do domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slawekw napisał(a):

 

Wiem że wątek i dyskusja z dupy, ale dopiszę poważnie: to wynika z charakterystyki ładowania elektryka - optymalnie jest zatrzymywać się często i podładowywać te 20-30% niż od 0% do 100%

Nie mierz wszystkich EV miarą Tesli :skromny:

  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Ryb napisał(a):

Ciągniki siodłowe? Przejedź się do miasta i policz ile ich tam zobaczysz. A potem powtórzmy ten eksperyment na autostradzie. 

Solówki między centrami magazynowymi, transport lokalny, śmieciarki, zamiatarki, inne krótkie trasy, autobusy miejskie... itd.

Ja rozumiem, że może trudno to zaakceptować, ale są JUŻ obszary, gdzie nawet w tym marnym stopniu zaawansowania tej technologii, zaczynają się te wozy sprawdzać.

 

21 godzin temu, Ryb napisał(a):

Właśnie planujemy czy by latem nie pojechać do Maroka przez Gibraltar. 

Ciekawe ile by to było ładowań. 

:hmm:

Odpowiednio, by było przyjemnie tą podróż odbyć :) 

 

Myślę, że najsensowniej zrobić kalkulację dla Leafa 24 kWh, wszak to najbardziej popularny EV ;]

 

 

Przykładowo EV6:

Zrzutekranu2024-02-20o18_49_46.png.df0310ebc1c78113eed032227233058e.png

 

Bmw i4:

Zrzutekranu2024-02-20o18_53_10.png.6a547bddd8ba315ed4e382f615b3f6f7.png

 

Kia EV9, co by można było dużo ziemniaków i cebuli spakować ;) 

Zrzutekranu2024-02-20o18_55_39.png.360ac75ebc73bf9b8e4a01d75c9533b4.png

 

Teraz możesz napisać, ile razy się nie zatrzymasz i dlaczego to będzie najlepsze 😄 

Do dzieła! 😅

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe, że google pokazuje taki sam czas dojazdu klasycznym autem? 

W EV 6h ładowania, czyli 30h jazdy. A przecież google nie odlicza czasy na tankowanie, tylko daje 36h jazdy non stop... 

 

 

image.png.4903d28330416b7c880e3009d2d0c71e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Olas1 napisał(a):

Jak to możliwe, że google pokazuje taki sam czas dojazdu klasycznym autem? 

W EV 6h ładowania, czyli 30h jazdy. A przecież google nie odlicza czasy na tankowanie, tylko daje 36h jazdy non stop... 

 

 

image.png.4903d28330416b7c880e3009d2d0c71e.png

 

Podejrzewam, że ABRP nie uwzględnia utrudnień na trasie. Tylko liczy nominalnie.

Zresztą nie to jest istotne, tylko czas ładowań łączny.

W trzech przypadkach jest to rząd 6 godzin, w praktyce pewnie wyjdzie trochę dłużej, bo trzeba zjechać itd. 

Ja do Hiszpanii bym się nie zdecydował elektrykiem, a do Maroko to już w ogóle.

Tylko dieselek, 36h i na miejscu 😎

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrBEAN napisał(a):

 

Podejrzewam, że ABRP nie uwzględnia utrudnień na trasie. Tylko liczy nominalnie.

Zresztą nie to jest istotne, tylko czas ładowań łączny.

W trzech przypadkach jest to rząd 6 godzin, w praktyce pewnie wyjdzie trochę dłużej, bo trzeba zjechać itd. 

Ja do Hiszpanii bym się nie zdecydował elektrykiem, a do Maroko to już w ogóle.

Tylko dieselek, 36h i na miejscu 😎

 

Od razu widać brak doświadczenia. Takie wycieczki robi się m.in. po to, żeby też zobaczyć coś po drodze. 

Ja bym prawdopodobnie rozłożył to sobie jakoś ciekawie. Pierwszy odcinek do Bazylei bo mam w okolicy znajomych i zapewne spędziłbym tam noc po jakiejś zorganizowanej na szybko wieczornej imprezie. To krótki dystans więc mogłoby się skończyć na jednym przystanku po drodze, na obiad jakiś. Kolejny mniej więcej do Barcelony, z max. dwoma postojami po drodze (1 dłuższy na obiad, jeden być może na jakieś siku, nie więcej niż 15 min). W tej Barcelonie nocleg a rano dalej już do Gibraltaru, to pewnie znów z jakimś obiadem i siku.

Prosta trasa, same autostrady, brak kolejek na granicach, cywilizacja dookoła, Internet, bułka z masłem. Nie to co wycieczki na Bałkany czy do innych dzikusów, tam nigdy nie można być pewnym ile zajmie podróż.

 

Oczywiście nie wykluczam też np. przerw po 1-2 dni z noclegami po drodze - na zwiedzanie, gdyby trafiło się coś ciekawego. 

 

Edytowane przez Ryb
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ryb napisał(a):

 

Od razu widać brak doświadczenia. Takie wycieczki robi się m.in. po to, żeby też zobaczyć coś po drodze. 

Ja bym prawdopodobnie rozłożył to sobie jakoś ciekawie. Pierwszy odcinek do Bazylei bo mam w okolicy znajomych i zapewne spędziłbym tam noc po jakiejś zorganizowanej na szybko wieczornej imprezie. To krótki dystans więc mogłoby się skończyć na jednym przystanku po drodze, na obiad jakiś. Kolejny mniej więcej do Barcelony, z max. dwoma postojami po drodze (1 dłuższy na obiad, jeden być może na jakieś siku, nie więcej niż 15 min). W tej Barcelonie nocleg a rano dalej już do Gibraltaru, to pewnie znów z jakimś obiadem i siku.

Prosta trasa, same autostrady, brak kolejek na granicach, cywilizacja dookoła, Internet, bułka z masłem. Nie to co wycieczki na Bałkany czy do innych dzikusów, tam nigdy nie można być pewnym ile zajmie podróż.

 

Oczywiście nie wykluczam też np. przerw po 1-2 dni z noclegami po drodze - na zwiedzanie, gdyby trafiło się coś ciekawego. 

 

Kolega pojechał tak Mazdą6 w 5osób do Maroka. Jednak jak miałem objazdówkę po tym kraju, to chyba nie chciałbym sam autem jeździć.

Natomiast po drodze, jest dużo ciekawych miejsc do zobaczenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może dopiszę, że nadal czekam na Teslę :hehe: , bo ktoś zgubił dokumenty (w sensie takie nowoczesne - maile).

 

Dobrze, że dla mnie EV to miejski przemieszczacz, więc nie muszę planować ładowania.

Z tej mapy powyżej wychodzi jeden wniosek - podróze elektrykami są dla nałogowych palaczy ! Co godzina przerwa na szluga :hehe:

A do Agadiru to poprostu lecę na majówkę. I może tam wynajmę samochód. A najpewniej kierowcę z samochodem . 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mrBEAN napisał(a):

 

Podejrzewam, że ABRP nie uwzględnia utrudnień na trasie. Tylko liczy nominalnie.

Zresztą nie to jest istotne, tylko czas ładowań łączny.

W trzech przypadkach jest to rząd 6 godzin, w praktyce pewnie wyjdzie trochę dłużej, bo trzeba zjechać itd. 

Ja do Hiszpanii bym się nie zdecydował elektrykiem, a do Maroko to już w ogóle.

Tylko dieselek, 36h i na miejscu 😎

 

to niektorzy tutaj na strzal, dzieci w tym czasie podziwjaja okolice bez spania oczywiscie ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2024 o 21:13, PawelWaw napisał(a):

 

to niektorzy tutaj na strzal, dzieci w tym czasie podziwjaja okolice bez spania oczywiscie ;]

NIe nie, już wyżej wytłumaczono, że mogą, ale nie muszą na strzał.

Tym razem będzie zwiedzane po drodze, bo mogą, ale EV nie mogą, a muszą. Taka konstrukcja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2024 o 21:13, PawelWaw napisał(a):

 

to niektorzy tutaj na strzal, dzieci w tym czasie podziwjaja okolice bez spania oczywiscie ;]

 

Moje śpią. A Wasze nie? To Wy jesteście chyba nienormalni.

:O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mrBEAN napisał(a):

NIe nie, już wyżej wytłumaczono, że mogą, ale nie muszą na strzał.

Tym razem będzie zwiedzane po drodze, bo mogą, ale EV nie mogą, a muszą. Taka konstrukcja!

 

Taka drobna różnica, że można po drodze zwiedzić dwa miejsca a nie, że trzeba po drodze zwiedzić dwadzieścia cztery. 

:skromny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Taka drobna różnica, że można po drodze zwiedzić dwa miejsca a nie, że trzeba po drodze zwiedzić dwadzieścia cztery. 

:skromny:

 

Można, nie trzeba! Jak pisałem 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.