Skocz do zawartości

Auto dla żony wkoło komina.


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Jednocześnie  nie usuwając pozostałych wad tej jednostki.
Peugeot spisuje się bardzo dobrze. Na wiosnę do wymiany olej z filtrem, ozonowanie, uszczelnienie pokrywy zaworów i rozrząd. Syn zrobił PJ jak mam sprzedawać i motać się z kosmitami bo Ryśka, bo wgniotła, bo kolor nie ten to ogarnę serwis większy i na pierwsze auto będzie jak znalazł.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, BOGUS napisał(a):

Auto ma być używane do 50kpln max - więcej za używkę nie damy. Ma być w miarę młode, benzynowe albo...

A i auto nie może być mniejsze niż fabia combi bo żona boi się małych aut.

Ja bym wziął golfa VII, moja się przesiadła teraz z 2 letniej Ceed na 11 letniego golfa VI i się cieszy z tego starocia dużo bardziej ;] 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął golfa VII, moja się przesiadła teraz z 2 letniej Ceed na 11 letniego golfa VI i się cieszy z tego starocia dużo bardziej ;] 
A wiesz że tak przeglądałem z godzinę temu OtoMoto i pojawiają się g7 kombi polizingi z 18 roku z przebiegami do 100-150kkm golasy do 50kpln brutto, z TSI 1,0 115KM... i może to jest jakiś pomysł. Bo tak czytam o elektrykach i wielu ludzi jednak takiego leaf sprzedaje po roku, dwóch i kupuje nowego z salonu, czyli wniosek taki że sama idea ok ale używka to już nie koniecznie.

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BOGUS napisał(a):

 pojawiają się g7 kombi polizingi z 18 roku z przebiegami do 100-150kkm golasy do 50kpln brutto, z TSI 1,0 115KM... i może to jest jakiś pomysł.
 

Napisałeś w pierwszym poście, że żona boi się małych aut klasy A i ja to szanuję, ale po co combi do miasta dla jednej osoby przy przebiegach 8-10 tyś rocznie.

W mieście jest ciasno parkować i osiąga się małe prędkości więc w razie bum małe szkody. Fabia, Ibiza, polo, Clio, Sandero to chyba i tak duży gabaryt do miasta.

Ja zawsze szukam auta używanego w moim budżecie najmłodszego i z najniższym przebiegiem. Taki Rapid i Fabia 2018-2019 chyba będzie +/- 40tyś PLN. TSI spali mało, no chyba, że planujesz LPG to tce łyknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czachabrava napisał(a):

 

Jednak sprzedałeś Ceeda? :)

nie... sam go ujeżdżam... za to już sobie zwiększyłem budżet na przyszłość, w okolicach 80-100 tys dopiero mogę coś znaleźć co jeszcze pojeździ chwile

tutaj mój filterek i różne ciekawostki

https://www.olx.pl/motoryzacja/samochody/?search[order]=relevance:desc&search[filter_float_price:from]=80000&search[filter_float_price:to]=100000&search[filter_float_year:from]=2014&search[filter_float_year:to]=2019&search[filter_enum_petrol][0]=lpg&search[filter_enum_petrol][1]=petrol&search[filter_float_enginepower:from]=170&search[filter_float_milage:to]=200000&search[filter_enum_condition][0]=notdamaged

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś w pierwszym poście, że żona boi się małych aut klasy A i ja to szanuję, ale po co combi do miasta dla jednej osoby przy przebiegach 8-10 tyś rocznie.
W mieście jest ciasno parkować i osiąga się małe prędkości więc w razie bum małe szkody. Fabia, Ibiza, polo, Clio, Sandero to chyba i tak duży gabaryt do miasta.
Ja zawsze szukam auta używanego w moim budżecie najmłodszego i z najniższym przebiegiem. Taki Rapid i Fabia 2018-2019 chyba będzie +/- 40tyś PLN. TSI spali mało, no chyba, że planujesz LPG to tce łyknie.
Masz rację. Więcej, moja żona wie że to są sensowne argumenty...tylko że boi się małych aut. Jeździła jakiś czas temu sedanem mondeo... wszędzie się mieściła.
Jak zobaczyła że Rapid ma 9.8 do paki to stwierdziła że ok.
Co do golfa to twierdzi że to bdb wóz ale musiała by się przekonać...

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Ja zawsze szukam auta używanego w moim budżecie najmłodszego i z najniższym przebiegiem.


Ale to bezpłciowe i pragmatyczne podejście. Jak babeczka nie chce małych to po co ją uszczęśliwiać na siłę skoro ma wybór. To samo z moją... Woli jeździć starym autem

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, BOGUS napisał(a):


Jak zobaczyła że Rapid ma 9.8 do paki to stwierdziła że ok.
 

To poszukaj jej 1,4 TSI na pasku od 2016r w małej budzie, to jeszcze lepiej będzie zapitalać, no i kultura pracy inna-4cylindry, a mało spali paliwa.

To są białe kruki i mało ich na rynku.

Edytowane przez Tre-Bor
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tre-Bor napisał(a):

To poszukaj jej 1,4 TSI na pasku od 2016r w małej budzie, to jeszcze lepiej będzie zapitalać, no i kultura pracy inna-4cylindry, a mało spali paliwa.

To są białe kruki i mało ich na rynku.

 

Czemu akurat 2016r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Jaruga napisał(a):

słyszałem że w zeszłym roku zaczęli wsadzać łańcuch

Ale to już było... w THP a PureTech to jego kontynuacja, więc nie wróżę niczego dobrego. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2024 o 21:26, iwik napisał(a):

Bateria podatna na przegrzewanie i degenerację z czasem, więc trzeba sprawdzić jej realną sprawność przed zakupem (zresztą zawsze trzeba) - realną, czyli naładować i sprawdzić ile się przejedzie, bo potrafią handlusy resetować wskazania odczytów sprawności. Jeśli auto z większym przebiegiem, albo sprowadzone z ciepłych krajów to podwójna ostrożność wskazana. No i auto nie nadaje się w trasę (ale to już wiesz), poza tym standard Chademo to już przeszłość i nie występuje na większości nowych ładowarek.

 

lidle, biedronki, orleny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2024 o 15:49, BOGUS napisał(a):

 

Ale w komisie stał leaf i poprosiłem żonę żeby wsiadła i zobaczyła. Urodziwy nie jest ale jak za rapida nie dostałem po łbie to pomyślałem... spróbuję...i nie mówi nie. Panele na dachu są... dołożyć ewentualnie jest gdzie.

 

 

 

2 lata temu staliśmy przed podobnym wyborem w kwestii auta do lokalnych tras (głównie dla żony). I wybór padł właśnie na Leafa ZE0 (1 gen) 2017 rocznik, bateria 30kWh.

W dużym skrócie małżonka jest zachwycona. Ja zresztą też - komfort i przyjemność z jazdy tym autem, jest nieporównywalny ze spalinowymi podobnej klasy. Extremalna płynność i natychmiastowa reakcja na gaz. 
Małżonka robi między 20 a 50km dziennie. Ja czasem wieczorem jeszcze pyknę z 30-50km. Razem nigdy raczej nie wychodzi więcej niż 100km dziennie, także bateria zawsze wystarcza w lecie jak i zimie (a nasz model nie ma pompy ciepła).

Trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka spraw - głównie to co iwik pisał. To auto nie nadaje się na trasę. Chademo to przeszłość. To auto ma sens tylko jak możesz ładować w domu. Dobrze sprawdzić stan baterii przed kupnem.

Jeśli żadne z powyższych to nie problem - to brać i się nie zastanawiać.

Oczywiscie Leaf 2 gen (ZE1) byłby fajniejszy i jest też sporo szybszy - kwestia ceny.

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bielaPL napisał(a):

tutaj mój filterek i różne ciekawostki

 

 

Dobry ten filterek 

mini - F150 ;)

tez czasami tak sie bawię, zeby cos ciekawego wpadło 

Edytowane przez akisel
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2024 o 15:49, BOGUS napisał(a):

 

[...]

Co szanowni myślą albo co polecą przy takich warunkach? Nie myśleliśmy o elektryku ale może przyszedł czas?

 

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

clio z EDC

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/renault-clio-clio-iv2018automat1-2-benzyna-118kmsalonjak-nowyserwis-w-aso-ID6G3aEZ.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, BOGUS napisał(a):

A wiesz że tak przeglądałem z godzinę temu OtoMoto i pojawiają się g7 kombi polizingi z 18 roku z przebiegami do 100-150kkm golasy do 50kpln brutto, z TSI 1,0 115KM... i może to jest jakiś pomysł. Bo tak czytam o elektrykach i wielu ludzi jednak takiego leaf sprzedaje po roku, dwóch i kupuje nowego z salonu, czyli wniosek taki że sama idea ok ale używka to już nie koniecznie.

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka
 

 

To naturalne, jeśli odejmiesz 27k PLN od ceny zakupu to używka staje się mało atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, akisel napisał(a):

Dobry ten filterek 

mini - F150 ;)

tez czasami tak sie bawię, zeby cos ciekawego wpadło 

buda nie ma znaczenia... ;] nie szukam nic konkretnego a zarówno mini jak i f150 da w jakiś sposób frajdę... chodź inną ;] pytanie co na daną chwilę będzie mi się bardziej podobać i tyle ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, czachabrava napisał(a):

Rozumiem że teraz za 77k kupię jakiegoś nowego kompakta? Bo patrzac na nowego golfa to ceny startują od 124k.

ba... kupisz nawet za 66k... ;] 

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/fiat-tipo-ID6EOyMN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał(a):

2022 😎. Wracają stare czasy z 'pomnikami' w salonach fiata. :hehe:

ale całkiem fajna alternatywa patrząc na to co się dzieje dookoła

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czachabrava napisał(a):

Rozumiem że teraz za 77k kupię jakiegoś nowego kompakta? Bo patrzac na nowego golfa to ceny startują od 124k.

Jakieś Tipo pewnie tak, ale już raczej żadnego normalnego kompakta. Były fajne wyprzedaże na ID.3, startowały po rabatach od 130 k PLN - dotacja i golf bez szans.

 

Godzinę temu, BOGUS napisał(a):

Clio odpada. Myślałem, proponowałem ale za małe w środku a przynajmniej takie robi wrażenie.

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka
 

Male są Clio, rodzinę pomieszcza jak musisz, ale daleko im do Rapida czy Fabii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, komor napisał(a):

Male są Clio, rodzinę pomieszcza jak musisz, ale daleko im do Rapida czy Fabii.

Z fabią porównywalnie. Rapid ma dużo więcej miejsca z tyłu ze względu na zwiększony rozstaw osi. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, komor napisał(a):

Jakieś Tipo pewnie tak, ale już raczej żadnego normalnego kompakta. Były fajne wyprzedaże na ID.3, startowały po rabatach od 130 k PLN - dotacja i golf bez szans.

 

Male są Clio, rodzinę pomieszcza jak musisz, ale daleko im do Rapida czy Fabii.

scala 84, tipo najtaniej z wyprzedazy

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/skoda-scala-ambition-nowy-dostepny-na-placu-ID6G3JeZ.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BOGUS napisał(a):

Tu chodzi o subiektywne przekonania żony bo jeździ głównie sama albo w 2 osoby

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka
 

Niech się przejedzie. IMO z produ nie jest jakoś ciasno. Mam 179cm i pez problemu znajduję wygodną pozycję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaruga napisał(a):

Niech się przejedzie. IMO z produ nie jest jakoś ciasno. Mam 179cm i pez problemu znajduję wygodną pozycję. 

U kobiet to nie zawsze tak działa. Przynajmniej nie u wszystkich. Jak się nie podoba to i większe będzie mniejsze i na odwrót. Ćwiczyłem ostatnio. :facepalm:

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BOGUS napisał(a):

Clio odpada. Myślałem, proponowałem ale za małe w środku a przynajmniej takie robi wrażenie.

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka
 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/renault-clio-pakiet-serwioswy-do-14-01-2025-1szy-wlasciciel-bezwypadkowy-ID6G667t.html

 

To może nowszy model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał(a):

Serio, istnieje na świecie taka :piekna:, której bardziej podoba się skoda rapid niż to nowe clio? 🤣

Nie ma. Chciałem babie oddać swojego rapida a sobie kupić coś większego. Nie chciała nawet o tym słyszeć 😄 I na wielkim placu z autami poleasingowymi znalazła właśnie clio i je ujeżdża od września. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaruga napisał(a):

Nie ma. Chciałem babie oddać swojego rapida a sobie kupić coś większego. Nie chciała nawet o tym słyszeć 😄 I na wielkim placu z autami poleasingowymi znalazła właśnie clio i je ujeżdża od września. 

W zeszłym roku przesiadłem się z klasy D na Rapida TDI. 

Rapid prowadzi się jak taczka i to jest jego największa wada. 

Dostałem teraz w Rentalu nowe Clio, 1.0 TCE. Pomimo, że małe to fajnie się tym jeździ i w porównaniu do Rapida dobrze się prowadzi. Nawet dzielnie i bez zadyszki popyla po górach.

IMG_20231230_110208_MP.jpg

Edytowane przez Tre-Bor
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, istnieje na świecie taka :piekna:, której bardziej podoba się skoda rapid niż to nowe clio? 
Ale mogłaby być renowka ale meganka. Clio jest piękne ale za małe. W sumie dziś oglądałem śliczne Clio dla siostrzenicy żony, w sobotę odbiera i uważam że mimo że full wypas nawet fajnie jeździ to jednak w środku faktycznie jest jakoś wąsko i ciemno. Ale jak odbierze to ciotkę przewiezie i może zmieni żona zdanie.

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno gadałem ze znajomym, który również przymierza się do podobnego zakupu: nieduże autko dla żony na nieduże wycieczki 'wokół komina'. Powiedział mi, że rozgląda się za Corsą, że to fajnie wykonany, fajnie jeżdżący i sensowny kosztowo samochód. No to może spójcie jeszcze na Corsę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno gadałem ze znajomym, który również przymierza się do podobnego zakupu: nieduże autko dla żony na nieduże wycieczki 'wokół komina'. Powiedział mi, że rozgląda się za Corsą, że to fajnie wykonany, fajnie jeżdżący i sensowny kosztowo samochód. No to może spójcie jeszcze na Corsę.....
Mała, jeśli Opel to Astra

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bartłomiej napisał(a):

Niedawno gadałem ze znajomym, który również przymierza się do podobnego zakupu: nieduże autko dla żony na nieduże wycieczki 'wokół komina'. Powiedział mi, że rozgląda się za Corsą, że to fajnie wykonany, fajnie jeżdżący i sensowny kosztowo samochód. No to może spójcie jeszcze na Corsę.....

 

Tylko, ze w najnowszej generacji Corsy 2019+ masz juz tylko 1,2 Puretech od PSA.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

Tylko, ze w najnowszej generacji Corsy 2019+ masz juz tylko 1,2 Puretech od PSA.

Znajomy mówił o poprzednim modelu. Chce kupić wersję 5d ale w opcji OPC-line, która ma silnik 1.6t 150KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2024 o 17:46, BOGUS napisał(a):

Namawiałem. Bierze pod uwagę ale tylko białe albo białe, ale bez przekonania. Ten elektryczny Nissan przypadł jej do gustu nie wiem czemu? W sumie wiem - był biały i dziwny.

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka
 

Brać, ale najpierw trochę poczytać o Leafach, żeby nie kupić bubla. 
 

Jeśli jest wola na EV, to rozważanie spalinowego traci sens ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2024 o 15:13, BOGUS napisał(a):

Bo tak czytam o elektrykach i wielu ludzi jednak takiego leaf sprzedaje po roku, dwóch i kupuje nowego z salonu, czyli wniosek taki że sama idea ok ale używka to już nie koniecznie

To inny mechanizm. 
Kupują możliwie tanio, biorą na próbę, bo to skok w nieznane, i założenie, że tylko w koło komina itd. 
 

A po chwili użytkowania klapki w głowie się otwierają, zaglądają w portfel i wymieniają na max na co ich stać ;) 

 

Z drugiej strony Leaf jako przydomowy wojownik jest idealny. 
Inna sprawa, że warto przejrzeć rynek jeszcze nowych niedrogich. 
Z używek Ioniq 28 kWh to genialny wóz, i też może się podobać. 
 

Ogólnie w warunkach, które opisujesz, zapomnij już o spalinowych ;) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2024 o 20:57, BOGUS napisał(a):

Nie stać mnie. Ja zwykły fizol. Nie dla mnie darmowe lizingi

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka
 

Założenie działalności jest za darmo ,  a potem darmowe leasingi😂 nie narzekaj , na Sportage stać więc źle nie jest 👍
 

Arona z 2018 roku to właśnie 50-60 tys. 
 

Teraz szukasz używki trafienie na coś nie z gównolitu ( patrz okazja na Scalę po małej parkingiem przychodzi ) graniczy z cudem. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie działalności jest za darmo ,  a potem darmowe leasingi nie narzekaj , na Sportage stać więc źle nie jest
 
Arona z 2018 roku to właśnie 50-60 tys. 
 
Teraz szukasz używki trafienie na coś nie z gównolitu ( patrz okazja na Scalę po małej parkingiem przychodzi ) graniczy z cudem. 
 
 
Arone pogoniłem prawie 2lata temu za trochę więcej. Teraz będę miał 3 auta na utrzymaniu i studenta.

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.