Skocz do zawartości

Alfa Romeo 155.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj we Wrocławiu na parkingu jednej z galerii widziałem wzorowo utrzymany Alfa Romeo 155.

Był na niemieckich tablicach. Wyglądał jakby wyjechał prosto z salonu.

Ostatni raz ten model widziałem chyba ze 20 lat temu.

20210614_151739-1_1623687929893-900x591.jpg.ab150fe9f3e1474f6031938599e76a2c.jpg

 

Zawsze mi się ten model bardzo podobał.

Od razu zacząłem przeglądać ogłoszenia. I co? Nie ma nic.

 

Przy okazji sprawdziłem czy jest jeszcze gdzieś do znalezienia model 146. Mój tata kupił taki nowiutki w '98 roku z silnikiem benzynowym 1,6 TS.

04396703-7d51-4fad-8a89-ab66cb9c714f_alfa-romeo-146-1997.jpg.a307df26ba1fb9e6cc8d6e84b8df3f9a.jpg

 

Też nigdzie nie ma.

Zniknęły.

Obecnie to są chyba białe kruki.

 

Przyznam, że gdybym trafił dobrze utrzymany egzemplarz to bym sobie kupił.

 

 

Edytowane przez fred77
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fred77 napisał(a):

Przyznam, że gdybym trafił dobrze utrzymany egzemplarz to bym sobie kupił.

 

W okolicach 4,5-5k euro + opłaty, można spokojnie coś znaleźć. Z tego co widzę silniki 1.3, 1.4, 2.0.

Przykładowe ogłoszenie, pierwsze z brzegu które mi wyskoczyło po 2 min szukania. Kup sobie ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
42 minuty temu, camel00 napisał(a):

 

W okolicach 4,5-5k euro + opłaty, można spokojnie coś znaleźć. Z tego co widzę silniki 1.3, 1.4, 2.0.

Przykładowe ogłoszenie, pierwsze z brzegu które mi wyskoczyło po 2 min szukania. Kup sobie ;]

Nie ten model.

Musi być nowsza wersja, już z silnikiem TS. Pojemność 1,6 lub więcej. No i z klimatyzacją, bo sporo jest bez.

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Igorek napisał(a):

Nie wiem co widzisz szczególnego w 146. Miałem 145 z boxerem i mimo, że miała charakter to technicznie nie chciałbym wracać do niej.

Po prostu bardzo mi się podoba ten samochód razem z jego wadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fred77 napisał(a):

Nie ten model.

Musi być nowsza wersja, już z silnikiem TS. Pojemność 1,6 lub więcej. No i z klimatyzacją, bo sporo jest bez.

W tamtych latach klimatyzacja w kompakcie nie była oczywistością jak dzisiaj. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem AR 155 1.8 '97 - kupiłem w 2010 za 2500zł, głównie z sentymentu - podobała mi się jak byłem nastolatkiem

jak na "proste" auto była dość kłopotliwa - elektroniki abs'u nigdy w pełni nie doprowadziłem do ładu, pierdoły ogarniałem na bieżąco

 

wizualnie z zewnątrz super, w środku jak stilo/tempra z inną kierownicą i zegarami

jeździło się tym ok, ale nie była szybka,

w 2017 poszła na części, bo podłoga zgniła

z dzisiejszej perspektywy - to było średnio wykonane, masowe auto, które nie wytrzymało zderzenia z czasem

 

myślę, że praktycznie każdy wzorowo wyglądający egzemplarz jest po pełnej odbudowie i obecnie trzymany "pod kocem"

Edytowane przez jqr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, jqr napisał(a):

miałem AR 155 1.8 '97 - kupiłem w 2010 za 2500zł, głównie z sentymentu - podobała mi się jak byłem nastolatkiem

jak na "proste" auto była dość kłopotliwa - elektroniki abs'u nigdy w pełni nie doprowadziłem do ładu, pierdoły ogarniałem na bieżąco

 

wizualnie z zewnątrz super, w środku jak stilo/tempra z inną kierownicą i zegarami

jeździło się tym ok, ale nie była szybka,

w 2017 poszła na części, bo podłoga zgniła

z dzisiejszej perspektywy - to było średnio wykonane, masowe auto, które nie wytrzymało zderzenia z czasem

 

myślę, że praktycznie każdy wzorowo wyglądający egzemplarz jest po pełnej odbudowie i obecnie trzymany "pod kocem"

 

Kiedyś miałem okazję kupienia Lancii Kappy Coupe w świetnym stanie i śmiesznej cenie. Do dziś żałuję, że tego nie zrobiłem.

:oslabiony:

 

0d01886c75eedc0c35ca02b26fc6235d.webp

 

Edytowane przez Ryb
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

146 1,6TS kiedyś kupiliśmy dziewczynie jako pierwsze auto. Dobrze wspominam, wprawdzie było mało ergonomiczne ale silnik fajnie się wkręcał a układ kierowniczy dobrze prowadził.

Niestety uległa biodegradacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 19:45, fred77 napisał(a):

Nie ten model.

Musi być nowsza wersja, już z silnikiem TS. Pojemność 1,6 lub więcej. No i z klimatyzacją, bo sporo jest bez.

no to masz, jedź i kupuj

https://www.olx.pl/d/oferta/alfa-romeo-155-klasyk-piekna-zielona-CID5-IDVhUhg.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=4

 

ja osobiście bym wolał coś większego pod maską, 2.5 lub 3.0:mast:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 18:45, fred77 napisał(a):

Dzisiaj we Wrocławiu na parkingu jednej z galerii widziałem wzorowo utrzymany Alfa Romeo 155.

Był na niemieckich tablicach. Wyglądał jakby wyjechał prosto z salonu.

Ostatni raz ten model widziałem chyba ze 20 lat temu.

20210614_151739-1_1623687929893-900x591.jpg.ab150fe9f3e1474f6031938599e76a2c.jpg

 

Zawsze mi się ten model bardzo podobał.

 

Wczoraj albo przedwczoraj widziałem taką, tylko bordową w Knurowie (stałem obok na skrzyżowaniu).  Było już ciemno, więc nie widziałem czy auto wzorowo utrzymane, ale wyglądała zacnie. Za kierownicą jakaś babka siedziała. 

 

Zdarza mi się czasem spotkać Alfę 164 - też fajny kanciak ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.