Skocz do zawartości

Czy alarm moze byc jak iPhone? + podzial na strefy


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

W skrocie czy moge miec zawieszone 3 tablety na pietrze, w garazu i przy wejsciu?  Zamiast tych guzikow, dotykam palcem i sie aktywuje albo wylacza?

 

Dodatkowo jaka jest praktyka, jak spie na gorze to na dole musi byc wlaczony alarm? Czy wystarczy wlaczyc np czujki otwarcia drzwi czy okna? Nie wiem, nie znam sie :phi: Ostatni alarm mialem dokladany w lanosie :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wujek napisał(a):

Dodatkowo jaka jest praktyka, jak spie na gorze to na dole musi byc wlaczony alarm?

 

Tylko tą część zrozumiałem ale i tak nie wiadomo o jakim alarmie mówisz. Zwykle robi się "strefy" i programuje jakiś przycisk na alarmie, który uzbraja odpowiednie strefy, np. przyciskiem "stay" uzbrajasz cały dół, a góra jest nieuzbrojona. Trzeba wtedy pamiętać, aby schodząc niżej rozbroić alarm.

Można też pomijać poszczególne czujki za pomocą opcji Bypass ale to raczej do tymczasowych rozwiązań, bo przynajmniej u mnie jest wtedy sporo klikania na klawiaturze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wujek napisał(a):

W skrocie czy moge miec zawieszone 3 tablety na pietrze, w garazu i przy wejsciu?  Zamiast tych guzikow, dotykam palcem i sie aktywuje albo wylacza?

 

Dodatkowo jaka jest praktyka, jak spie na gorze to na dole musi byc wlaczony alarm? Czy wystarczy wlaczyc np czujki otwarcia drzwi czy okna? Nie wiem, nie znam sie :phi: Ostatni alarm mialem dokladany w lanosie :phi: 

 

Wszystko zależy od sposobu użytkowania domu oraz przyjętych rozwiązań. Jeśli są możliwości techniczne i finansowe to najlepiej aby włamanie było wykrywane już przy podejściu do domu - czujki otwarcia drzwi czy okien to w zasadzie "ostatnia linia obrony". 

Praktyka jest taka że jeśli alarm będzie za bardzo  utrudniał życie domownikom, to przestaną go włączać - większość włamań ma miejsce nie w nocy kiedy wszyscy są w domu, tylko kiedy ktoś "wyszedł tylko  na 10 minut do sklepu" więc cytat: "nie było sensu włączać alarmu".

Ja w domach w których mieszkańcy śpią na piętrze sugeruję manipulator  na tym piętrze aby na noc włączać czuwanie w pozostałej części domu, garażu itd. Jednocześnie musi być drugi manipulator przy wejściu do domu - aby włączać alarm w całym obiekcie kiedy nie ma nikogo, no i trzeci w garażu kiedy wjeżdżamy samochodem do garażu i  stamtąd rozbrajamy wszystko.

W domu parterowym szczególnie ważna jest ochrona strefy podejścia (czujki zewnętrzne) i ochrona obwodowa (kurtyny i bariery IR w oknach plus kontaktrony) w takim obiekcie można w czasie snu uzbrajać strefę zewnętrzną plus np. jakieś pomieszczenie do którego w nocy nikt nie pójdzie - kuchnia odpada....

Każdy przypadek wymaga przeanalizowania ryzyka i spodziewanych efektów - szczególnie przy czujkach zewnętrznych które są drogie, wymagają dużej wiedzy przy doborze sprzętu i zawsze wymagają wielu prób do dobrego działania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U sąsiada na wsi były czujki zewnętrzne - tragedia - ich alarm ciągle wył :no:

Podobnie było u mnie z czujką na tarasie, gdy drzewa podrosły.

Obecnie fajnym rozwiązaniem jest aplikacja do włączania i wyłączania alarmu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wujek napisał(a):

W skrocie czy moge miec zawieszone 3 tablety na pietrze, w garazu i przy wejsciu?  Zamiast tych guzikow, dotykam palcem i sie aktywuje albo wylacza?

 

Dodatkowo jaka jest praktyka, jak spie na gorze to na dole musi byc wlaczony alarm? Czy wystarczy wlaczyc np czujki otwarcia drzwi czy okna? Nie wiem, nie znam sie :phi: Ostatni alarm mialem dokladany w lanosie :phi: 

Weź fachowca i poustawia Ci strefy.

Dodaj aplikację na telefon do aktywowania stref.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, punktak napisał(a):

 

Wszystko zależy od sposobu użytkowania domu oraz przyjętych rozwiązań. Jeśli są możliwości techniczne i finansowe to najlepiej aby włamanie było wykrywane już przy podejściu do domu - czujki otwarcia drzwi czy okien to w zasadzie "ostatnia linia obrony". 

Praktyka jest taka że jeśli alarm będzie za bardzo  utrudniał życie domownikom, to przestaną go włączać - większość włamań ma miejsce nie w nocy kiedy wszyscy są w domu, tylko kiedy ktoś "wyszedł tylko  na 10 minut do sklepu" więc cytat: "nie było sensu włączać alarmu".

Ja w domach w których mieszkańcy śpią na piętrze sugeruję manipulator  na tym piętrze aby na noc włączać czuwanie w pozostałej części domu, garażu itd. Jednocześnie musi być drugi manipulator przy wejściu do domu - aby włączać alarm w całym obiekcie kiedy nie ma nikogo, no i trzeci w garażu kiedy wjeżdżamy samochodem do garażu i  stamtąd rozbrajamy wszystko.

W domu parterowym szczególnie ważna jest ochrona strefy podejścia (czujki zewnętrzne) i ochrona obwodowa (kurtyny i bariery IR w oknach plus kontaktrony) w takim obiekcie można w czasie snu uzbrajać strefę zewnętrzną plus np. jakieś pomieszczenie do którego w nocy nikt nie pójdzie - kuchnia odpada....

Każdy przypadek wymaga przeanalizowania ryzyka i spodziewanych efektów - szczególnie przy czujkach zewnętrznych które są drogie, wymagają dużej wiedzy przy doborze sprzętu i zawsze wymagają wielu prób do dobrego działania.

Chodziło mi też o sterownik. Żeby nie był taki Jak poniżej. Tylko jakiś np na odcisk kciuka czy z ekranem i obsługą jak iPhone. 

 

IMG_5511.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wujek napisał(a):

Chodziło mi też o sterownik. Żeby nie był taki Jak poniżej. Tylko jakiś np na odcisk kciuka czy z ekranem i obsługą jak iPhone. 

 

IMG_5511.jpeg

Uboga ta klawiatura

U mnie załączanie strefy lub całości, to pojedyncze przyciski.

Dwie centralki - na dole i na górze.

Do tego aplikacja.

Ja dojeżdżam do domu, a żona zdejmuje alarm.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał(a):

Chodziło mi też o sterownik. Żeby nie był taki Jak poniżej. Tylko jakiś np na odcisk kciuka czy z ekranem i obsługą jak iPhone. 

 

IMG_5511.jpeg

 

Akurat ta klawiatura/manipulator współpracuje z bardzo dobrą centralą Satel Integra. Można ją zastąpić  ładniejszą i bardziej funkcjonalną klawiaturą sensoryczną (obsługa makr, podgląd stanów stref itd.) lub manipulatorem dotykowym.

Nie spotkałem funkcjonalności którą opisujesz (odblokowanie odciskiem palca w manipulatorze) w żadnym markowym systemie alarmowym, ale chyba byłoby to do zrobienia w Homeassistancie współpracującym z dowolną centralą. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manipulator dotykowy 10 cali Satela, w pełni konfigurowalny, niestety autoryzacja za pomocą kodu.

Obsługa kamer, domofonu, bram i wiele, wiele innych.

Fotka na szybko robiona żelazkiem.

20240226_142839.jpg.45be28e73184c553e039e8030d7e1b0b.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 godziny temu, punktak napisał(a):

 

Nie spotkałem funkcjonalności którą opisujesz (odblokowanie odciskiem palca w manipulatorze) w żadnym markowym systemie alarmowym

 

Bosch miał kiedyś centralkę sterowaną takim wynalazkiem. Cały ten system był jednak tak beznadziejny, że nawet ich przedstawiciele nie potrafili wskazać chociaż jednego sensownego argumentu, dla którego warto by było zainstalować komuś to coś zamiast chociażby Satela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2024 o 20:03, wujek napisał(a):

Chodziło mi też o sterownik. Żeby nie był taki Jak poniżej. Tylko jakiś np na odcisk kciuka czy z ekranem i obsługą jak iPhone. 

Kto w dobie komórek i Internetu używa jeszcze manipulatora?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, golob napisał(a):

Kto w dobie komórek i Internetu używa jeszcze manipulatora?

Wszyscy którym zależy na bezpieczeństwie plus każdy bank, urząd czy normalna firma. W pewnych sytuacjach wymogi dotyczące haseł oraz rozwiązań są narzucone przez normy - a potem weryfikowane przez np. ubezpieczenie.

Poza tym ja osobiście wchodząc do domu/firmy wolę wystukać pięć klawiszy niż szukać telefonu (załóżmy że odblokowanego) i wpisywać tam hasło które wpisałbym na manipulatorze. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, golob napisał(a):

Kto w dobie komórek i Internetu używa jeszcze manipulatora?

Wszyscy którym zależy na bezpieczeństwie. Fizyczny manipulator, w firmach nawet zamykany z obudowie metalowej, żeby nie było widać jaki system jest na obiekcie. Zero uzbrajania/rozbrajania pilotem, co najwyżej w funkcji powiadamiania o napadzie. Ale ja pracowałem na systemach "S", banki, urzędy  szanujące się firmy. Chyba nawet projektowałem i nadzorowałem montaże e firmie @Toost

Ps. Przewraca mnie na drugą stronę jak widzę migające diody w czujkach. Po uruchomieniu i sprawdzeniu systemu powinny być deaktywowane.

Edytowane przez Set
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w zeszłym tygodniu zamontowałem sobie w domku Satel Perfecta 32. Zero pilotów, normalny manipulator w przedpokoju. :)

Instalacja poszła gładko, trochę gorzej było z konfiguracją, ale wystarczyły 2 telefony do serwisu Satela i poszło. :)

 

20240220_190703.jpg.48c9df013b6cdd135e4ddc7adc9cf0ec.jpg

 

20240220_191402.jpg.3f899fd5b9b93759bf7c2ebf10b408d4.jpg

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ArekMiz napisał(a):

Dokładnie, w zeszłym tygodniu zamontowałem sobie w domku Satel Perfecta 32. Zero pilotów, normalny manipulator w przedpokoju. :)

Instalacja poszła gładko, trochę gorzej było z konfiguracją, ale wystarczyły 2 telefony do serwisu Satela i poszło. :)

 

O widzisz. Ja mam jakiś stary alarm ( ma 15 lat, a i wtedy już był raczej z tych starszych ale pewnych ), myślę o wymianie na coś nowoczesnego. Zależy mi na zdalnym dostępie z komórki ( uzbrajanie, rozbrajanie, podgląd stanu ) i integracji z HA ( przynajmniej podgląd stanu alarmu i czujników ). Czy Satel ma coś takiego? I żeby można to było założyć samemu? W sensie wywalić staroć, wpiąć i skonfigurować nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, DarekB napisał(a):

O widzisz. Ja mam jakiś stary alarm ( ma 15 lat, a i wtedy już był raczej z tych starszych ale pewnych ), myślę o wymianie na coś nowoczesnego. Zależy mi na zdalnym dostępie z komórki ( uzbrajanie, rozbrajanie, podgląd stanu ) i integracji z HA ( przynajmniej podgląd stanu alarmu i czujników ). Czy Satel ma coś takiego? I żeby można to było założyć samemu? W sensie wywalić staroć, wpiąć i skonfigurować nowy.

 

Z HA zintegrujesz tylko Integrę - pod warunkiem zainstalowania ETHM1plus - tak jak ja....

Mam podgląd ruchu w czasie rzeczywistym, uzbrajanie i rozbrajanie w aplikacji HA itd... Wykorzystuję to do automatyzacji, powiadomień...

 

 

 

Zrzut ekranu 2024-02-28 112319.png

Edytowane przez punktak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DarekB napisał(a):

O widzisz. Ja mam jakiś stary alarm ( ma 15 lat, a i wtedy już był raczej z tych starszych ale pewnych ), myślę o wymianie na coś nowoczesnego. Zależy mi na zdalnym dostępie z komórki ( uzbrajanie, rozbrajanie, podgląd stanu ) i integracji z HA ( przynajmniej podgląd stanu alarmu i czujników ). Czy Satel ma coś takiego? I żeby można to było założyć samemu? W sensie wywalić staroć, wpiąć i skonfigurować nowy.

Jak masz podłączenie do sieci to tak. Mój alarm ma 12lat i obsługuje to przez ETM. Sam alarm jest niezależny, ma swoje sterowniki (wejscie, garaż, sypialnia), ale poprzez zewn system jest zintegrowany. Mogą zczytywać dane o alarmach, czyścic pamięć, on/off. Ze strony alarmu można też nadać rózne uprawnienia, dla bezpieczeństwa mam tak, że aplikację moge odpalić alarm, ale już wyłączyć tylko z klawiatury. Na stronie Satela masz dokumentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ArekMiz napisał(a):

Dokładnie, w zeszłym tygodniu zamontowałem sobie w domku Satel Perfecta 32. Zero pilotów, normalny manipulator w przedpokoju. :)

Instalacja poszła gładko, trochę gorzej było z konfiguracją, ale wystarczyły 2 telefony do serwisu Satela i poszło. :)

 

20240220_190703.jpg.48c9df013b6cdd135e4ddc7adc9cf0ec.jpg

 

20240220_191402.jpg.3f899fd5b9b93759bf7c2ebf10b408d4.jpg

 

 

Kyrieelesjon wlasnie tego chcialbym uniknac. Wez tu wytlumacz niani co nacisnac albo zonie. Tablet musi byc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, wujek napisał(a):

Kyrieelesjon wlasnie tego chcialbym uniknac. Wez tu wytlumacz niani co nacisnac albo zonie. Tablet musi byc. 

 

Ale czego? W Perfekcie aby uzbroić np. dół domu na noc naciskasz 1 oraz "noc". A jeśli nikogo nie ma w domu to "1" oraz klucz". Aby rozbroić czuwanie "kod" plus "x". Trudne to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wujek napisał(a):

Kyrieelesjon wlasnie tego chcialbym uniknac. Wez tu wytlumacz niani co nacisnac albo zonie. Tablet musi byc. 

 

Już wytłumaczyłem:

 

Jak włączyć: wpisać kod, nacisnąć "kluczyk" i wyjść w ciągu 30 sek.

Jak wyłączyć: po otwarciu drzwi jest 30 sek. na to aby wpisać kod i nacisnąć "X".

 

To nie jest lot na księżyc. :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ArekMiz napisał(a):

 

Już wytłumaczyłem:

 

Jak włączyć: wpisać kod, nacisnąć "kluczyk" i wyjść w ciągu 30 sek.

Jak wyłączyć: po otwarciu drzwi jest 30 sek. na to aby wpisać kod i nacisnąć "X".

 

To nie jest lot na księżyc. :)

I myślisz że kobita wyskoczy w 30 sekund po wjeździe do garażu i szybko naciśnie kod i kluczyk? 

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, wujek napisał(a):

I myślisz że kobita wyskoczy w 30 sekund po wjeździe do garażu i szybko naciśnie kod i kluczyk? 

Trzeba więcej ustawić, bo zanim brama się otworzy, wjedzie i wyjdzie, trochę mija.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, wujek napisał(a):

I myślisz że kobita wyskoczy w 30 sekund po wjeździe do garażu i szybko naciśnie kod i kluczyk? 

 

To nie jest najbardziej wyszukany scenariusz i sam dasz radę go zrealizować. Wystarczy dodać do systemu pilota lub wyciągnąć informację o otwarciu bramy - aby dołożyć czas na zostawienie samochodu w garażu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, open napisał(a):

 

A dlaczego nie? Nie umie używać fizycznej klawiatury?

Myslalem, ze da sie to zrobic tak, ze jak zblizasz sie z telefonem do domu to sie sam wylaczy. Ewentualnie nacisnie przycisk w garazu na tablecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał(a):

Myslalem, ze da sie to zrobic tak, ze jak zblizasz sie z telefonem do domu to sie sam wylaczy.

 

A co jej zaproponujesz w sytuacji, gdy powyższa automatyka nie zadziała i do tego włączy się syrena alarmowa? ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał(a):

Myslalem, ze da sie to zrobic tak, ze jak zblizasz sie z telefonem do domu to sie sam wylaczy. Ewentualnie nacisnie przycisk w garazu na tablecie.

Takie akcje możliwe np. w Homeassistancie, ale nie polecam ze względów bezpieczeństwa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, GoldFinger napisał(a):

 

A co jej zaproponujesz w sytuacji, gdy powyższa automatyka nie zadziała i do tego włączy się syrena alarmowa? ;] 

 

Wtedy to już jest sytuacja jak z Wąsikową - trzeba chłopa choćby z więzienia wyciągnąć, bo nikt inny tego nie wyłączy ;)

Przepraszam, nie mogłem :hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem to ktoś obcy sobie wchodzi do garażu, wcześniej wyłamując bramę i

Godzinę temu, wujek napisał(a):

Ewentualnie naciśnie przycisk w garażu na tablecie.

wyłączy sobie system alarmowy.

To po co w ogóle inwestować w alarm?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyrieelesjon wlasnie tego chcialbym uniknac. Wez tu wytlumacz niani co nacisnac albo zonie. Tablet musi byc. 

Ty. One pralkę ogarniaja a ty się o alarm martwisz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2024 o 22:10, wujek napisał(a):

W skrocie czy moge miec zawieszone 3 tablety na pietrze, w garazu i przy wejsciu?  Zamiast tych guzikow, dotykam palcem i sie aktywuje albo wylacza?

 

Dodatkowo jaka jest praktyka, jak spie na gorze to na dole musi byc wlaczony alarm? Czy wystarczy wlaczyc np czujki otwarcia drzwi czy okna? Nie wiem, nie znam sie :phi: Ostatni alarm mialem dokladany w lanosie :phi: 

Gdzie ty będziesz mieszkał ? Na dobrego złodzieja pies alarm nie pomoże 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2024 o 19:06, rwIcIk napisał(a):

U sąsiada na wsi były czujki zewnętrzne - tragedia - ich alarm ciągle wył

 

U mnie kilka ulic dalej. Sąsiedzi tak się znieczulili, że w końcu gościowi chatę wyczyścili i nikt nie zareagował, ochrona po fakcie dojechała. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Lucyfer napisał(a):

 

U mnie kilka ulic dalej. Sąsiedzi tak się znieczulili, że w końcu gościowi chatę wyczyścili i nikt nie zareagował, ochrona po fakcie dojechała. 

 

To ile czasu ta ochrona jechała? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, open napisał(a):

 

To ile czasu ta ochrona jechała? 

Mi miejscowi mówili, że jak kradną, to zanim ochrona przyjedzie, to oni już będą w Toruniu - sąsiednia wioska tak się nazywała ;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, rwIcIk napisał(a):

Mi miejscowi mówili, że jak kradną, to zanim ochrona przyjedzie, to oni już będą w Toruniu - sąsiednia wioska tak się nazywała ;]

 

 

Przecież taka ochrona to w 15 minut od załączenia alarmu przyjeżdża (*) - co w tym czasie cennego można wynieść? Chyba tylko kasę ze stołu i szuflad jak ktoś trzyma...

 

* - nie pamiętam jakie mam zapisy w umowie ale jak samodzielnie załączałem to nawet nie zdążyłem odwołać a już stali pod furtką :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, open napisał(a):

 

Przecież taka ochrona to w 15 minut od załączenia alarmu przyjeżdża (*) - co w tym czasie cennego można wynieść? Chyba tylko kasę ze stołu i szuflad jak ktoś trzyma...

 

* - nie pamiętam jakie mam zapisy w umowie ale jak samodzielnie załączałem to nawet nie zdążyłem odwołać a już stali pod furtką :hehe:

 

To chyba w małej miejscowości - pod warunkiem że nie byli na drugim końcu powiatu. W praktyce w dużym mieście, za dnia,  czasy dojazdu poniżej 30 minut to fikcja na papierze. Grupa interwencyjna nie jest pojazdem uprzywilejowanym, a kierowca ryzykuje własnym prawem jazdy śpiesząc się do zakręconej pani która pomyliła guziki na pilocie. Trzeci raz w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, punktak napisał(a):

 

To chyba w małej miejscowości - pod warunkiem że nie byli na drugim końcu powiatu. W praktyce w dużym mieście, za dnia,  czasy dojazdu poniżej 30 minut to fikcja na papierze. Grupa interwencyjna nie jest pojazdem uprzywilejowanym, a kierowca ryzykuje własnym prawem jazdy śpiesząc się do zakręconej pani która pomyliła guziki na pilocie. Trzeci raz w tym tygodniu.

Do mnie najpierw dzwonią.

Ale zdarzyło się, że byli naprawdę szybko i legitymowali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, open napisał(a):

 

Przecież taka ochrona to w 15 minut od załączenia alarmu przyjeżdża (*) - co w tym czasie cennego można wynieść? Chyba tylko kasę ze stołu i szuflad jak ktoś trzyma...

 

* - nie pamiętam jakie mam zapisy w umowie ale jak samodzielnie załączałem to nawet nie zdążyłem odwołać a już stali pod furtką :hehe:

Zależy co kradną, a przyjeźdzają zwykle szybciej.

U sąsiada swego czasu całe 6minut byli w domu. Jeden stał na czatach, czy jedzie patrol. 2 kolejnych obrabiało dom. Starczyło czasu na tyle, żeby przebiec sie po pokojach. Szukali kosztowności, gotówki, lepszych urządzeń. Ukradli starego laptopa i telefon ;), zniszczyli okno.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, punktak napisał(a):

 

To chyba w małej miejscowości - pod warunkiem że nie byli na drugim końcu powiatu. W praktyce w dużym mieście, za dnia,  czasy dojazdu poniżej 30 minut to fikcja na papierze. Grupa interwencyjna nie jest pojazdem uprzywilejowanym, a kierowca ryzykuje własnym prawem jazdy śpiesząc się do zakręconej pani która pomyliła guziki na pilocie. Trzeci raz w tym tygodniu.

Kilka razy testowałem, byli zawsze w przeciagu 5-7minut. Od tego mają patrole, monitoring, żeby ustawić się tak, żeby móc szybko reagować.

Jest też usługa centrum monitorowania która zrzesza kilka firm i wysyła patrol, który jest najbliżej, podobno mają gwarantowany dojazd w kilka minut. Mowa o dużym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał(a):

Kilka razy testowałem, byli zawsze w przeciagu 5-7minut. Od tego mają patrole, monitoring, żeby ustawić się tak, żeby móc szybko reagować.

Jest też usługa centrum monitorowania która zrzesza kilka firm i wysyła patrol, który jest najbliżej, podobno mają gwarantowany dojazd w kilka minut. Mowa o dużym mieście.

 

Weźmy całkiem duże miasto: Kielce. Są trzy ogólnopolskie agencje ochrony które mają tutaj patrole - każda po jednym. Są też trzy lokalne: jedna ma dwa patrole pozostałe dwie po jednym. Obszar działania każdej z nich  to miasto Kielce plus cały powiat - czyli 200 tys ludzi.

Wystarczy że pojedziesz na jedno zdarzenie typu złodziej sklepowy którego trzeba przekazać policji i w tym celu będziesz czekał 40 minut, a to miało miejsce w Bilczy, to dostań inne zdarzenie po drugiej stronie powiatu i dojedź tam w 20 minut.

Takie centra monitorowania o których piszesz zrzeszają tylko lokalne agencje i są podwykonawcami dla ogólnopolskich sieciówek, bo firmy typu Sxxxx czy Kxxxx nie współpracują ze sobą tylko rywalizują.

Jeżdżę w GI 10 lat. A jak ktoś powie że Kielce to nie jest duże miasto to odpowiem:  nie wiem jak teraz ale 10 lat temu znana agencja ochrony miała na lewym brzegu Warszawy jeden patrol, a drugi na prawym i też się dało.

Więc oczywiście mnie również zdarza się przyjechać na obiekt w 15 minut, ale to raczej kwestia szczęścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.