Skocz do zawartości

Jak dojechać z Berlina do Białegostoku elektrykiem [emoji16]


leszcz

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, leszcz napisał(a):

Jadę po auto, będę wracał na kołach, trzymajcie kciuki emoji16.png

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 


 

Spoko. Z wyposażenia na miejscu, to sprawdź czy jest ten hak do holowania ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2024 o 15:42, bielaPL napisał(a):

niby elektryk tani... ale ta ilość postojów powoduje że i tak kupę kasy zostawisz w knajpach na kawe/hamburgera itp ;] jak sam jedziesz pół biedy ale jak całą rodziną to może się mocno nie opłacać używać elektryka w trasy ;] 

 

No i dodaj leczenie otyłości w prywatnej klinice.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2024 o 16:34, HelixSv napisał(a):

Ja bym wybrał bramkę nr 2.

Pociąg do Berlina. Zwiedzanie. Powrót na kołach.

 

A kiedyś się śmiałem, że odbiór elektryka z salonu i powrót nim do domu trwa tydzień.

;l

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ryb napisał(a):

 

A kiedyś się śmiałem, że odbiór elektryka z salonu i powrót nim do domu trwa tydzień.

;l

 

 

 

No widzisz,  jak się poprawia. 

Teraz powrót się uda w jeden dzień. :niebij:

 

 

Edytowane przez HelixSv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, HelixSv napisał(a):

 

No widzisz,  jak się poprawia. 

Teraz powrót się uda w jeden dzień. :niebij:

 

 

Znajomy odbierał z salonu, to nawet za Białystok dojechał, bez ładowania ;). Ja jak odbierałem nopb to nawet do domu bym nie dojechał, mimo ze mieszkam w tym samym mieście ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, HelixSv napisał(a):

No widzisz,  jak się poprawia. 

Teraz powrót się uda w jeden dzień. :niebij:

 

Na lawecie.

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, leszcz napisał(a):

Jadę po auto, będę wracał na kołach, trzymajcie kciuki emoji16.png

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dawaj relację live z jazdy. Będziemy kibicować, pomagać, radzić. 

Tylko pamiętaj, że niektórzy będą Ci wbijać szpilki. To nie ludzie, to wilki!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, HelixSv napisał(a):

 

Dawaj relację live z jazdy. Będziemy kibicować, pomagać, radzić. 

Tylko pamiętaj, że niektórzy będą Ci wbijać szpilki. To nie ludzie, to wilki!

 

Wyprawa jak w danych Top Gear. Za nimi jechał zawsze wóz zapasowy. Chyba Garbus ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Wyprawa jak w danych Top Gear. Za nimi jechał zawsze wóz zapasowy. Chyba Garbus ;]

 

Ja z odcinka gdzie jechali po Rumunii pamiętam Dacię Sandero.

;]

 

 

PS. Jakby dobrze policzyć wszystkie koszty to się może okazać, że taka Dacia Sandero jeździ bardziej za darmo nawet od elektryka na darmowym prądzie i z niepotrzebnym serwisem.

;l

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał(a):

PS. Jakby dobrze policzyć wszystkie koszty to się może okazać, że taka Dacia Sandero jeździ bardziej za darmo nawet od elektryka na darmowym prądzie i z niepotrzebnym serwisem.

;l

To zadaj sobie bardzo ważne pytanie!

Dlaczego Dacią nie jeździsz? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, komor napisał(a):

To zadaj sobie bardzo ważne pytanie!

Dlaczego Dacią nie jeździsz? ;]

 

Bo ja nie mam zamiaru oszczędzać i nigdy nie twierdziłem, że zakup luksusowego SUVa a na dokładkę do niego jeszcze paliwożernego pikapa ma cokolwiek wspólnego z ekonomią. Z tego samego powodu nie jeżdżę elektrykiem, a jeśli zacznę kiedyś jeździć to nie ze względu na koszty lecz raczej inne ich zalety, np. osiągi.

Ale pojawiają się tu regularnie głosy jak to się niby rewelacyjnie spina ekonomicznie i to z nimi sobie dyskutuję z pozycji niezainteresowanego głębszym udziałem w tej zabawie ale za to zainteresowanego samymi argumentami obu stron kibica.

;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ryb napisał(a):

Bo ja nie mam zamiaru oszczędzać i nigdy nie twierdziłem, że zakup luksusowego SUVa a na dokładkę do niego jeszcze paliwożernego pikapa ma cokolwiek wspólnego z ekonomią.

 

O! To tak jak ja. Nigdy nie twierdzilem, że zakup elektryka ma coś wspólnego z ekonomią czy nawet ekologią... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, HelixSv napisał(a):

 

O! To tak jak ja. Nigdy nie twierdzilem, że zakup elektryka ma coś wspólnego z ekonomią czy nawet ekologią... :ok:

 

Dlatego ja się nie czepiam Ciebie, Ty się nie czepiasz mnie i tak sobie żyjemy w zgodzie i harmonii. Zupełnie nie jak Autokącikowicze.

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, HelixSv napisał(a):

 

O! To tak jak ja. Nigdy nie twierdzilem, że zakup elektryka ma coś wspólnego z ekonomią czy nawet ekologią... :ok:

 

Pewne rzeczy da się wytłumaczyć, ale zamiana Passata PHEV na VW ID.....no trudno z tym będzie ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kravitz napisał(a):

 

Pewne rzeczy da się wytłumaczyć, ale zamiana Passata PHEV na VW ID.....no trudno z tym będzie ;]

 

 

Najgorszy elektryk jest sporo lepszy od najlepszego spalinowego.

Poza tym, Pasek był całkiem dobry, dopiero przy id4 vw pokazał, co (nie) potrafi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ryb napisał(a):

 

Bo ja nie mam zamiaru oszczędzać i nigdy nie twierdziłem, że zakup luksusowego SUVa a na dokładkę do niego jeszcze paliwożernego pikapa ma cokolwiek wspólnego z ekonomią. Z tego samego powodu nie jeżdżę elektrykiem, a jeśli zacznę kiedyś jeździć to nie ze względu na koszty lecz raczej inne ich zalety, np. osiągi.

Ale pojawiają się tu regularnie głosy jak to się niby rewelacyjnie spina ekonomicznie i to z nimi sobie dyskutuję z pozycji niezainteresowanego głębszym udziałem w tej zabawie ale za to zainteresowanego samymi argumentami obu stron kibica.

;]

 

 

O to do mnie. U nas Ev było kupione głównie z racji ekonomii. Po 4 latach używania nic się nie zmieniło ;).

W weekend spotkałem znajomego co również kupił pierwsze EV z racji ekomii. Choć dodał, że uwielbia nim jeździć bo daje mega frajdę i ... nie jest to Tesla ;).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dawaj relację live z jazdy. Będziemy kibicować, pomagać, radzić. 
Tylko pamiętaj, że niektórzy będą Ci wbijać szpilki. To nie ludzie, to wilki!
530km za mną, jestem na 4 ładowarce, na Shellu - Ionity, ładuje mnie tylko 31kw, pytam gościa jak mocne są te ładowarki bo coś słabo idzie - u niego 183kw

Na poprzednich dochodziło do 40 kilku kw, ale spadła temperatura i chyba bateria zimna, da się ją jakoś przygotować do ładowania, tryb Sport czy coś?

No na trasy powyżej jednego/dwóch ładowań słabo się nadaje, ale nie do takich zastosowań go kupiłem.

Dobra, spróbuję się zdrzemnąć 🥱

pozdr.IMG20240319173423.jpg

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, leszcz napisał(a):

530km za mną, jestem na 4 ładowarce, na Shellu - Ionity, ładuje mnie tylko 31kw, pytam gościa jak mocne są te ładowarki bo coś słabo idzie emoji848.png - u niego 183kw emoji15.png

Na poprzednich dochodziło do 40 kilku kw, ale spadła temperatura i chyba bateria zimna, da się ją jakoś przygotować do ładowania, tryb Sport czy coś?

No na trasy powyżej jednego/dwóch ładowań słabo się nadaje, ale nie do takich zastosowań go kupiłem.

Dobra, spróbuję się zdrzemnąć 🥱

pozdr.IMG20240319173423.jpg

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

 

Haha, przejechałem właśnie dokłdanie 530,3km. Tyle że przejechałem je naraz, zajęło mi to 4h 46min, dwutonowy SUV spalił  6,6l/100km, w baku jest jeszcze 30-40% paliwa a ja idę spać w pięciogwiazdkowym hotelu.

Fajna ta elektromobilność, taka nie za wygodna.

;]

 

 

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, leszcz napisał(a):

530km za mną, jestem na 4 ładowarce, na Shellu - Ionity, ładuje mnie tylko 31kw, pytam gościa jak mocne są te ładowarki bo coś słabo idzie emoji848.png - u niego 183kw emoji15.png

Na poprzednich dochodziło do 40 kilku kw, ale spadła temperatura i chyba bateria zimna, da się ją jakoś przygotować do ładowania, tryb Sport czy coś?

No na trasy powyżej jednego/dwóch ładowań słabo się nadaje, ale nie do takich zastosowań go kupiłem.

Dobra, spróbuję się zdrzemnąć 🥱

pozdr.IMG20240319173423.jpg

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

 

Prawie wszystko zależy od aktualnego % naładowania baterii (soc).

Najlepiej dojeżdżać na oparach i ładować do 68%  

 

Jak bateria jest zimna, to z 5 min przed ładowaniem przyspieszyć. 

Powinno pomóc. 

 

 

Edytowane przez HelixSv
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał(a):

 

Haha, przejechałem właśnie dokłdanie 530,3km. Tyle że przejechałem je naraz, zajęło mi to 4h 46min, dwutonowy SUV spalił  6,6l/100km, w baku jest jeszcze 30-40% paliwa a ja idę spać w pięciogwiazdkowym hotelu.

Fajna ta elektromobilność, taka nie za wygodna.

;]

 

 

 

W liceum też latałeś za kolegami i wszędzie gadałeś że w weekend to będziesz z rodzicami na działkę jechał i grał w piłkę gdy oni w weekendy imprezowali ? ;]

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Prawie wszystko zależy od aktualnego % naładowania baterii (soc).
Najlepiej dojeżdżać na oparach i ładować do 68%  
 
Jak bateria jest zimna, to z 5 min przed ładowaniem przyspieszyć. 
Powinno pomóc. 
 
 
Warszawa, trochę pocisnąłem od ostatniego ładowania (max 177 licznikowe idzie) i dojechałem do ładowarki na 7%
Max ładowanie jakie zauważyłem to 45kw, przedlift podobno dobijał do 70.

pozdr.IMG20240320013528.jpg

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Haha, przejechałem właśnie dokłdanie 530,3km. Tyle że przejechałem je naraz, zajęło mi to 4h 46min, dwutonowy SUV spalił  6,6l/100km, w baku jest jeszcze 30-40% paliwa a ja idę spać w pięciogwiazdkowym hotelu.
Fajna ta elektromobilność, taka nie za wygodna.
;]
 
 
Do takich podróży mam S-Maxa

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

W liceum też latałeś za kolegami i wszędzie gadałeś że w weekend to będziesz z rodzicami na działkę jechał i grał w piłkę gdy oni w weekendy imprezowali ? ;]

 

Nie, było dokładnie odwrotnie. Nie grałem w piłkę. 

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ryb napisał(a):

 

Haha, przejechałem właśnie dokłdanie 530,3km. Tyle że przejechałem je naraz, zajęło mi to 4h 46min, dwutonowy SUV spalił  6,6l/100km, w baku jest jeszcze 30-40% paliwa a ja idę spać w pięciogwiazdkowym hotelu.

Fajna ta elektromobilność, taka nie za wygodna.

;]

 

 

Niesamowite. Dobrze, że powtrzasz takie informacje, bo nikt z posiadaczy EV nigdy nie miał kopciuchów 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HanYs napisał(a):

Niesamowite. Dobrze, że powtrzasz takie informacje, bo nikt z posiadaczy EV nigdy nie miał kopciuchów 😁

 

Z tego co tu czytam to się odzwyczaili od normalnego podróżowania.

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2024 o 13:57, Ryb napisał(a):

 

Bo ja nie mam zamiaru oszczędzać i nigdy nie twierdziłem, że zakup luksusowego SUVa a na dokładkę do niego jeszcze paliwożernego pikapa ma cokolwiek wspólnego z ekonomią. Z tego samego powodu nie jeżdżę elektrykiem, a jeśli zacznę kiedyś jeździć to nie ze względu na koszty lecz raczej inne ich zalety, np. osiągi.

Ale pojawiają się tu regularnie głosy jak to się niby rewelacyjnie spina ekonomicznie i to z nimi sobie dyskutuję z pozycji niezainteresowanego głębszym udziałem w tej zabawie ale za to zainteresowanego samymi argumentami obu stron kibica.

;]

 

 

Ale luzak z Ciebie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mrBEAN napisał(a):

Ale luzak z Ciebie ;]

 

Weź mnie dziś nie wk... przez tych cholernych rolników dziś 500km jechałem 8 godzin. Ja wiem, że dla Was to nadal byłoby superszybko ale ja planowałem poniżej pięciu.

:ogien:

 

Edytowane przez Ryb
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ryb napisał(a):

 

Weź mnie dziś nie wk... przez tych cholernych rolników dziś 500km jechałem 8 godzin. Ja wiem, że dla Was to nadal byłoby superszybko ale ja planowałem poniżej pięciu.

:ogien:

 

Buspasem trzeba było jechać 😁

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrBEAN napisał(a):

Buspasem trzeba było jechać 😁

 

Buspas na autostradzie? Musisz czasem tym elektrykiem wyjechać z miasta i zobaczyć jak to poza nim wygląda, nie ma się czego bać.

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał(a):

 

Buspas na autostradzie? Musisz czasem tym elektrykiem wyjechać z miasta i zobaczyć jak to poza nim wygląda, nie ma się czego bać.

;]

 

 

EV przynajmniej nie kopci w korku ;l

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał(a):

 

Buspas na autostradzie? Musisz czasem tym elektrykiem wyjechać z miasta i zobaczyć jak to poza nim wygląda, nie ma się czego bać.

;]

 

Do najbliższego miasta mam 80 km, braknie zasięgu by dojechać i wrócić 😌

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał(a):

 

Buspas na autostradzie? Musisz czasem tym elektrykiem wyjechać z miasta i zobaczyć jak to poza nim wygląda, nie ma się czego bać.

;]

 

Czyli szukasz problemów zamiast rozwiązań 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2024 o 00:09, Ryb napisał(a):

Haha, przejechałem właśnie dokłdanie 530,3km. Tyle że przejechałem je naraz, zajęło mi to 4h 46min, dwutonowy SUV spalił  6,6l/100km

 

Gdyby Twój SUV był elektryczny to by ważył 3 tony i zużywał na tej samej trasie >30kWh/100km. Zupełnie nie wiesz co teraz jest ekologiczne najwyraźniej. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał(a):

Gdyby Twój SUV był elektryczny to by ważył 3 tony i zużywał na tej samej trasie >30kWh/100km. Zupełnie nie wiesz co teraz jest ekologiczne najwyraźniej. :hehe:

 

I jechałbym 8h. Ale przynajmniej dojechałbym najedzony sześcioma obiadami, a tak musiałem na miejscu szukać knajpy otwartej do 23.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ryb napisał(a):

 

I jechałbym 8h. Ale przynajmniej dojechałbym najedzony sześcioma obiadami, a tak musiałem na miejscu szukać knajpy otwartej do 23.

;]

 

Szydera szyderą, ale mam bezpośrednie porównanie.

 

280 km z czego 200 km to czysta autostrada 140 km/h, reszta S i drogi lokalne.

W obu przypadkach jechałem identycznie, EV nawet bardziej cisnąłem co jest wypadkową dużej mocy.

 

Diesel 180KM dojechał w 2:45, przystanek trwał 0 minut, ale prawie popuściłem w gacie siku. Bez obiadu. W baku zostało jakieś 60% paliwa.

BEV 500KM dojechał w 2:45, przystanek trwał 6 minut (toaleta), bez obiadu. Do tego było znacznie zimniej, więc nie powinienem dojechać, a jednak zostało w "baku" jeszcze 35% energii, na ponad 100 km. Przynajmniej pęcherz zachował swoje pierwotne rozmiary.

 

Żeby nie było EV cięższy o jakieś 250 kg. Do tego jechał z włączonym ogrzewaniem 😮

I jak żyć powiedz mi ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, komor napisał(a):

 

Szydera szyderą, ale mam bezpośrednie porównanie.

 

280 km z czego 200 km to czysta autostrada 140 km/h, reszta S i drogi lokalne.

W obu przypadkach jechałem identycznie, EV nawet bardziej cisnąłem co jest wypadkową dużej mocy.

 

Diesel 180KM dojechał w 2:45, przystanek trwał 0 minut, ale prawie popuściłem w gacie siku. Bez obiadu. W baku zostało jakieś 60% paliwa.

BEV 500KM dojechał w 2:45, przystanek trwał 6 minut (toaleta), bez obiadu. Do tego było znacznie zimniej, więc nie powinienem dojechać, a jednak zostało w "baku" jeszcze 35% energii, na ponad 100 km. Przynajmniej pęcherz zachował swoje pierwotne rozmiary.

 

Żeby nie było EV cięższy o jakieś 250 kg. Do tego jechał z włączonym ogrzewaniem 😮

I jak żyć powiedz mi ;l

 

W trasach do 300km to nie problem. Twój przykład udowadnia, że w takiej trasie zarówno zasięg diesla jak i 500KM elektryka są bezużyteczne. Gdy jednak w grę wchodzą trasy 500+ to sytuacja zaczyna wyglądać inaczej. Gdybym nie jeździł w długie trasy to brałbym elektryka i cieszył się osiągami. Ale jeśli ktoś chce jeździć daleko i potrzebuje zasięgu to oczywiście ten diesel wygrywa.

To jest oczywista oczywistość a całe dyskusje tutaj biorą się z niepotrzebnych prób podważania tego i udowadniania na siłę, że jest na odwrót.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał(a):

 

W trasach do 300km to nie problem. Twój przykład udowadnia, że w takiej trasie zarówno zasięg diesla jak i 500KM elektryka są bezużyteczne. Gdy jednak w grę wchodzą trasy 500+ to sytuacja zaczyna wyglądać inaczej. Gdybym nie jeździł w długie trasy to brałbym elektryka i cieszył się osiągami. Ale jeśli ktoś chce jeździć daleko i potrzebuje zasięgu to oczywiście ten diesel wygrywa.

To jest oczywista oczywistość a całe dyskusje tutaj biorą się z niepotrzebnych prób podważania tego i udowadniania na siłę, że jest na odwrót.

:ok:

Wczoraj na spotkanie firmowe przyjechał nowy kolega z Wiednia. Jechał elektrykiem, bo podobna taką nowa strategia na auta służbowe 8]. Trasa na Istrię, 500km. Dojechał w 6h, z czego 2xladowal po niecale 20min. Jak powiedział i tak by się musiał zatrzymać. GM pokazuje 5h20 samej jazdy. Jak dla mnie ok, z ładowarkami problemów brak. Sam jechałem poprzednio do Warszawy przez Wiedeń to też mi wyszło podobnie.

Inny jechał iX3 od strony Zagrzebia, problemów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał(a):

Wczoraj na spotkanie firmowe przyjechał nowy kolega z Wiednia. Jechał elektrykiem, bo podobna taką nowa strategia na auta służbowe 8]. Trasa na Istrię, 500km. Dojechał w 6h, z czego 2xladowal po niecale 20min. Jak powiedział i tak by się musiał zatrzymać. GM pokazuje 5h20 samej jazdy. Jak dla mnie ok, z ładowarkami problemów brak. Sam jechałem poprzednio do Warszawy przez Wiedeń to też mi wyszło podobnie.

Inny jechał iX3 od strony Zagrzebia, problemów brak.

 

No i spoko, jak ktoś i tak musiałby się zatrzymać a dodatkowo jadąc autem spalinowym i tak przypadkiem to zatrzymanie wyszłoby mu akurat pod ładowarką to elektryczne auta są w sam raz dla niego.

:ok:

 

Ja w trasach rzędu 500km się zwykle nie zatrzymuję, a jak się zatrzymuję to niekoniecznie w pobliżu ładowarki lecz np. w pobliżu dobrego jedzenia ale nie każdy musi robić tak jak ja.

:ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ryb napisał(a):

 Ale jeśli ktoś chce jeździć daleko i potrzebuje zasięgu to oczywiście ten diesel wygrywa.

To jest oczywista oczywistość a całe dyskusje tutaj biorą się z niepotrzebnych prób podważania tego i udowadniania na siłę, że jest na odwrót.

:ok:

Mam obecnie benzyniaka, kopciucha i BEVa, wierz mi, wiem co do czego jest stworzone ;] Już się nie mogę doczekać aż sprzedam diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, komor napisał(a):

Mam obecnie benzyniaka, kopciucha i BEVa, wierz mi, wiem co do czego jest stworzone ;] Już się nie mogę doczekać aż sprzedam diesla.

 

Może to zły diesel był?

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ryb napisał(a):

 

W trasach do 300km to nie problem. Twój przykład udowadnia, że w takiej trasie zarówno zasięg diesla jak i 500KM elektryka są bezużyteczne. Gdy jednak w grę wchodzą trasy 500+ to sytuacja zaczyna wyglądać inaczej. Gdybym nie jeździł w długie trasy to brałbym elektryka i cieszył się osiągami. Ale jeśli ktoś chce jeździć daleko i potrzebuje zasięgu to oczywiście ten diesel wygrywa.

To jest oczywista oczywistość a całe dyskusje tutaj biorą się z niepotrzebnych prób podważania tego i udowadniania na siłę, że jest na odwrót.

:ok:

Musisz to napisać jeszcze kilkaset razy, bo nikt tutaj nigdy nie jechał kopciuchem. :hehe:

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HanYs napisał(a):

Musisz to napisać jeszcze kilkaset razy, bo nikt tutaj nigdy nie jechał kopciuchem. :hehe:

 

 

Na to właśnie wygląda. Lub zapomnieliście, skoro twierdzicie, że 6 obiadów i załatwianie po drodze różnych spraw to norma. Tylko jakoś wcześniej nikt tego nie robił.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ryb napisał(a):

 

Może to zły diesel był?

;]

O dziwo najlepszy w mojej karierze motoryzacyjnej. Ale śmierdzi jak każdy inny.

 

2 godziny temu, Ryb napisał(a):

 

Na to właśnie wygląda. Lub zapomnieliście, skoro twierdzicie, że 6 obiadów i załatwianie po drodze różnych spraw to norma. Tylko jakoś wcześniej nikt tego nie robił.

 

:pad: Tacy jak Ty mają jechać 500 km i mają zakaz wysiadania z auta, reszta społeczeństwa może się zatrzymywać nawet co 100 km jeśli im się to podoba. I każdy jest szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryb napisał(a):

 

Na to właśnie wygląda. Lub zapomnieliście, skoro twierdzicie, że 6 obiadów i załatwianie po drodze różnych spraw to norma. Tylko jakoś wcześniej nikt tego nie robił.

 

 

zazdrosnik :jem:

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.