Skocz do zawartości

Kosiarka spalinowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, musze kupić dość uniwersalna kosiarkę ale mam mętlik co wybrać. Do koszenia jest 350m2 trawnika i 200m2 terenu z samosiejką i chwastami. Trawnik do koszenia z koszem, reszta mielenie beż kosza. Co byście polecili w cenie do ok 1500? Brać coś na silniku loncin czy szukać B&S. Szerokość raczej kolo 50cm, silnik jak najmocniejszy. W Casto idzie kupić w tym budżecie Performance Power z napędem i rozrusznikiem elektrycznym w tym budżecie. Co myślicie? Czy lepiej brać NAC czy inny lider?

Rozważałem też akumulatorową ale jakos nie mam przekonania. Mam elektronarzędzia ryobi i może iść w ten system 18v? Da radę z tą łąką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Faworyta od Krysiaka, Loncin 196ccm, napęd, dałem za to 1100zł. Koszę tym 1250mkw z jakimiś tam chwastami, samosiejkami czeremchy. Idzie jak zła.

Zaraz zlewam pierwszy olej. Pierwotnie zalałem Amsoilem 10W30 do małych silników, i taki też teraz kupiłem.

Edytowane przez analyzer64
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krecha napisał(a):

 

Mam teraz b&s, w czym loncin gorszy? Bo opinie ma ok

 

Obecny Briggs to też znowu nie jest to co było kiedyś.

 

Loncin opinie ma bardzo dobre, na pewno te większe pojemności, podobno to jest na licencji Hondy. Zwróć uwagę czy silnik jest na żeliwnej tulei, bo takie są trwalsze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, analyzer64 napisał(a):

 

Obecny Briggs to też znowu nie jest to co było kiedyś.

 

Loncin opinie ma bardzo dobre, na pewno te większe pojemności, podobno to jest na licencji Hondy. Zwróć uwagę czy silnik jest na żeliwnej tulei, bo takie są trwalsze.

Loncin to były tecumseh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stary B&S ma już naście lat i pali od strzała po zimie.

Ale niestety ma tylko wyrzut boczny.

Na nowej działce przydałaby się kosiarka z koszem.

Mam dylemat, czy kupić spalinową, czy jednak elektryczną?

Jeśli małą spalinową, to co?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam b&s mcalister kupiona 6 lat temu. 140ccm 46cm. Wpierw kosiła chwasty potem trawnik. Śmiga ok. Po zimie odpala bez problemu. Raz gaźnik coś czyscilem bo się syf do paliwa dostał. A tak to jest ok. Startera elektrycznego chyba bym nie brał. Linka nie sprawia problemów. Działka 1000m2 ale do koszenia mniej.

A wiem już co mnie w niej wkurza ;) trawa jak jest trochę mokrzejsza lub po nawozie taka soczysta to szybko potrafi przytkac wlot do kosza. Trzeba wtedy wyłączyć sprzęt, podnieść osłonę i ręką przerzucić ta trawę do w pół pustego kosza. Nie wiem z czego to wynika, czy konstrukcja noża czy mocy ale następnym razem szukam czegoś żeby tak się nie zatykało

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez bielaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam b&s mcalister kupiona 6 lat temu. 140ccm 46cm. Wpierw kosiła chwasty potem trawnik. Śmiga ok. Po zimie odpala bez problemu. Raz gaźnik coś czyscilem bo się syf do paliwa dostał. A tak to jest ok. Startera elektrycznego chyba bym nie brał. Linka nie sprawia problemów. Działka 1000m2 ale do koszenia mniej.

A wiem już co mnie w niej wkurza default_wink.gif trawa jak jest trochę mokrzejsza lub po nawozie taka soczysta to szybko potrafi przytkac wlot do kosza. Trzeba wtedy wyłączyć sprzęt, podnieść osłonę i ręką przerzucić ta trawę do w pół pustego kosza. Nie wiem z czego to wynika, czy konstrukcja norza czy mocy ale następnym razem szukam czegoś żeby tak się nie zatykało

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka


Podstawa to dobry nóż. Kupowałem od zawsze w miejscowym warsztacie, ale od paru lat po jedynym sezonie nadawał się każdy na złom. Od kiedy kupiłem ten, elegancko wrzuca do kosza i jest dużo twardszy niż te co do tej pory kupowałem. Najważniejsze są łopatki, które odpowiadają za wrzucanie trawy do kosza.
https://chabin.pl/pl/noze-do-kosiarki/84-uniwersalny-noz-do-kosiarki-z-lopatkami-18-457-cm.html

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, vlad1431 napisał(a):

Podstawa to dobry nóż. Kupowałem od zawsze w miejscowym warsztacie, ale od paru lat po jedynym sezonie nadawał się każdy na złom. Od kiedy kupiłem ten, elegancko wrzuca do kosza i jest dużo twardszy niż te co do tej pory kupowałem. Najważniejsze są łopatki, które odpowiadają za wrzucanie trawy do kosza.
https://chabin.pl/pl/noze-do-kosiarki/84-uniwersalny-noz-do-kosiarki-z-lopatkami-18-457-cm.html

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

trzeba będzie spróbować, pieniądz niewielki, dzięki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vlad1431 napisał(a):

Podstawa to dobry nóż. Kupowałem od zawsze w miejscowym warsztacie, ale od paru lat po jedynym sezonie nadawał się każdy na złom. Od kiedy kupiłem ten, elegancko wrzuca do kosza i jest dużo twardszy niż te co do tej pory kupowałem. Najważniejsze są łopatki, które odpowiadają za wrzucanie trawy do kosza.
https://chabin.pl/pl/noze-do-kosiarki/84-uniwersalny-noz-do-kosiarki-z-lopatkami-18-457-cm.html

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

 

Może sobie i ja zamówię, tylko zmierzę najpierw, niby szerokość robocza to 48cm, ale lepiej zmierzyć :ok: dzięki :ok: 

Edytowane przez analyzer64
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Może sobie i ja zamówię, tylko zmierzę najpierw, niby szerokość robocza to 48cm, ale lepiej zmierzyć default_ok.gif dzięki default_ok.gif 
Lepiej zmierzyć, ja sobie zostawiłem kilka milimetrów luzu. Gdzieś czytałem, że nóż powinien wypełniać przy obrocie maksymalną przestrzeń, wtedy wytwarza delikatne ciśnienie i lepiej wrzuca trawę do kosza. Przy suchej trawie teraz mam tak kosz nabity że ciężko unieść.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem B&S 15 lat w kosiarce Partner.

Kupiłem B&S w kosiarce Hortmasz, padł po roku- zatarł się.

Kupiłem kosiarkę  jakiegoś chinola za 1100 na szybko działa.

W Hortmaszu zamontowałem silnik Demon za 450zł a zatarty B&S poszedł na olx za 200zł.

Mam teraz 2 kosiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te loncin to też trzeba wiedzieć który, te kopie hondy są podobno OK

Mój B&S ma już pod 20lat i działa, zaraz obudowa zgnije, a silnik dalej się kręci :phi:

ze 2x wymieniałem membranę pod gaźnikiem, olej leje resztki z aut czyli 5w30, świeca co jakiś czas i 🔥;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2024 o 23:21, Koonrad napisał(a):

Te loncin to też trzeba wiedzieć który, te kopie hondy są podobno OK

Mój B&S ma już pod 20lat i działa, zaraz obudowa zgnije, a silnik dalej się kręci :phi:

ze 2x wymieniałem membranę pod gaźnikiem, olej leje resztki z aut czyli 5w30, świeca co jakiś czas i 🔥;)

 

Dokładnie tak bym opisał mojego Briggsa. Działa od 20 lat, leje mu resztki olei przeróżnych raz na 3-4 lata, raz świece zmieniłem i raz membrany. Po zimie trzeba pociągnąć parę razy więcej, podymi przez minutę, a potem już pali od kopa cały sezon. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pito napisał(a):

Dokładnie tak bym opisał mojego Briggsa. Działa od 20 lat, leje mu resztki olei przeróżnych raz na 3-4 lata, raz świece zmieniłem i raz membrany. Po zimie trzeba pociągnąć parę razy więcej, podymi przez minutę, a potem już pali od kopa cały sezon. 

PO zimie podpompuj paliwa kilka razy, więcej niż 3 ;]

Dolej wcześniej świeżego.

Moja pali od strzała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał(a):

PO zimie podpompuj paliwa kilka razy, więcej niż 3 ;]

Dolej wcześniej świeżego.

Moja pali od strzała.

 

Zawsze pompuje aż nie czuć powietrza w tym 'cycku' 😁. To pewnie o paliwo chodzi, bo nie zlewam na zimę, tylko startuje na resztkach z jesieni. Ale skoro zapala, to nie jest takie całkiem złe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pito napisał(a):

Zawsze pompuje aż nie czuć powietrza w tym 'cycku' 😁. To pewnie o paliwo chodzi, bo nie zlewam na zimę, tylko startuje na resztkach z jesieni. Ale skoro zapala, to nie jest takie całkiem złe :) 

Dolej świeżego 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany rozważyłbym akumulatorową ale tylko ze względu na hałas. Po prostu na starość mam dość spalinówki. Zwłaszcza jak kosi sąsiad :) Jedyne co to obawiałbym się czy te aku nie będą się grzały przy koszeniu w upale.  Mam podkaszarkę aku i już kiedyś musiałem skończyć pracę bo aku zrobiły się gorące i mrugały na czerwono

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, yack napisał(a):

Ja dla odmiany rozważyłbym akumulatorową ale tylko ze względu na hałas. Po prostu na starość mam dość spalinówki. Zwłaszcza jak kosi sąsiad :) Jedyne co to obawiałbym się czy te aku nie będą się grzały przy koszeniu w upale.  Mam podkaszarkę aku i już kiedyś musiałem skończyć pracę bo aku zrobiły się gorące i mrugały na czerwono

 

podkaszarka potrzebuje dużo mniej mocy, mam podkaszarkę 600W i daje sobie radę

kosiarka ma 1500-2000W i jest słabsza od najmniejszego spalinowego B&S (mam małą 40cm)

nie mówiąc już o większych kosiarkach 

więc te akumulatorowe musiały by mieć naprawdę spory aku żeby dorównać spalinowej

i zostaje sprawa żywotności aku, spalinówka czy elektryk 230v pochodzi kilkanaście lat 

ale sam komfort koszenia na pewno nieporównywalny na korzyść akumulatorowej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.