Napisano Niedziela o 20:212 dni Co polecacie z budżetowych zacisków hamulcowych.Pacjent to Auris I, tylne zaciski. Nie szukam najtańszych,potrzebuje zaciski w rozsądnej cenie, które jest szansa, że parę lat posłużą.
Napisano Niedziela o 21:082 dni W poprzednim aucie montowałem chińskie NTY. Działały bez zarzutu. Lepiej od regenerowanych Bosch, które po założeniu wytrzymały raptem 2 lata.
Napisano Wczoraj o 04:22 1 dzień Chyba nic innego z zamienników poza NTY nie znajdziesz.Nowe oryginały pozostają, tylko cena zabija podejrzewam.Używane będą albo takie same albo niedługo takie będą więc nie warto.
Napisano Wczoraj o 06:25 1 dzień Nie można zregenerować obecnych ? Części będą kosztowały jakieś grosze?
Napisano Wczoraj o 07:34 1 dzień Podejrzewam, że regeneracja we własnym zakresie nie będzie mimo wszystko opłacalna.Stare zaciski mogą mieć np wżery, ramię od ręcznego wraz z osią podobnie. Całość po złożeniu popracuje nie wiadomo ile więc przysłowiowa "skórka za wyprawkę".Jak już to lepiej wziąć regenerowane. Tam przynajmniej całość jest piaskowana i szkiełkowana, a reszta części nowa.Chyba, że autor postu ma dostęp do piaskowania, szkiełkowania, zakupi nowe uszczelnienia plus inne drobiazgi. Tak też można.Koszt często podobny do zakupu kompletnego zamiennika, a te NTY z tego co się kiedyś orientowałem, nie są takie złe. Edytowane wczoraj o 07:35 1 dzień przez analyzer65
Napisano Wczoraj o 08:00 1 dzień 1 godzinę temu, Tre-Bor napisał:Nie można zregenerować obecnych ? Części będą kosztowały jakieś grosze?Zestaw do regeneracji powiedzmy 100-120Nowy zacisk, ze 200.Jak robisz wszystko sam, OK. Jak masz komuś zlecić, to zgadnij co będzie wolał zrobić
Napisano Wczoraj o 09:55 1 dzień Zlecić mechanikowi to raczej nie będzie chciał bawić się w regenerację, a nawet jak się zgodzi to na pewno wyjdzie drożej niż zakup nowych albo regenerowanych.Zresztą to na tym też polega, że biorąc regenerowane to sprzedający pobiera kaucję dopóki nie otrzyma starych do regeneracji. Wtedy kaucję zwraca. Edytowane wczoraj o 09:56 1 dzień przez analyzer65
Napisano Wczoraj o 10:24 1 dzień 3 godziny temu, Tre-Bor napisał:Nie można zregenerować obecnych ? Części będą kosztowały jakieś grosze?Od dawna w takich typowych samochodach nie ma sensu regeneracja samemu (tym bardziej w warsztacie), bo koszt zacisku to może 2x tyle co zestawu naprawczego, dochodzi praca i ryzyko nieudanej regeneracji. Do takiego Aurisa to chyba nie kosztuje wiecej niż 150zł . Edytowane wczoraj o 14:31 1 dzień przez futrzak
Napisano Wczoraj o 11:29 1 dzień W sieci są już w cenie od 129zł. za sztukę. Nowe.W sieci są już od 129zł nowe, za sztukę.Nie wiem co to warte. Nigdy nie kupowałem zacisków.https://allegro.pl/oferta/zacisk-hamulcowy-tyl-lewy-toyota-auris-1-2-2-0d-10-12-12-18-18558018598?offerId=18558018598&inventoryUnitId=7iSZN21AhZdCuX_hoSABvg&adGroupId=M2RmNzFhYjItMmVhNS00YjliLThjMzgtY2UyNmJjMzE4NTI5AA&campaignId=NGU4YzJlZGUtZjdlOS00YmNmLWFhYTctNDBjNWM4ODBjZjU0AA&clientId=Nzk3NDY1OTYAMTE2MzAyNTA5AA&sig=5799e0ca9e2e8d31486323e296ee7c49&utm_feed=cba59b59-8d0f-48d0-98a0-e9d1127523e2&utm_source=google&utm_medium=ads&gad_source=1&gad_campaignid=23552961753&gbraid=0AAAABCgoENeNmVyLxCmR_jmZUus5rb1ZV&gclid=CjwKCAjwuuPRBhAnEiwA2Ji8ejftzFPCnSIT2nIFNaj46BNO6EZiAkxx5QVWulOce7CFHDTDEOC08RoCyJkQAvD_BwEARENA.PL👉 Kup ZACISK HAMULCA TYŁ LEWY TOYOTA AURIS I 2006 2007 2...Sprawdź 👀 ZACISK HAMULCA TYŁ LEWY TOYOTA AURIS I 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 na Arena.pl 🔥 Kupuj bezpiecznie 🔥 Wysyłka w 24h 🔥 Wejdź i sprawdź! ☝https://allegro.pl/oferta/zacisk-tyl-lewy-prawy-toyota-auris-e15-e18-2012-8397224554?offerId=8397224554&inventoryUnitId=v0pYmVYaVIvb-jiT4MtnbA&adGroupId=NzVkYzAwZDctYzE5Ny00YjAyLWI3NzQtMGQ5NTdlYmE5ZGU3AA&campaignId=OGZhN2NlNDItNDZiZC00NzAzLWI2NDctM2ZjNTU0ZTNjODAzAA&clientId=NDE2MTUwNTgA&sig=017295ede1e44a4d4a7ff5c5bd59623f&utm_feed=cba59b59-8d0f-48d0-98a0-e9d1127523e2&utm_source=google&utm_medium=ads&gad_source=1&gad_campaignid=23779591092&gbraid=0AAAABC_ArpO3pnlRPlvFNFwyuz-nwug8Q&gclid=CjwKCAjwuuPRBhAnEiwA2Ji8eoe1Gijtr_Dkua_ZkBFTURx5bDnlMHOc-yHrAFUgpPW61jns4ayZqxoCa-cQAvD_BwETrzeba tylko sprawdzić obecny.Jaki system hamulcowy i średnica tłoczka. Średnicę często zacisk ma wybitą na obudowie.
Napisano Wczoraj o 15:11 1 dzień Z jarzmem też sąhttps://allegro.pl/oferta/skv-zacisk-hamulca-z-jarzmem-78skv883-tylny-lewy-toyota-auris-corolla-18345674341?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_vehicle-parts_moto-acc_pla&ev_adgr=general&ev_campaign_id=22200845169&utm_keyword=&gad_source=1&gad_campaignid=22200845169&gbraid=0AAAAAD24kbPuaGD117qZXiB-TjuWtyux_&gclid=CjwKCAjwuuPRBhAnEiwA2Ji8eszfLdO35TjGWbgEnq67Mi9bLnZ_JZCg8_CgSVZEcIQRNBw-rll-fBoC5zwQAvD_BwEhttps://allegro.pl/oferta/skv-zacisk-hamulca-z-jarzmem-90skv024-tylny-prawy-toyota-auris-corolla-18345642009?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=bpg&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_vehicle-parts_moto-acc_pla&ev_adgr=general&ev_campaign_id=22200845169&utm_keyword=&gad_source=1&gad_campaignid=22200845169&gbraid=0AAAAAD24kbPuaGD117qZXiB-TjuWtyux_&gclid=CjwKCAjwuuPRBhAnEiwA2Ji8etsn2YbVTGFB4e1Si2zGLZ_cxMHBL0NfBOCLErHThW32RuZ60GKAlBoCUroQAvD_BwE Edytowane wczoraj o 15:12 1 dzień przez analyzer65
Napisano Wczoraj o 18:03 1 dzień 2 godziny temu, analyzer65 napisał:Z jarzmem też sąTo teraz porównaj czy masz takie i do dzieła.
Napisano Wczoraj o 18:23 1 dzień 5 godzin temu, DamU napisał:Ja bym kupował takie jak w linkach powyżej + rozważył nowe jarzma.A co się w jarzmach psuje?
Napisano Wczoraj o 18:44 1 dzień 40 minut temu, DamU napisał:To teraz porównaj czy masz takie i do dzieła. Znaczy to autor musi porównać.
Napisano Wczoraj o 18:46 1 dzień 20 minut temu, Danielpoz. napisał:A co się w jarzmach psuje?Generalnie nic.Pewnie w jarzmach są blaszki, na których pracują klocki. Blaszki daje się nowe co wymianę klocków hamulcowych,.a do wymiany zacisków wystarczy blaszki wyjąć, obejrzeć i ocenić jak wyglądają. Jeśli dobrze siedzą, nie są pokrzywione czy skorodowane to można je założyć ponownie.
Napisano Wczoraj o 18:57 1 dzień Z jarzmami jest nie mniejszy problem, niż z samym zaciskiem. W 10 latku zazwyczaj jarzmo jest wytłuczone od klocka, bo to ono przyjmuje największe siły przy hamowaniu. Czasem można zamienić prawe z lewym i mamy jakiś czas spokój, ale w tylnych kołach głównym problemem jest korozja jarzm. Cały syf drogowy leci spod przednich kół i zatrzymuje się na tylnych hamulcach. W Aurisach wymieniałem już dziesiątki zacisków, wszystkie na NTY i jeżdżą. Jarzma są generalnie słabiej dostępne, a w Toyotach głównym problemem jest korozja z tyłu, klocki stają dęba i się palą razem z tarczą. Niejednokrotnie musiałem piłować klocki na mniejszy wymiar, żeby nie stanęły w jarzmach po jednej zimie.
Napisano Wczoraj o 19:00 1 dzień 3 minuty temu, kaczorek79 napisał:Z jarzmami jest nie mniejszy problem, niż z samym zaciskiem. W 10 latku zazwyczaj jarzmo jest wytłuczone od klocka, bo to ono przyjmuje największe siły przy hamowaniu. Czasem można zamienić prawe z lewym i mamy jakiś czas spokój, ale w tylnych kołach głównym problemem jest korozja jarzm. Cały syf drogowy leci spod przednich kół i zatrzymuje się na tylnych hamulcach. W Aurisach wymieniałem już dziesiątki zacisków, wszystkie na NTY i jeżdżą. Jarzma są generalnie słabiej dostępne, a w Toyotach głównym problemem jest korozja z tyłu, klocki stają dęba i się palą razem z tarczą. Niejednokrotnie musiałem piłować klocki na mniejszy wymiar, żeby nie stanęły w jarzmach po jednej zimie.Fajne te Toyoty
Napisano Wczoraj o 20:22 1 dzień Godzinę temu, kaczorek79 napisał:Z jarzmami jest nie mniejszy problem, niż z samym zaciskiem. W 10 latku zazwyczaj jarzmo jest wytłuczone od klocka, bo to ono przyjmuje największe siły przy hamowaniu. Czasem można zamienić prawe z lewym i mamy jakiś czas spokój, ale w tylnych kołach głównym problemem jest korozja jarzm. Cały syf drogowy leci spod przednich kół i zatrzymuje się na tylnych hamulcach. W Aurisach wymieniałem już dziesiątki zacisków, wszystkie na NTY i jeżdżą. Jarzma są generalnie słabiej dostępne, a w Toyotach głównym problemem jest korozja z tyłu, klocki stają dęba i się palą razem z tarczą. Niejednokrotnie musiałem piłować klocki na mniejszy wymiar, żeby nie stanęły w jarzmach po jednej zimie.Miałem kiedyś tak, że podczas hamowania było słychać stuknięcie. Okazało się, że klocki stukały ale to było dawno temu... jeszcze jak miałem Astrę F.Musiałem kombinował z klockami i kupiłem w końcu jakiś najtańszy wtedy zamiennik, który nawet wymiarów normalnych nie trzymał ale mi chodziło żeby właśnie taki trafić trochę większy. Udało się i nie stukały.W Citroenie C4 z 2004r miałem kiedyś tak, że wystarczyło w przednich zaciskach zamieniać miejscami prowadnice, z których jedna miała na sobie taka jakby obrączkę/tulejkę z tworzywa i to ona miała zapobiegać stukaniu zacisków o ile była włożona w górne lub dolne gniazdo w jarzmie. Nie pamiętam już dokładnie która, w które.Natomiast w Aurisie w tylnych jarzmach są chyba blaszki pod klocki. One mają zapewniać stabilizację i odpowiednią pracę klocka w jarzmie.Czy się mylę? No bo samo jarzmo pod blaszką raczej nie wyrobi się bo klocek pracuje w blaszce i po niej się przesuwa...O, są blaszki do Aurisa. Tylko czy akurat do tego, o którym mowa.Clic Edytowane wczoraj o 20:33 1 dzień przez analyzer65
Napisano Wczoraj o 20:42 1 dzień Autor Ja mam model E 15 1,6 i te z linka nie bardzo pasują.Najprawdopodobniej zdecyduje się na polecaną firmę NTY.Znalazłem jeszcze zaciski firmy FEBI BILSTEIN, ale cena razy 3
Napisano Wczoraj o 20:53 1 dzień Zobacz te.Zaciski Edytowane wczoraj o 20:54 1 dzień przez analyzer65
Napisano 23 godziny temu23 godzin W dniu 21.06.2026 o 22:21, Adalbert napisał:Co polecacie z budżetowych zacisków hamulcowych.Pacjent to Auris I, tylne zaciski. Nie szukam najtańszych,potrzebuje zaciski w rozsądnej cenie, które jest szansa, że parę lat posłużą.Ja ostatnio kupowałem do Espace NTY a do Fiata Spartan Parts. Oba zakupy łączyła cena w okolicy 100 PLN/szt, czyli tyle, co za lepsze klocki.I pasowały idealnie i działają doskonale. Ile podziałają? Mam nadzieję, że dłużej, niż klocki.
Napisano 1 godzinę temu1 godzina 23 godziny temu, analyzer65 napisał:Natomiast w Aurisie w tylnych jarzmach są chyba blaszki pod klocki. One mają zapewniać stabilizację i odpowiednią pracę klocka w jarzmie.Czy się mylę? No bo samo jarzmo pod blaszką raczej nie wyrobi się bo klocek pracuje w blaszce i po niej się przesuwa...Owszem, mylisz się, choć pawdą jest to co wytłuściłem. Nadal to jarzmo przejmuje obciążenie od pracującego klocka, blaszki służą do stabilizacji/prawdłowego pozycjonowania/kasowanie luzów itd. A czy faktycznie luz/stukanie jest winą "wytłuczenia" jarzma - bywa. Jak nie pukają - zostawić. Ja miałem chyba w mazdzie taki numer, że czasem się pojawiało puknięcie przy manewrowaniu na parkingu i tylko wtedy - z przodu. Tak w serwicie rzadko kiedy coś się z jarzmami robiło, poza czyszczeniem, w przeciwieństwie do zacisków, gdzie wymiana/naprawa to dość częsta zabawa.
Napisano 1 godzinę temu1 godzina W dniu 22.06.2026 o 20:23, Danielpoz. napisał:A co się w jarzmach psuje?Niżej @kaczorek79 opisał.Ja dodam, że potrafią się tak zużyć, że mimo wymiany prowadnic i gumek mają luz i tłuką.
Napisano 1 godzinę temu1 godzina 9 minut temu, DamU napisał:Niżej @kaczorek79 opisał.Ja dodam, że potrafią się tak zużyć, że mimo wymiany prowadnic i gumek mają luz i tłuką.Może w toyotach takie kiepskie...
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.