Skocz do zawartości

Mały, ekonomiczny dla żony, do 10 tysi...


Flanel

Rekomendowane odpowiedzi

> A skąd. Ja mam tam silnik i nie jestem odosobniony.

ZTCW to tak jak wiele innych rzeczy - motor jest to mowa potoczna, i zawsze już będzie się wiązała z motocyklem.

Podaję hasło

MOTOR

Quote:

Motor (pot.) ; motocykl, jednośladowy pojazd samochodowy

Motor ; rodzaj maszyny zamieniającej energię na pracę mechaniczną

Motor ; czasopismo motoryzacyjne

Motor Lublin ; lubelski klub sportowy


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja podałem wymagania - nie było nic o klimie. To co ma być to poduszki, abs, wspomaganie i koniec

> na tym

> Aha, teraz słyszę, że jednak żona mówi że fajnie by było jednak 5 drzwiowe

Jakieś clio, 206, panda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko nie 206, konstruktora/projektanta niektorych elementow/rozwiazan w tym aucie wyslalbym na

> ciezkie roboty do kamieniolomow.

Przecież Ona nie będzie tego naprawiać, niech sie mechanik w razie co martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież Ona nie będzie tego naprawiać, niech sie mechanik w razie co martwi.

Ale wiem co sie potrafi dziac w takim 10-letnim 206, duzo zalezy od konkretnego egzemplarza, ale moze byc niezla skarbonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wiem co sie potrafi dziac w takim 10-letnim 206, duzo zalezy od konkretnego egzemplarza, ale

> moze byc niezla skarbonka.

Wujek i ciotka maja od nowosci 206tki i non stop jezdza do mechanika. Tyle co oni wydali juz na czesci to ja nie wydam jeszcze przez nastepne 10 lat zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja podałem wymagania - nie było nic o klimie. To co ma być to poduszki, abs, wspomaganie i koniec

> na tym

> Aha, teraz słyszę, że jednak żona mówi że fajnie by było jednak 5 drzwiowe

C1 jest 5drzwiowa ale bagażnik ma taki, że skrzynka piwa ciężko wchodzi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież Ona nie będzie tego naprawiać, niech sie mechanik w razie co martwi.

tak , ale np silniki benzynowe w p206 nie mają nic wspólnego z oszczędnością , wiem , bo siostra ma ten wynalazek , w postaci 206 1100ccm , to badziewie żre 8 l na 100 , toż moja była brava 1,2 tyle nie piła ;

już nie wspomnę o tym o czym koledzy wspominają , np w silniku 1100 występują 3 różne filtry oleju , nie dojdziesz po roczniku , trzeba wymontowywać i pokazywać w sklepie , i tak z wieloma częściami , francuzi montowali co mieli pod ręką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale 34 km w jedną stronę do roboty to jest już spore ryzyko jakiegoś zdarzenia drogowego. A w takim

> przypadku nie chciał bym aby moja siedziała w seicento który zapewnia ochronę na poziomie

> motoru

> Ja bym szukał czegoś kasy C z gazem, albo jak najmłodszego klasy B.

Jak by każdy podchodził do kupna samochodu w ten sposób, to z oferty rynkowej wszystkich producentów musiałby praktycznie zniknąć cały segment A.

Podobnie musiałyby zniknąć motocykle i Quady.

Po drogach jeździłyby auta minimum wielkości Grande Punto z seryjnie 12 poduszkami powietrznymi, a ustawowo byłby wymóg jazdy w kasku.

Więc bez przesady z tą nadgorliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/fiat-grande-punto-1-4-z-gazem-2007-rok-i4351966404.html

...mam (jak w podpisie) i sobie chwalę. Praktycznie nic nie robiłem oprócz zawieszenia. Końcówki drążków serce.gif wybiła na jakiś dziurach, bo ostro jeździ. Generalnie moja serce.gif jeździ jak szatan, bez wyczucia - dziury, doły - "no przecież można jechać 70km/h" - to znaczy że można zap*** po dziurach. Ma fatalny styl jazdy, jak przyspiesza to gaz w podłogę, jak hamuje to staje w miejscu. W korku się szarpie. Ja z nią nie mogę jeździć, ale "kropek" dzielnie to znosi, i w sumie nie kaprysi. Moze trafiłem dobry egz. - nie wiem, ale w sumie fajne autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://allegro.pl/fiat-grande-punto-1-4-z-gazem-2007-rok-i4351966404.html

> ...mam (jak w podpisie) i sobie chwalę. Praktycznie nic nie robiłem oprócz zawieszenia. Końcówki

> drążków wybiła na jakiś dziurach, bo ostro jeździ. Generalnie moja jeździ jak szatan, bez

> wyczucia - dziury, doły - "no przecież można jechać 70km/h" - to znaczy że można zap*** po

> dziurach. Ma fatalny styl jazdy, jak przyspiesza to gaz w podłogę, jak hamuje to staje w

> miejscu. W korku się szarpie. Ja z nią nie mogę jeździć, ale "kropek" dzielnie to znosi, i w

> sumie nie kaprysi. Moze trafiłem dobry egz. - nie wiem, ale w sumie fajne autko.

Musisz Ją naprawdę kochać hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moja mulher.gif pojechała służbową Pandą. Od razu dzwoni i mówi: "co to za tragedia?!? Tym się nie da jeździć!" wink.gif

Wiem, że przesadza i to efekt przyzwyczajenia, bo kiedyś na jeździe próbnej jej się podobała.

Na co dzień jeździ Sirionem 1.0 2004 ale nie wiem czy da się tam włożyć LPG. Pali to 4,5l. średnio i się nie chce psuć. Przejeździła już 50 tys. km. Na razie tylko wymiany oleju i filtrów.

Żeby nie było! ODRADZAM coś takiego, bo dostane kara.gif za popularyzowanie unikalnego autka.

Poza tym, jeśli się w końcu zepsuje to może być konieczne sprowadzenie części z Japonii a to trwa nawet trzy dni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To małe? Nie wiesz co to starość

> Jak to możliwe, że Wam pali 8 ? Jeździcie tylko na dwójce?

Jeżdżę nim dziennie 2 x po 8km, w korku z centrum. To czego się spodziewać?

Auto długo stało w garażu (2 lata ) więc czort wie co mu tam w duszy gra.

Daj mi mechanika rzetelnego z okolicy, który mi je obcyka i zrobi na tiptop, to masz u mnie flashkę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto bardzo fajne jednak koleś prze....... z ceną

nie zrozumiales zlosnik.gif

trzebabyć naprawde fanem marki aby proponowac "tego" pascia koledze na forum

pomijajac wszelkie niedogodnosci tego pojazdu

jak mozna proponowac komukolwiek 1.4tdi pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżdżę nim dziennie 2 x po 8km, w korku z centrum. To czego się spodziewać?

No to insza inszośc, zaden samochód w takich warunkach nie będzie mało palił. Ale zona ma jexdzic za miasto, wiec tu sie powinien sprawdzic Przy spokojnej jexdzie eko ponizej 6 powinien zejść, a z LPG to juz bajka.

> Auto długo stało w garażu (2 lata ) więc czort wie co mu tam w duszy gra.

Raczej nic.

> Daj mi mechanika rzetelnego z okolicy, który mi je obcyka i zrobi na tiptop, to masz u mnie flashkę

Nie znam takiego, do tego nie jeżdżę do mechaników od lat, a ze znajomych nikt nie poleca żadnego godnego no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zrozumiales

> trzebabyć naprawde fanem marki aby proponowac "tego" pascia koledze na forum

> pomijajac wszelkie niedogodnosci tego pojazdu

> jak mozna proponowac komukolwiek 1.4tdi

Może po prostu mnie nie lubi zlosnik.gif

Mało tu takich ? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zrozumiales

> trzebabyć naprawde fanem marki aby proponowac "tego" pascia koledze na forum

> pomijajac wszelkie niedogodnosci tego pojazdu

> jak mozna proponowac komukolwiek 1.4tdi

a co jest nie tak z tym silnikiem? poza kulturą pracy oczywiście. Jak na takie trasy brałbym właśnie 1.4TDI - bardzo ekonomiczny silnik, jeżdżony w trasie bez korków powinno mieścić się w 4-4,5l. Choć wybrałbym inną budę niż Arosę - konkretnie Polo 9N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co jest nie tak z tym silnikiem? poza kulturą pracy oczywiście. Jak na takie trasy brałbym

> właśnie 1.4TDI - bardzo ekonomiczny silnik, jeżdżony w trasie bez korków powinno mieścić się w

> 4-4,5l. Choć wybrałbym inną budę niż Arosę - konkretnie Polo 9N.

miałem ten silnik w polo 6n2 i złego słowa o nim nie powiem

mi odglosy tego silnika nie przeszkadzały polo bylo niezle wyciszone a spalanie rekompensowało niedogodności głosowe wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem ten silnik w polo 6n2 i złego słowa o nim nie powiem

> mi odglosy tego silnika nie przeszkadzały polo bylo niezle wyciszone a spalanie rekompensowało

> niedogodności głosowe

Ja mam takie samo zdanie. Kumpel z pracy ma takie cudo i jest wierny modelowi już dość długo - najpierw miał 6N2 1.4 benzyna, później 9N 1.4TDI, a teraz 9N3 1.4TDI i jest bardzo zadowolony. W sumie mu się nie dziwię - bardzo fajne auto, wygodne, przyzwoicie wyciszone i ze sporą ilością miejsca w środku (jak na tę wielkość budy oczywiście). No i on robi dziennie 100km - dzień w dzień - i dlatego bardzo patrzy na koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam co proponuje Joki

Moja ma starszą generację. Ten ze zdjęcia pali już troszkę więcej. Cięższy jest. Ale silnik z Aygo a reszta z ASO Subaru, więc przynajmniej dostępność części lepsza.

Za to po 50km stwierdziła, że: "Panda jakoś ujdzie. Tylko lusterka małe i jakoś dziko się jeździ".

Po kolejnych 50km. powiedziała: "nawet fajna ta Panda ale Sirion i tak lepszy".

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam co proponuje Joki

> Sirion

Co do tego Sirion - a , czy to ,,coś'' posiada jakąś gwiazdkę w testach NCAP czy kolega nie lubi żony ?

Wiem, że małe samochody są z natury mniej bezpieczne od większości większych odpowiedników, ale szukał bym czegoś z minimum 4 gwiazdkami (choć w pewnym sensie można je sobie wsadzić nie powiem gdzie, ale jednak lepsze 4 niż 1 czy 1,5)

Renault Twingo II choć trochę poza budżetem choć wolę dołożyć te 2-3 tys i kupić coś bezpiecznego niż kupowac samochód tylko dla tego bo tani i bezawaryjny ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na trasie, nawet mniej

To ma raz że krótką skrzynię, dwa że stary paliwożerny silnik.

To nie punto z długą skrzynią żeby paliło poniżej 7.

Palio mimo że sporo latałem nim poza miastem a nie jestem kierowcą wyścigowym, nigdy nie chciało spalić średnio mniej niż 7.

16V Fire po prostu tyle palą, a dodatkowo jeszcze miasto...NFW żeby to mało paliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> parę miesięcy temu miałem ten sam problem, jak mi sie autko podobało to kobicie nie, i tak po

> obejrzeniu kilkunastu wozideł wszelkiej maści zydowskim targiem stanęło na czerwonej corsie c.

> Kobita zadowolona, ja mam problem z głowy, jedyny minus to diesel 1.3 dci ale z takim budżetem

> nie ma co grymasić.

Co jest nie tak z fitowskim silnikiem 1.3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żonie potrzebne jest wozidło do pracy - dziennie trasa między miastem a wioską 34km w jedną stronę.

> Uparła się na jakieś małe byleco. Rozmiar typu Nissan Primera już ją przeraża.

> Zależy mi na małym spalaniu (benzyna), możliwością późniejszego dołożenia LPG. Auto w cenie 10 000

> pln (max). Wiek... no cóż jaki się da.

> Na jakie marki/modele warto zwrócić uwagę by nie naciąć się na małe a paliwożerne?

> Co się wam w praktyce sprawdza?

> W imieniu dziękuję, za najlepszą sugestię, mogę wysłać portret z buziakiem na priv

> Tak od siebie spytam... Peugeot 107?

Szukałbym Aygo z klimą. Śmiga u nas w domu od 2010 roku kupiona jako dwulatek. leje paliwo i nic się nie dzieje. Spalanie na poziomie 4 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.