Skocz do zawartości

Przewody do wiszącego LCD


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie TV na ścianie. Niestety obecnie przewody idą w plastikowym korytku, które wygląda tak sobie sick.gif

Jest koncepcja aby puścić je w ścianie - pod tynkiem. Jak to zrobić ?? Jakieś korytko ?? Trzeba zmieścić kabel zasilający, antenowy, hdmi i sieciowy.

Druga opcja - jednak kabel będzie musiał zostać na zewnątrz ściany. Są jakieś 'ładniejsze' korytka, maskownice czy coś podobnego ?? Wiem że wszystko będzie niezbyt estetyczne, ale to w razie czego ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest koncepcja aby puścić je w ścianie - pod tynkiem. Jak to zrobić ?? Jakieś korytko ??

Jak da się wkuć tyle, to peszel i normalne gniazda schowane za TV. Puść też kable, których nie koniecznie potrzebujesz teraz, a w przyszłości mogą się przydać (HDMI, RCA itd.) bo wtyczki ciężko będzie potem przepchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grubość ściany pozwala możesz zastosować kształtki z systemu wentylacyjnego.

"rura"

kolano ...a raczej dwa.

Mam, posiadam, użytkuję, chwalę sobie. Nie ma problemu z przeciągnięciem przez taki przekrój jakiejś większej wtyczki (np. od zasilania). Jeśli tv widoczny będzie z boku to unikniesz dodatkowych elementów typu gniazda wraz z nadmiarem/zapasem przewodów z tyłu tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli grubość ściany pozwala możesz zastosować kształtki z systemu wentylacyjnego.

> "rura"

> kolano ...a raczej dwa.

> Mam, posiadam, użytkuję, chwalę sobie. Nie ma problemu z przeciągnięciem przez taki przekrój

> jakiejś większej wtyczki

Z doświadczenia napiszę, że co jakiś czas przydaje się możliwość przeciągnięcia nowego przewodu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie TV na ścianie. Niestety obecnie przewody idą w plastikowym korytku, które wygląda tak

> sobie

> Jest koncepcja aby puścić je w ścianie - pod tynkiem. Jak to zrobić ?? Jakieś korytko ?? Trzeba

> zmieścić kabel zasilający, antenowy, hdmi i sieciowy.

> Druga opcja - jednak kabel będzie musiał zostać na zewnątrz ściany. Są jakieś 'ładniejsze' korytka,

> maskownice czy coś podobnego ?? Wiem że wszystko będzie niezbyt estetyczne, ale to w razie

> czego ostateczność.

prostokatne korytko wentylacyjne ok.gif, jest znacznie lepsze niz peszel wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawić się w peszele tylko wstawić jakąś konkretną rurę żebyś mógł przeciągać kable w dowolnym momencie, żeby nie tracić miejsca pod okrągłą można wstawić np. prostokątną. Lub poszukać na alledrogo jakiś ładnych korytek/paneli naściennych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie TV na ścianie. Niestety obecnie przewody idą w plastikowym korytku, które wygląda tak

> sobie

> Jest koncepcja aby puścić je w ścianie - pod tynkiem. Jak to zrobić ?? Jakieś korytko ?? Trzeba

> zmieścić kabel zasilający, antenowy, hdmi i sieciowy.

> Druga opcja - jednak kabel będzie musiał zostać na zewnątrz ściany. Są jakieś 'ładniejsze' korytka,

> maskownice czy coś podobnego ?? Wiem że wszystko będzie niezbyt estetyczne, ale to w razie

> czego ostateczność.

Ja mam w ścianie zamurowane grube korytko instalacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są jakieś 'ładniejsze' korytka,

> maskownice czy coś podobnego ?? Wiem że wszystko będzie niezbyt estetyczne, ale to w razie

> czego ostateczność.

Jak nie możesz zrobić kanału kablowego, to zawsze dobrze będzie wyglądała przecięta na pół rura kanalizacyjna z PCV pomalowana na kolor tła, albo nawet jakiś "kontrastujący" z tłem. Od dolnej krawędzi telewizora do górnej szafki RTV masz 30 cm? W sam raz ok.gifgrinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie prościej i taniej kupić regips i samemu zrobić sobie taki kanał/tunel etc

Nie jestem uzdolniony manualnie i nie lubię takich prac zlosnik.gif

Tak jak w aucie nie ma pojęcia o niczym poza dolaniem benzyny, płynu do spryskiwacza i sprawdzeniem oleju, tak wolę nie ruszać nic w temacie budowlanki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli grubość ściany pozwala możesz zastosować kształtki z systemu wentylacyjnego.

> "rura"

> kolano ...a raczej dwa.

> Mam, posiadam, użytkuję, chwalę sobie. Nie ma problemu z przeciągnięciem przez taki przekrój

> jakiejś większej wtyczki (np. od zasilania). Jeśli tv widoczny będzie z boku to unikniesz

> dodatkowych elementów typu gniazda wraz z nadmiarem/zapasem przewodów z tyłu tv.

Mam podobnie, faktycznie sprawdza się to super. Jak i tak ściana będzie kuta to 10 minut więcej kucia i wkłada się takie cudo i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli grubość ściany pozwala możesz zastosować kształtki z systemu wentylacyjnego.

> "rura"

> kolano ...a raczej dwa.

> Mam, posiadam, użytkuję, chwalę sobie. Nie ma problemu z przeciągnięciem przez taki przekrój

> jakiejś większej wtyczki (np. od zasilania). Jeśli tv widoczny będzie z boku to unikniesz

> dodatkowych elementów typu gniazda wraz z nadmiarem/zapasem przewodów z tyłu tv.

to jest jedyne sensowne rozwiązanie , przy peszlach w ścianie zawsze jest nadmiar i bałagan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie coś takiego było ..... i jest nadal

A powiedz mi - czemu nie chciałeś stosować peszli w instalacji? Ja u siebie mam wszystko w peszlach i zdarzało mi się dociągać kabelki - chociażby dorabiając ostatnio oświetlenie "nocne" w istniejącej lampie. Peszle są tak niewielkim udziałem w koszcie instalacji, że chyba warto dać? Minusem jest oczywiście konieczność kucia głębszych rowków do schowania ich, ale przy bruzdownicach to też niewielki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod TV jakaś szafka? (standardowa niska RTVka?)

ja kupiłem w Casto rurkę i rozciąłem z tyłu na całej długości zlosnik.gif Szafkę z TV łączy kawałek srebrnej rurki, ściany kuć nie trzeba, a śladu po kablach nie ma zlosnik.gif

pomysł ofc zaciągnięty z tego kącika cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy rozwiązał ten problem jeszcze inaczej.

Ponieważ nie chciał korytek na ścianie, a pokój z TV był świeżo po remoncie - przewiercił dwa otwory w ścianie na wylot i puścił kable z drugiej strony (tam stoi regał który wszystko zasłania).

W sumie to niegłupie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A powiedz mi - czemu nie chciałeś stosować peszli w instalacji? Ja u siebie mam wszystko w peszlach

> i zdarzało mi się dociągać kabelki - chociażby dorabiając ostatnio oświetlenie "nocne" w

> istniejącej lampie. Peszle są tak niewielkim udziałem w koszcie instalacji, że chyba warto

> dać? Minusem jest oczywiście konieczność kucia głębszych rowków do schowania ich, ale przy

> bruzdownicach to też niewielki problem.

to nie tak że nie chciałem, raczej bym to nazwał " brak świadomości" a teraz to już pozamiatane. Podobno dopiero przy budowie 3 domu eliminuje się błędy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie TV na ścianie. Niestety obecnie przewody idą w plastikowym korytku, które wygląda tak

> sobie

> Jest koncepcja aby puścić je w ścianie - pod tynkiem. Jak to zrobić ?? Jakieś korytko ?? Trzeba

> zmieścić kabel zasilający, antenowy, hdmi i sieciowy.

> Druga opcja - jednak kabel będzie musiał zostać na zewnątrz ściany. Są jakieś 'ładniejsze' korytka,

> maskownice czy coś podobnego ?? Wiem że wszystko będzie niezbyt estetyczne, ale to w razie

> czego ostateczność.

Ja mam dokładnie to link , wygląda schludnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam dokładnie to link , wygląda schludnie

Właśnie widziałem to na allegro. A możesz wstawić lub podesłać zdjęcie jak to wygląda na ścianie ?? Bo na allegro pełno zdjęć katalogowych a nie znalazłem żadnego w realu na ścianie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie widziałem to na allegro. A możesz wstawić lub podesłać zdjęcie jak to wygląda na ścianie ??

> Bo na allegro pełno zdjęć katalogowych a nie znalazłem żadnego w realu na ścianie

A proszę, TV 32 dla zobrazowania proporcji

288306289-a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O widzisz, nie jest źle

> W sumie TV mam Panasonica też z aluminiowymi wykończeniami.

Przekopałem allegro szukając maskownicy i wg mnie lepszego nie ma jeśli chodzi o coś delikatnego. Są też model półokrągłe ale ten mi jakoś lepiej podszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie TV na ścianie. Niestety obecnie przewody idą w plastikowym korytku, które wygląda tak

> sobie

> Jest koncepcja aby puścić je w ścianie - pod tynkiem. Jak to zrobić ?? Jakieś korytko ?? Trzeba

> zmieścić kabel zasilający, antenowy, hdmi i sieciowy.

> Druga opcja - jednak kabel będzie musiał zostać na zewnątrz ściany. Są jakieś 'ładniejsze' korytka,

> maskownice czy coś podobnego ?? Wiem że wszystko będzie niezbyt estetyczne, ale to w razie

> czego ostateczność.

Witam

Kup korytko elektryczne , jest ich sporo i różne rodzaje smile.gif , najprościej i bedzie dobrze zrobione , nie bedziesz miał problemu jak bedziesz chciał przełożyć jakis nowy kabel smile.gif , ja tak teraz robię u znajomego i jest git smile.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A proszę, TV 32 dla zobrazowania proporcji

Są też zaokrąglone kanały teletechniczne - nie zwykłe kanciaki, tylko naprawdę estetyczne rozwiązania. Można je do tego pomalować na kolor ściany (każda farba trzyma się tego bez problemu), do tego cena dwumetrowej listwy wynosi 10-15 złotych.

Na pewno są takie listwy w Bricomanie (tam kupowałem kilka sztuk), w innych marketach pewnie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Są jakieś 'ładniejsze' korytka,

> maskownice czy coś podobnego ?? Wiem że wszystko będzie niezbyt estetyczne, ale to w razie

> czego ostateczność.

Możesz również pomiędzy szafką ( jesli jest) a tv zrobić płytę mdf pod kolor tej szafki i za nią puścic kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.