Skocz do zawartości

NORAUTO


wald0

Rekomendowane odpowiedzi

... wczoraj drugi raz w życiu korzystałem.

Jakie macie ogólne opinie?

Pojechałem tam, bo są czynni do 20.30, nie ma żadnych kolejek, kupiłem opony i za 40 minut (w międzyczasie poszedłem coś zjeść) miałem założone i wyważone. Nawet dokręcali dynamometrycznym (widziałem).

Ale czy warto tam jechać z grubszą sprawą? Jakąś mechaniczną?

 

Mam reflektory do polerki i u nich jest za 65 zł sztuka. Warto?

Nie ukrywam, że mi na rękę jest lokalizacja i czas pracy.

Natomiast wiadomo jak się na to patrzy - sieciówka, motoryzacyjny McDonalds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wczoraj drugi raz w życiu korzystałem.

Jakie macie ogólne opinie?

Pojechałem tam, bo są czynni do 20.30, nie ma żadnych kolejek, kupiłem opony i za 40 minut (w międzyczasie poszedłem coś zjeść) miałem założone i wyważone. Nawet dokręcali dynamometrycznym (widziałem).

Ale czy warto tam jechać z grubszą sprawą? Jakąś mechaniczną?

 

Mam reflektory do polerki i u nich jest za 65 zł sztuka. Warto?

Nie ukrywam, że mi na rękę jest lokalizacja i czas pracy.

Natomiast wiadomo jak się na to patrzy - sieciówka, motoryzacyjny McDonalds.

 

Znam kilku mechaników którzy tam pracują albo pracowali. Przeważnie są to ludzie którzy w żadnym warsztacie dłużej nie zagrzali miejsca bo więcej psuli niż naprawiali albo olewali robotę. Sprawdź sobie na wszelki wypadek czy na pewno śruby w kołach masz dobrze dokręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kilku mechaników którzy tam pracują albo pracowali. Przeważnie są to ludzie którzy w żadnym warsztacie dłużej nie zagrzali miejsca bo więcej psuli niż naprawiali albo olewali robotę. Sprawdź sobie na wszelki wypadek czy na pewno śruby w kołach masz dobrze dokręcone.

 

Właśnie dobrze. Jak wróciłem z żarełka, to zakładali ogumione koła (wszystkie 4 na raz).

Dokręcali wstępnie pneumatykiem, potem koleś dobijał ręcznym dynamometrycznym.

Właśnie dobre wrażenie na mnie zrobili. Ale może jeden punkt drugiemu nie równy.

Ale jak mówię - zaważyły godziny otwarcia. 

Ogólnie dla mnie kłopotliwe jest załatwianie czegokolwiek w normalnych godzinach bez strat w mojej rdzennej działalności.

 

Natomiast niedokręcenie śrub kół zdarzyło mi się DWUKROTNIE - za kazdym razem w cieszącym się uznaniem, wyspecjalizowanym dla marki warsztacie niezależnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś opisywałem jak pojechałem na wymianę oleju, filtra oleju i filtra powietrza w SCII. Olej i filtr oleju wymienili. Filtra powietrza nie umieli, bo chcieli wyjmować akumulator. :mlot:

Sam sobie potem pod domem wymieniłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wiadomo jak się na to patrzy - sieciówka, motoryzacyjny McDonalds.

Możesz tam zlecić wszystko co jest w ich zakresie, trzeba tylko uważać i pilnować tego co zrobią i za co zapłacisz! Mają tam sztywne stawki za konkretne czynności! Przykład1: zlecasz ustawienie zbieżności przednich kół za 73 złote, oni robią kompletną geometrię za 270 "bo przecież jest to ze sobą powiązane"  :hehe: i maszynę trzeba zapiąć też na tył  :facepalm: , mimo że w konkretnym samochodzie z tyłu nic się nie reguluje. Do rachunku doliczone oczywiście luzowanie palnikiem połączeń na drążkach, mimo że kilka dni temu założone nowe na smar  ;l . Ogólnie solidna robota. Do zalet można zaliczyć brak problemów z reklamacjami - bez szemrania poprawiają do skutku  :ok: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tam zlecić wszystko co jest w ich zakresie, trzeba tylko uważać i pilnować tego co zrobią i za co zapłacisz! Mają tam sztywne stawki za konkretne czynności! Przykład1: zlecasz ustawienie zbieżności przednich kół za 73 złote, oni robią kompletną geometrię za 270 "bo przecież jest to ze sobą powiązane"  :hehe: i maszynę trzeba zapiąć też na tył  :facepalm: , mimo że w konkretnym samochodzie z tyłu nic się nie reguluje. Do rachunku doliczone oczywiście luzowanie palnikiem połączeń na drążkach, mimo że kilka dni temu założone nowe na smar  ;l . Ogólnie solidna robota. Do zalet można zaliczyć brak problemów z reklamacjami - bez szemrania poprawiają do skutku  :ok: .

 

Póki co zastanawiam się nad tym polerowaniem reflektorów.

Wiem ,że są wyspecjalizowane firmy, które po wysłaniu lamp kurierem zrobią to szybko i profesjonalnie, ale ja nie mam czasu się bawić nawet w demontaż o samodzielnym polerowaniu nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co zastanawiam się nad tym polerowaniem reflektorów.

Wiem ,że są wyspecjalizowane firmy, które po wysłaniu lamp kurierem zrobią to szybko i profesjonalnie, ale ja nie mam czasu się bawić nawet w demontaż o samodzielnym polerowaniu nie ma mowy.

 

W przypadku polerki to chyba za duzo nie da sie popsuc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wczoraj drugi raz w życiu korzystałem.

Jakie macie ogólne opinie?

Pojechałem tam, bo są czynni do 20.30, nie ma żadnych kolejek, kupiłem opony i za 40 minut (w międzyczasie poszedłem coś zjeść) miałem założone i wyważone. Nawet dokręcali dynamometrycznym (widziałem).

Ale czy warto tam jechać z grubszą sprawą? Jakąś mechaniczną?

 

Mam reflektory do polerki i u nich jest za 65 zł sztuka. Warto?

Nie ukrywam, że mi na rękę jest lokalizacja i czas pracy.

Natomiast wiadomo jak się na to patrzy - sieciówka, motoryzacyjny McDonalds.

Zależy na jakich mechaników trafisz.

Zmieniałem końcówki drążków to przyjarali przewody hamulcowe. Reklamacja i kolejny dziń stracony bo wymieniali od 9:00 do 16:00.

Robiłem zbieżność to skręcił mi osłonę drążka aż pękła. Reklamacja i tym razem zajęło to 3 godziny.

Ale kilka razy zmieniałem gumy i wyważyli bardzo dobrze, nawet felg nie porysowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co zastanawiam się nad tym polerowaniem reflektorów.

Przetestuj ich i napisz tutaj raport!  :old:  130 złotych to nie pieniądz  :phi: , zwłaszcza że na pewno będzie lepiej niż jest skoro o tym piszesz  ;] . Daj chłopakom zarobić - też mają żony, dzieci czy pić im się chce  :phi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem końcówki drążków to przyjarali przewody hamulcowe. Reklamacja i kolejny dziń stracony bo wymieniali od 9:00 do 16:00.

Robiłem zbieżność to skręcił mi osłonę drążka aż pękła. Reklamacja i tym razem zajęło to 3 godziny.

No widzisz - masz za friko nowe przewody i osłonę drążka  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dwa razy korzystałem z ich usług i nie polecam.

Pierwszy raz jak wymieniałem termostat.Tak dokręcił opaskę na króćcu, że nie dojechałem do domu.

Drugi raz jak wymieniałem sprężyny przednie. Trzy razy zamawiali i były nie takie, samochód stał krzywo.

Nigdy więcej :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu, jeszcze poprzednim autem, robiłem u nich darmowy przegląd przed zimą w ramach jakiejś promocyjnej akcji. Uwag nie miałem. O dziwo nie próbowano mnie naciągnąć na wymianę połowy samochodu... ;] Ale to była moja jedyna wizyta w Norauto, więc opinia jest niemiarodajna... :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory i lakier wokoło + ewentualnie przedni zderzak i maskę. Faktycznie niedużo.

przecież to się okleja, raz pot żeby tak jak piszesz nie uszkodzić, a dwa żeby za dużo do sprzatania/czyszczenia nie mieć. Z resztą poliwęglan szybciej niż lakier "przepalisz"  więc nie sądzę, żeby kilkukrotne wyjechanie pada poza szkło od razu uszkodziło lakier bądź zderzak :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wczoraj drugi raz w życiu korzystałem.

Jakie macie ogólne opinie?

Pojechałem tam, bo są czynni do 20.30, nie ma żadnych kolejek, kupiłem opony i za 40 minut (w międzyczasie poszedłem coś zjeść) miałem założone i wyważone. Nawet dokręcali dynamometrycznym (widziałem).

Ale czy warto tam jechać z grubszą sprawą? Jakąś mechaniczną?

 

Mam reflektory do polerki i u nich jest za 65 zł sztuka. Warto?

Nie ukrywam, że mi na rękę jest lokalizacja i czas pracy.

Natomiast wiadomo jak się na to patrzy - sieciówka, motoryzacyjny McDonalds.

 

 

To jakaś sensacja z tym dokręcaniem z dynamo?  8]  W kaźdym zakładzie wulka co byłem zawsze dokrecali tak.

 

A polerkę to można zrobić samemu z 1h roboty z piwem w ręku, bez zdejmowania lamp. pewnie robią zwykłą na papier ipastę zamiast jak ja sobie samemu tylko papier wodny i lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś sensacja z tym dokręcaniem z dynamo?   W kaźdym zakładzie wulka co byłem zawsze dokrecali tak.

 

Zmieniałem w życiu z 50 kompletów w jakis 7-8 zakładach i w życiu nie widziałem dynama w ich rękach.

A co do Norauto to mam slabe zdanie ale to wszystko zależy od konkretnego miejsca i konkretnych mechaników na miejscu. Co miasto to bedzie inna opinia. Z moich i znajomych doswiadczen - pracują tam ludzie mlodzi bez doswiadczenia, często po szybkim szkoleniu podstawowych czynności. Zwykle jest jeden majster który jak jest na zmianie to nadzoruje (troche wieksze doswiadczenie) niestety też kombinowanie co by tu wpisac na fakture.

Edytowane przez dwaoczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tam zlecić wszystko co jest w ich zakresie, trzeba tylko uważać i pilnować tego co zrobią i za co zapłacisz! Mają tam sztywne stawki za konkretne czynności! Przykład1: zlecasz ustawienie zbieżności przednich kół za 73 złote, oni robią kompletną geometrię za 270 "bo przecież jest to ze sobą powiązane"  :hehe: i maszynę trzeba zapiąć też na tył  :facepalm: , mimo że w konkretnym samochodzie z tyłu nic się nie reguluje. Do rachunku doliczone oczywiście luzowanie palnikiem połączeń na drążkach, mimo że kilka dni temu założone nowe na smar  ;l . Ogólnie solidna robota. Do zalet można zaliczyć brak problemów z reklamacjami - bez szemrania poprawiają do skutku  :ok: .

To jest nic. U nich czynność pt. Wymiana oleju jest cenowo rozbita na 2 czynności:

-wymiana oleju

-wymiana filtra oleju

Gdzie po pierwsze technologia nie przewiduje wymiany oleju bez filtra czyli wymiana filtra oleju jest po prostu czynnością składową wymiany oleju.

Po drugie jak zsumujesz obie operację to wychodzi drozej, niż w 90% innych warsztatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem w życiu z 50 kompletów w jakis 7-8 zakładach i w życiu nie widziałem dynama w ich rękach.

A co do Norauto to mam slabe zdanie ale to wszystko zależy od konkretnego miejsca i konkretnych mechaników na miejscu. Co miasto to bedzie inna opinia. Z moich i znajomych doswiadczen - pracują tam ludzie mlodzi bez doswiadczenia, często po szybkim szkoleniu podstawowych czynności. Zwykle jest jeden majster który jak jest na zmianie to nadzoruje (troche wieksze doswiadczenie) niestety też kombinowanie co by tu wpisac na fakture.

 

8]  U mnie nawet Walduś za rogiem Ci dokręci z dynamo, zakład przydomowy  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nic. U nich czynność pt. Wymiana oleju jest cenowo rozbita na 2 czynności:

-wymiana oleju

-wymiana filtra oleju

Gdzie po pierwsze technologia nie przewiduje wymiany oleju bez filtra czyli wymiana filtra oleju jest po prostu czynnością składową wymiany oleju.

Po drugie jak zsumujesz obie operację to wychodzi drozej, niż w 90% innych warsztatów.

 

Nie zawsze tak jest, pamiętam że we Fiacie Uno producent w instrukcji wskazywał wymianę filtra oleju co drugą wymianę oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wczoraj drugi raz w życiu korzystałem.

Jakie macie ogólne opinie?

 

W Norauto nic nigdy nie robiłem, ale dwa razy robiłem duperele w AutoCrew. Raz zimą w P12 szyba nie chciała się zamknąć. Po 18:00, autko parkowane pod chmurką, przekichane. Podjechałem, rozebrali w trymiga boczek, poprawili coś, wszystko działa. Pytam w recepcji ile mam zapłacić. Pan da mechanikowi na piwo. Dziękuję to wszystko ;]

Drugi raz też duperela - wymiana żarówki świateł mijania. Trza było odkręcić reflektor, żeby się dostać. Migusiem zrobili i znowu skończyło się na Pan da na piwo mechanikowi. Nawet za żarówkę nie skasowali ;]

 

Ale na poważniejszą naprawę do sieciówki chyba bałbym się oddać autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle jednak w sieciówkach (i nie dotyczy to tylko mechaników) obsługa reklamacji jest lepsza niż u Mietka/Zenka/Zdzicha.

 

a co ci z reklamacji jak nie potrafią zrobić porządnie nawet za piątym razem 

 

w norauto robiłem w volvo klimę - nabijali gazem cztery razy i nie znaleźli przyczyny (bo nie szukali) - ale dało mi to czas na porządną naprawę w odpowiednim zakładzie - w sumie co tydzień nabijali mi czynnik i to pozwoliło mi przejeździć upały i potem zająć się na serio naprawą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ci z reklamacji jak nie potrafią zrobić porządnie nawet za piątym razem

 

Wolę ją mieć w Norauto, niż u jakiekokolwiek Mietka/Franka/Zdzicha, u których gwarancja jest iluzją.

Naprawdę, nie chce mi się opowiadać moich zeszłorocznych historii z naprawami S-max, z których tylko 2 były uzasadnione...

 

A tak BTW: ja jeszcze nie naciąłem się na jakość roboty w sieciówkach (a u Mietków i owszem), więc mam prawo mieć swoje zdanie na ich temat.

 

co tydzień nabijali mi czynnik i to pozwoliło mi przejeździć upały i potem zająć się na serio naprawą

 

To teraz wyobraź sobie taką samą sytuację u Mietka..."Pannnie...ja swoją robotę zrobiłem, nieszczelność jest na (tu sobie wybierz gdzie...), ale nabijemy ponownie, nalezy się XXXzł"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę ją mieć w Norauto, niż u jakiekokolwiek Mietka/Franka/Zdzicha, u których gwarancja jest iluzją.

Naprawdę, nie chce mi się opowiadać moich zeszłorocznych historii z naprawami S-max, z których tylko 2 były uzasadnione...

 

A tak BTW: ja jeszcze nie naciąłem się na jakość roboty w sieciówkach (a u Mietków i owszem), więc mam prawo mieć swoje zdanie na ich temat.

 

 

 

Z cieakawosci, S-Maxa finalnie ogarnales w sieciowce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę ją mieć w Norauto, niż u jakiekokolwiek Mietka/Franka/Zdzicha, u których gwarancja jest iluzją.

Naprawdę, nie chce mi się opowiadać moich zeszłorocznych historii z naprawami S-max, z których tylko 2 były uzasadnione...

 

A tak BTW: ja jeszcze nie naciąłem się na jakość roboty w sieciówkach (a u Mietków i owszem), więc mam prawo mieć swoje zdanie na ich temat.

 

 

 

To teraz wyobraź sobie taką samą sytuację u Mietka..."Pannnie...ja swoją robotę zrobiłem, nieszczelność jest na (tu sobie wybierz gdzie...), ale nabijemy ponownie, nalezy się XXXzł"

 

oczywiście, że możesz mieś swoje zdanie , ja u mechaników nie miałem wpadki , mam swoich którzy nie puszczają bubli , sieciówki sa dobre bo sa pod ręką i na proste sprawy zazwyczaj poradzą ale trzeba ich pilnować bo papraki siedzą straszne 

 

a nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie u speca np od rzeczonej klimy usłyszę , że coś naprawił ale nie do końca i chce za to kasę - rózne sytuacje są bo to tylko techniczne urządzenie ale jak bierze za naprawę to jest naprawione , nawet na dwa albo trzy razy 

 

mam zwyczaj oddawania samochodu do fachowców z danej dziedziny - sieciówka jest dobra bo niby wszystko zrobisz , ale wszystko to znaczy również nic - rozrządu czy skrzyni biegów bym im nie oddał do roboty , ale zmienić wydech to może tak (chociaż i tak z pewnym niepokojem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wczoraj drugi raz w życiu korzystałem.

Jakie macie ogólne opinie?

Pojechałem tam, bo są czynni do 20.30, nie ma żadnych kolejek, kupiłem opony i za 40 minut (w międzyczasie poszedłem coś zjeść) miałem założone i wyważone. Nawet dokręcali dynamometrycznym (widziałem).

Ale czy warto tam jechać z grubszą sprawą? Jakąś mechaniczną?

 

Mam reflektory do polerki i u nich jest za 65 zł sztuka. Warto?

Nie ukrywam, że mi na rękę jest lokalizacja i czas pracy.

Natomiast wiadomo jak się na to patrzy - sieciówka, motoryzacyjny McDonalds.

Wykonywałem u nich kilka spraw samochodowych i nie miałem nigdy zastrzeżeń. Auto na widoku, widać jak robią, z czasem wychodziłem z serwisu, bo nie chciało mi się tam siedzieć i czekać. Nie było obaw o auto. Zlecenie wykonane prawidłowo, a ceny przystępne. Na pewno nie zaporowe.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norauto i inne są dobre do prostych, powtarzalnych czynności, które są identyczne w każdym aucie.

Jadąc do nich z autem mniej typowym jest szansa, że będą robili to po raz pierwszy w życiu...

Pierwszy (z dwóch) razy, kiedy byłem w Norauto, także dotyczył zakupu i wymiany opon.

Ponieważ byłem tam hydropneumatykiem, obłsuga poprosiła mnie o samodzielne wjechanie na podnośnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...  sieciówka jest dobra bo niby wszystko zrobisz , ale wszystko to znaczy również nic - rozrządu czy skrzyni biegów bym im nie oddał do roboty , ale zmienić wydech to może tak (chociaż i tak z pewnym niepokojem)

Dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zwyczaj oddawania samochodu do fachowców z danej dziedziny - sieciówka jest dobra bo niby wszystko zrobisz , ale wszystko to znaczy również nic - rozrządu czy skrzyni biegów bym im nie oddał do roboty , ale zmienić wydech to może tak (chociaż i tak z pewnym niepokojem)

Skrzynie biegów czy maglownice wysyłają do zaprzyjaźnionych okolicznych fachowców! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.