Skocz do zawartości

Kto się zna na detailngu/kosmetyce aut


DZIDA

Rekomendowane odpowiedzi

ładnie opisane jak się całym autem zająć ;]

http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=10960

Fajna relacja....

Ale trzeba mieć baaaaardzo dużo czasu, albo coś nie tak z głową, żeby zabrać się za taką robotę :)

Pomijam fakt, że wartość wszystkich użytych kosmetyków będzie pewnie licznona w tysiącach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i może coś doradzić na podstawie zdjęć (na mail) jak się zająć wnętrzem? (konkretnie deską auta)

jakiś płyn APC

np. taki http://www.detailer.pl/sklep/apc/65-poorboys-world-bio-degradable-all-purpose-cleaner-degreaser.html

rozrób zgodnie z zaleceniami producenta, miękka szczoteczka/ pędzelek żeby wszędzie dojśc jak szczeliny mocowania kratek w desce czy na łączeniu poszczególnych elementów.  Potem potraktuj np. takim czymś http://www.detailer.pl/sklep/zabezpieczenie-i-dressing-plastikow/416-303-aerospace-protectant-473ml-.html

 

Kilka razy z tego skorzystasz także koszt zakupu rozłozy się, nie będzie to wydatek jednorazowy. To są akurat przykładowe produkty z tym, że ja osobiści z nich korzystałem i mogę je Tobie polecić :oki:

Te wszystkie plaki i inne cuda ze stacji benzynowych są dobre ale jako samostart 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś płyn APC

np. taki http://www.detailer.pl/sklep/apc/65-poorboys-world-bio-degradable-all-purpose-cleaner-degreaser.html

rozrób zgodnie z zaleceniami producenta, miękka szczoteczka/ pędzelek żeby wszędzie dojśc jak szczeliny mocowania kratek w desce czy na łączeniu poszczególnych elementów.  Potem potraktuj np. takim czymś http://www.detailer.pl/sklep/zabezpieczenie-i-dressing-plastikow/416-303-aerospace-protectant-473ml-.html

 

Kilka razy z tego skorzystasz także koszt zakupu rozłozy się, nie będzie to wydatek jednorazowy. To są akurat przykładowe produkty z tym, że ja osobiści z nich korzystałem i mogę je Tobie polecić :oki:

Te wszystkie plaki i inne cuda ze stacji benzynowych są dobre ale jako samostart 

 

apc nielsen cyclone spokojnie mu starczy przerabiam juz 3 banke 5litrowa :)

 

do zabezpieczenia tez niech uzyje nielsen finesse i ma tanio i dobrze. No chyba, ze budzet ma wiekszy to mozna poszalec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie opisane jak się całym autem zająć ;]

http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=10960

Czy ktoś mi wytłumaczy po co podnosić auto,zwalać koła i myć nadkola do poziomu aseptyczności?

Jeden przejazd po deszczu i jest to samo.

Chyba,że po takim zabiegu godzimy się na bycie niewolnikami samochodu i nie jeździmy nim

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z takiego samego powodu jak wyciągać lampy oraz demontować wygłuszenie silnika i listwy na dachu :)

 

Większych dziwolągów niż na tym forum nie da się chyba spotkać  :hehe:  Najlepsze stwierdzenie to

Auto non stop pod chmurką, padało prawie codziennie więc i codziennie trzeba było myć.   

:hehe:  Ja rozumiem, że na wystawę czy do jakiegoś muzeum ale mycie sprężyn od zawieszenia w starym seacie to już jakaś psychoza  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większych dziwolągów niż na tym forum nie da się chyba spotkać  :hehe:  Najlepsze stwierdzenie to

Auto non stop pod chmurką, padało prawie codziennie więc i codziennie trzeba było myć.   

:hehe:  Ja rozumiem, że na wystawę czy do jakiegoś muzeum ale mycie sprężyn od zawieszenia w starym seacie to już jakaś psychoza  ;]

Nie jest taki stary bo opis jest z 2012 roku :)

Ale masz rację. Nie dziwiłbym się jakby takiemu detailingowi poddać Konikowe perełki.....

Ale pospolite, zwykłe auto  :nie_wiem:  :facepalm: .... onanizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apc nielsen cyclone spokojnie mu starczy przerabiam juz 3 banke 5litrowa :)

 

do zabezpieczenia tez niech uzyje nielsen finesse i ma tanio i dobrze. No chyba, ze budzet ma wiekszy to mozna poszalec.

 

Nie chciałbyś się podzielić tym wynalazkiem bo 1l mi się nie opłaca zamawiać chyba, że jakiś sklepik na śląsku go ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wnetrza to styknie zapewne plyn do garow zeby umyc.

nie trzeba specjalnie kupowac apc.

natomiast po umyciu to mozna i warto posmarowac jakims specyfikiem typu:

 

http://showcarshine.pl/home/65-meguiars-supreme-shine-protectant-kokpit-z-polyskiem-gratis-mikrofibra.html-- polecam jak ktor lubi polysk

http://www.detailer.pl/sklep/zabezpieczenie-i-dressing-plastikow/79-poorboys-world-natural-look-dressing-.html--- to tez dobre

 

te wypisuje bo uzywalem.

tanio jak widac nie jest, ale sa mega wydajne.

 

a tego nie polecam, efekt slaby, zapach takze:

https://mrcleaner.pl/plastiki-wewnetrzne-kokpit/tuga-kunstoff-teufel-detailer-do-wnetrza-czysci-i-przyciemnia-plastiki-1l

i w dodatku litrowe opakowanie a ja lubie czesto zmieniac specyfiki, wiec nie kupuje duzych (nie zauwazylem jak zamawialem)

 

 

do tego jakies mikrofibry i pedzelek do zakamarkow (kratki nawiewu np).

i mozna sie bawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


do wnetrza to styknie zapewne plyn do garow zeby umyc.
nie trzeba specjalnie kupowac apc.

 

Ja jak pokazałem żonie APC to mi zabrała i używa na co dzień w kuchni :phi:

 

Do środka jako wykończenie polecam ze swojej strony PB NaturalLook :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi wytłumaczy po co podnosić auto,zwalać koła i myć nadkola do poziomu aseptyczności?

Jeden przejazd po deszczu i jest to samo.

Chyba,że po takim zabiegu godzimy się na bycie niewolnikami samochodu i nie jeździmy nim

 

Też tego nie rozumiem ale po umyciu nakładasz na umyte elementy chemie która w jakimś stopniu mniej się brudzi. Po drugie tak zabezpieczone powierzchnie są łatwiejsze do umycia. Detailing to takie hobby można powiedzieć. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tego nie rozumiem ale po umyciu nakładasz na umyte elementy chemie która w jakimś stopniu mniej się brudzi. Po drugie tak zabezpieczone powierzchnie są łatwiejsze do umycia. Detailing to takie hobby można powiedzieć. Pozdro

 

 

Jaką chemię byś nie nałożył, to mieszanka piasku i wody zebrana z dróg skutecznie ubrudzi i nadkola i samochód.

 

 

Najlepsza była jakiś czas temu jakaś baba na forum kosmetyka aut - chyba Toledo męczyła. Ja pierdzielę, takiej schizy jeszcze w życiu nie widziałem.

Tam był nawet pas przedni, chłodnice zwalane do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką chemię byś nie nałożył, to mieszanka piasku i wody zebrana z dróg skutecznie ubrudzi i nadkola i samochód.

Najlepsza była jakiś czas temu jakaś baba na forum kosmetyka aut - chyba Toledo męczyła. Ja pierdzielę, takiej schizy jeszcze w życiu nie widziałem.

Tam był nawet pas przedni, chłodnice zwalane do czyszczenia.

Pamietam. Pol toledo zwalila. Auto bylo ogolocone jak przed naprawa po dzwonie

Wysłane z deski do krojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś Gyeon Cure i Wet Coat :ok:

W ogóle zastanawiam się nad położeniem kwarcu :hmm:

 

Dawaj kwarc i ta polerka rób menzerna. Ja jestem po. Po aplikacji kwarcu nie spojrzę juz nigdy na wosk.

Na kosmetykaaut czasem możną kupić carpro cquartz używkę za 80zł spokojnie na 1 auto .

Lakier hondy fajnie sie poleruje nie trzeba sie męczyć jak przy audi czy wv

 

7.jpg?1461520603

 

6.jpg?1461520592

 

a6aad78903ef1405.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, zaraz sobie dokładnie poczytam o wymienionych produktach i coś sobie wybiorę oraz zamówię ;) Jak widać na obrazku poniżej, mam dużo plastików i zależy mi na czymś w miarę trwałym, bo "plakowanie" mija się z celem. Szczególnie irytuje mnie, gdy listwa progowa traci swój błysk :(

s1hy8i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie odnośnie szamponu.

Co polecicie, żeby się dobrze pieniło?

 

Najlepiej gdyby było z detailingshop.pl to sobie to odbiorę od razu :)

 

Oprócz wosku jeszcze rękawica do mycia, upatrzyłem sobie Gyeon Q2M Mitt, może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie odnośnie szamponu.

Co polecicie, żeby się dobrze pieniło?

 

Najlepiej gdyby było z detailingshop.pl to sobie to odbiorę od razu :)

 

Oprócz wosku jeszcze rękawica do mycia, upatrzyłem sobie Gyeon Q2M Mitt, może być?

 

SG truskawka albo buble cos tam oba mialem moge polecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie odnośnie szamponu.

Co polecicie, żeby się dobrze pieniło?

Najlepiej gdyby było z detailingshop.pl to sobie to odbiorę od razu :)

Oprócz wosku jeszcze rękawica do mycia, upatrzyłem sobie Gyeon Q2M Mitt, może być?

Snow foam a później na 2 wiaderka megs Gold class shampoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.