Skocz do zawartości

Jakie auto rodzinne..... pierwsze rozważania


DZIDA

Rekomendowane odpowiedzi

powoli zaczynam dojrzewać do zmiany auta i robimy już z żoną pierwsze przymiarki wstępne, oględziny jakieś ogólne, typowania itp...

 

założenia:

rodzina 2+2, do 50 kpln, w miarę możliwości jak najmłodsze :] , diesel, poj. raczej do 2 litrów (chyba że dany model nie oferuje "do" a "powyżej"), duży bagażnik (absolutne minimum 450 litrów - wskazane powyżej), miejsce z tyłu żeby wszedł fotelik, nosidełko i 1 osoba lub 2 osoby + nosidełko/fotelik (tylko czasem na trasę do 50 km, bo standardowo z tyłu będą max 2 osoby) oraz miejsce na nogi, nadwozie: liftback/sedan/kombi, ew. SUV (odpadają VANY i vano-podobne); osiągi: nie musi być poniżej 10s/100kmh ale nie może być powyżej 13s/100kmh. vmax nie istotny (aby osiągał w miarę sprawnie 150 kmh - więcej nie musi :] ); akceptowane i nieakceptowane marki: NIE PREMIUM i NIE CHIŃSKIE/INDYJSKIE (nie popadam w skrajności :] )

wyposażenie:

takie sprawy jak elektryka, abs itp. to jasna sprawa;

NIEZBĘDNE: sterowanie radiem z kiery, ESP, klima automatyczna, podgrzewane fotele, xenony, kamera cofania (lub łatwa możliwość domontowania), tempomat (nie musi być aktywny), jeżeli SUV to obowiązkowo 4x4 (IMO bezsens kupić SUV-a 2WD)

MILE WIDZIANE (choć nie konieczne): automat, elektryczne fotele (ale obowiązkowo z pamięcią ustawień - jeżeli nie ma pamięci to niepotrzebne), nawigacja fabryczna, składane lusterka

CAŁKOWICIE OBOJĘTNE: asystent parkowania, czujnik parkowania, deszczu, zmierzchu, zmiany pasa, martwego pola itp pierdoły...

 

 

MOJE TYPY:

Superb II TDI

Mondeo MK4 TDCI (problem z kamera cofania, ale za to grzana przednia szyba zazwyczaj jest)

Hyundai i40

VW passat

Octavia III (droga i słabo wyposażona zazwyczaj)

Chevrolet Captiva

Opel Antara

Renault Koleos

Toyota Avensis (droga jak na swój rocznik i wyposażenie średniawe)

NIssan Quashqai +2 (większy bagażnik niż zwykła wersja)

 

Na razie Superb najbardziej mi się podoba

MOże coś jeszcze dopiszę....

 

A jakie są Wasze typy lub opinie o tym które z powyższych aut jest najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, DZIDA napisał:

"odpadają VANY i vano-podobne"

 

To cfaniaku ;] zakwalifikuj gdzieś 5008.

 

A tak jak ktoś napisał - S-max i co z tego że vanopodobny.

Żadne kombi, suv, LB, czy sedan (do 50kplb) nie będzie miał 3ch wygodnych miejsc z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, el_guapo napisał:

 

To cfaniaku ;] zakwalifikuj gdzieś 5008.

 

A tak jak ktoś napisał - S-max i co z tego że vanopodobny.

Żadne kombi, suv, LB, czy sedan (do 50kplb) nie będzie miał 3ch wygodnych miejsc z tyłu.

 

 

Zgadzam sie.Jakiś czas temu bylem przed podobnym dylematem.

Najbardziej chciałem Mondeo w kombi. Ale po sparowaniu mondeo z 5008, zdecydowanie wygodniejszy dla Nas jest Peugeot. Ale to oczywiście kwestia gustu i upodobań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, el_guapo napisał:

 

To cfaniaku ;] zakwalifikuj gdzieś 5008.

 

A tak jak ktoś napisał - S-max i co z tego że vanopodobny.

Żadne kombi, suv, LB, czy sedan (do 50kplb) nie będzie miał 3ch wygodnych miejsc z tyłu.

wyższy od przeciętnego kombi wiec nie kombi,  nie ma wersji 4x4 więc nie SUV czyli vano-podobny :]

 

wiem że van byłby lepszy ale żona się uparła :] bo nie podobają się jej vany (i vano-podobne też :] ) a obiecałem że przy kolejnym aucie wezmę pod uwagę jej zdanie :]  jakbym miał 100% głosu to byłby smax lub 5008 lub C4 GP

a poza tym z tyłu ma być wygodnie dla 2 osób a 3 to mają się zmieścić na trasę do 50 km i to sporadycznie :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DZIDA napisał:

 a obiecałem że przy kolejnym aucie wezmę pod uwagę jej zdanie :] 

to byłby smax lub 5008 lub C4 GP

 

Pokaż Jej s-max FL + panorama albo 5008 + panorama, to zmieni zdanie.

Nie wiem w jakim wieku masz dzieciaki, ale po nosidełku wnioskuje że jedno jest małe.

Moja żona (dopóki dzieciaki nie podrosły, teraz 6,5 i 3,5) jeździła z nimi w s-max z tyłu - to rewelacyjne rozwiązanie, zamiast odkręcania się z przedniego fotela, tudzież szukania po podłodze upuszczonej zabawki. Aktualnie szkodniki jeżdżą z tyłu (insignia), ale czasami Żona wraca do "lepszych" czasów i wypomina mi sprzedaż s-max'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DZIDA napisał:

wyższy od przeciętnego kombi wiec nie kombi,  nie ma wersji 4x4 więc nie SUV czyli vano-podobny :]

 

wiem że van byłby lepszy ale żona się uparła :] bo nie podobają się jej vany (i vano-podobne też :] ) a obiecałem że przy kolejnym aucie wezmę pod uwagę jej zdanie :]  jakbym miał 100% głosu to byłby smax lub 5008 lub C4 GP

a poza tym z tyłu ma być wygodnie dla 2 osób a 3 to mają się zmieścić na trasę do 50 km i to sporadycznie :] 

 

 

Miałem identycznie. Jak zaczelismy się rozglądać, to pierwsza moja myśl poszła w kierunku Smax. Komentarz: " nie będę jeździć autobusem". Potem było wspomniane Mondeo i na koniec 5008. Komentarz na dzisiaj (po roku użytkowania 5008): "fantastyczne auto! Ten SMAX też wcale nie jest taki głupi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 5008 to jest genialne auto. Długość ledwo ponad 4,5 m. wewnatrz szerokie jak klasa D, w drugim rzędzie nawet szersze, fotele przesuwne, kazdy osobno. Bagażnik duzy i szeroki, do tego nie wygląda jak typowa vanowata puszka, siedzi sie wysoko, prześwit tez ma całkiem OK, osiagi w benzynie wystarczajace (9,7 s). Jedyny mankament, to plastiki, tapicerka takie sobie i brak uchwytów na kubki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rado_ napisał:

Jak dla mnie 5008 to jest genialne auto. Długość ledwo ponad 4,5 m. wewnatrz szerokie jak klasa D, w drugim rzędzie nawet szersze, fotele przesuwne, kazdy osobno. Bagażnik duzy i szeroki, do tego nie wygląda jak typowa vanowata puszka, siedzi sie wysoko, prześwit tez ma całkiem OK, osiagi w benzynie wystarczajace (9,7 s). Jedyny mankament, to plastiki, tapicerka takie sobie i brak uchwytów na kubki

 

Oraz to że kosztuje jak prawdziwy SUV z 4WD a nie jest prawdziwym SUVem i ma tylko 2WD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DZIDA napisał:


Zapytalem zone....
Odpowuedzuala: Bo tąaaaaaaaaaaaak !!!!!!
 

To tak jak moja nie chciała kiedyś kombi, bo nie będzie jeździć bagażówką i męczyliśmy się sedanem

Teraz chce SUVa, choć nam w zupełności wystarczyłby zwykły hatchback ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 5008 to jest genialne auto. Długość ledwo ponad 4,5 m. wewnatrz szerokie jak klasa D, w drugim rzędzie nawet szersze, fotele przesuwne, kazdy osobno. Bagażnik duzy i szeroki, do tego nie wygląda jak typowa vanowata puszka, siedzi sie wysoko, prześwit tez ma całkiem OK, osiagi w benzynie wystarczajace (9,7 s). Jedyny mankament, to plastiki, tapicerka takie sobie i brak uchwytów na kubki

Ale 5008 nie ma sterowania radiem z kierownicy

Wysłane z otwieracza do konserw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Oraz to że kosztuje jak prawdziwy SUV z 4WD a nie jest prawdziwym SUVem i ma tylko 2WD.

Nowy 5008 za 50 kpln? Biore 2

Wysłane z otwieracza do konserw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rada nie pytać żony o wybór auta i nie wtrącać jej się do wystroju łazienki np.

Proste i życie ułatwia. a jeśli chodzi o wybór aut autora to superb co do forda w dieslu jestem na nie ;] no i automat odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rado_ napisał:


Ma lepiej, pod kierownicą

 

Bardzo wygodne ale najpierw trzeba się przyzwyczaić bo nie widać guzików. Ja miałem takiego z wypożyczalni i początkowo mnie to wkurzało. Po zapamiętaniu jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Bardzo wygodne ale najpierw trzeba się przyzwyczaić bo nie widać guzików. Ja miałem takiego z wypożyczalni i początkowo mnie to wkurzało. Po zapamiętaniu jest ok.

Nie problem dla mnie łatwiejsze i wygodniejsze po przesiadce z Bravo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, cesarz napisał:

Ale o którym 5008 mówisz - bo koledzy mówią o Vanie a nie o tym nowym ;)?

 

Fakt. Tamten przynajmniej nie udawał SUVa tylko był normalnym Vanem.   :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Fakt. Tamten przynajmniej nie udawał SUVa tylko był normalnym Vanem.   :ok:

Nowy jest fajny, taki van w ubraniu suva, ale przez to duuuzo drozszy, bo moda na suvy. Z cena to ich pogięło, do tego wlasciwie brak sensownej benzyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, el_guapo napisał:

 

To cfaniaku ;] zakwalifikuj gdzieś 5008.

 

A tak jak ktoś napisał - S-max i co z tego że vanopodobny.

Żadne kombi, suv, LB, czy sedan (do 50kplb) nie będzie miał 3ch wygodnych miejsc z tyłu.

 

Dokładnie. Van to Galaxy. A S-Max to takie większe Mondeo kombi. Mam i jak koledzy - polecam. :) Kupiłem 3,5 letniego 2,0eb TitaniumS w automacie za dokładnie 52 kpln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale 5008 NIE MA wygodnych miejsc w 2 rzędzie. Ponieważ są 3 osobne fotele, to każdy z nich jest wąski. Nie nadają się do wygodnej podróży dla dorosłej osoby.  Na skrajnych fotelach siedzi się wciśnięty w drzwi. Lepiej jest na środkowym fotelu.

 

Kolejna rzecz na minus dla 5008 to malutkie schowki i brak uchwytów na napoje, (jeden uchwyt jest, ale w zamykanym schowku w konsoli środkowej).

W rozkładanych stolikach brak dziury na kubek. Nawet gniazdo zapalniczki jest w takim miejscu, że po włożeniu ładowarki do komórki wtyczka wbija się w nogę pasażera z przodu. Dodając do tego ogromną konsolę z lewarkiem jest w tym aucie ciasno.

 

Dużo przestronniej jest w Citroenie C4 Grand Picasso - mimo tych samych wymiarów zewnętrznych, to auto jest dużo bardziej przemyślane w środku, (niestety fotele w 2 rzędzie tak samo wąskie jak w 5008)

 

Poprzednio miałem 307 kombi (z tyłu była normalna kanapa a nie 3 osobne fotele) i podróż z tyłu dla 2 osób była bardzo komfortowa. 3 osoby miały za ciasno. 307-ka miała sporo schowków, miejsce na kubki, między bokiem fotela a drzwiami można było schować duży parasol.

 

Ja chciałem kupić jakiegoś SUVa 4x4, ale musiał mieć duży bagażnik. Nie znalazłem nic ciekawego, a żonie się spodobał ten 5008 i w końcu go kupiliśmy, ale drugi raz bym tego nie zrobił

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Marcin79 napisał:

ja bym Ci polecił

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-optima-1-7-crdi-136-km-l-salon-pl-aso-gwarancja-i-wl-dealer-ID6yUIFx.html#e30a543946

 

za trochę więcej kasy można już kupić po lifcie. Bagażnik 500 litrów 

też myślałem ale raczej cenowo nie wydolę -bo limit nieprzekraczalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To cfaniaku ;] zakwalifikuj gdzieś 5008.
 
A tak jak ktoś napisał - S-max i co z tego że vanopodobny.
Żadne kombi, suv, LB, czy sedan (do 50kplb) nie będzie miał 3ch wygodnych miejsc z tyłu.

I tak fajnie się prowadził


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 5008 ma główny plus za wygląd zewnętrzny (głównie chodzi mi o wąską linię bocznych okien). Daje to ciekawy efekt, i sprawia wrażenie podwyższonego kombi a nie typowego Vana. Na drugim miejscu konsola wewnątrz. Ja mam 2,0 163 KM w automacie i jest idealne na weekendowe wyjazdy. Już któryś raz z kolei, robił na polu campingowym za kampera dla 2 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DZIDA napisał:

też myślałem ale raczej cenowo nie wydolę -bo limit nieprzekraczalny

 

masz za 55 prawie nowe auto jeszcze na gwarancji. Poniżej 50 tyś też można kupić ale z przebiegiem 100+ , auta z polskich salonów.

Trochę siedzę w Kia i na razie odpukać auta bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Marcin79 napisał:

 

masz za 55 prawie nowe auto jeszcze na gwarancji. Poniżej 50 tyś też można kupić ale z przebiegiem 100+ , auta z polskich salonów.

Trochę siedzę w Kia i na razie odpukać auta bezproblemowe.

 

Konsola środkowa wygląda jak ukradziony projekt wnętrza prototypu Poloneza z 2005 roku.

Aczkolwiek słyszałem sporo pozytywnych opinii o tych autach, z zewnątrz nawet mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DZIDA napisał:

Na razie Superb najbardziej mi się podoba

Miałem nieprzyjemność jechania jako pasażer na środkowym miejscu w Superbie i nie chciałbym tego szybko powtórzyć. Do tego był zagłówek którego nie można było regulować. Nie wiem czy to norma ale w tym akurat tak było. Mam wrażenie, że samochody segmentu D i premium są robione dla 4 osób, piąta to taka sztuka. Przez profilowane siedzenia na środku jest mega niewygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, oskarek napisał:

co do forda w dieslu jestem na nie

 

A dlaczego? W mondeo i s-maxie po fl siedzi jeden z najlepszych diesli na rynku. 2.0 hdi z suchym fap od PSA, tylko nazwali go tdci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, oskarek napisał:

Ja zwyczajnie nie lubię diesli i mam kolegę który prowadzi warsztat forda

...

Po prostu jestem spaczony ;)

mój szef ma mondka mk4 1,8 tdci z przelotem ponad 400 kkm i dalej lata codziennie po 100 km w 1 stronę do firmy więc mnie to ni przeraża a wręcz przeciwnie - jeżdżąca reklama forda :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, shapyr napisał:

Miałem nieprzyjemność jechania jako pasażer na środkowym miejscu w Superbie i nie chciałbym tego szybko powtórzyć. Do tego był zagłówek którego nie można było regulować. Nie wiem czy to norma ale w tym akurat tak było. Mam wrażenie, że samochody segmentu D i premium są robione dla 4 osób, piąta to taka sztuka. Przez profilowane siedzenia na środku jest mega niewygodnie.

a w którym aucie z tylną kanapą (bez odrębnych foteli) jest na środku wygodnie? zawsze na środku jest gorzej niż po bokach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DZIDA napisał:

mój szef ma mondka mk4 1,8 tdci z przelotem ponad 400 kkm i dalej lata codziennie po 100 km w 1 stronę do firmy więc mnie to ni przeraża a wręcz przeciwnie - jeżdżąca reklama forda :]

Alez ja nie mówię żeby nie kupować - ja tylko uważam że diesel jest tylko pozornie oszczędny.

400 kkm? To chyba taka średnia w używanych autach z takimi silnikami które mają w granicach 7-9 lat.

Oczywiście nie mówię o wyswietlaczach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superb II. :oki:

W tej chwili bardzo dobry stosunek cena/wielkość/rocznik/koszty utrzymania. Sporo krajówek z udokumentowaną historią.

Zdecydowanie ciekawsza propozycja obecnie niż Octavia 3 (jak zauważyłeś wysokie ceny).

 

Alternatywnie zerknij jeszcze na Corollę E16. Bardzo obszerna tylna kanapa i sporo miejsca na nogi (płaska podłoga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moje trzy grosze jak jesteśmy przy samochodzie dla dzieci...

 

Wysoki samochód, czy to SUV czy MPV, jest przy dzieciach fajny. Nie chodzi tutaj o pakowność, ilość miejsca itd - bo odpowiednio wybierając kombi można mieć podobnie. Ale fakt, że linia dachu jest wyżej powoduje, że zapinając małe kanalie w foteliki mniej się schorowane plecy naciągają... 

 

Jak człowiek robi to okazjonalnie, to w sumie bez znaczenia. Ale codzienne wyjazdy żłobek/przedszkole/szkoła sprawiają, że taki S-Max, C4GP czy 5008 jest dużo przyjemniejszy w użyciu niż najbardziej zajedwabiste kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.