Skocz do zawartości

Jakie auto rodzinne..... pierwsze rozważania


DZIDA

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, DZIDA napisał:

a w którym aucie z tylną kanapą (bez odrębnych foteli) jest na środku wygodnie? zawsze na środku jest gorzej niż po bokach

 

W kompaktach problemem jest ciasnota we trzech z tyłu ale za to kanapa zazwyczaj jest bardzie płaska. W wyższych segmentach jest szerzej ale za to na środku siedzi się jak na pagórku.

 

5 minut temu, grogi napisał:

 

Norma... Jak jest kanapa, to jest profilowana dla dwóch osób. Trzecia jest tylko "awaryjnie"

 

Pisząc norma miałem na myśli ten zagłówek. Nie rób ze mnie idioty. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, oskarek napisał:

nie powiem, jak schowasz środkowy fotel a dwa odsuniesz to jest mega wygodnie ale w trzy osoby słabo...

 

Taka przyjemność dopiero w Ghia albo Titanium... W niższych wersjach te ruchome fotele nie były w standardzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, grogi napisał:

 

Taka przyjemność dopiero w Ghia albo Titanium... W niższych wersjach te ruchome fotele nie były w standardzie...

a nie prawda bo ja mam w fxgold ale fakt nie była to najtańsza wersja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, oskarek napisał:

Ma jedną zaletę - pozycję za kierownicą i widoczność podczas jazdy .

Zgadza sie, ale to troche mało jak na minivana. Nie powiem, przymierzałem sie do wersji Grand, ale niestety przegrał fotelami i szerokością wnetrza. Taki wyższy focus :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze pozostaje Mazda 5, jak ktoś się nie boi kosztów części i podwyższonego ryzyka rdzy.

Też ni to minivan, ni to podwyższone kombi, a odsuwane drzwi przy dzieciakach robią swoje.

Płaska kanapa, a w razie potrzeby 2 oddzielne fotele, a w bagażniku 2 dodatkowe, awaryjne "stołki"

DSC-6825.jpg

 

850105747_11_1080x720_gwarancja-25benzyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy tu na siłę polecają Vany z osobnymi fotelami z tyłu? Autor wątku przecież pisze o konfiguracji 2+2. Jeśli nie trzeba z tyłu wpinać trzech fotelików na isofix to osobne siedzenia nie mają specjalnie sensu, gdy jadą dwie osoby to są zwykle wręcz wkurzające (przynajmniej w tak małych autach).

Ja na jego miejscu brałbym tę Captivę. Jest największa z proponowanych, z tyłu usiądą trzy osoby (trasy rzędu kilkudziesięciu km nie będą problemem), a jak będzie trzeba więcej to ma jeszcze dwa fotele w bagażniku. Do tego wielki bagażnik, mnóstwo miejsca w środku i duży spadek wartości, co pozwoli kupić auto najmłodsze i w najlepszym stanie z wszystkich tu porównywanych.

:oki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał:

Dlaczego wszyscy tu na siłę polecają Vany z osobnymi fotelami z tyłu? Autor wątku przecież pisze o konfiguracji 2+2. Jeśli nie trzeba z tyłu wpinać trzech fotelików na isofix to osobne siedzenia nie mają specjalnie sensu, gdy jadą dwie osoby to są zwykle wręcz wkurzające (przynajmniej w tak małych autach).

Ja na jego miejscu brałbym tę Captivę. Jest największa z proponowanych, z tyłu usiądą trzy osoby (trasy rzędu kilkudziesięciu km nie będą problemem), a jak będzie trzeba więcej to ma jeszcze dwa fotele w bagażniku. Do tego wielki bagażnik, mnóstwo miejsca w środku i duży spadek wartości, co pozwoli kupić auto najmłodsze i w najlepszym stanie z wszystkich tu porównywanych.

:oki:

 

 

Tylko, że na tle reszty Captiva to bardzo kiepskie auto :( i to pod wieloma względami. Fakt, że jest spore i tanie (co nie bierze się bez przyczyny).

 

Ja w konfiguracji 2+2 spokojnie i wygodnie mieszczę się w XC70, bez żadnych przesuwanych i oddzielnych siedzeń, po prostu zarówno w środku jest dużo miejsca jak i jest olbrzymi bagażnik. Przesuwanie przydaje się w mniejszych autach, mam coś takiego w Lancii, fajna sprawa, bo dzieci jeżdżąc po mieście mają sporo miejsca, ale .. nie ma bagażnika. W trasie trzeba by wybierać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ryb napisał:

Dlaczego wszyscy tu na siłę polecają Vany z osobnymi fotelami z tyłu? Autor wątku przecież pisze o konfiguracji 2+2. Jeśli nie trzeba z tyłu wpinać trzech fotelików na isofix to osobne siedzenia nie mają specjalnie sensu, gdy jadą dwie osoby to są zwykle wręcz wkurzające (przynajmniej w tak małych autach).

Ja na jego miejscu brałbym tę Captivę. Jest największa z proponowanych, z tyłu usiądą trzy osoby (trasy rzędu kilkudziesięciu km nie będą problemem), a jak będzie trzeba więcej to ma jeszcze dwa fotele w bagażniku. Do tego wielki bagażnik, mnóstwo miejsca w środku i duży spadek wartości, co pozwoli kupić auto najmłodsze i w najlepszym stanie z wszystkich tu porównywanych.

:oki:

 

Captiva jest całkiem do rzeczy tylko ma 1 wadę - wnętrze lekko zalatuje średniowieczem motoryzacyjnym ;) 

dlatego mi jak na razie najbardziej pasuje superb i mondeo... a z suvów koleos (choć ma niepraktyczną klapę to jednak nowocześniejsze wnętrze) oraz QQ (ale tylko wersja +2)

możę mi się uda przekonać żonę do vana jakiegoś.... na razie 5008 i toyka verso się jej nie podobały.... ale wrócę do tematu jeszcze raz - może zmieni zdanie na smaxa jak w nim posiedzi... jak będę na urlopie to możę wyskoczymy na zakupy i przy okazji obadamy parę komisów żeby ją oswoić z autami

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ryb napisał:

Dlaczego wszyscy tu na siłę polecają Vany z osobnymi fotelami z tyłu? Autor wątku przecież pisze o konfiguracji 2+2.

 

Właśnie dla konfiguracji 2+2 osobne 3 fotele z tyłu to najlepsza opcja.Ja zarówno w Touranie jak i teraz w Merivie mam z tylu "czynne" tylko 2 fotele

.Dzięki osobnym fotelom :

 1.Te dwa skrajne można zsunąć do siebie

2.Można regulować niezależnie pochylenie oparć

3.Można regulować niezależnie odległość między fotelami przednimi a tylnymi

4.W Merivie można zamontować na oparciu środkowego siedzenia identyczny podłokietnik jaki ma kierowca.

Największa IMO zaleta minivana jest dla Ciebie wadą:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wlad napisał:

 1.Te dwa skrajne można zsunąć do siebie

 

Tyle że jeden zostaje wtedy w domu i jak spotkasz teściową na zakupach to już pójdzie z buta.

 

1 minutę temu, wlad napisał:

2.Można regulować niezależnie pochylenie oparć

 

SUVy też to potrafią (najczęściej 40/60% ale skoro jadą dwie osoby...).

 

1 minutę temu, wlad napisał:

3.Można regulować niezależnie odległość między fotelami przednimi a tylnymi

 

SUVy też to potrafią (jak wyżej). Ale w takiej Captivie to do niczego niepotrzebne.

 

3 minuty temu, wlad napisał:

4.W Merivie można zamontować na oparciu środkowego siedzenia identyczny podłokietnik jaki ma kierowca.

 

Fajnie, ale tam są normalne podłokietniki.

 

3 minuty temu, wlad napisał:

Największa IMO zaleta minivana jest dla Ciebie wadą:hehe:

 

Minivan ma zalety nad autami klasy B czy C, na których został zbudowany. Ale z uwagi na to że dalej jest mały, to trzeba uprawiać zabawę w puzzle i decydować czy z tyłu siedzi człowiek, podłokietnik czy fotel zostaje w domu.

Tymczasem normalnej wielkości SUV (czy nawet van) nie boryka się z takimi problemami. Nie trzeba przesuwać kanapy, bo masz i miejsce na nogi i bagażnik, nie trzeba kombinować z fotelami bo z tyłu wygodnie mieszczą się trzy osoby zawsze. Do tego dwa fotele w bagażniku (i dalej jeszcze jest za nimi bagażnik!). Po prostu jakby ten minivan nie był sprytny i uniwersalny, nie wygra z autem 2x większym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ryb napisał:

 

Tyle że jeden zostaje wtedy w domu i jak spotkasz teściową na zakupach to już pójdzie z buta.

 

Dobrze że mój środkowy fotel o tym nie wie i jeżdzi cały czas ze mną:hehe:

13 minut temu, Ryb napisał:

SUVy też to potrafią (jak wyżej). Ale w takiej Captivie to do niczego niepotrzebne.

 

Chyba dość trudno ODDZIELNIE regulować odległość tylnej KANAPY :hmm:

13 minut temu, Ryb napisał:

 

Minivan ma zalety nad autami klasy B czy C, na których został zbudowany. Ale z uwagi na to że dalej jest mały, to trzeba uprawiać zabawę w puzzle i decydować czy z tyłu siedzi człowiek, podłokietnik czy fotel zostaje w domu.

Tymczasem normalnej wielkości SUV (czy nawet van) nie boryka się z takimi problemami. Nie trzeba przesuwać kanapy, bo masz i miejsce na nogi i bagażnik, nie trzeba kombinować z fotelami bo z tyłu wygodnie mieszczą się trzy osoby zawsze. Do tego dwa fotele w bagażniku (i dalej jeszcze jest za nimi bagażnik!). Po prostu jakby ten minivan nie był sprytny i uniwersalny, nie wygra z autem 2x większym.

Ale to jest kwestia tylko wymiarów-zarówno SUV [Mokka] jak i minivan[Meriva } nie mają szans do Outlandera ale tak samo do Galaxy.Natomiast nie rozumiem co to ma wspólnego z oddzielnymi siedzeniami-ja tak samo będę się nimi cieszył w Caravelle mimo że to autobus prawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, oskarek napisał:

Nie masz racji .

1. Ryb ma zawsze rację,

2. Jak Ryb nie ma racji - patrz pkt. 1

 

Ryb jest safiksowany na SUV i nic tego nie zmieni, nawet obiektywne testy przydatności tego typu aut dla standardowej rodziny 2+2, w których to SUV z danej klasy zawsze przegrywa z VANem z tej samej klasy.

 

Do autora wątku: jak chcesz mieć SUVa z prawdziwymi możliwościami konfiguracji wnętrza jak w VANie, to weź pod uwagę Hondę CRV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, DZIDA napisał:

też myślałem ale raczej cenowo nie wydolę -bo limit nieprzekraczalny

55k za 5 letnie auto z dychawicznym silnikiem? Moze ja jestem dziwny ale nie jestem w stanie pojac gdzie tu okazja? U mnie w firmie jest teraz licytacja audi a4 170KM dyzel 4 latek za 63k pewnie pojdzie max za 64 bo malo chetnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hefi napisał:


No raczej. Są ładne vany, choćby s maksio czy takie nowe gp z wąskimi lampami.

 

Gdybym szukal takiego auta, to wyfglad zewnetrzny bylby chyba na ostatnim miejscu.

Je sie raczej kupuje ze wzgledu na walory praktyczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Gdybym szukal takiego auta, to wyfglad zewnetrzny bylby chyba na ostatnim miejscu.
Je sie raczej kupuje ze wzgledu na walory praktyczne

To Ty, ja nie. Nie będę jeździl autem, które jest wg mnie brzydkie tylko dlatego, że ma 3 oddzielne fotele czy co tam te vany mają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sherif napisał:

Tylko, że na tle reszty Captiva to bardzo kiepskie auto :( i to pod wieloma względami. Fakt, że jest spore i tanie (co nie bierze się bez przyczyny).

 

Jednak mając taki budżet a nie inny to fakt że auto jest młode oraz w miarę bezawaryjne i z pewnego źródła wymusza pewne kompromisy gdzie indziej. A o pewną Captivę stosunkowo łatwo.

 

5 godzin temu, sherif napisał:

Ja w konfiguracji 2+2 spokojnie i wygodnie mieszczę się w XC70, bez żadnych przesuwanych i oddzielnych siedzeń, po prostu zarówno w środku jest dużo miejsca jak i jest olbrzymi bagażnik. Przesuwanie przydaje się w mniejszych autach, mam coś takiego w Lancii, fajna sprawa, bo dzieci jeżdżąc po mieście mają sporo miejsca, ale .. nie ma bagażnika. W trasie trzeba by wybierać ;)

 

Właśnie. Wszyscy tu polecają minivany, co jest przecież kompletnie bez sensu. Owszem, są pełne ciekawych rozwiązań ale kupując po prostu większe auto nie trzeba tych rozwiązań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wlad napisał:

Dobrze że mój środkowy fotel o tym nie wie i jeżdzi cały czas ze mną:hehe:

 

A teraz popatrz na zdjęcia polecanej tu Mazdy 5 w konfiguracji z trzema i dwoma fotelami. Powinni polecać Twoje auto, nie tę Mazdę.

 

5 godzin temu, wlad napisał:

Chyba dość trudno ODDZIELNIE regulować odległość tylnej KANAPY :hmm:

 

Zajrzyj więc do jakiegoś SUVa gdzie to występuje i zawali Ci się światopogląd. Takie cuda inżynierii tam są.

:hehe:

 

5 godzin temu, wlad napisał:

Ale to jest kwestia tylko wymiarów-zarówno SUV [Mokka] jak i minivan[Meriva } nie mają szans do Outlandera ale tak samo do Galaxy.Natomiast nie rozumiem co to ma wspólnego z oddzielnymi siedzeniami-ja tak samo będę się nimi cieszył w Caravelle mimo że to autobus prawie.

 

To porównaj oddzielne siedzenia w aucie wielkości np. C4 Picasso i w Dodge Grand Caravanie a zrozumiesz. W mniejszych autach nie bez powodu się profiluje dwa siedzenia na tylnej kanapie. Wtedy dwojgu jest tam wygodnie. A jak w wąskim aucie dasz trzy fotele to po pierwsze są one wąskie a po drugie skrajni pasażerowie siedzą na drzwiach. I męczą się tak nawet jeśli jadą w czwórkę co jest bez sensu. Dla podróży 2+2 kupowanie trzech foteli z tyłu jest po prostu idiotyczne, jeśli auto ma być małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, el_guapo napisał:

1. Ryb ma zawsze rację,

2. Jak Ryb nie ma racji - patrz pkt. 1

 

Bardzo ładnie napisane.  ;)

 

3 godziny temu, el_guapo napisał:

 

Ryb jest safiksowany na SUV i nic tego nie zmieni, nawet obiektywne testy przydatności tego typu aut dla standardowej rodziny 2+2, w których to SUV z danej klasy zawsze przegrywa z VANem z tej samej klasy.

 

Dla rodziny 2+2 van jest równie nieprzydatny jak SUV. Po co kombinowanie z trzema osobnymi fotelami z tyłu skoro jeżdżą tam dwie osoby? Chyba tylko po to, żeby było im mniej wygodnie.

 

3 godziny temu, el_guapo napisał:

Do autora wątku: jak chcesz mieć SUVa z prawdziwymi możliwościami konfiguracji wnętrza jak w VANie, to weź pod uwagę Hondę CRV

 

Nie ma 7 miejsc (pomijając że rodzinie 2+2 też to nie jest potrzebne).

 

 

Konkludując: udowadnianie w tym wątku co jest bardziej potrzebne rodzinie 2+2 (czy SUV czy Van) jest idiotyczne. Bo 2+2 jest do ogarnięcia w KAŻDYM aucie, nawet w kompakcie. Decyzja czy autor kupi Vana, SUVa czy ciężarówkę będzie niemerytoryczna, oparta wyłącznie o "podobamisię". Więc niech sobie kupi co tam mu się podoba i tyle. Bo bicie piany nad wyższością jednego nad drugim akurat w tym przypadku nie ma praktycznego uzasadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ryb napisał:

 

To porównaj oddzielne siedzenia w aucie wielkości np. C4 Picasso i w Dodge Grand Caravanie a zrozumiesz. W mniejszych autach nie bez powodu się profiluje dwa siedzenia na tylnej kanapie. Wtedy dwojgu jest tam wygodnie. A jak w wąskim aucie dasz trzy fotele to po pierwsze są one wąskie a po drugie skrajni pasażerowie siedzą na drzwiach. I męczą się tak nawet jeśli jadą w czwórkę co jest bez sensu. Dla podróży 2+2 kupowanie trzech foteli z tyłu jest po prostu idiotyczne, jeśli auto ma być małe.

1.Jakie ma znaczenie szerokosc fotela jesli dzieci podrozuja w fotelikach?

2.Chcesz wysunac teze ze w minivanie z zsunietymi tylnymi fotelami dzieci maja blizej do drzwi niz w kompakcie?Odwazne:hehe:

3.Wiem ze to trudne do pojecia -ale nie kazdy chce meczyc sie na codzien z klocem o wymiarach Ikarusa.Zwlaszcza jesli pod szkola czy przedszkolem sa tylko miejsca wzdluz drogi:facepalm:

I jeszcze jedno-Touran jest tylko 2 cm wezszy niz Caravelle:hehe:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wlad napisał:

1.Jakie ma znaczenie szerokosc fotela jesli dzieci podrozuja w fotelikach?

 

Całe życie nie będą w tych fotelikach jeździć. Poza tym gdyby auto miało być tylko dla tych dzieci w fotelikach to by nie było potrzebne pięć miejsc.

 

14 minut temu, wlad napisał:

2.Chcesz wysunac teze ze w minivanie z zsunietymi tylnymi fotelami dzieci maja blizej do drzwi niz w kompakcie?Odwazne:hehe:

 

Odważne to jest udowadnianie w jednym wątku raz że w minivanie jest dużo miejsca bo można zsunąć fotele wymontowując środkowy przy jednoczesnym twierdzeniu że środkowy fotel nie zostanie wymontowany, bo przecież może się przydać.

:hehe:

 

18 minut temu, wlad napisał:

3.Wiem ze to trudne do pojecia -ale nie kazdy chce meczyc sie na codzien z klocem o wymiarach Ikarusa.Zwlaszcza jesli pod szkola czy przedszkolem sa tylko miejsca wzdluz drogi :facepalm:

 

Równie trudne jak to że nie każdy chce upychać rodzinę w małym pudełku.

 

21 minut temu, wlad napisał:

I jeszcze jedno-Touran jest tylko 2 cm wezszy niz Caravelle:hehe:

 

I wewnątrz mają tyle samo miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ryb napisał:

 

Całe życie nie będą w tych fotelikach jeździć. Poza tym gdyby auto miało być tylko dla tych dzieci w fotelikach to by nie było potrzebne pięć miejsc

 

Ile procent ludzi jezdzi jednym autem 10+ lat?

Ja od urodzin starszego dziecka [8 lat] mam juz 6 auto...

14 minut temu, Ryb napisał:

 

Odważne to jest udowadnianie w jednym wątku raz że w minivanie jest dużo miejsca bo można zsunąć fotele wymontowując środkowy przy jednoczesnym twierdzeniu że środkowy fotel nie zostanie wymontowany, bo przecież może się przydać.

 

Nie wierze:facepalm:

Pokaz,gdzie napisalem ze trzeba WYMONTOWAC  fotel aby zsunac dwa zewnetrzne do srodka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryb napisał:

A teraz popatrz na zdjęcia polecanej tu Mazdy 5 w konfiguracji z trzema i dwoma fotelami. Powinni polecać Twoje auto, nie tę Mazdę.

 

2 godziny temu, Ryb napisał:

A gdzie na tym wstawionym wyżej zdjęciu jest trzeci fotel?

 

Pogugluj a dowiesz się co się stało ze środkowym miejscem :idea: Możesz nawet zamówić instrukcję obsługi z Mazdy.

Aha - gdybyś jednak dalej drążył temat to przypominam: to w Maździe to raczej "kanapa" (dość płaska i dzielona zdaje się 40/20/40), dlatego a) osoba w posadzona awaryjnie na środku nie siedzi na garbie, ale b) ciągle nie ma swojego stołka, lecz c) przy konfiguracji 2+2 środkowy element siedziska chowa się i można je zastąpić "organizerem" oraz dodatkowo d) przez system drzwi przesuwnych oba zewnętrzne elementy kanapy są dość daleko od szyb (dalej niż w podobnym rozmiarowo 5008).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam 5008 takiego jak koledzy wyżej. Mam od ponad pół roku i super autko. Jest z 2011 roku silnik 2.0 hdi 150 km narazie bezawaryjny. Drogi bo mam go w de ż gwaranacja i przebiegiem 100 tyś aktualnie jak kupiłem było 85. Śmiga bezawaryjnie jak nowy. I Full czyli skóry bikseonony skrętne i wszystko czego dusza zapragnie.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, el_guapo napisał:

 

 

Pogugluj a dowiesz się co się stało ze środkowym miejscem :idea: Możesz nawet zamówić instrukcję obsługi z Mazdy.

Aha - gdybyś jednak dalej drążył temat to przypominam: to w Maździe to raczej "kanapa" (dość płaska i dzielona zdaje się 40/20/40), dlatego a) osoba w posadzona awaryjnie na środku nie siedzi na garbie, ale b) ciągle nie ma swojego stołka, lecz c) przy konfiguracji 2+2 środkowy element siedziska chowa się i można je zastąpić "organizerem" oraz dodatkowo d) przez system drzwi przesuwnych oba zewnętrzne elementy kanapy są dość daleko od szyb (dalej niż w podobnym rozmiarowo 5008).

 

Panie, magia.  :O

 

No to niech bierze tego minivana. Lepiej za tę samą cenę nie mieć prześwitu, napędu na 4 koła oraz przyzwoitej ilości miejsca niż mieć. Za to na wypadek gdyby pod przedszkolem wszystkie miejsca parkingowe były o 14cm za krótkie auto będzie jak znalazł.

:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Panie, magia.  :O
 
No to niech bierze tego minivana. Lepiej za tę samą cenę nie mieć prześwitu, napędu na 4 koła oraz przyzwoitej ilości miejsca niż mieć. Za to na wypadek gdyby pod przedszkolem wszystkie miejsca parkingowe były o 14cm za krótkie auto będzie jak znalazł.
:oki:

Za te same pieniądze? Nie wiem jak używki , ale porównałem ceny nowego C4 GP i P5008. I zgadnij ktory z tym samym wyposazeniem jest drozszy o 30 tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rado_ napisał:


Za te same pieniądze? Nie wiem jak używki , ale porównałem ceny nowego C4 GP i P5008. I zgadnij ktory z tym samym wyposazeniem jest drozszy o 30 tys emoji33.png

 

Ej, autor wątku wyda 50k, niezależnie co kupi. Więc za te same pieniądze. 

;] :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ryb napisał:

 

Panie, magia.  :O

 

No to niech bierze tego minivana. Lepiej za tę samą cenę nie mieć prześwitu, napędu na 4 koła oraz przyzwoitej ilości miejsca niż mieć. Za to na wypadek gdyby pod przedszkolem wszystkie miejsca parkingowe były o 14cm za krótkie auto będzie jak znalazł.

:oki:

Czyli jednak @el_guapo mial rację-zwlaszcza z pkt numer 2:hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, hefi napisał:


Juz wytłumaczyłem wyżej, jest imo brzydki.

W przypadku tego segmentu walory estetyczne mają trzeciorzędne znaczenie - to nie jest auto do wyrywania lasek spod remizy.

Ma być komfortowo, funkcjonalnie i przestronnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DZIDA

 

Superb ma jedną wadę przy małym dziecku. jak masz fotelik z tyłu a siedzisz z przodu, to do dziecka nie dosięgniesz ;] 

 

Może śmieszne ale prawdziwe. 

Co do kwestii z tyłu - fotelik, nosidełko i jednej osoby - mocno awaryjne rozwiązanie bo Superb 2 jest stosunkowo wąski wbrew pozorom. 

 

Na plus - niedroga eksploatacja, przestrzeń porażająca jak na tą klasę. 

Na minus - w mieście - trudności z parkowaniem ze względu na długość - szczególnie dla kobiety jak ma jeździć ;] 

 

jest to auto, które kupiłbym drugi raz :ok: Swojego będę sprzedawał max w październiku (od nowości u mnie) ;] 

 

RAPORT AWARII z prawie 3 lat ;] 

- ułamana klamka wewnętrzna pasażera (plastik) 

- wymiana paska od alternatora - przedwczesna, bo jakieś nieduże pęknięcie miał 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Chorzyn napisał:

@DZIDA

 

Superb ma jedną wadę przy małym dziecku. jak masz fotelik z tyłu a siedzisz z przodu, to do dziecka nie dosięgniesz ;] 

Może śmieszne ale prawdziwe. 

Co do kwestii z tyłu - fotelik, nosidełko i jednej osoby - mocno awaryjne rozwiązanie bo Superb 2 jest stosunkowo wąski wbrew pozorom. 

 

Nie ma potrzeby: córka w foteliku siedzi i jest na tyle duża że nie mam potrzeby jej sięgać. Syn mały w nosidełku jeździ tyłem więc i tak nie widzę co robi i w razie czego i tak się musze zatrzymać. wiec w superbie jak będę jechał sam to wyłacze poduchę (czego w golfie nie zrobię bo nie ma wyłącznika) i nosidełko wsadzę na przedni fotel a jak będzie tez jechać żona to albo usiądzie z przodu (tak jak teraz jeździmy) albo usiądzie właśnie z tyłu i się ściśnie ;) na te kilka-kilkanaście km

 

12 minut temu, Chorzyn napisał:

Na plus - niedroga eksploatacja, przestrzeń porażająca jak na tą klasę. 

właśnie dlatego mi pasuje

Na minus - w mieście - trudności z parkowaniem ze względu na długość - szczególnie dla kobiety jak ma jeździć ;] 

zero problemów u mnie (pierdzidołek), a do W-wy jeżdżę średnio raz na kwartał ;) 

jest to auto, które kupiłbym drugi raz :ok: Swojego będę sprzedawał max w październiku (od nowości u mnie) ;] 

a jaką masz wersję/rocznik i jaka cena itp.? :] 

12 minut temu, Chorzyn napisał:

RAPORT AWARII z prawie 3 lat ;] 

- ułamana klamka wewnętrzna pasażera (plastik) 

- wymiana paska od alternatora - przedwczesna, bo jakieś nieduże pęknięcie miał 

 

 

taka awaryjność jest w pełni akceptowana :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego segmentu walory estetyczne mają trzeciorzędne znaczenie - to nie jest auto do wyrywania lasek spod remizy.
Ma być komfortowo, funkcjonalnie i przestronnie.

I może dlatego nie jestem targetem seg van.

Pytanie : 5008 jak szeroko otwierają się tylne drzwi? 45 stopni, 90?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hefi napisał:


I może dlatego nie jestem targetem seg van.

Pytanie : 5008 jak szeroko otwierają się tylne drzwi? 45 stopni, 90?

jak się dobrze zaprzesz to i 180 :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, hefi napisał:


I może dlatego nie jestem targetem seg van.
 

Wielu woli niewygodnie, ciasno i niefunkcjonalnie, traktując auto jako obrazek na parkingu a nie jako środek do przemieszczania się.

Więc nie jesteś wyjątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chorzyn napisał:

@DZIDA

 

Superb (...)

Na minus - w mieście - trudności z parkowaniem ze względu na długość - szczególnie dla kobiety jak ma jeździć ;] 

 

Trudności tych nie ma, gdy parkuje się tyłem. Tak jest - wbrew pozorom - łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.