Skocz do zawartości

Czy ktos jeszcze kupuje dzis Diesel’e?


Michal_O

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.10.2020 o 08:02, Zbynek napisał:


 

 


Porównaj spalanie z okresu kiedy Ty jeździłeś tym samochodem, a nie żona.
Poza tym jak już chcesz porównać to najlepiej silniki zbliżone do siebie, np. 2.0 TSI 190KM i 2.0 TDI 190KM, a nie V6.
U mnie po zmianie samochodu wyszło, że 2.0HDI 180KM spalało około 1l mniej niż 2.0TSI 190KM. Ten sam kierowca, ten sam styl jazdy, zbliżone trasy (90% przebiegu poza miastem).

Taptaraptap
 

 

Dorzucę swoje 3grosze...

 

Pacjenci - Audi:

Poczciwy 1.9TDI (116KM (140 po programie - ostatni przed CR) palił mi w typowej jeździe miejskiej średnio 8,5l - trasa 6-7l

Jego następca 1.8TFSI (w quattro) na dłuższą metę średnio palił 10-11l - trasa 8.5  (prędkości rzadko przepisowe).

 

Przyjemność jazdy oczywiście lepsza w benzynie była ciszej i dynamiczniej, warunki miejskie, krótkie odcinki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Bardzo trudne jest kupienie dziś w salonie nowego 15-letniego TDI. Stoją tylko TDI MY2020. 
Zasadnicze pytanie: czy za 15 lat nie będzie jeździć po naszych drogach z wyciętym filtrem? Przy obecnym stanie prawnym i jego marną egzekucją to bardzo niewykluczone. Mam nadzieję, że się mylę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, stig said:

Przestań jeść mięso. Więcej dobrego zrobisz dla planety niż twoje wpisy bez wartości dodanej j/w 👍

a skad wiesz ze jem?

Dzieki tym co teraz kupuja diesle, będziemy jeszcze smrody z zużytych wtryskow, filtrow, turbo wąchać jeszcze przez kolejne 15 -20 lat. Tak jak teraz wąchamy te od 1995-2000 roku. Dobrze ze coraz mniej ich jest,  ale to tak jak z domami. Jeden na 20 pali smieciami a smierdzi i nie da się oddychać w całej okolicy.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregoryj napisał:

(...) a sam przez swoje samolubstwo i skąpstwo na paliwie jeszcze przedluzasz ere tedeikow. a ona powinna być zamknieta raz na zawsze.

 

Pragnę nieśmiało zauważyć, że nie kupiłem piętnastoletniego diesla, lecz nowego.

:bzik:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, gilbert3 napisał:

Zasadnicze pytanie: czy za 15 lat nie będzie jeździć po naszych drogach z wyciętym filtrem? Przy obecnym stanie prawnym i jego marną egzekucją to bardzo niewykluczone. Mam nadzieję, że się mylę.

 

Oczywiście jest to problem. Ale jego rozwiązaniem powinno być egzekwowanie istniejącego prawa zamiast nagonki na określony typ silnika. Równie dobrze można zażądać zakazu produkcji noży, bo ludzie się nimi zabijają.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

Pragnę nieśmiało zauważyć, że nie kupiłem piętnastoletniego diesla, lecz nowego.

:bzik:

Ja już nawet nie wiem co tu kto porównuje. Pojawiają się jakieś 20-letnie tdi, nowe benzyny z turbo.

Jakiś odlot. 

Kupiłem nowego suva z dislem i wychodzi, że jestem mordercą dzieci ;]

  • Lubię to 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcG napisał:

Ja już nawet nie wiem co tu kto porównuje. Pojawiają się jakieś 20-letnie tdi, nowe benzyny z turbo.

Jakiś odlot. 

Kupiłem nowego suva z dislem i wychodzi, że jestem mordercą dzieci ;]

 

Nie, mordercą dzieci będzie trzeci właściciel twojego SUVa, który zaślepi EGR i wytnie DPF. Ale winę ponosisz Ty już teraz :hehe:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, gregoryj napisał:

a skad wiesz ze jem?

Dzieki tym co teraz kupuja diesle, będziemy jeszcze smrody z zużytych wtryskow, filtrow, turbo wąchać jeszcze przez kolejne 15 -20 lat. Tak jak teraz wąchamy te od 1995-2000 roku. Dobrze ze coraz mniej ich jest,  ale to tak jak z domami. Jeden na 20 pali smieciami a smierdzi i nie da się oddychać w całej okolicy.

 

Na potrzeby tego wątku możesz napisać, że nie jesz. Mniejsza o to. 
Sam sobie odpowiadasz - problemem są zużyte elementy zapewniające zgodność z normą jakie auto ma homologację. Auto nie spełnia tych norm to nie ma prawa na drodze się znaleźć.

Auta elektryczne są przyszłością i pomagają/pomogą poprawić jakość powietrza ale nie w „pojedynkę”. Przynamniej dopóki będzie napęd mieszany.

Co do palenia śmieciami sąsiad mi zwrócił uwagę, że nie posprzątałem po psie (na nieużytku ale ponoć jego - no ok) więc przy okazji zwróciłem też mu uwagę, aby nie palił śmieciami. 
Z psem chodzę do lasu a sąsiad już nie kopci 😁👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wladmar napisał:

 

Nie, mordercą dzieci będzie trzeci właściciel twojego SUVa, który zaślepi EGR i wytnie DPF. Ale winę ponosisz Ty już teraz :hehe:

Teraz z tego co patrzę to normy spełniam te same co benzyna czyli Euro 6d i emisja CO2 taka sama jak w słynnej alfie 185g/km.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2020 o 23:39, ppmarian napisał:

Ciezka noga + ciężkie auto + aerodynamika kiosku i benzyna jest bez szans.

O przyczepie na haku nawet nie wspominam

Wysłane z tel.
 

Mój kiosk z przyczepą jeździ lepiej niż większość diesli. Co do kosztów to często taniej niż dieslem choć pali 30l lpg🤣

Diesel jest bez szans😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wladmar napisał:

 

Nie, mordercą dzieci będzie trzeci właściciel twojego SUVa, który zaślepi EGR i wytnie DPF. Ale winę ponosisz Ty już teraz :hehe:

 

Najlepsze, że pisze to ktoś, kto jest trzecim właścicielem samochodów jako zarzut dla pierwszych właścicieli.

:lol:

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wladmar napisał:

 

I jeszcze obwinia producenta, że kiedyś to 15-letnie samochody były lepsze :hehe:

 

Myślę, że kol. @gregoryj w pierwszej kolejności powinien się pozbyć swoich 15-letnich samochodów, skoro one takie złe i kupić nowe. Wprowadźmy tu jakąś logikę.

:ok:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dark_Knight napisał:

Myślę, że kol. @gregoryj w pierwszej kolejności powinien się pozbyć swoich 15-letnich samochodów, skoro one takie złe i kupić nowe. Wprowadźmy tu jakąś logikę.

:ok:

 

To raczej Ty powinieneś sobie w końcu uświadomić że jedyne co potrzebujesz to Fiat Panda z 200 litrowym zbiornikiem gazu.

  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, format napisał:

 

To raczej Ty powinieneś sobie w końcu uświadomić że jedyne co potrzebujesz to Fiat Panda z 200 litrowym zbiornikiem gazu.

Ostatnio na topie jest maruti z LPG :hehe:

Bardziej komfortowy.

Edytowane przez MarcG
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wladmar napisał:

A nie elektryk? 

 

Ależ skąd, gdy priorytetem jest dojechać jednym rzutem, bez zatrzymywania, do Malagi w grę może wchodzić tylko Panda! :old:

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delco napisał:

A nie bardziej logiczne byłoby  utrzymywać je w perfekcyjnym stanie technicznym?

 

Neguje się tutaj możliwość znajdowania się 15-letniego samochodu w perfekcyjnym stanie technicznym. Ale nawet gdyby, to 15-letni samochód benzynowy emituje 0.15g NOx i 2.30g CO/km a nowy diesel odpowiednio 0.08 i 0.5. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, format napisał:

 

Ależ skąd, gdy priorytetem jest dojechać jednym rzutem, bez zatrzymywania, do Malagi w grę może wchodzić tylko Panda! :old:

 

 

A gdyby przerobić dwa generatory Hąda kupione na parkingu przed Castoramą na LPG i zaprząc do ładowania tegoż elektryka to można by dojechać do Malagi i z powrotem bez zatrzymywania na sikanie!

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Dark_Knight said:

 

Myślę, że kol. @gregoryj w pierwszej kolejności powinien się pozbyć swoich 15-letnich samochodów, skoro one takie złe i kupić nowe. Wprowadźmy tu jakąś logikę.

:ok:

jakie 15-letnie? to za młode i brzydkie i jeszcze do wiezienia można pojsc za romans z taka.

ja mam minimum 25-letnie auta, bo one sa jak wino. Im starsze tym lepsze. Ale żadne nie ma diesla, tylko LPG i benzyna. Ekologicznie i tanio !

 

To jest rozumne postepowanie człowieka, który chce zadbac o to żeby dzieci miały troche lepiej i czystsze srodowisko. Zuzywam auta do końca i wtedy kupuje nowe (czytaj nowsze) a nie jak mi się znudzi, albo cos nowszego wyszlo😷 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

A gdyby przerobić dwa generatory Hąda kupione na parkingu przed Castoramą na LPG i zaprząc do ładowania tegoż elektryka to można by dojechać do Malagi i z powrotem bez zatrzymywania na sikanie!

;]

Generator na LPG? a nie lepiej pędzony dieslem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Dark_Knight said:

 

Neguje się tutaj możliwość znajdowania się 15-letniego samochodu w perfekcyjnym stanie technicznym. Ale nawet gdyby, to 15-letni samochód benzynowy emituje 0.15g NOx i 2.30g CO/km a nowy diesel odpowiednio 0.08 i 0.5. 

 

a ile sadzy? i jakie sa spaliny podczas wypalania DPFa? tego nikt nie podaje.

 

zwykly 15 letni wolnossak z dobrym katem i w miare sprawnym silnikiem spelnia dalej taka norma. a myślisz ze diesel spelnia PPMy i sadze te z normy euro6 po 15 latach i 300 tys km? tego nie badaja na przeglądzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, gregoryj napisał:

a ile sadzy? i jakie sa spaliny podczas wypalania DPFa? tego nikt nie podaje.

 

zwykly 15 letni wolnossak z dobrym katem i w miare sprawnym silnikiem spelnia dalej taka norma. a myślisz ze diesel spelnia PPMy i sadze te z normy euro6 po 15 latach i 300 tys km? tego nie badaja na przeglądzie.

 

Jakieś wróżby wypisujesz, robiłeś jakiekolwiek badania tych starych samochodów ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, MarcG said:

Jakieś wróżby wypisujesz, robiłeś jakiekolwiek badania tych starych samochodów ?

mam takie jedno badanie codziennie. swój nos. jade ze 20 letnim gofrem 4 w benzynie/ lpg, i nie musze wlaczac obiegu wewnętrznego.

 

Jade za 20 letnim TDI, CDTi, TDCi i nawet jak nie kopci (max 50% szans), to smrod taki ze trzeba obieg wewnętrzny i szyby zamykac

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, gregoryj napisał:

a ile sadzy? i jakie sa spaliny podczas wypalania DPFa? tego nikt nie podaje.

 

Ależ podaje: 0.005g PM/km oraz 6x10^11 cząstek stałych/km. Dokładnie tyle samo co silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem. Warto sprawdzić zamiast wypisywać dyrdymały.

:skromny:

 

18 minut temu, gregoryj napisał:

zwykly 15 letni wolnossak z dobrym katem i w miare sprawnym silnikiem spelnia dalej taka norma. a myślisz ze diesel spelnia PPMy i sadze te z normy euro6 po 15 latach i 300 tys km? tego nie badaja na przeglądzie.

 

 

1. A dlaczego nie miałby spełniać? :nie_wiem:

2. A dlaczego mieliby nie badać na przeglądzie lub wręcz na poboczu podczas kontroli policyjnych? Przecież mają analizatory spalin i badają.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gregoryj napisał:

mam takie jedno badanie codziennie. swój nos. jade ze 20 letnim gofrem 4 w benzynie/ lpg, i nie musze wlaczac obiegu wewnętrznego.

 

Jade za 20 letnim TDI, CDTi, TDCi i nawet jak nie kopci (max 50% szans), to smrod taki ze trzeba obieg wewnętrzny i szyby zamykac

 

Powinieneś więc w SKP za analizator spalin robić.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gregoryj napisał:

mam takie jedno badanie codziennie. swój nos. jade ze 20 letnim gofrem 4 w benzynie/ lpg, i nie musze wlaczac obiegu wewnętrznego.

 

Jade za 20 letnim TDI, CDTi, TDCi i nawet jak nie kopci (max 50% szans), to smrod taki ze trzeba obieg wewnętrzny i szyby zamykac

A czyli nic nie wiesz. To jeszcze porównaj te graty z nowymi silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ppmarian napisał:

Czyli zasięg podobny jak w przeciętnym dieslu z 70l zbiornikiem


A czas tankowania podobny do Tesli na SC :)

Wysłane z tel.
 

Zaraz zaraz, zasięg 800km a jaki diesel w zestawie 5t spali 9litrów?🤣🤣🤣 Przęcietny ropniak robi na 70litrach około 450km.

 

Tankowanie lpg trwa równe 5minut i nawet nie wiedziałem że Tesla tak szybko się ładuje. 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Dark_Knight said:

 

Powinieneś więc w SKP za analizator spalin robić.

:lol:

raczej w tajnej drogowce 😷 i zabierać dowody rejestracyjne ….

 

5 minutes ago, MarcG said:

To jeszcze porównaj te graty z nowymi silnikami.

te piękne wychuchane nowe diesle będą smierdziec za 15 lat jak tedeiki dzisiaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, zasięg 800km a jaki diesel w zestawie 5t spali 9litrów? Przęcietny ropniak robi na 70litrach około 450km.
 
Tankowanie lpg trwa równe 5minut i nawet nie wiedziałem że Tesla tak szybko się ładuje.
Oczywiście że żartuje

Ale taki porsche tycan potrafi dobić 100km zasięg i w 5min

To już jest coś.

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, gregoryj napisał:

raczej w tajnej drogowce 😷 i zabierać dowody rejestracyjne ….

 

te piękne wychuchane nowe diesle będą smierdziec za 15 lat jak tedeiki dzisiaj 

No tak absurd jak u Monty Pythona. Dobrze mieć starego 20 letniego grata bez badań, źle nowego diesla, który jest dużo lepszy ale gorszy bo może kiedyś będzie gorszy :hehe:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, gregoryj napisał:

raczej w tajnej drogowce 😷 i zabierać dowody rejestracyjne ….

 

:ok:

 

39 minut temu, gregoryj napisał:

te piękne wychuchane nowe diesle będą smierdziec za 15 lat jak tedeiki dzisiaj 

 

Emitując dokładnie tyle samo zanieczyszczeń co te piękne, wychuchane nowe benzyny. Zauważ, że norma Euro 6 je praktycznie zrównuje i taki benzyniak z bezpośrednim wtryskiem po wycięciu DPFu będzie emitował sadzę tak samo jak diesel po wycięciu DPFu. Lekarstwem jest ukrócenie procederu wycinania DPFu a nie walka z wiatrakami.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

:ok:

 

 

Emitując dokładnie tyle samo zanieczyszczeń co te piękne, wychuchane nowe benzyny. Zauważ, że norma Euro 6 je praktycznie zrównuje i taki benzyniak z bezpośrednim wtryskiem po wycięciu DPFu będzie emitował sadzę tak samo jak diesel po wycięciu DPFu. Lekarstwem jest ukrócenie procederu wycinania DPFu a nie walka z wiatrakami.

 

Ale to będzie dopiero problem za 10-15 lat jak nowe piękne benzyny z wtryskiem bezpośrednim, filtrami, turbinami, kołami dwumasowymi trafią do 2 i 3 właściciela ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarcG napisał:

Ale to będzie dopiero problem za 10-15 lat jak nowe piękne benzyny z wtryskiem bezpośrednim, filtrami, turbinami, kołami dwumasowymi trafią do 2 i 3 właściciela ;]

 

Za 10-15 lat to pewnie nawet ja już będę jeździł autem elektrycznym.

:oslabiony:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2020 o 09:50, gregoryj napisał:

a skad wiesz ze jem?

Dzieki tym co teraz kupuja diesle, będziemy jeszcze smrody z zużytych wtryskow, filtrow, turbo wąchać jeszcze przez kolejne 15 -20 lat. Tak jak teraz wąchamy te od 1995-2000 roku. Dobrze ze coraz mniej ich jest,  ale to tak jak z domami. Jeden na 20 pali smieciami a smierdzi i nie da się oddychać w całej okolicy.

 

Równie dobrze można napisać, że dzięki tym co kupują Opla smród palonego oleju jeszcze przez lata będzie się ciągnął po ulicach... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2020 o 08:41, marcindzieg napisał:

A jakbyś do bagażnika diesla wsadził 100 litrowy zbiornik na ropę to miałbyś 180 litrów. I co wtedy?  ;]

Zresztą była ze 20 lat temu werja passata z chyba 110 litrowym zbiornikiem paliwa....Podobno jadąc 90 km/h passat palił 6 litrów na 100 km.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.