Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 03.12.2023 uwzględniając wszystkie miejsca

  1. Pamietaj komu probujesz tlumaczyc Gosc mial min 2 alter ago na forum i prowadzil ozywione dyskuje sam ze soba
  2. Wygląda na to, że Citroen już 10 lat temu planował połączenie z Fiatem w Stellantis.
  3. co Ty za bajki opowiadasz, są normy które muszą światła ledowe spełniać. Jeszcze nie spotkałem się z taką sytuacją, żeby światła tylne poprzedzającego auta oczy wypalały, chyba, że jakiś debil zapomni przeciwmgielnych wyłączyć. Można nie być fanem ledów ale jakiś poziom abstrakcji argumentów warto zachować, żeby na śmieszność się nie narażać.
  4. Jeździłem różnymi samochodami z nowoczesnym oświetleniem i według mnie ledowe reflektory są beznadziejne. A już szczególnie nocą podczas opadów deszczu. Aha i z moim wzrokiem i mózgiem jest wszystko w jak najlepszym porządku.
  5. Z niektórymi stwierdzeniami się zgadzam, ale generalnie można stwierdzić, że są gorsze, bo świecą lepiej. Są różne ledy, lepsze i gorsze, ale pisanie że świecą gorzej świadczy o jakimś obłąkaniu albo specyficznej wadzie wzroku lub mózgu. We współczesnych autach ledy potrafią świecić naprawdę bardzo dobrze.
  6. Tu nie chodzi o zdanie, ale o homologację i normy. Po prostu się mylisz i tyle. To tak, jak świrusy od płaskiej Ziemi mówią, że mają swoje zdanie
  7. Już ktoś pisał, że nie pykło i tyle. Też kiedyś mi się przytarafiło.
  8. 2 punkty
    W caddy 3 jest haldex 4 generacji. Bardzo fajny naped póki działa. Ma to już spięte jakoś 5% więc nie zarzuca tyłem jak wcześniejsze generację i nie dopina tak agresywnie (jak wspomniany tutaj Passat b6). Wymiana oleju w tylnym haldexie co 30kkm, olej, filtr, i sitko pompy czyszczenie i śmiga. Padają przekładnie kątowe(lozyska), ta przy skrzyni, co jakieś 200kkm. Ale to się za 2k regeneruje.
  9. Stawiam na zagięty gdzieś wężyk. Jak jest ciepło to ciśnienie poszerza jego przekrój. Jak jest zimno to plastik jest nieelastyczny i przekrój wężyka pozostaje zwężony.
  10. Przeczytałem tytuł wątku i pierwsza myśl FIAT. Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
  11. Warszawa 204 z '67 roku. Silnik benzynowy S-21 z zamontowanym elektronicznym zapłonem (tak, ostatnie Żuki miały elektroniczny zapłon), no i alternator. Komfortowe, wygodne, obszerne, w miarę ciche, bo sobie wyciszyłem, całkowicie sprawne, bo dbałem. A lampy świeciły o wiele lepiej niż obecne ledowe popierdółki.
  12. Taki pomysł mam. https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/saab-9-3-2-0-turbo-s-154km-coupemanualaluklimatronic-unikat-z-niemiec-ID6FZd0Q.html Co sądzicie, jakie koszty generuje ten model, czego się spodziewać? Jakieś typowe bolączki? Czy da się odrobinę moc podnieść? I jak to z lpg działa?
  13. 1 punkt
    Daj znać w jakim stanie to było po tym przebiegu
  14. 1 punkt
    Nie wymieniałem w VAGu, u siebie mam 162 kkm i też nie ruszane. Ogólnie jest to element, który z czasem ulega uszkodzeniu, lub zapchaniu, dlatego np BMW zaleca w harmonogramie wymianę co 80-100 kkm w niektórych silnikach. Znam silniki tsi, co mają zrobione pod 300 kkm i ten element nie był ruszany. Sam będę się zastanawiał tej zimy, bo nic nie robię poważnego w Golfie, to może sobie zdejmę kolektor, poczyszczę kanały dolotowe i pomyślę o odmie, bo będzie na wierzchu.
  15. Wiesz, powinna byc opcja lepszego zabezpieczenia antykorozyjnego fabrycznie. No doplata 500zl u dealera, doplata do trwalszych gniazd zaworowych zeby lpg wytrzymało
  16. Skoro jest komin to koza na pellet powinna wyjść taniej od prądu.
  17. dopóki nie weźmiesz na kanał wszystkie kilkulatki wyglądają perfekcyjnie
  18. Raczej to już problem pierwszego właściciela - kto kupi 4-letnie auto z zaawansowaną korozją…
  19. Teraz od czasów pandemii Toyota robi zdecydowanie gorsze auta pod względem lakierów i zabezpieczenia blachy. Yarisy I i II jeżdżą do tej pory, nowe już po 3 latach mają masakrę pod spodem. Nie żeby to był problem pierwszego właściciela, ale jednak.
  20. To ja muszę częściowo przyznać rację @fred77. Spotkałem się z modelami, które mają "listwę" ledową z tyłu i niekomfortowo mi się za takimi pojazdami jeździ (ale nie aż tak żeby "wypalało oczy"). No i co do widoczności w nocy na mokrej drodze też już kiedyś pisałem, że dla mnie ledy (moje) sprawiają wrażenie słabszego oświetlania niż zwykła żarówka. Ale są też modele, które robią to znacznie lepiej. Oczywiście jest to bezpośrednio związane z barwą cieplną światła i specyfiką naszego oka.
  21. Ale Ty sobie możesz mieć swoje zdanie, a ja mam swoje.
  22. Poziom Toyoty, ale dwa razy taniej.
  23. 1 punkt
    Kojarzy mi się z latarką Mactronic https://www.hurt.com.pl/reczna-czolowa-latarka-czolowka-diodowa-led-mactronic-cyclope-ii-thl0031-p18013.html mój znajomy elektryk miał taką hybrydę
  24. Kupiłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/lampa-drogowa-mini-reflektor-led-24w-homologacja-14432892299 bardzo mocno świecą i są dość małe spokojnie zamontujesz w zderzaku. mam założone przez przekaźnik z długimi w razie czego wystarczy wyjąć bezpiecznik.
  25. Ta zaciskarka z końcówkami przydaje się dużo bardziej niż zakładałem. Za cienki drut i się nie trzyma? Tulejka na koniec i z głowy. Jest problem z cieniutkim przewodem typu linka gdzie wchodzi do płytki drukowanej? Patrz rozwiązanie wyżej.
  26. Bagażnik to nie wszystko . W 90% jazdy wozisz tam powietrze , ale te 2-3x w roku się przyda na wyjazdach wakacyjno-feriowych , grunt to dobrze dopasowane kształty bagażnika
  27. Po pompce spryskiwacza, ani obrotach wentylatora tego z reguły nie widać. Większość aktualnych aut waha napięciem ładowania między 12 z kawałkiem a 15 V. I zarówno w Mercedesie jaki i Renault po żarówkach to można zaobserwować jak stoi się przy ścianie. W Peugeot w czasie używania hamulcy podbija napięcie do 15, a wiem bo mi lodówka zwiększała obroty za każdym razem jak hamowałem . Po światłach ani wentylatorze tego nie widać.
  28. Może porównuje z ledami na choince 😉
  29. Podstaw taką Warszawę i testujemy możliwe że na tle konkurencji wychodziła lepiej, ale twierdzenie że świeciły lepiej niż obecne dobre ledy brzmi trochę śmiesznie.
  30. No to masz dość komfortową sytuację i ewentualna dopłata powinna być tylko za usunięcie przyczyny uszkadzania alternatora. Ale istnieje prawdopodobieństwo, że nowa część była wadliwa i wtedy nie powinieneś ponosić żadnych kosztów (poza tymi, które już poniosłeś).
  31. 1 punkt
    I o to chodzi, kupiliby znaczek bmw albo jaga na aliexpres i by bil rekordy sprzedaży.
  32. 1 punkt
    Tak diler kupił na siebie. Przecież nikt tego nie kupi a za 2 lata zmienia nazwę
  33. To umnie też wichrowe wzgórza ale nie aż tak haha.
  34. Jest jeszcze inna opcja, transakcja sprzedaży odbędzie się za granicą. Jezeli dwie strony są obywatelami RP, pojazd jest zarejestrowany w kraju a sprzedaż zostanie zrealizowana poza granicami RP to PCC nie obowiązuje. Pokrewieństwo nie ma znaczenia.
  35. Moze coś nie pykło przy tej regeneracji? Reklamuj i tyle. Po co martwić się na zapas
  36. taaa, mojemu tacie też przy ostatniej wymianie założyli kierunkową na odwrót. I to starszy pan potrafił zauważyć a "specjalista" nie. Niestety, wulkanizatorów narobiło się na każdym rogu, bo wydaje im się że łatwy zarobek, a takich którzy wiedzą co robią, nic nie zepsują, nie porysują felg, nie pokrzywią progów i założą opony jak trzeba, to będzie pewnie z 10%. Dlatego trzymam się jednego warsztatu, gdzie terminy na wymianę są na miesiąc do przodu.
  37. Potwierdzam👍 Jakieś 3 dekady wstecz też tak miałem😂 Dla Freda to jak wczoraj😏
  38. Nie podoba mi się -cena -złote obudowy lusterek i złoty napis - klamki w tylnych drzwiach... w końcu dali normalne klamki z przodu to z tyłu już musieli kombinować, a duster to auto rodzinne, dziecko powinno mieć prostą zwykłą klamkę żeby usiąść z tyłu
  39. 1 punkt
    dopóki mam jakiś wybór co tankować to chcę go podjąć w miarę świadomie. Wydaje mi się że forum motoryzacyjne jest do takich właśnie dyskusji, a nie tylko o tym kto ma lepsze rabaty na "premiumy"
  40. 1 punkt
    Raczej woda się lepiej rozpuszcza więc o żadnym wytrącaniu nie powinno być mowy. W dawnych czasach nawet zalecano butelkę denaturatu.spirytusu zalać przed mrozami by wodę związać i nie było niespodzianek jak przyjdą mrozy
  41. 1 punkt
    ja to rozumiem. Ale nadal chcę wiedzieć co jest lepsze/gorsze dla silnika. To że kierowca nie czuje różnicy, nie znaczy że jej nie ma. Interesuje mnie to zwyczajnie. Wiem że są tu ludzie też zawodowo zajmujący się mechaniką i motoryzacją i liczę na ich opinię.
  42. Najlepiej notarialne, bo jako kupujacy innego bym nie bral nawet pod uwage.
  43. Sprawdź regulator napięcia, żadne inteligentne ładowanie nie powinno powodować, że światła świecą jaśniej, a wentylator dmucha bardziej.
Ten Ranking ustawiony jest na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.