Zawartość dodana przez HelixSv
-
Ionity - gasimy światło
A swoją drogą, to ta lokalizacja jest dla mnie kluczowa. Łata mi dziurę na trasie Świnoujście-Warszawa. No i ceny na Ionity są nie do pobicia (wbrew temu, co piszą autokącikowi teoretycy).
-
Ionity - gasimy światło
Nie wiem, co znaczy całość, może od początku elektryczności w Polsce, ale budowa trwała ponad rok. Nie ma o co się kłócić. A boksowanie się o przyłącze do marnych 2(+2) ładowarek jest żenujące. Na świecie otwiera się lokalizacje kilkanaście czy kilkadziesiąt razy większe.
-
Ionity - gasimy światło
-
wstępnie się witam
tak tak, oczywiście. wstyd.
-
Renault Megane E-Tech
Tak, ale nie mogłem tego używać. Jest dość odczuwalne opóźnienie i patrzenie ma obraz z kamery nie jest przyjemne. Przynajmniej dla mnie.
-
Co to za zlacze ladowania ?
https://en.wikipedia.org/wiki/CHAdeMO
-
wstępnie się witam
-
wstępnie się witam
Może mi się zdawało, albo pomyliłem z x3. W każdym razie świetny samochód, ciekawe, ile będzie mógł przejechać na prądzie.
-
wstępnie się witam
-
wstępnie się witam
Fajny samochód. Widzę, że dają już normalny bagażnik. Z tego, co pamietam to pierwszy x5 phev miał znacznie podwyższoną podłogę w bagażniku.
-
Nowa ładowarka
To zaznacz jeszcze CCS. No chyba, że chodzi o starą Teslę bez CCS to wtedy chademo (przez przejściówkę).
-
MINI COOPER SE - elektryczna frajda z jazdy?
Wg ev-database.org realny zasięg to 180 km. W zależności od prędkości i temperatury wacha się od 125 km do 275 km. Wszelkie dalsze wycieczki można sobie wybić z głowy. https://ev-database.org/car/1409/Mini-Cooper-SE
-
Renault Megane E-Tech
Ceny w Szwecji raczej Ci się nie przydadzą. Stosunkowo tanio. Tu do odbioru w tym roku. Ładowanie wersji 60 kWh (wg ev-database.org) AC 22 kW DC 129 kW - max 88 kW - średnia od 10 do 80%
-
Renault Megane E-Tech
Dostałem na weekend. Dziś za nami tylko 150 km, podzielę się swoją opinią. Wygląd wewnątrz. Świetnie, ładnie dobrane materiały i prawie żadnego piano-black. 10/10 Przestrzeń. Z produ ok. Z tyłu dość ciasno. Bagażnik głęboki ale krótki. 5/10 Komfort kierowcy. Takie sobie siedzenie, miła kierownica, dobry podłokietnik, dobre podparcie lewej ręki na drzwiach. 6/10 Wyciszenie Bez rewelacji. Na poziomie eNiro z 2020. Gorzej niż ID4. 5/10 Obsługa. Duży ekran z systemem google i sporo fizycznych przełączników. Wszystko intuicyjne. Bardzo dobrze. 10/10 Wypas. W testowanej wersji jest wszystko, czego wymagam poza adaptacyjnym tempomatem, jest tylko zwykły. 8/10 Przyspieszenie Wystarczające 8/10 Zasięg Kiepski. 60 kWh wystarczy może na 350 km, bardziej jednak 300. 5/10 Ocena ogólna. Jeden z lepszych EV z jakimi miałem do czynienia w tym segmencie. Gorszy od Niro Ev i XC40 (blisko) ale lepszy od ID3, Leafa czy e2008. 7/10
-
KIA - pierwsza usterka
Nigdzie tak nie twierdziłem. Po prostu zastanawiałem się tak samo, jak by mi się to przytrafiło, bo po prostu nie wiem.
-
KIA - pierwsza usterka
Czy nie jest możliwe, że podczas naprawy opony uszkodzono czujnik? Trochę dziwne, że czujnik wysiadł akurat w tej naprawianej. Dawno temu była opona naprawiana?
-
No łatwo nie jest....
Myślę, że nawet w Kiji nie wiedzą. Lotto jest bardziej przewidywalne. Może dostaniesz za tydzień a może za pół roku.
-
240 kW przy 83% soc
Wszystko na trzech.
-
240 kW przy 83% soc
Tak. Ja mam 11 a przeważnie i tak przykręcam moc (przez apke) do około 5-7 kW.
-
240 kW przy 83% soc
Abstrahując od technicznych możliwości takiego połączenia, to bardzo niewiele EV może przyjąć 22 kW. Z tego, co wiem, to tylko niektóre wersje Zoe, Megane i Ariya.
-
240 kW przy 83% soc
Mniej cierpią. 💀
-
240 kW przy 83% soc
-
Zużycie prądu
Jak testowałem T8 w czasach gdy miałem GTE, to musiałem się bardzo nagimnastykować przy przyspieszaniu aby nie włączyć silnika spalinowego. Tam jest (był?) bardzo mały margines działania tylko na EV. W GTE żeby w trybie EV wymusić włączenie silnika spalinowego trzeba mocno docisnąć 'gaz'.
-
Zużycie prądu
Z tego, co wiem, to względem mocy GTE jest bliżej T8 niż Niro phev. A do tego dochodzi jeszcze masa auta.
-
Zużycie prądu
Cała dyskusja ma dość marginalne znaczenie. Ewentualna niższa rekuperacja ma tylko miejsce przy 100%. Taki procent może być tylko pożądany przed dość daleką trasa, u mnie to może jest raz na dwa miesiące. Nikt odpowiedzialny nie ładuje EV do 100% na codzienne użytkowanie. Ja zauważam inne hamowanie przy 100% soc zarówno w ID4 jak i eNiro, ale nigdy nie wiąże się to utrata komfortu hamowania czy bezpieczeństwa, raczej bardziej jako ciekawostka. Typu: "O jakoś inaczej mi auto zahamowało/zwolniło tym razem... Ano tak, ma pełną baterię".