Zawartość dodana przez HelixSv
-
Eksploatacja gadżetu - koszty po 3 latach.
1. Bez czytania widać, że się nie opłaca. 😞 2. Nic, tylko czekać następnego Ekoenu. 3. Dobrze, że otwierasz bagażnik przy ładowaniu, też zauważyłem, że prąd lepiej wchodzi.
-
Dzień dobry
Super! Teraz tylko wymienić filtr powietrza, świece, olej, płyn chłodniczy, paski rozrządu i klinowy, sprawdzić sprzęgło, uszczelkę pod głowicą, przepływomierz, tłumik i cieszyc się bezproblemową jazdą.
-
HYUNDAI IONIQ 5 73 kWh AWD - dobra oferta ?
Tesla bierze też mniej prądu (a prąd się robi droższy od pieniędzy). Tesla ma też świetny planner pordrózy ...jeśli są po drodze superchargery. Nie wiem, jak z cenami ubezpieczenia.
-
HYUNDAI IONIQ 5 73 kWh AWD - dobra oferta ?
-
HYUNDAI IONIQ 5 73 kWh AWD - dobra oferta ?
Idziesz na drugi obiad, ten co zjadlbys "jutro" Można też nie jeść poprzedniego dnia. Wtedy się je ten wczorajszy, ewentualnie dziesiejszy i, w najgorszym wypadku, jutrzejszy. Można jeść hotdogi pod ładowarką cały dzień.
-
HYUNDAI IONIQ 5 73 kWh AWD - dobra oferta ?
Jest chyba z 6-8 po drodze, ale według mnie potrzeba prawdziwych stacji ładowania po kilka instrybutorów. Ja przejechałem niedawno tę trasę w eNiro i autentycznie nie pamiętam, gdzie ładowałem. Może nawet nigdzie, chyba dojechałem do Gdańska.
-
HYUNDAI IONIQ 5 73 kWh AWD - dobra oferta ?
po jeżdzie próbnej może juz nie być ratunku możliwe, że przejadę sie jutro. nie siedziałem jescze nawet w środku.
-
HYUNDAI IONIQ 5 73 kWh AWD - dobra oferta ?
Nieźle, 5 sekund do setki 👾 Do Trójmiasta to już duża wyprawa, będziesz musiał na 25 minut zatrzymać się na ładowanie... Jak żyć?
-
Nowe samochody zarejestrowane w Norwegii w sierpniu.
Dokładnie!
-
Nowe samochody zarejestrowane w Norwegii w sierpniu.
https://electrek.co/2021/09/23/norway-bans-gas-cars-in-2025-but-trends-point-toward-100-ev-sales-as-early-as-april/
-
Cena za milę
TM3 powinien wziąć a nie Passka. Na Śląsku ładowarek jak węgla. Ale nic straconego, tym bardziej, że wybór coraz większy.
-
Cena za milę
Ja ładuję na darmowych, znaczy dookoła komina, bo w dalszej trasie to przeważnie na Ionity za 1.50 zł za kWh plus 52 zł abonamentu miesięcznie.
-
YT w aucie
Przeczytałem to https://elektrowoz.pl/porady/jak-uruchomic-youtube-na-ekranie-skody-enyaq-iv-przez-android-auto-poradnik/ i działa. Będzie co robić podczas wielogodzinnych sesji. Szkoda, że tablet nie ma ze 25 cali...
-
Greenway - Biała Podlaska
To chyba nie Tesla. Przynajmniej https://supercharge.info/map i https://www.tesla.com/pl_PL/findus?v=2&bounds=56.65017117386594%2C24.595608536050406%2C47.37466163155469%2C15.958357054636565&zoom=6&filters=supercharger milczą o tej lokalizacji. Może to sam GreenWay coś przerabia.
-
KIA EV6 AWD 77,4 kWh vs HYUNDAI IONIQ 5 73 kWh AWD
EV infra na Ursynowie to porażka. Z tego, co widziałem na PS, to szybkie punkty dookoła są dość oblegane, pewnie czasem ciężko się dostać.
-
KIA EV6 AWD 77,4 kWh vs HYUNDAI IONIQ 5 73 kWh AWD
Chyba Ioniqa. Ciekawszy.
-
Hybryda na trasę?
Tak, zachowuje się, jak zwykła benzyna w automacie. Ponadto przeważnie przy każdym odpuszczeniu gazu gasi silnik spalinowy. W każdym razie, w płynnej trasie będzie więcej strat na wiezieniu kilogramów niż zysków z rekuperacji.
-
Hybryda na trasę?
Hybryda ma sens, gdy się hamuje. Jak w trasie ciągle przyspieszasz, wyprzedzasz, hamujesz, to możesz brać. Jeśli na autostradę lub ekspresówkę z zapiętym tempomatem to sensu żadnego nie ma. Będziesz tylko woził ze 100 kg balastu.
-
Zaczyna się. Limitowane prądu dla EV
Albo jak na święta wszędzie działają piekarniki i płyty ceramiczne/indukcyjne.
-
Zaczyna się. Limitowane prądu dla EV
Tak, to jest problem. Jak zwykle, problem z ładowaniem EV mają użytkownicy aut spalinowych. Całe szczęście, że mam EV, więc problem z ładowaniem mnie nie dotyczy. Gdybym miał benzyniaka, to bym się martwił.
-
Zaczyna się. Limitowane prądu dla EV
20 kWh to nawet ID4 nie chleje. Ktoś tu specjalnie zniechęca.
-
Zaczyna się. Limitowane prądu dla EV
Drwiny nie mają znaczenia. Wątek jest o tym, że nawet brytyjska sieć energetyczna nie wyrabia, więc elektryki nie mają sensu NIGDZIE, bo zwyczajnie prądu zabraknie. A jak jakimś cudem nie zabraknie, to w takiej Polsce prąd jest brudny. A jak już będzie czystszy, to jest mało ładowarek. A jak będzie dużo ładowarek, to prąd w nich droższy od benzyny. A jak będzie tańszy, to elektryki są za drogie. A jak elektryki będą tańsze, to produkcja baterii jest szkodliwa. A jak będzie mniej szkodliwa, to zużyte baterie będą zalegać na hałdach. A jak nie będą, to w końcu co drugi EV się sam zapali. Choćby nie wiem, jak naciągać, EV nie mają najmniejszego sensu i tyle.
-
Zaczyna się. Limitowane prądu dla EV
Phevów będzie mniej ku uciesze obu frakcji. Np Mercedes już ogłosił, że aktualna generacja phev to pierwsza i ostatnia. Krótki epizod w historii motoryzacji.
-
Zaczyna się. Limitowane prądu dla EV
Nareszcie.
-
Zaczyna się. Limitowane prądu dla EV
Szkoda, tak fajnie żarło i zdechło. W sumie to prąd jest w ogóle bez sensu, tysiące lat go nie było i ludzie żyli. I na co to? Po co?