Zawartość dodana przez Lisek
-
Miernik grubości lakieru.
> Grubość lakieru A powiedźcie jak zachowują sie te czujniki gdy ktoś zastosuje szpachlówkę z metalem
-
Spadek spalania - dodatki do paliwa - cuda jakies ?
Zepsułeś Crome i tyle.... jedź ja napraw szybciutko
-
LISTOPAD - czyli zima coraz bliżej ... ;-)
> No....napisz ile czasu jechales te 600m bo niektorzy to i z pol h moga wyjezdzac:)) Masakra.... 3-miasto sparaliżowane bo trochę śniegu spadło... obwodowa zakorkowana ... kilka godzin stracone a to przez auta na letnich oponach lub ludzi którym paliwa zabrakło
-
STUKI PRAWY PRZOD croma 1,9
> Znów stukają mi z przodu łączniki stabilizatora. > Czy ktoś wypróbował już takie cudo polskiej(?) myśli technicznej: > http://laczniki-stabilizatora.pl/Strona-g-owna/ > Czyżby człowiek znalazł sposób na wytrzymałe łączniki lepsze od Lemfordera czy TRW? Ja jestem po wymianie łożysk w kolumnach, amortyzatorów, końcówek, drążków kierowniczych i łączników... Prawa strona cisza, tył cichy ale przód lewy coś mi czasami stuknie więc idac za ciosem wymienię jeszcze poduszkę górną i gumy stabilizatora... często to one padają a wszyscy wymieniają łączniki... wszystko TRW amorki Bilsteina... zrobię referat ale nie mam ciągle czasu
-
Typowanie wyników F1 2013 - USA
Lisek 1. Vettel 2. Webber 3. Grosjean 4. Hamilton 5. Hulkenberg 6. Alonso 7. Kovalainen 8. Bottas
-
Dziś mój termostat padł ostatecznie.
> 115.000 Koło 145-160 tyś padają ale to zależy od liczby uruchomień ( nagrzewań ) silnika
-
Dziś mój termostat padł ostatecznie.
> Nie jestem pewien czy mam termostat do wymiany Jaki przebieg? Po nagrzaniu ma stanąć pionowo wskazówka i stać.. Zawsze możesz sprawdzić temperaturę na werzu do chłodnicy jak będzie ciepła/letnia a wskazówka na 1/3 to termostat do wymiany
-
Tarcze tył - Fiat Croma
> auto mam jeszcze na gwarancji - czy zacisk będzie pod nią podlegał? > > szukać zacisku na aledrogo Zacisk tak... ale klocki i tarcze nie
-
Tarcze tył - Fiat Croma
> czy w warunkach domowych jestem w stanie rozkręcic i rozruszać zacisk hamulca tylnego/? > wczoraj wrocilem z roboty i czyuje zapach spalenizny. > szukam kabli a to kolo gorące. Tak... trzeba przede wszystkim sprawdzić czy lina ręcznego odbija - - tłoczki nie wciska się tylko wkręca z tyłu... oczyścić prowadnice klocków i przesmarować... powinno pomóc - jesli uszkodzona jest gumka na tłoczku to wykręcić tłoczek i przetrzeć papierkiem nasmarować i szukać zacisku na aledrogo
-
Zamontowałem światła dzienne do Idea.
> Czepiasz się, tu nie chodzi o oszczędność, ale o przyjemność podłubania przy aucie Aaaa to zmieniam zdanie Jestem zapalonym przeciwnikiem dziennych świateł więc ta moja reakcja jest stosowna często spotykam obecnie ludzi co w środku nocy ( obecnie po 17-stej ) jadą tylko na dziennych i to jeszcze w dodatku ledwo sie to tli
-
Popychacze hydrauliczne Croma
> Ale widac ze zdrowa jest;) jeszcze nieletnia ..
-
Zamontowałem światła dzienne do Idea.
> Nie żebym się czepiał ale Moje zdanie jest podobne.... estetyka to słaby punkt programu Druga sprawa to sens takiej inwestycji... mogę zrozumieć osoby co zakładają LEDy markowe ale tu mnóstwo pracy a oszczędność niewielka lub żadna
-
Popychacze hydrauliczne Croma
Orlen reklamuje oleje do japońskich, niemieckich, francuskich, amerykańskich silników a o włoskich zapomniał Więc zalejcie Amsoil i zapomnijcie o popychaczach
-
LISTOPAD - czyli zima coraz bliżej ... ;-)
> Czy ktoś z Was montował podgrzewacz/sterowanie z tej aukcji? Na tej aukcji masz cały zestaw... ja montowałem od renówki na 4 świecach ale jedyne co wstawiłem dodatkowo poza czujnikiem temperatury ( tu masz w pakiecie ) to wstawiłem dodatkowe zabezpieczenie aby układ nie włączał się gdy pracują świece żarowe w głowicy .... a pracują nawet kilka minut po uruchomieniu silnika
-
RustCheck
> No to Croma zasłuzyła sobie na rewizję zabezpieczenia antykorozyjnego. Została obejrzana na > warsztacie gdzie stwierdzono praktycznie idealny stan Zobacz sobie stan sprężyn oraz podnieś osłony amortyzatorów przednich i sprawdź na ile rdza je zjadła od góry ...
-
Popychacze hydrauliczne Croma
Nie słyszałem... wole wymieniać olej co 10 tyś km niż potem osprzęt w silniku
-
Typowanie wyników F1 2013 - Abu Dhabi
lisek 1. WEB 2. VET 3. RAI 4. ROS 5. GRO 6. HAM 7. ALO 8. MAS
-
LISTOPAD - czyli zima coraz bliżej ... ;-)
> Ruda Ci Crome wcina? Niestety tak... wymieniałem ostatni amorki, drążki, końcówki ... i okazało sie że obie sprężyny zaczęła chrumkać..
-
LISTOPAD - czyli zima coraz bliżej ... ;-)
> Kto skrobal juz szyby? Na razie jedyne co skrobałem to rdze
-
Croma 2.2 147KM
> Poszperałem co nieco w necie z ciekawości i tak : > Z porównania danych Z22SE np. w Oplu Vectra i parametrów silnika 2,2 w instrukcji od Cromy wynika > , że to te same motory 147KM/203Nm . > Natomiast Z22YH to modernizacja poprzednika - z wtryskiem bezpośrednich o nieco lepszych osiągach > 155KM/220Nm . > Generalnie szału nie ma - również jeśli chodzi o spalanie Nie posiadają hydraulicznej korekcji luzów zaworowych i z tego tytułu trzeba korygować ręcznie szczególnie jak ktoś myśli o LPG ... nawet co 6 tyś km jak twierdzą niektórzy w GM
-
ogrzewanie postojowe - montował ktoś?
> U mnie wygląda to tak, że żona jadąc do pracy 5 min. zimą auto oczyszcza 10 min. dlatego wolałbym > postojowe. to może rozwiązanie z grzałką 230 V...
-
ogrzewanie postojowe - montował ktoś?
Ja założyłem elektryczne za 1/70 tej kwoty link
-
Świece żarowe, jak istotna długość?
> jeżeli ktoś nie wie to 1.9 CDTI opla to ta sama jednostka co JTDM, Multijet Fiata Wiemy, że jeździmy Oplami i Sabami
-
Co to za strzałki na środku jezdni między pasami?
> u nas jest w takiej wersji A mogli zrobić 4 pasy
-
Świece żarowe, jak istotna długość?
Tak to moje uno 1,3 DS nie zapalało w mrozy Świece pracują przed uruchomieniem... do 25 sekund ( nawet jak zgaśnie info na tablicy to nadal grzeją ) i nawet kilka minut po uruchomieniu silnika - taka proekologiczna zagrywka... Co do czujników to wystarczy podłączyć się PC-tem po nocy i sprawdzić co który wskazuje ...