Zawartość dodana przez TomekD000
-
Odporność opon na ząbkowanie
> Nie, ząbkują - sprawdzone osobiście. Jednak należy przyznać, że to jedyna wada tych opon. kaczorek79 twierdzi inaczej... nie ważne masz pomysł/doświadczenia na coś cichego co nie będzie ząbkowało?
-
Odporność opon na ząbkowanie
> Generalnie zamknięcie barkowych klocków bieżnika pomaga, ale nie w 100%. Najlepszym rozwiązaniem > jest opona asymetryczna i wtedy przekładamy prawe koło z lewym tak co 6-8 kkm. Tym sposobem > często odwracamy bieg opony i kąt natarcia się zmienia (dotyczy szczególnie osi wleczonej). trochę to zawiłe dunlop sport bluresponse będzie dobra?
-
Odporność opon na ząbkowanie
> bo nie miałeś wyząbkowanych pewnie nie miał kombi z zawiasem wielohaczowym z tyłu, w takich problem jest najczęściej
-
Zakup używanego auta - koszt napraw początkowych
> ja podawałem rzeczywiste zapłacone lub do zapłacenia > , focus mk1 to auto z przed 16lat... więc już trochę mało nowożytny, > a astra km2/mk3 , mondeo mk2/mk3 to znacznie nowsze i zaawansowane technologicznie ? > widze że Twoja racja jest większą racja bo jest Twoja - ok możesz tak uważać Twoje prawo, naprawiałem stilo wiem co ile kosztowało, ja również uważam że Twoja racja jest prawdziwsza > najpierw torpedujesz wycenę puga bo myślałeś o kompakcie, potem jak podaje kompakta to też bo nie > nowożytny; ale tak czy inaczej ceny której podałeś do focusa z grubsza się zgadzały z moimi w zakresie jaki podałeś, rozrząd z pompą wody (bez znaczenia że u Ciebie akurat nie trzeba), tarcze, klocki, olej, więc o co Ci chodzi to ja nie wiem > akurat znam ceny części np do mk2 i mk2fl foki, mendeo mk3, mk4 i kilku jeszcze innych aut ale nie > zamierzam Ci udowadniać niczego bo na końcu powiesz że miałeś na myśli Chryslera 300C - no > fakt tak akurat wszystko można udowodnić: żarnik do ksenona zamiennik 650 ale oryginał na aso > 1100pln - ceny brutto. > pozdrawiam dobrze wiedzieć
-
Zakup używanego auta - koszt napraw początkowych
> o różnych autach jest wątek...- fakt nie napisałem. odniosłem sie natomiast do inwestycji w > starocie jakimi i ja sie poruszam; focus to zdaje sie compakt: rozrząd na dobrym markowym > zestawie z robocizną to 550 pln z pisemną gwarancją bez pompy bo pędzona paskiem osprzętu... > nie dokładaj tylnych hamulców bo w obu autach wymieniam tylko przód i ceny podawałem za przód; w > peugeocie od roku jest nowy tył a w fordzie jeszcze są oki > 4l oleju do focusa 120pln, filtr 25 - robocizna w cenie , ew. korek spustowy 10 pln > no chyba że foka mk1 to jeszcze nie nowożytny kompakt ale jeśli rozmawiamy o starej astrze czy > mondeo mk1 - mk2 to bo ja wiem? kwoty podałem orientacyjne z głowy, nie biorąc po uwagę marki konkretnego auta, bo czy astra, focus, golf czy inna octavia koszty będą podobne w okolicy ceny którą podałem, nijak mającą się do Twojej, focus mk1 to auto z przed 16lat... więc już trochę mało nowożytny, a nowożytne mają większe hamulce inne wymagania olejowe itd itd
-
Zakup używanego auta - koszt napraw początkowych
> peugeot 106 1,1: > rozrząd kpl z pompą: 170pln > robocizna 200 pln z pisemną gwarancją 50kkm lub 2 lata > olej + filter 80 pln (lotos 10W40 semi) > klocki 50-60 pln > tarcze 10-120 pln / kpl > robocizna: sam lub warsztat 80-100 > a zapomniałem: 5l płynu chłodzącego ile ? nie wiem ale niewiele > o czymś zapomniałem? > pozdrawiam nie napisałeś w jakim aucie... autor wątku pytał o kompakta gdzie: rozrząd po taniości poza aso: 700-800zł tarcze + klocki, przód+tył: przód 100x2 + 150, tył 80x2 + 100, robota około 200zł = 810 olej z filtrami, wymiana = 250 całość około 1800 licząc na okrągło i kupując budżetowe części w pierwszym lepszym nowożytnym kompakcie...
-
Zakup używanego auta - koszt napraw początkowych
> w peugeocie którego kupiłem mam do zrobienia rozrząd , olej i tarcze z klockami więc wydatek ok. > 700pln. z ciekawości, jakie to peugeot że za 700zł robisz rozrząd, olej i tarcze z klockami? nie zgubiłeś lekko licząc "1" przed tą kwotą?
-
wymiana oleju silnikowego w dizlu - kolor
> otóż dla mnie ciekawa sprawa - nie mogę znaleźć nic na wytłumaczenie zjawiska. > zawsze było tak - wymiana oleju i po stosunkowo króciutkim przebiegu olej znowu był czarny. > teraz jest tak - po wymianie przejechane ok. 700 km i kolor oleju na bagnecie jest jakby przed > chwilą była wymiana. > poza powyższym żadnych innych oznak nienormalności nie ma. o co kaman? > olej CASTROL MAGNATEC DIESEL 10W40 > Klasa lepkości: > SAE 10W-40 > Klasa jakości: > API CF > ACEA A3/B4 Coś w tym jest w nowych dieslach... moj 1.6 tdi cr z dpf, też olej po zmianie nie robi sie szybko czarny, teraz 1kkm od wymiany już go widać na bagnecie, po kilkuset km nie dało się go zauważyć, kolejna wymiana różne oleje i ten sam efekt, teraz mam motul specific 5w30 507.00 w stilo jtd olej robił się czarny po kilku km
-
Octavia 2.0tdi vs Insignia 2.0cdti
> to chyba tylko do sklepu po bułki jeździłeś. Dziwny ten wątek bo tych samochodów nawet nie ma co > porównywać do siebie bo dzieli je ogrom na rzecz insignii, no ale trzeba wziąć poprawkę że to > AK... tutaj są wyznawcy, że panda pod każdym względem jest lepsza od passata B6, więc niewiele > mnie już zdziwi > Jedynie co to subiektywne odczucie mogło być związane z większym momentem obrotowym, ale wystarczy > wyjechać za miasto i pojechać +120km/h by zauważyć ewidentne różnice trakcyjno-komfortowe. Ja to ujmę tak, mam octe 1.6d mój szef insignie 1.6tb, przyznaje racje, auta dzieli przepaść jeśli chodzi o komfort jazdy, wyciszenie itd, nie ma co porównywać... Ale inna sprawa jest taka że ta insignia niczym w sumie nie porywa, ot takie poprawne auto w sumie to wielkie ale ciasne, chyba ta jej nijakość powoduje że ktoś może twierdzić że jest porównywalna z octą. Prywatnie insigni raczej nie kupiłbym.
-
Czy warto bravo II na jette?
> hehe, no skrzynia.., i wahacze po 70kkm do wymiany wsiądź i przejedź się tym, bo póki co tylko teoretyzujesz mam takie bravo jak Ty, mam też octe która jest bliźniacza do golfa V czyli jetty, i zgadnij którym mi się lepiej jeździ? ergonomia, prowadzenie auta itd to inny poziom, bravo jest ładne, ale po kilku latach to już żaden argument i tak się znudziło... przejedź się i wtedy myśl tdi będzie klekotał, tego nie przeskoczysz... i cena 35kpln jest trochę wysoka, zależy jaka wersja tej jetty
-
Problem z Akumulatorem Bosh S4 c.d.
> widzisz, wszystko zalezy jak kto używa, ja jeżdże głównie po mieście (przelotówek jak na śląsku w > postaci DTS itp nie traktujmy jak miasto), staje pod chmurką i żaden aku do tej pory jaki > miałem, czy fabryczny czy nie, nie wytrzymywał więcej jak 2-3 lata żeby nie trzeba go było > doładowywać. A obecna centra mnie i tak zadziwia, ale raz czy 2 razy w zimie profilaktycznie > ją wyciągam i ładuję. Wiem, że to przedłużanie jej agonii, ale jak przeżyje tą zimę, to i lato > pewnie przeżyje, ale tym sposobem jest to aku który w aucie mam najdłużej. ale Kato to inne sprawa, kiedyś mieszkałem w 40tyś w mieście i auta jeździły całą zimę na 2-4km dystansach... + czasami w weekend na narty, ale garaż był, blaszak ale zawsze to coś. Może ratuje nie nadużywanie elektrycznych pożeraczy, grzania szyb lusterek. 2 lata temu kupiłem do stilo boscha s5 i po roku trzeba było doładować bo ledwo kręcił więć moge powiedzieć ze sklepowe są gorsze.
-
Problem z Akumulatorem Bosh S4 c.d.
> Nie wiem na podstawie jajich aut mowisz, bo chuba nie fiatow, szczególnie tych produkowanych we > Włoszech. Te zadko wytrzymują dluzej niz 3 lata. > A co do aftermarketów, to od 5 lat mam centre standart, fakt każdą zima ladowany 1-2razy, ale ja > turlam klekota po miescie, sporadycznie poza. ja tak twierdze na podstawie fiatów, w stilo fabryczny aku 9lat i działał dobrze wymieniłem prewencyjnie, w bravo 5,5roku i działa dobrze... w starej bravie jakieś 7lat dał rade. Co ważne, aku w tych autach nigdy nie doładowywane
-
jak to jest z tym DPF
> Jakby to bylo takie proste to bym sie wogóle nie pytał o usuniecie DPFa.RObie co weekend jakis > wypad 100-200km i powiem szczerze nigdy mi sie wtedy nie wypala.Wypala sie wtedy kiedy akurat > nie chce,jak jade 3-4km gdzies po miescie.Nieraz wiem ze akurat jutro bede jechal trase a on > usilnie każe mi sie wypalac dzisiaj.Jakies glupkowate założenia które musza być spelnione do > wypalania,jakby to bylo ustawione że silnik olej np musi miec 90 stopni a auto pracowac min > 10min bylo by ok a tak zagrzeje sie do jakis 60-70 stopni i robi to w miescie... Problem jest taki że robisz bardzo krótkie dystanse, stąd cały problem. U mnie wypala się co około 500-600km, i też się zdarza że wpadnie na taki pomysł po domem co rzeczywiście bardzo irytuje ale w imię jego dobra wsteczny i wycieczka, ale koniec końców na 20kkm z dpf jakieś 4 razy robiłem wycieczkę żeby się wypalił do końca
-
co zamiast Octavi... - dylematy zakupowe
> bylem w paru miejscach i mowili ze jest problem z dolozeniem tempomatu do FLki, > tempomaty byl w O1, i przydawal sie w trasie, a nawet w miescie problem bywa w autach po maju 2010, są w nich manetki zintegrowane (z tymi od wycieraczek) i czasami trzeba zmienić moduł po kierownicą btw. ja mam dokładany i było bez problemów
-
co zamiast Octavi... - dylematy zakupowe
> Co proponujecie zamiast Skody Octavii z 2003r 1.9TDI? > wymagania: Klima, tempomat, male spalanie (dotychczasowa Octavia srednio 5,5l z czego 70% w miescie > na odcinkach po 10km max), combi lub liftback, bagaznik nie mniejszy niz w Octavii 1, czujniki > parkowania tyl - mile widziane, > powstaly propozycje: > Nowe: > - Octavia 2.0 TDI ale toto to 85kz min > - Superb 2.0 TDI106kzl > - Passat Combi 2.0TDI 98kzl > - C4 Picasso 1.6 Hdi122KM 78kzl > - Auris 1,4D 80kzl > Uzywane > - Octavia 2010 1.6TDI 105KM(brak tempomatu, DPF) 42kzl > - Octavia 2009 1,9 TDI 105KM (brak tempomatu, DPF?) 42kzl > - Insignia 2,0 cDTI 160KM (DPF, podobno awaryjne?) 50kzl > - Superb 2.0 TDI 140KM (DPF) 55-65kzl > - C5 2.0 Hdi 140KM (FAP, niestety sedan) 50kzl > jakies inne propozycje, lub opinie na temat sensownosci lub bezsensownosci ktorejs z propozycji? > nowy, czy moze jednak uzywany? auto chyba na 5lat, przebiegi roczne do 20kkm między octvią a superbem i mondeo jest przepaść jeśli chodzi o przestrzeń w aucie i wygłuszenie, jak to Twój priorytet to nie zastanawiałbym się. Moim faworytem byłby superb 2.0 tdi, ale tylko kombi, druga wersja od dołu jest już fajnie wyposażone. ps. do OII FL tempomat dołożyłem za 100zł, 1.9tdi z polskiego rynku nie ma DPF
-
Bagażnik na narty
> Moim zdaniem taki uchwyt na narty to nadaje się do maksymalnie 10-kilometrowych dojazdów pod stok. > mar00ha true true true bergerac , mam i używam thule deluxe od 10lat i spisuje się idealnie, po tym czasu śladów zużycia brak, ale tak jak pisałem wyżej używany w aucie które jeździ na narty blisko ps. w ten i zeszły weekend narty w środku, ale było łatwo 2 osoby i octavia kombi wyjazdy jednodniowe
-
Bagażnik na narty
> ale w porównaniu do nart w środku będzie super Niestety nie mam gdzie boxa trzymać, dlatego > odpada. Nie podzielam tej opinii, jak tylko mam możliwość wożę narty w środku a nie na dachu. Na dalsze wypady tylko box lub w środku, w Twoim wypadku chyba tylko takie wchodzą w grę... Uchwyty mam na na aucie które jeździ blisko na narty i tutaj się sprawdzają, szybkie i wygodnie pakowanie itd, nie trzeba ich ze śniegu czyścić, pakując do boxa trzeba, bo potem się w nim syf robi. Polecam thule deluxe, po 10 latach działa jak nowy sprawdza się przy wyjazdach <50km Jak nie masz gdzie boxa trzymać to sam nei wiem co doradzić
-
Co szykuje Fiat?
> Czy to coś znaczy? Bo na razie oferta jest marna rodzajowo we wszystkich markach Fiata i pogodziłem > sie z mysla o przyszłej zmianie grupy koncernowej o ile coś sie nie zmieni a nie bardzo mam > ochote np na Skodę z silnikem 1.4, a 1.8 praktycznie znikł. co masz na myśli pisząc że znikł 1.8 w skodzie? 1.8 180KM w octavii jest i ma się dobrze, DSG oczywiście można zamówić
-
klasa D - duze wakacyjne auto
> tak sprawdź dokładniej sugeruję rozpocząć od pojemnośći (dokładnej) 2.0tdi i 2.0mj ale dodge miał 2.0tdi
-
Najbradziej zawodne silniki
> Czytanie ze zrozumieniem bywa trudne, nic nie poradzę na to. dobrze wiedzieć czego nie zrozumiałem? tego że porównałeś gruszki z jabłkami? > Odpowiadam w temacie : > Odpowiadając biorę pod uwagę spalanie w moim przypadku, z podobnego w założeniach trybu. > Czego tu można nie rozumieć ?? nie można zrozumieć, jak możesz swoje spalanie porównywać z czyimś > Zwyczajnie czepiasz się, ale nich Ci będzie Octavia wpieprza ile się jej wleje, ja leję zawsze za > 50 pln więc więcej nie spali...... zgoda czepiam się, irytuje mnie porównywanie spalania, każdy jeździ inaczej po innych trasach itd to jak tu coś porównywać? można tylko jeśli weźmie się dużą grupę aut albo porównuje ta sama osoba
-
Najbradziej zawodne silniki
> W takim trybie to ja w Octavi II FL z silnikiem TSi mam 6,5 l więc gdzie ta oszczędność ?? w jakim trybie? skąd wiesz w jakim on trybie jeździ? każdy ma różny tryb mieszany, to tak jakby porównywać gruszki z jabłkami ja w moim mieszanym z 13kkm mam 4,8... i o czym to świadczy? dokładnie o niczym ale to nie o tym wątek
-
pytanie do uzytkownikow samochodow z DPF/FAP
> To jakie sa objawy w TDI - nic się nie swieci, nic nie kopci jak np w jtd... nic nie świeci, nic nie kopci, nie się nie grzeje, nie ma wyższego spalania chwilowego na kompie ja rozpoznaje po innym bardziej metalicznym dźwięku silnika (powyżej 70-80km/h nie do zauważenia) oraz na postoju podwyższone obroty biegu jałowego zamiast 750obr 1000obr
-
pytanie do uzytkownikow samochodow z DPF/FAP
> Nigdy w życiu mi się nie wypalał - od 3 lat i 54kkm > Nie wiem czemu - może dlatego że jednak nie jeżdżę 100% miasto, albo dlatego że jeżdżę tylko na BP > ultimate nie ma takiej opcji, jeśli to tdi z 2010r. Soft w autach grupy VAG rozpoczyna proces w sposób dwutorowy, tzn ma czujnik faktycznego zapełnienia filtra i liczy tzw skalkulowaną ilość sadzy na podstawie zachowań w czasie jazdy, jeśli którykolwiek z tych parametrów osiąga parametry graniczne rozpoczyna proces, który na trasie rzeczywiście jest trudny do wychwycenia. jeśli dysponujesz softem, sprawdź parametr 105, Particuler filter, kilometer since last regeneration, będziesz miał tutaj napisane ile km temu miało miejsce dopalanie filtra. Inne parametry np wskazują bieżące zapełnienie (faktycznie i skalkulowane). No chyba, że Twoje auto nie ma filra
-
pytanie do uzytkownikow samochodow z DPF/FAP
> Jeszcze nie stwierdzono choć na liczniku 50 tys km. 2.0 tej to, że nie stwierdzono nie znaczy, że się nie wypalał po prostu tego nie zauważyłeś/nie rozpoznajesz.
-
pytanie do uzytkownikow samochodow z DPF/FAP
> co ile km wypalaja sie wasze filtry jezeli jezdzicie tylko po miescie? typowego miasta nie jeżdżę, filtr wypala się co 500-600km w sumie bez większego znaczenia jaka jazda