Zawartość dodana przez 1Marek1
-
Fotopstryk i mandat
> jakie utrudnianie sprawy? SM tez nie wysyla fotek, bo już nie muszą. Przesyłają. Dostałem fotke ze SM w Tarczynie w październiku 2013r.
-
co zamiast Octavi... - dylematy zakupowe
> jop u mnie w Megane totalnie bez sensu to działało , o dziwo w Scenic da się tego używać nie > kumam dlaczego to inaczej działa W Lagunie III tez działa OK.
-
Zużycie paliwa przy V-max
Ze wzgledu na opory powietrza te dane warto uzupełnić o jaka prędkość chodzi. Bo spalanie przy max 170 km/h bedzie niższe niz innego auta przy jego max>200 km/h. Ja dodam że Laguna 2,0 Pb 140 KM przy max 210 km/h bierze 24 l/100 (ale podaje spalanie z krotkiego odcinka)
-
[kzak]siekiera
> Nie zastanawiaj się tylko kupuj i zakładaj wątek > tylko że ja już mam od tego sezonu właśnie fiskarsa model X10 bodajże( troche lżejszą ) i > zastanawiałem się z tym ostrzeniem własnie. Fiskars ma też specjalna ostrzałkę do siekier.
-
Fiat 1.4 16V - silnik niedogrzany.
> Przy najbliżej okazji, gdy jechaliśmy razem okazało się, że faktycznie wskazówka jest poniżej > połowy wskaźnika, powiedziałbym, że nawet bliżej ćwiartki. W Punto I z silnikiem 1,2 75 KM tez tak miałem i było OK.
-
[kzak]siekiera
> Nie pamiętam ale chyba w te lżejsze modele Fiskarsów producent nie zaleca uderzać młotem w obuch z > góry. > Do takich celów jest inny model topora . Nie wolno uderzać w żadna siekierę Fiskarsa do rozłupywania pod groźbą utraty gwarancji. Od tego sa siekieromłoty.
-
co zamiast Octavi... - dylematy zakupowe
> Problem nie leży w belce. Jest dużo dobrze prowadzących się samochodów z tylną belką i jakoś nikt > nie narzeka. > Skoda dała ciała i coś źle zaprojektowała. > Mam służbową O3 i w życiu bym sobie takiego samochodu nie kupił właśnie ze względu na belką a > raczej na hałas jaki generuje. Potwierdzam. Laguna 3 ma belkę i nikt nie narzeka ani na hałas ani na prowadzenie.
-
Golf VII 1.6 TDI 105 KM i dezaktywacja systemu START&STOP
> A no tak! Dwumasa! Fizyki nie oszukam! Wszystko co może się zepsuć, zepsuje się.
-
Peugeot 208, jakies alternatywy w kwocie 50kpln ??
> Dla mnie Fabia to do bólu poprawne auto miejsce. Klasyczna stylistyka, wnętrze bez udziwnień i > fajerwerków. Wszystko super, żeby tak jeszcze nie odpychało wyglądem.
-
Krótki kurs ustawiania zagłówków !
> wiesz co, chyba jeszcze lepszym byłby kurs używania kierunkowskazów... i świateł! Świecą innym po oczach i tego nie widza.
-
Krótki kurs ustawiania zagłówków !
> bardzo bym chciał ustawić poprawnie zagłówek ale niestety nie da się. Mam łeb za wysoko w > chmurach... Nie zawsze się da. Jeżdże dwoma autami o przeciwstawnej możliwości ich ustawiania. Laguna ma zagłowki regulowane nawet w płaszczyźnie poziomej (wysuwa się dół zagłowka w kierunku głowy). Skoda Rapid ma za to beznadziejne, nieregulowane kikuty które maja wgłebienie tam gdzie mam głowe. W razie czego, na pewno bedzie mnie czekał kołnierz usztywniający szyję.
-
Krótki kurs ustawiania zagłówków !
> Mnie dziwi ta nowa moda, ze zaglowek w stosunku do fotela jest wysuniety do przodu. Ja z kolei lubię mieć zagłówek blisko głowy. I pomimo tego, jak raz dostałem niezbyt mocno strzała w tył, to szyja mnie z dwa dni bolała. Chociaż dzięki bliskości zagłówka, głowa nie poleciała daleko do tyłu. Więc lepiej jednak mieć go blisko.
-
Podnoszenie ramion wycieraczek tylko w położeniu serwisowym
W Lagunie 3 ph 2 w ogóle nie da się na stałe postawić wycieraczek. Tryb serwisowy pozwala tylko je odchylić od szyby na +/- 10 cm i trzeba je trzymać żeby nie opadły na szybe.
-
Stan surowy zamknięty
> Głośna taka blacha jest podczas opadów? Jest inny problem-w czasie upałów na poddaszu bedziesz miał cieplej niż jakby była dachówka..
-
Stan surowy zamknięty
> Jak cenowo to wygląda w porównaniu do dachodwki ceramicznej? U mnie przy dachu dwuspadowym w 2008r było to 1:2. Przy dachu kopertowym jeszcze wiecej.
-
Kolor podbitki - kasztanowy, jak dach, czy wenge, jak okna?
> Zapytuje was, jak wam sie widzi ladniej - podbitka jasna, jak dach, czy ciemniejsza, w kolorze > okien? > Mi sie wydaje, ze lepiej w kolorze dachu. Zdecydowanie w kolorze okien. W kolorze dachu będzie mdło. Później przy planowaniu koloru elewacji staraj się aby dom miał 3 kolory. Nie mniej bo bedzie mdle i nie więcej bo będzie pstrokato.
-
Jazda na 3 garach
Przejechałem tak Punto 100 km ale z pedałem w podłodze i nic się nie stało.
-
Solary - sens jest czy nie ma?
> Chyba kondensacyjny? Oczywiście. Tylko żeby wykorzystać w pełni możliwości takiego kotła trzeba mieć > podłogówkę albo solidnie przewymiarowane grzejniki. > W temacie solarów. Kolega dopiero zabiera się za instalację, wszystko może zaplanować.
-
Solary - sens jest czy nie ma?
> utwierdzacie w podjęciu słusznej decyzji z rezygnacji z tego urządzenia Bo mu tutaj jak rodzina. Jak chcesz naprawdę przyoszczędzić na zużyciu gazu to kup porządny, konwekcyjny piec gazowy.
-
Nowe, duże kombi - pomysły?
> nie ogłuchłem. jezdze często benzynową laguną 1.6 i octavią 1.6 i naprawde różnicy nie czuję, > natomiast lepiej zdecydowanie jest w pugu 607 Ale którą gen Laguny?
-
Nowe, duże kombi - pomysły?
> no niestety po przesiadce z mondeo mk3 zauwazylem 2 rzeczy. Mondeo to mistrz w klasie w precyzji prowadzenia. > Bardziej gumowy uklad kierowniczy > (jakby chodzil w masle i bez jakiegos przelozenia na to > co dzieje sie z kolami) Dla mnie jest OK > i mocniejszy > wplyw porywistego wiatru. Zgoda. Już liftback którym jeżdże jest troche podatny na boczny wiatr, myżlę że w kombi bedzie gorzej. > Bardziej mnie cieszy praktycznie bezawaryjnosc tego > auta Mnie też. Nawet oleju nie musze dolewać.
-
Jakie wygodne auta miło wspominacie?
> fotele z mondeo mk3 > chetnie bym mial takie w Lagunie, ktora jest autem cichszym i bardziej dopracowanym ale dupa > bardziej boli Prawda (dotyczy trasy pow 1000 km). Dodam,że siedziska mogłyby byc troche dłuższe.
-
Nowe, duże kombi - pomysły?
> Trochę przesadzasz. > Jeździłem benzynowymi Lagunami i rzeczywiście na postoju jest bajka. To że silnik pracował > widziałem tylko po obrotomierzu. ZERO wibracji, żeby usłyszeć SZMER silnika musiałem wyłączyć > nawiew, bo nawet na pierwszym biegu silnik dmuchawy zagłuszał dźwięk silnika. > Ale już podczas jazdy było normalnie jak na ten segment. A zawieszenie powiedziałbym nawet jest > dosyć głośne, ale to pewnie dlatego że jest twarde. No nie jest to Lexus ani klasa S ale jest naprawde cicho. Ale zawieszenie się nie tłucze (przynajmniej u mnie ale auto ma dopiero 30 kkm). Porównuje do np Mondeo Mk4 ale diesla- u mnie jest o wiele ciszej. Dotyczy to również wysokich predkości.
-
Nowe, duże kombi - pomysły?
> z tyłu nie przewiduję osób dorosłych tylko dwa foteliki. > z rzeczy których nie zdążyłem sprawdzić - jest jakaś opcja ściemniania oświetlenia deski > rozdzielczej? a jeśli jest to tylko na zegary czy klima, radio też ściemnia? Jest ściemniacz zegarów i wyświetlacza kompa pomiędzy zegarami ale raczej nie ściemnia wyświetlacz na środku deski rozdzielczej (nawigacja+radio). Klima to tylko dwie cyfry oznaczające temp i nie przeszkadzają. Z innej beczki- To co bym zmienił z Lagunie to dodał regulacje podłokietnika. Jest nieregulowany i jak ustawisz wyżej fotel i bliżej kiery to juz nie jest tak wygodny. Szczególnie w wersji z mechanicznym ręcznym, gdzie jest krótszy podłokietnik. Niestety w takim Pugu 407 (regulacja przód-tył) jest to wiele lepiej rozwiązane.
-
Nowe, duże kombi - pomysły?
> dzięki - właśnie ku Lagunie się skłaniam, bo jeździmy renówkami od paru dobrych lat i lubię ten > rodzaj komfortu... > ale dla pewności pójdę pomacać i przejechać się Superbem i Mondeo... Laguna 3 ma bardzo sprężyste zawieszenie, takie troche nie po francusku. Ale za to bardzo pewne w prowadzeniu. W porównaniu do Mondeo i Superba to jest z tyłu przyciasna, szczególnie mało miejsca na stopy jak przednie fotele sa opuszczone. Tamte auta są jednak z tyłu większe. Jak bedziesz coś chciał wiedzieć o L3, to pytaj.