Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

1Marek1

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 1Marek1

  1. 1Marek1 odpowiedział Astroman na temat - Motokącik
    > jakie utrudnianie sprawy? SM tez nie wysyla fotek, bo już nie muszą. Przesyłają. Dostałem fotke ze SM w Tarczynie w październiku 2013r.
  2. > jop u mnie w Megane totalnie bez sensu to działało , o dziwo w Scenic da się tego używać nie > kumam dlaczego to inaczej działa W Lagunie III tez działa OK.
  3. Ze wzgledu na opory powietrza te dane warto uzupełnić o jaka prędkość chodzi. Bo spalanie przy max 170 km/h bedzie niższe niz innego auta przy jego max>200 km/h. Ja dodam że Laguna 2,0 Pb 140 KM przy max 210 km/h bierze 24 l/100 (ale podaje spalanie z krotkiego odcinka)
  4. 1Marek1 odpowiedział todamian na temat - Zrób to sam
    > Nie zastanawiaj się tylko kupuj i zakładaj wątek > tylko że ja już mam od tego sezonu właśnie fiskarsa model X10 bodajże( troche lżejszą ) i > zastanawiałem się z tym ostrzeniem własnie. Fiskars ma też specjalna ostrzałkę do siekier.
  5. > Przy najbliżej okazji, gdy jechaliśmy razem okazało się, że faktycznie wskazówka jest poniżej > połowy wskaźnika, powiedziałbym, że nawet bliżej ćwiartki. W Punto I z silnikiem 1,2 75 KM tez tak miałem i było OK.
  6. 1Marek1 odpowiedział todamian na temat - Zrób to sam
    > Nie pamiętam ale chyba w te lżejsze modele Fiskarsów producent nie zaleca uderzać młotem w obuch z > góry. > Do takich celów jest inny model topora . Nie wolno uderzać w żadna siekierę Fiskarsa do rozłupywania pod groźbą utraty gwarancji. Od tego sa siekieromłoty.
  7. > Problem nie leży w belce. Jest dużo dobrze prowadzących się samochodów z tylną belką i jakoś nikt > nie narzeka. > Skoda dała ciała i coś źle zaprojektowała. > Mam służbową O3 i w życiu bym sobie takiego samochodu nie kupił właśnie ze względu na belką a > raczej na hałas jaki generuje. Potwierdzam. Laguna 3 ma belkę i nikt nie narzeka ani na hałas ani na prowadzenie.
  8. > A no tak! Dwumasa! Fizyki nie oszukam! Wszystko co może się zepsuć, zepsuje się.
  9. > Dla mnie Fabia to do bólu poprawne auto miejsce. Klasyczna stylistyka, wnętrze bez udziwnień i > fajerwerków. Wszystko super, żeby tak jeszcze nie odpychało wyglądem.
  10. > wiesz co, chyba jeszcze lepszym byłby kurs używania kierunkowskazów... i świateł! Świecą innym po oczach i tego nie widza.
  11. > bardzo bym chciał ustawić poprawnie zagłówek ale niestety nie da się. Mam łeb za wysoko w > chmurach... Nie zawsze się da. Jeżdże dwoma autami o przeciwstawnej możliwości ich ustawiania. Laguna ma zagłowki regulowane nawet w płaszczyźnie poziomej (wysuwa się dół zagłowka w kierunku głowy). Skoda Rapid ma za to beznadziejne, nieregulowane kikuty które maja wgłebienie tam gdzie mam głowe. W razie czego, na pewno bedzie mnie czekał kołnierz usztywniający szyję.
  12. > Mnie dziwi ta nowa moda, ze zaglowek w stosunku do fotela jest wysuniety do przodu. Ja z kolei lubię mieć zagłówek blisko głowy. I pomimo tego, jak raz dostałem niezbyt mocno strzała w tył, to szyja mnie z dwa dni bolała. Chociaż dzięki bliskości zagłówka, głowa nie poleciała daleko do tyłu. Więc lepiej jednak mieć go blisko.
  13. W Lagunie 3 ph 2 w ogóle nie da się na stałe postawić wycieraczek. Tryb serwisowy pozwala tylko je odchylić od szyby na +/- 10 cm i trzeba je trzymać żeby nie opadły na szybe.
  14. > Głośna taka blacha jest podczas opadów? Jest inny problem-w czasie upałów na poddaszu bedziesz miał cieplej niż jakby była dachówka..
  15. > Jak cenowo to wygląda w porównaniu do dachodwki ceramicznej? U mnie przy dachu dwuspadowym w 2008r było to 1:2. Przy dachu kopertowym jeszcze wiecej.
  16. > Zapytuje was, jak wam sie widzi ladniej - podbitka jasna, jak dach, czy ciemniejsza, w kolorze > okien? > Mi sie wydaje, ze lepiej w kolorze dachu. Zdecydowanie w kolorze okien. W kolorze dachu będzie mdło. Później przy planowaniu koloru elewacji staraj się aby dom miał 3 kolory. Nie mniej bo bedzie mdle i nie więcej bo będzie pstrokato.
  17. 1Marek1 odpowiedział ppmarian na temat - Motokącik
    Przejechałem tak Punto 100 km ale z pedałem w podłodze i nic się nie stało.
  18. > Chyba kondensacyjny? Oczywiście. Tylko żeby wykorzystać w pełni możliwości takiego kotła trzeba mieć > podłogówkę albo solidnie przewymiarowane grzejniki. > W temacie solarów. Kolega dopiero zabiera się za instalację, wszystko może zaplanować.
  19. > utwierdzacie w podjęciu słusznej decyzji z rezygnacji z tego urządzenia Bo mu tutaj jak rodzina. Jak chcesz naprawdę przyoszczędzić na zużyciu gazu to kup porządny, konwekcyjny piec gazowy.
  20. > nie ogłuchłem. jezdze często benzynową laguną 1.6 i octavią 1.6 i naprawde różnicy nie czuję, > natomiast lepiej zdecydowanie jest w pugu 607 Ale którą gen Laguny?
  21. > no niestety po przesiadce z mondeo mk3 zauwazylem 2 rzeczy. Mondeo to mistrz w klasie w precyzji prowadzenia. > Bardziej gumowy uklad kierowniczy > (jakby chodzil w masle i bez jakiegos przelozenia na to > co dzieje sie z kolami) Dla mnie jest OK > i mocniejszy > wplyw porywistego wiatru. Zgoda. Już liftback którym jeżdże jest troche podatny na boczny wiatr, myżlę że w kombi bedzie gorzej. > Bardziej mnie cieszy praktycznie bezawaryjnosc tego > auta Mnie też. Nawet oleju nie musze dolewać.
  22. > fotele z mondeo mk3 > chetnie bym mial takie w Lagunie, ktora jest autem cichszym i bardziej dopracowanym ale dupa > bardziej boli Prawda (dotyczy trasy pow 1000 km). Dodam,że siedziska mogłyby byc troche dłuższe.
  23. > Trochę przesadzasz. > Jeździłem benzynowymi Lagunami i rzeczywiście na postoju jest bajka. To że silnik pracował > widziałem tylko po obrotomierzu. ZERO wibracji, żeby usłyszeć SZMER silnika musiałem wyłączyć > nawiew, bo nawet na pierwszym biegu silnik dmuchawy zagłuszał dźwięk silnika. > Ale już podczas jazdy było normalnie jak na ten segment. A zawieszenie powiedziałbym nawet jest > dosyć głośne, ale to pewnie dlatego że jest twarde. No nie jest to Lexus ani klasa S ale jest naprawde cicho. Ale zawieszenie się nie tłucze (przynajmniej u mnie ale auto ma dopiero 30 kkm). Porównuje do np Mondeo Mk4 ale diesla- u mnie jest o wiele ciszej. Dotyczy to również wysokich predkości.
  24. > z tyłu nie przewiduję osób dorosłych tylko dwa foteliki. > z rzeczy których nie zdążyłem sprawdzić - jest jakaś opcja ściemniania oświetlenia deski > rozdzielczej? a jeśli jest to tylko na zegary czy klima, radio też ściemnia? Jest ściemniacz zegarów i wyświetlacza kompa pomiędzy zegarami ale raczej nie ściemnia wyświetlacz na środku deski rozdzielczej (nawigacja+radio). Klima to tylko dwie cyfry oznaczające temp i nie przeszkadzają. Z innej beczki- To co bym zmienił z Lagunie to dodał regulacje podłokietnika. Jest nieregulowany i jak ustawisz wyżej fotel i bliżej kiery to juz nie jest tak wygodny. Szczególnie w wersji z mechanicznym ręcznym, gdzie jest krótszy podłokietnik. Niestety w takim Pugu 407 (regulacja przód-tył) jest to wiele lepiej rozwiązane.
  25. > dzięki - właśnie ku Lagunie się skłaniam, bo jeździmy renówkami od paru dobrych lat i lubię ten > rodzaj komfortu... > ale dla pewności pójdę pomacać i przejechać się Superbem i Mondeo... Laguna 3 ma bardzo sprężyste zawieszenie, takie troche nie po francusku. Ale za to bardzo pewne w prowadzeniu. W porównaniu do Mondeo i Superba to jest z tyłu przyciasna, szczególnie mało miejsca na stopy jak przednie fotele sa opuszczone. Tamte auta są jednak z tyłu większe. Jak bedziesz coś chciał wiedzieć o L3, to pytaj.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.