Zawartość dodana przez 1Marek1
-
Chevrolet Cruze, Citroen C-Elysee i Renault Fluence...
> Patrząc na wchodzącą Octavię i schodzącego Passata niewiele mija się to z prawdą Na szerokość też?
-
Skoda Rapid w wersji Spaceback
> Raz w roku na wyjazd na wakacje zapakuje się i do tego Golfa, ale za to przez cały rok nie będę > musiał jeździć Skodą . Można też iść takim tokiem rozumowania . Na wakacje zabiera się > zawsze tyle, ile wejdzie do samochodu. Czy to jest Panda, czy Passat kombi i tak jest pełny. W > dodatku 80% zabranych do Passata nie jest używana . Masz dzieci?
-
Czy na tym forum można się chwalić?
> No i jeszcze służy jako pomieszczenie rozrywkowe: do spędzania czasu przy wylewaniu wody po > większych deszczach Z ta woda to niestety prawda. 3 lata mieszkam, w roku 2010 (powodzie) nie było problemu, za to teraz-woda do wys cokoliku (ok 10 cm). Ja mam mała piwnice i ja wykorzystuję jako chlodna spiżarkę.
-
Czy na tym forum można się chwalić?
> z zachodniej. To nie Ty już kiedyś pisałeś do mnie na priv? Będziemy sąsiadami? jak daleko od Makro?
-
Mini test: Toyota FJ Cruiser 4.0 V6 MY'13
> FJ Cruiser [...] Super tekst i super auto! Dzięki kolego!
-
Czy na tym forum można się chwalić?
> nie....a po co? Żeby -jak to górale mówią- darzyło sie w nowym domu.
-
Czy na tym forum można się chwalić?
> To i ja się podłączę W piątek w końcu udało się wystartować z budową Gratuluję. A wrzuciłeś w każdy kąt fundamentów parę monet?
-
Skoda Rapid w wersji Spaceback
> Wnętrze bardzo ładne, stonowane, kokpit klasyczny. Naprawdę ładny. > Ktoś w końcu się postarał. Ten ładnie wyglądający plastik na górze tablicy rozdzielczej jest twardy jak skała. W drzwiach nie ma tkaniny, sam plastik.
-
Skoda Rapid w wersji Spaceback
> Moje pytanie brzmi: Kiedy Skoda odważy się zrobić auto 2/3-drzwiowe? > Rapid ma nie tam silnik, nie na te koła napęd i dwie wersje nadwoziowe też są nie takie. > Ręce mi opadną na dno wanny jeśli zrobią też Rapida Oj opadna ci, opadną. całe zamieszanie wynika z zawłaszczenia nazwy Rapid oznaczającej kiedyś auta coupe Skody dla auta - toczydła budżetowego (z wszystkimi konsekwencjami takiego auta).
-
Skoda Rapid w wersji Spaceback
> Czyli co taki 1.8 bedzie przyspieszal lepiej? Dajmy na to 80-120? Różnica na niekorzyść turbo wynika z tej zwłoki w reakcji silnika. Samo przyspieszenie OK. > To mocno srednio? Ale co ESP sie wlaczylo? ESP chyba nie zdążyło się włączyć. Jak mi autem zachwiało po przyhamowaniu to od razu odpuściłem. Nie było to mocne hamowanie.
-
Kupno nowego samochodu
> Ale: > - nie mam możliwości kupna 4x25% > - nie wiem jaki samochód ma (prawdziwy) przebieg > - w ogóle nie znam przeszłości samochodu... Rezygnowanie z własnej woli z gwarancji nowego auta to dla mnie nowa jakość. Dla mnie bez sensu.
-
Skoda Rapid w wersji Spaceback
Dostałem w użytkowanie od firmy Rapid Lifback Pb 1.2 105 KM. Wrażenia: 1. Jest cichy 2.Skrzynia biegów ma 6 biegów ale sa dość krótkie. Chodzi mi o że trzeba szybko zmienić bieg żeby utrzymać tempo przyspieszenia. 3. Silnik nawet OK, trochę zwleka z przyspieszeniem po gazie w podłoge ale nie jest najgorzej. W porównaniu do silnika bez turbo ale o dużej pojemności jest gorzej. 4. Miesca w środku zaskakująco duzo, bagażnik tez spory. 5.zawieszenie- niby ok ale po średnim przyhamowaniu na łuku równej drogi, chciało mnie postawić w poprzek jezdni! Nawet stare Punto było znacznie lepiej zawieszone. Jezdziłem nim ostrzej, ostro hamowałem i NIGDY mnie tak nie zaskoczył. 6 zużycie paliwa-trasa Warszawa-Kraków średnio 7,5 l/100. Jechałem dynamicznie. Nie szarżowałem ale częsciej ja wyprzedzałem niż byłem wyprzedzany. 7.tapicerka-słaba. Pomimo właczonej klimy koszula na plecach sie lekko spociła. materiał chyba słabo przepuszcza powietrze.
-
Kupno nowego samochodu
> - jakie są koszty przeglądów gwarancyjnych (za co się płaci, a za co nie i ile?)? Płaci się za przeglady. U mnie (Laguna) mały przegląd (wymiana oleju+filtry to 500 zł a duży .... jeszcze przede mną. > - jeżeli sam założę (w warsztacie oczywiście) instalację LPG to tracę gwarancję? Stracisz, chyba że założy ci ASO. > - jak wygląda zakup 4x25%? Jest nieoprocentowany, ale jest 5% prowizji i 5% ubezpieczenia kredytu? > - ile z reguły czeka się na samochód? To zależy od marki auta. Np kredyt 50/50 obejmował tylko cenę auta. Czasami kredyt preferencyjny oznacza utratę całości lub czesci upustu na cenie auta (np w Mitsubishi). U Renault nie tracilo sie nic z upustu. Ale to trzeba zawsze sprawdzić.
-
Sens mocnego auta w panstwie policyjnym
> Siedze siedzie w szwajcarii i nurtuje mnie pytanie po co ludzie kupują najmocniejsze wersje aut. A > malo uch tu nie ma... 1.Mają wysokie góry ze stromymi podjazdami, nawet na autostradach. Alpy w Szwajcarii to nie góry w Polsce-podjazdy sa znacznie bardziej strome. Jazda bez utraty prędkości i bez piłowania silnika to konieczność mocnego auta. Dodatkowo powszechny jest tutaj napęd 4x4 co też wymusza większą moc. 2.Obok sa Niemcy i tam mozna poszaleć. 3. przy średniej krajowej 7000 CHF i ulgach podatkowych za zakup nowego auta cena mocnego auta nie jest finansowym wyzwaniem.
-
[KzAK] Pralka od gory ładowana
Mam jakiegoś taniego Electroluxa (bez wyświetlacza). Działa 3 lata.
-
Wentylacja w piwniczce
> U mnie w bloku w piwnicy sa okna, ale zawsze zamkniete (szczelne plastikowe) - poza tym wentylacji > brak. Plesni tez brak. Pewnie zależy to od podłoża i wysokości wód gruntowych. Ja w nowym domu też nie miałem kratki i pleśń się pojawiła. Dorobienie wentylacji problem usuneło.
-
Wentylacja w piwniczce
> Doszedlem do wniosku, ze nie wentylowac w ogole (poza czescia robiaca za kotlownie). Brak wentylacji w piwnicy = pleśń na ścianach.
-
podkaszarka elektryczna
> Pozostaje kwestia jakości żyłki Wyleczyłem się z tanich żyłek i stosuję Oregon Duoline plus > Jest moc Podobno super się kosi sama stalową linka zamiast żyłki. Ale jest to nielegalne i nie można kupić w sklepie. Ktos kosił?
-
kosiarka z młuczowaniem - warto?
Moim zdaniem - nie warto płacić za mulczowanie. Mam jedną z większych kosiarek Husqwarny (Honda 5,5 KM) która ma opcję mulczowania. Do koszenia mam +/- 2.000 m2 trawnika. Przy mulczowaniu przy dłuższej trawie kosiarka bardzo słabnie i koszenie staje się udręką. Przy krótszej trawie zostawiam boczny wyrzut (największa moc kosiarki) i te krótkie ścinki trawy kosiara skutecznie rozrzuci po trawniku-nic nie trzeba zbierać.
-
Drzwi zewnętrzne/antywłamaniowe
> Szukamy drzwi wejściowych do domku jednorodzinnego. Zdajesz sobie sprawe że złodziej wejdzie oknem na parterze?
-
Renault Captur - bedzie hit?
> Cena nie powala na kolana. Za nowości trzeba płacić. W cenie Captur-a można nabyć Megankę a to już > inna klasa.. Jak z wielkościa wnętrza? To taka Megane?
-
Kredyt 50/50 w salonie
> Zastaw a cesja to dwa osobne tematy, nie ma co porównywać tych dwóch zabezpieczeń. Cesja praw z polisy nie wystepuje samodzielnie. Jak jest na AC auta to znaczy że jest również zastaw albo przewłaszczenie.
-
Kredyt 50/50 w salonie
> Pamiętaj też o tym, że przy takim kredycie zazwyczaj nie dają standardowych rabatów. Czyli jak na > "dzień dobry" masz -5.000 od ceny katalogowej, to przy 50/50 tego rabatu może nie być. To też > jest dodatkowy koszt. To juz jest różnie, zależy od marki auta. Np w Mitsubishi tak było a w Renault nie traciłeś żadnego rabatu.
-
Kredyt 50/50 w salonie
> Brałem Chevroleta 50/50 > Z góry płatne 50%. > Reszta za rok + 5% prowizji. > Do tego standardowy pakiet OC+AC obowiązkowo. > To były wszystkie koszty, Tak samo jest w banku Renault (RCI). Brałem Lagune.
-
bagażnik na rower - mocowany do haka w samochodzie?
> A nie uważacie, że czas już byłby na nowelizację przepisów pod tym > względem? Dobrze by było wprowadzić taka możliwość. Kasa dla ziutków nie byłaby duża, bo mało kto potrzebuje 3-cia tablice (przyczepy maja własne). Chyba że ta "extra" tablica byłaby w extra cenie.