Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. Jak już koledzy zauważyli - to są doraźne rozwiązania, stosuje się je w trasie, pewnie handlarz by nie pogardził, ale nie zastosowałbym tego w normalnej sytuacji. Na rynku jest sporo zamienników chłodnic, termostatów i innych podzespołów. Stosując takie środki, ryzykujesz, że osadzi się w kanałach wodnych w silniku lub w grzejniku nagrzewnicy. Konsekwencje zmniejszenia przepływu są dość jasne, zwykle wymiana grzejnika nagrzewnicy nie należy ani do łatwych ani do tanich. Pozdrawiam BAS
  2. Obróć o 90*, chyba przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i musi zejść. To jest identyczna konstrukcja jak w Polonezie/F125p/Ładzie/Żuku/Tarpanie i pewnie wielu innych. Pozdrawiam BAS
  3. To nie jest zawór, to jest korek wlewu płyn chłodzącego. Możliwe, że stał jakiś korek powietrza. Pozdrawiam BAS
  4. Żebyś się nie zdziwił. Faktycznie w PL są minimalne szanse na mandat za niedopasowanie prędkości i tamowanie ruchu. Nie przesadzasz odrobinkę (chodzi mi o sposób wypowiedzi)? Co do samego jeżdżenia to absolutnie mi to nie przeszkadza, jak się bardzo mi się śpieszy to też Pozdrawiam BAS
  5. Też dość często jeżdżę po A1/A2. Tu masz wątek z moimi przemyśleniami, dzisiaj jechałem ~16 i było kiepsko, choć do zniesienia, ze względu na rowery na dachu musiałem jechać ciut wolniej niż zwykle. Przykładowo: - 2015.08.02 wieczór Stryków->Włocławek - jechało się kiepsko, średnio duży ruch, ludki jadące nad morze. - 2015.08.03 rano Włocławek->Stryków - jechało się super, cały czas tempomat, zero stresu, - 2015.08.03 ~19 Stryków->Włocławek - jechało się bardzo ok (nie super bo byłem zmęczony, ale ruch ok), cały czas tempomat, zero stresu, - 2015.08.06 wieczór Włocławek->Stryków - jechało się ok, cały czas tempomat, - 2015.08.10 wieczór Stryków->Włocławek - jechało się bardzo ok (nie super bo byłem zmęczony, ale ruch ok), cały czas tempomat, zero stresu. Masakra się robi jak niedzielni kierowcy i nauczyciele pojawiają się na autostradzie, bez nich jest ok. Pozdrawiam BAS
  6. Życzę Ci, żeby też Ci ktoś utrudniał pracę "bo mu się nie śpieszy". Taki duży problem jechać klika km/h szybciej? Pozdrawiam BAS
  7. bas odpowiedział bas na temat - Gaz na ulicach
    Jeszcze po urlopie popatrzę, ale podejrzewałem reduktor. BAS
  8. Wiem, czytałem tamten temat. BAS
  9. IMO nie przesadziłes, dla sprzęgła najcięższa praca to ruszanie. Jak wyjeżdżam na autostradę to zwykle przez 100km mam zapięty 5 bieg, sprzęgła przez te 100km nie dotykam, więc raczej się nie zużywa. Są ludzie którzy potrafią bez postoju jechać po autostradzie od tankowania do tankowania. BAS
  10. Po wypalenie gazu przy zamkniętych zawodach jest tam minimalna ilość gazu. BAS
  11. Tył tego samochodu jest w mojej subiektywnej ocenie, bardzo ładnie narysowany. Pozdrawiam BAS
  12. bas odpowiedział TIMMY na temat - Stilo
    Teoretycznie tak, w praktyce poczytaj w tamtym temacie o problemie rezystora. Pozdrawiam BAS
  13. bas odpowiedział TIMMY na temat - Stilo
    Jakiś aktywator. Podłączyć komputer i odczytać dokładny błąd. Tu masz wszystko opisane. To jest sznurek autodestrukcji, jak go pociągniesz to masz 5 sekund, żeby się oddalić. A poważnie to jest awaryjne otwieranie klapki wlewu paliwa. Pozdrawiam BAS
  14. 2x zestaw naprawczy wahacza, w sumie jakieś 100zł, do tego robocizna. Jak już się za to brać to wymieniłbym poduszki belki. Pozdrawiam BAS
  15. bas odpowiedział Kris88 na temat - Stilo
    Nigdy się nie przysłuchiwałem pracy sprężarki, generalnie jej cykl pracy wygląda tak: włącz-sprężanie->wyłącz-rozprężanie. W duże upały tych cykli jest bardzo dużo, w chłodne dni mało. Jeśli coś sobie cyka to zacząłbym od sprawdzenia ilości czynnika, jeśli ok to olać i obserwować. Pozdrawiam BAS
  16. bas odpowiedział Kris88 na temat - Stilo
    Niech elektryk sprawdzi kable. Najtańszy marketowy, nowy, daje radę w zakresie -20*C - +20*C. Wartości, które pokazałeś są poprawnie zmienione, wygląda, że coś źle się dzieje w kablach. Pozdrawiam BAS
  17. bas odpowiedział cypajak na temat - Motokącik
    Problem sam się rozwiąże jak pociągną A1 do Tuszyna bo tranzyt pójdzie autostradą a przy okazji pojawią się kolejne zjazdy do Łodzi. Bywa, że jest dłuższy. Jest tablica, na której są ręcznie wyświetlane komunikaty, ale tablica jest dalej niż się korek zaczyna. To akurat standard w PL. Pozdrawiam BAS
  18. bas odpowiedział cypajak na temat - Motokącik
    Bo jechałeś "pod prąd", ludzie ciągną nad morze a nie na Śląsk. Spróbuj w niedzielę wieczorem zjechać A1->A2(Stryków) to postoisz sobie tam lekko godzinkę. Pozdrawiam BAS
  19. bas odpowiedział Kris88 na temat - Stilo
    Jeśli na alternatorze masz 13,4V to alternator się kończy, draństwo ma to do siebie, że często pada niezerojedynkowo, oczywiście podobny efekt może dawać zwarcie w akumulatorze albo bardzo rozładowany akumulator, ale... Zacząłbym od wyciągnięcia alternatora na stół i pomierzenia(jest taki sprzęt, że podłączasz alternator, podajesz mu np. paskiem napęd i sprawdzasz jak się zachowuje pod różnymi obciążeniami), dodatkowo miernikiem sprawdzić czy diody ok i czy nie ma zwarć. Obstawiam, że jak już alternator będzie na stole to okaże się, że trzeba go zregenerować. Sam tego nie zrobić a dla kolesia, który regeneruje altki codziennie będzie to banalne. Co do masy to miałem na myśli linkę (plecionkę) miedzianą łączącą silnik z nadwoziem i masę w okolicach skrzynki przekaźników. Pozdrawiam BAS
  20. bas odpowiedział cypajak na temat - Motokącik
    Jak miałem 17-25lat i ograniczoną ilość problemów w życiu to faktycznie potrafiłem nie spać 48h, skoczyć z Łodzi do Ostrawy i z powrotem CC704. Teraz to mi się nie chce a najlepiej jeździ mi się zaraz po długim śnie - sorry, ale wiek robi swoje. Oczywiście potrafię robić tak jak opisałem: ale wymaga to ode mnie wysiłku a na miejscu padam na łóżko w celu spania. Pozdrawiam BAS
  21. bas odpowiedział cypajak na temat - Motokącik
    A tego się przypadkiem nie ustawia gdzieś w menu? W Stilo ustawiasz sobie zachowanie centralnego zamka, oddzielnie bagażnika i drzwi kierowcy. Pozdrawiam BAS
  22. bas odpowiedział Kris88 na temat - Stilo
    Sprawdź masy, chociaż 13,4V to ciut mało. Pozdrawiam BAS
  23. bas odpowiedział Kris88 na temat - Stilo
    Wyjąć nie wyjmiesz, ale zmierzysz go po zdjęciu górnej osłony silnika, niestety kable idą w okolicach katalizatora. Pozdrawiam BAS
  24. bas odpowiedział Kris88 na temat - Stilo
    Proszę bardzo. Jedną sondę (polecam założyć krokodylki na sondy) od miernika przykładasz do obudowy alternatora a drugą do trzpienia/gwintu, gdzie jest przykręcony gruby czerwony przewód. Tam jest jeszcze jeden cienki kabel, sprawdź czy jest dobrze przymocowany - to jest wzbudzenie, nie musisz go mierzyć. Nie pamiętam jaki masz silnik, ale w najgorszym razie będą 3 przewody: czarny - masa(wątpię), czerwony (+), jakiś cienki, możliwe, że czerwony, ale na pewno cienki (wzbudzenie). To pewnie przy +77*C i zasilaniu sceny na koncercie U2. 13,2V to już bardzo mało, przy obecnych temperaturach, powinien utrzymywać min. 13,7V, inna sprawa jaki mamy miernik. Pozdrawiam BAS
  25. bas odpowiedział Kris88 na temat - Stilo
    Po nocy powinien mieć ~12,7V. Co by się nie działo to na pracującym silniku masz mieć 13,8-14,4V, jak spadnie do 13,7V to powiedzmy, że jest do zaakceptowania (alternator ma kompensację termiczną, więc w upały może dawać ciut mniej), ale 12,55V to jest brak ładowania. Porządnie naładować akumulator, sprawdzić ładowanie na alternatorze a nie na akumulatorze (chodzi o wyeliminowanie przwodów), jeśli nadal źle to altek na stół i regeneracja. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.