Zawartość dodana przez bas
-
XERAMIC do chłodnicy ?
Jak już koledzy zauważyli - to są doraźne rozwiązania, stosuje się je w trasie, pewnie handlarz by nie pogardził, ale nie zastosowałbym tego w normalnej sytuacji. Na rynku jest sporo zamienników chłodnic, termostatów i innych podzespołów. Stosując takie środki, ryzykujesz, że osadzi się w kanałach wodnych w silniku lub w grzejniku nagrzewnicy. Konsekwencje zmniejszenia przepływu są dość jasne, zwykle wymiana grzejnika nagrzewnicy nie należy ani do łatwych ani do tanich. Pozdrawiam BAS
- Co to za zawór? Związek z dławieniem? (Ignis)
- Co to za zawór? Związek z dławieniem? (Ignis)
-
Zjeżdżanie przed TIRa na autostradzie
Żebyś się nie zdziwił. Faktycznie w PL są minimalne szanse na mandat za niedopasowanie prędkości i tamowanie ruchu. Nie przesadzasz odrobinkę (chodzi mi o sposób wypowiedzi)? Co do samego jeżdżenia to absolutnie mi to nie przeszkadza, jak się bardzo mi się śpieszy to też Pozdrawiam BAS
-
Zjeżdżanie przed TIRa na autostradzie
Też dość często jeżdżę po A1/A2. Tu masz wątek z moimi przemyśleniami, dzisiaj jechałem ~16 i było kiepsko, choć do zniesienia, ze względu na rowery na dachu musiałem jechać ciut wolniej niż zwykle. Przykładowo: - 2015.08.02 wieczór Stryków->Włocławek - jechało się kiepsko, średnio duży ruch, ludki jadące nad morze. - 2015.08.03 rano Włocławek->Stryków - jechało się super, cały czas tempomat, zero stresu, - 2015.08.03 ~19 Stryków->Włocławek - jechało się bardzo ok (nie super bo byłem zmęczony, ale ruch ok), cały czas tempomat, zero stresu, - 2015.08.06 wieczór Włocławek->Stryków - jechało się ok, cały czas tempomat, - 2015.08.10 wieczór Stryków->Włocławek - jechało się bardzo ok (nie super bo byłem zmęczony, ale ruch ok), cały czas tempomat, zero stresu. Masakra się robi jak niedzielni kierowcy i nauczyciele pojawiają się na autostradzie, bez nich jest ok. Pozdrawiam BAS
-
Zjeżdżanie przed TIRa na autostradzie
Życzę Ci, żeby też Ci ktoś utrudniał pracę "bo mu się nie śpieszy". Taki duży problem jechać klika km/h szybciej? Pozdrawiam BAS
-
BBC SQ 24 Szarpie
Jeszcze po urlopie popatrzę, ale podejrzewałem reduktor. BAS
-
Marea Weekend HLX 2.0 R5 LPG - jak bardzo głupi pomysł?
Wiem, czytałem tamten temat. BAS
-
Sprzęgło wytrzyma 340 tys. km?
IMO nie przesadziłes, dla sprzęgła najcięższa praca to ruszanie. Jak wyjeżdżam na autostradę to zwykle przez 100km mam zapięty 5 bieg, sprzęgła przez te 100km nie dotykam, więc raczej się nie zużywa. Są ludzie którzy potrafią bez postoju jechać po autostradzie od tankowania do tankowania. BAS
- Stary zawór, zamknięcie lpg
-
Marea Weekend HLX 2.0 R5 LPG - jak bardzo głupi pomysł?
Tył tego samochodu jest w mojej subiektywnej ocenie, bardzo ładnie narysowany. Pozdrawiam BAS
-
Druga porcja pytań.
Teoretycznie tak, w praktyce poczytaj w tamtym temacie o problemie rezystora. Pozdrawiam BAS
-
Druga porcja pytań.
Jakiś aktywator. Podłączyć komputer i odczytać dokładny błąd. Tu masz wszystko opisane. To jest sznurek autodestrukcji, jak go pociągniesz to masz 5 sekund, żeby się oddalić. A poważnie to jest awaryjne otwieranie klapki wlewu paliwa. Pozdrawiam BAS
-
Marea Weekend HLX 2.0 R5 LPG - jak bardzo głupi pomysł?
2x zestaw naprawczy wahacza, w sumie jakieś 100zł, do tego robocizna. Jak już się za to brać to wymieniłbym poduszki belki. Pozdrawiam BAS
-
asr, esp błędy
Nigdy się nie przysłuchiwałem pracy sprężarki, generalnie jej cykl pracy wygląda tak: włącz-sprężanie->wyłącz-rozprężanie. W duże upały tych cykli jest bardzo dużo, w chłodne dni mało. Jeśli coś sobie cyka to zacząłbym od sprawdzenia ilości czynnika, jeśli ok to olać i obserwować. Pozdrawiam BAS
-
asr, esp błędy
Niech elektryk sprawdzi kable. Najtańszy marketowy, nowy, daje radę w zakresie -20*C - +20*C. Wartości, które pokazałeś są poprawnie zmienione, wygląda, że coś źle się dzieje w kablach. Pozdrawiam BAS
-
Jazda długodystansowa
Problem sam się rozwiąże jak pociągną A1 do Tuszyna bo tranzyt pójdzie autostradą a przy okazji pojawią się kolejne zjazdy do Łodzi. Bywa, że jest dłuższy. Jest tablica, na której są ręcznie wyświetlane komunikaty, ale tablica jest dalej niż się korek zaczyna. To akurat standard w PL. Pozdrawiam BAS
-
Jazda długodystansowa
Bo jechałeś "pod prąd", ludzie ciągną nad morze a nie na Śląsk. Spróbuj w niedzielę wieczorem zjechać A1->A2(Stryków) to postoisz sobie tam lekko godzinkę. Pozdrawiam BAS
-
asr, esp błędy
Jeśli na alternatorze masz 13,4V to alternator się kończy, draństwo ma to do siebie, że często pada niezerojedynkowo, oczywiście podobny efekt może dawać zwarcie w akumulatorze albo bardzo rozładowany akumulator, ale... Zacząłbym od wyciągnięcia alternatora na stół i pomierzenia(jest taki sprzęt, że podłączasz alternator, podajesz mu np. paskiem napęd i sprawdzasz jak się zachowuje pod różnymi obciążeniami), dodatkowo miernikiem sprawdzić czy diody ok i czy nie ma zwarć. Obstawiam, że jak już alternator będzie na stole to okaże się, że trzeba go zregenerować. Sam tego nie zrobić a dla kolesia, który regeneruje altki codziennie będzie to banalne. Co do masy to miałem na myśli linkę (plecionkę) miedzianą łączącą silnik z nadwoziem i masę w okolicach skrzynki przekaźników. Pozdrawiam BAS
-
Jazda długodystansowa
Jak miałem 17-25lat i ograniczoną ilość problemów w życiu to faktycznie potrafiłem nie spać 48h, skoczyć z Łodzi do Ostrawy i z powrotem CC704. Teraz to mi się nie chce a najlepiej jeździ mi się zaraz po długim śnie - sorry, ale wiek robi swoje. Oczywiście potrafię robić tak jak opisałem: ale wymaga to ode mnie wysiłku a na miejscu padam na łóżko w celu spania. Pozdrawiam BAS
-
Jazda długodystansowa
A tego się przypadkiem nie ustawia gdzieś w menu? W Stilo ustawiasz sobie zachowanie centralnego zamka, oddzielnie bagażnika i drzwi kierowcy. Pozdrawiam BAS
-
asr, esp błędy
Sprawdź masy, chociaż 13,4V to ciut mało. Pozdrawiam BAS
-
asr, esp błędy
Wyjąć nie wyjmiesz, ale zmierzysz go po zdjęciu górnej osłony silnika, niestety kable idą w okolicach katalizatora. Pozdrawiam BAS
-
asr, esp błędy
Proszę bardzo. Jedną sondę (polecam założyć krokodylki na sondy) od miernika przykładasz do obudowy alternatora a drugą do trzpienia/gwintu, gdzie jest przykręcony gruby czerwony przewód. Tam jest jeszcze jeden cienki kabel, sprawdź czy jest dobrze przymocowany - to jest wzbudzenie, nie musisz go mierzyć. Nie pamiętam jaki masz silnik, ale w najgorszym razie będą 3 przewody: czarny - masa(wątpię), czerwony (+), jakiś cienki, możliwe, że czerwony, ale na pewno cienki (wzbudzenie). To pewnie przy +77*C i zasilaniu sceny na koncercie U2. 13,2V to już bardzo mało, przy obecnych temperaturach, powinien utrzymywać min. 13,7V, inna sprawa jaki mamy miernik. Pozdrawiam BAS
-
asr, esp błędy
Po nocy powinien mieć ~12,7V. Co by się nie działo to na pracującym silniku masz mieć 13,8-14,4V, jak spadnie do 13,7V to powiedzmy, że jest do zaakceptowania (alternator ma kompensację termiczną, więc w upały może dawać ciut mniej), ale 12,55V to jest brak ładowania. Porządnie naładować akumulator, sprawdzić ładowanie na alternatorze a nie na akumulatorze (chodzi o wyeliminowanie przwodów), jeśli nadal źle to altek na stół i regeneracja. Pozdrawiam BAS
