Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

SzefSzefow

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez SzefSzefow

  1. > Pozwolisz, że nie będę się wypowiadał na temat człowieka, który średnio raz do roku sprzedaje > perełki bez przebiegu. > Ja rozumiem raz, ale z takim szczęściem lepiej grać w totka... a patrząć Twoim fachowym okiem znawcy maluchów... jaki ten powyższy mógł mieć przebieg? 10, 15tys km?
  2. > Weź pod uwagę że rowerzysta to nie pieszy i nie porusza się 3-4 km na h tylko czasami zapieprzają > tak że ciężko ich zauważyć. Chodź sam jestem na tym punkcie przeczulony i obserwuje drogę > rowerową jeżeli mam zamiar ja przeciąć to nie raz zdarzyło mi się że wyskoczył jakiś narwaniec > na pełnym gazie bo "on ma pierwszeństwo". Tylko należy pamiętać że "cmentarze są pełne tych co > mieli pierwszeństwo". tu sam sobie przeczysz, z jednej strony rowerzystom nie wolno jezdzic po drogach, teraz nie wolno jezdzic po ścieżkach rowerowych dlatego pisalem, ze sa sytuacje przy których lepiej jest wybrac drogę, niż scieżkę rowerową - i to nie kwestia wygody a bezpieczeństwa ale jak to jest, że mi nigdy "jakiś narwaniec" nie wyskoczył przed maskę, że nigdy niemiałem sytuacji w której rowerzysta zachowałby się jakoś nieprzewidywalnie czy którego bym nie zauważył? może dlatego, ze zachowuję szczególną ostrożność widząc rowerzystów, daje im minimum 1m luzu wyprzedzając, przekraczając sciezkę rowerową mam świadomość poruszających się na niej ludzi?
  3. > A jak można nazwać inaczej ludzie dla których buduje się specjalne ścieżki żeby sobie mogli > spokojnie jechać bezpiecznie nie przeszkadzając nikomu a oni zamiast jechać tymi ścieżkami > utrudniają wszystkim życie bo ścieżka jest po drugiej stronie ulicy i nie chce im się > przejechać na drugą stronę. Jeżdżę na rowerze sporadycznie (dla przyjemności) i zawsze używam > ścieżek rowerowych. Dla mnie nie jest problemem przejechać na drugą stronę ulicy. Ale dla > rowerowych dżihady stów takich jak Ty widocznie to problem. ooo już się stałem rowerzystą - dzihadystą rownie dobrze mozna to napisac o kierowcach samochodow, dla ktorych problemem jest ominięcie rowerzysty i pozostawienia 1m luzu przetłumacz kierowcom jezdzacym lewym pasem, ze jest to niezgodne z prawem i utrudnia poruszanie się innym, przetłumacz tym blokującym lewy pas, że jazda na zamek jest szybsza > Z jednej strony rowerzyści zasłaniają się przepisami z jakiejś konwencji a z drugiej w poważaniu > mają czerwone światła przejeżdżanie na pasach , że już nie wspomnę o tym ze nawet jak jest > ścieżka rowerowa to jada po ulicy bo tak im wygodniej. Lub jeszcze lepiej trochę po ścieżce > trochę po chodniku trochę po ulicy bo tak mi wygodniej. > Jak jak bym tak autem zaczął jeździć jak niektórzy rowerzyści to był bym sławniejszy od tego > cymbałaa w biały BMW. rozsmieszasz mnie... gdybym miał po jednostkach jezdzacych jak debile w samochodach wyrażać sądy o wszystkich pozostałych to kim bym był? Sam sobie odpowiedz widzisz zdzbło w cudzym oku, a belki w swoim nie moze zacznij naprawianie świata od siebie, naucz się tolerancji
  4. SzefSzefow odpowiedział wujek na temat - Motokącik
    > Ello > czyli jesli sobie dobrze przeliczylem to 50,790.97 AUD > - IMVHO bardzo nie zle jak na EU, ciekawe ze roznica miedzy V8 a 4cylinder jest malutka ... > Ale - pytanie co za to dostajesz? Rozumiem, ze sa jedne specs na EU, czyli np UK nie rozni sie od > D? > Dla porwnania u mnie masz: > -2015 Ford Mustang pricing* > Ford Mustang EcoBoost > Fastback manual – $44,990 = 131,081.47 PLN > Fastback automatic – $47,490(auto) > Convertible (auto only) – $53,990 > Ford Mustang GT > Fastback manual – $54,990 - 160,216.55 PLN > Fastback automatic $57,490 > Convertible (auto only) $63,990 Brakowało mi Twoich postów W końcu samochód, który w Australii i USA kosztuje porównywalnie do EU
  5. SzefSzefow odpowiedział wujek na temat - Motokącik
    > Ale co ty gaaaadasz. Oczywiście, że można. > Jedyne co nie można, to wybrać foteli Recaro do kabrio. aaaaaa w szwajcarii nie można
  6. SzefSzefow odpowiedział wujek na temat - Motokącik
    > I nadal tak jest, choć mustanga kupuje cały przekrój ludzi. To: > - jeden z najtańszych na rynku samochodów z dwoma drzwiami > - jeden z najtańszych na rynku samochodów z napędem na właściwą parę kół > - jeden z najtańszych na rynku samochodów z V8 > - jeden z najtańszych na rynku samochodów z ponad 400 KM mocy > - jeden z najtańszych na rynku kabrioletów > Więc jak ktoś chce mieć coś ładnie wyglądającego, albo o przyzwoitych osiągach, albo ze zdejmowanym > dachem, albo fajnie bulgoczącego, to Mustang jest świetnym wyborem. Podobnie jak Camaro. > Jedyne co mogę tylko zarzucić Mustangowi to zużycie paliwa - z jakichś dziwnych powodów, pomimo że > waży znacznie mniej niż Camaro + ma zdecydowanie słabszy silnik, Mustang pali więcej > niż Camaro. Nie mam pojęcia jaki jest tego powód. w Europie, z tego co sprawdzalem, nie mozna połączyć silnika V8 z nadwoziem kabrio
  7. > nie mogę się zdecydować... > proszę o oddanie głosów na zdjęcie 1 lub zdjęcie 2 > zdjęcie 1: > zdjęcie 2: nie ma opcji 3?
  8. > i strzeliles pudlo, jezdzilem na rowerze po kilka kkm rocznie wiec nie sugeruj mi, ze nie wiem o > czym pisze natomiast masz racje, nie rozumiem niektorych rowerzystow, ktorzy nie respektuja > OBOWIAZKU jady DDR, to nie jest ich wybor, a juz calkiem nie rozumiem pomyslow wjezdzania na > POW wow! ja jezdzilem po kilka tys km na rowerze miesięcznie i wiem kiedy jest lepiej i bezpieczniej dla rowerzysty, a takze innych uczestników ruchu jezdzic po ulicy, nawet gdy obok jest scieżka rowerowa przesadzasz w swoim zacietrzewieniu jak i z tym, ze nazywasz rowerzystów debilami, to jakby nazwac wszystkich kierowców tirow czy samochodow osobowych debilami, bo bylo sie swiadkiem jakiegos idiotyzmu
  9. > To tylko pokazuje jak małe doświadczenie masz w tym temacie. > Instalki m.in. Renault (te widziałem i wiem z doświadczenia) jak i w innych markach gdzie > wyjeżdżasz z salonu z LPG często wołają o pomstę do nieba zarówno w kwestii montażu jak i > regulacji. > A wystarczy się udać do rzetelnego fachowca i mieć profi instalację, na bardzo dobrych częściach, > poprowadzoną 'od linijki' której nawet nie widać i do tego dokładnie wystrojoną z > uwzględnieniem korekt STFT, LTFT, pmiarem AFR pod obciążeniem itp. > Ale u nas na pierwszym planie są kompleksy i stereotypy, tylko rzetelnych argumentów brak jak > przyjdzie co do czego 'nie bo nie i koniec ' przeczytaj co pisalem pozniej, instalacje zakladane w ASO to takze wg mnie druciarstwo "niedruciarstwem" jest samochod zaprojektowany z myslą o spalaniu gazu kumisz?
  10. > wiesz co? nie rozumiem ich podejscia, kiedy moglem unikalem ulicy ze wzgledu ma moje bezpieczenstwo > a CI debile chca na sile isc na zwarcie z samochodami bo "maja prawo" .. nawet jak go nie maja > ... Ci debile w samochodach, którzy nie jezdzili nigdy na rowerze nie zrozumieją rowerzystów zdaję sobie sprawę, że wyobraźnia może szwankować, ale może z góry załóż, że są sytuacje w których bezpieczniej jest jechać rowerem po ulicy, a nie po scieżce rowerowej czy chodniku po co w ogole wsiadasz w samochód i poruszasz się po drogach? ponieważ "masz prawo"? przesiadz sie na komunikacje miejską, będzie spokojniej
  11. SzefSzefow odpowiedział wujek na temat - Motokącik
    > 148k IMO swietna cena tyle co pasnik f tdiku. A wersja V8 169k > jakiś tekst Zauważyłem, że teraz Ford będzie prawie tak prestiżowy jak VW: VIGNALE
  12. > Mylne myślenie Twoje jest właśnie w tym miejscu. Nie ma czegoś takiego jak samochód wyłącznie > przystosowany do benzyny. To, że tak zjechał z taśmy jest spowodowane różnymi tematami > kasowo-politycznymi, a nie innymi pobudkami. Np renault mimo, że nie schodziły z taśmy z > instalacjami, na kolektorach mają wskazane przez producenta miejsca do nawiertu na > wtryskiwacze gazowe. Założenie gazu to nie obowiązek, czy wymóg a wolna wola posiadacza, jeden > chce bo wie że oszczędza, inny nie chce, bo uważa, że to druciarstwo. Istnieje coś takiego jak samochód wyprodukowany po to, aby spalać benzynę czy diesla. I chodzi wyłącznie o silnik, a osprzęt silnika, oprogramowanie tegoż, na "głupim" miejscu do przetrzymywania paliwa kończąc. Gdyby było inaczej to nie byłoby tylu kłopotów z poprawnym montażem LPG, ze zużyciem gniazd zaworowych, zuzyciem pomp paliwa, zuzyciem układu zapłonowego, regulacjami, znów na niebezpieczeństwie związanym z rozszczelnieniem się układu podczas wypadku kończąc. > Jak wyżej-reklama, marketing i polityka firmy. Przecież gaz można wszędzie założyć, nawet do > diesla, tylko, że koncernom nie bardzo się to opłaca, szczególnie tym paliwowym, więc wszystko > musi być w normie. W mercedesie NGT wszystko jest przystosowane do paliwa CNG, przemyślane i bezpieczne
  13. > A czy jakikolwiek producent samochodów jest producentem własnych instalek? Przecież wkładają takie > z kim mają umowy podpisane i tam można spotkać Landi renzo, brc itd więc czy instalka brc > założona w ASO danej marki różni się czymś od założonej identycznej przez profesjonalny > warsztat?To druciarstwo?Jeśli tak to ASO drutuje, bo często podzleca zakładanie zewnętrznym > firmom > No ale inna marka kupiona poza ASO to drut? > A jakie samochody przy produkcji są przystosowane do instalacji lpg a jakie nie wg Ciebie? Troszkę > się rozpędziłeś z tym druciarstwem niekoniecznie znając temat jak to się odbywa od strony ASO > na przykład... Chyba mnie nie zrozumiałeś Jeśli samochod z taśmy produkcyjnej zjechał przystosowany wyłącznie do benzyny i w ASO dokładają do niego zbiornik LPG do bagażnika i reszte instalacji to wg mnie jest to druciarstwo także. Nie druciarstwem jest Mercedes NGT, gdzie samochód jest zaprojektowany pod zasilanie gazem. Kumisz?
  14. > Widziałeś tą instalację że tak mówisz? każda niefabryczna instalacja jest wg mnie druciarstwem > A pakiet AMG czy Brabus to też jest druciarstwo?Przecież też nie jest robiony w mercedesie. A jak > klocki założysz jakieś sportowe brembo, ferodo itp a nie zakupione w ASO merca to też > druciarstwo? Czy identyczna instalka założona przez ASO merca na życzenie klienta, tylko 30% > droższa nie byłaby już druciarstwem? klocki juz są w samochodzie przystosowanym do tego, aby te klocki były samochód przystosowany podczas produkcji do instalacji lpg wg mnie nie jest druciarstwem
  15. > Jeśli silnik bezproblemowo na niej pracuje to czemu nie?Może ktoś sobie sporo jeździ, więc mu się > kalkuluje. > Ludzie, przynajmnie Ci których znam i którzy dysponują dużą gotówką i sami do niej doszli są wbrew > pozorom bardzo oszczędni, po prostu dzięki temu że potrafią liczyć swoje pieniądze mają ich co > raz więcej. Ponad stan żyją tacy co nie mieli, nie mają i nie będą mieli pieniędzy, bo > potrzeby mają zawsze wyższe niż zarobki. ponieważ jest to druciarstwo? dlaczego sobie nie zamówił w mercedesie instalacji gazowej?
  16. SzefSzefow odpowiedział coenmz na temat - Motokącik
    > prototyp taaaa... zrobione zostaly 3 prototypy i nie sadze aby był to któryś z nich najprawdopodobniej jest to przeróbka, Chris Hahn zbudował podobno 17 takich, a Koenig buduje je do tej pory za jedyne 83tyś euro pewniejeszcze kilka firm robiło takie przeróbki
  17. > Czy w Szwajcari potrzebna jest Zielona Karta, czy wystarczy polskie OC? Chyba z każdym OC jest już Zielona Karta
  18. > Skoro mamy tyle fajnych materiałów? Są kompozyty, jest nawet zwykły plastik, jakieś pewnie też inne > ciekawe mieszanki, o których nie mam pojęcia. A ten element auta, to coś co i tak w założeniu > ma się odkszałcić, popsuć w razie wypadku. Elementy wzmacniające i wytłumiające nadal mogą być > z metalu, ale buda? > No i pytanie poboczne - czemu aut nie robi się jak rajdówek - czyli najpierw kminimy szkielet > jeżdżący, a potem nakładamy na to z góry jakieś nadwozie, którego możliwości modyfikacji jest > milion...Wciąż brnie się w te skomplikowane układy i montaże... Może czegoś nie rozumiem, ale > tam (w rajdach) jakoś się da, a wielkoseryjnie nie? Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze Wszystko inne jest droższe, ale sądzę, że przemysł samochodowy przeskoczy aluminium i będzie stosować włókno węglowe, ale to jeszcze z 10-15 lat
  19. SzefSzefow odpowiedział MaserTi na temat - Motokącik
    > Ma coś uszkodzone - spalanie zdecydowanie za wysokie. niestety one tyle palą
  20. > zdajesz sobie sprawę, że przebiegi tamtejsze mają się nijak do naszych wyobrażeń? Tematem > interesowałem się kilka lat wstecz kiedy brat pracował w Szwecji Kilkuletnie benzyny > potrafiły mieć przebiegi jak diesle w Niemczech. Przykładowo 8 letni Saab miał ponad 400 tyś. > km. > Faktem jest to, że auto było serwisowane do samego końca na co były dokumenty, uszkodzenia lakieru > zostały usunięte przez komis, do tego były zdjęcia przed i po. Zdajesz sobie sprawę, że u nas także są takie samochody, ale różnica polega na tym, że w PL ten samochód będzie mieć 200tyś km przbiegu (jedynie na liczniku)?
  21. SzefSzefow odpowiedział MaserTi na temat - Motokącik
    Najwiekszym problemem Insignii (i Opla generalnie) jest masa pojazdu, w przypadku 2.8 V6 T OPC jest to wg Opla: Quote: Masy (wg ECE) Masa własna (w zależności od wersji): 1 658 - 2 023 kg Dopuszczalna masa całkowita (w zależności od wersji): 2 315 - 2 490 kg Ładowność (w zależności od wersji): 354 - 537 kg Dopuszczalne obciążenie dachu: 100 kg a sądzę, że masy te mogą byc podane na sucho Przekłada się to na spalanie, osiągi, prowadzenie pojazdu.
  22. Popraw linka do GALERII z podpisu, bo trzeba się logować
  23. SzefSzefow odpowiedział Manx na temat - MotoSport
    > Też jakoś trudno mi w to uwierzyć, chyba że o Latvali mowa ... oczywiscie, ze chodzi o Latvale
  24. SzefSzefow odpowiedział lucash na temat - Motokącik
    > Znajomek chce zakupić takie VOLVO > Jakim cudem to auto kosztuje tylko 25900 skoro w Swiss ceny tych aut zaczynają się od 7500 CHF. > Nawet przy sprowadzaniu przez Niemcy nie widzę jak na tym można zarobić. A opłaty VAT, akcyza, > cło? > Jakieś sugestie? generalnie samochody w CH są droższe niż w DE czy Polsce. tanio można kupić egzemplarz zajezdzony, niesprawny, rozbity, z ogromnym przebiegiem - i takie samochody handlarze kupują
  25. > Moj 8-latek rozwalil mnie pytaniem odnosnie amortyzatorow > Po co robic rure z niebezpiecznum dla srodowsiska i trudnym do uszczelnienia olejem w srodku jak > mozna by zrobic taki amortyzator w oparciu o magnesy neodymowe... a pewnie jezszcze do tego > bylyby cichsze... > W odpowiedzi postawilem na koszty... ale samego mnie ta odpowiedz nie bardzo przekonuje... > Pomozecie? po co robic amory z magnesami jak można z powietrzem?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.