Zawartość dodana przez kjk
-
Jakiej marki/model akumulatora?
> A może oryginał GM, kiedyś to były bardzo dobre akumulatory Bardzo dobre są te, z którymi samochody opuszczają fabrykę. Sprzedawane jako części zamienne to już podobno nie to samo. k.
-
Cruze czy Cee'd?
> Wstydzilbym sie postawic tego cruza przed domem. > Wolalbym cos z normalnych marek. Tylko pasek w tedeiku?
- zbieżność
-
Jaki autoalarm?
Tak jak jeden z kolegów napisał. Jak ktoś będzie chciał i umiał ukraść to ukradnie. Albo zniszczy. Alarm jest natomiast najbardziej upierdliwy dla właściciela. Ewentualnie możesz pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu mechanicznym albo nietypowym wyłączniku czegoś. Ale to też raczej dla zabawy.
-
Silniczek cykulacji powietrza wew- zewnętrz.astra G
> Może się i zawalił ,sprawdzę ale to jest odwrotnie .Jak włączę przycisk =dioda zapalona , to przestaje świstac . No właśnie. Przy włączonym obiegu wewn. powietrze nie idzie przez filtr, więc nie ma świstu. k.
-
Silniczek cykulacji powietrza wew- zewnętrz.astra G
Jeżeli jest świst przy obiegu otwartym a przy zamkniętym nie ma, to może po prostu masz już zapchany filtr kabinowy ? k.
-
Rozbiłem znajomemu leasingowane ubezpieczone auto -co dalej?
Zakładając że nie rozbiłeś samochodu celowo, to nie jest znajomy tylko zwykły s......n Ludziom, którzy marnie jeżdżą nie pozwalam prowadzić mojego samochodu. A jeżeli już komuś pozwolę, to w życiu nie wpadłbym na pomysł wyciągania jakiejś kasy gdy coś się wydarzy... k.
-
Czy akumulator mi zdycha czy już zdechł?
> i po pokazuje takie napięcia. W moim aucie pokazuje zbliżone wartości - to może mój chiński > miernik zaniża? . Sprawdzę raz jeszcze innym przyrządem - bo teraz nie da mi to spokoju Dokładność chińskiego miernika to zwykle +/- kilka %. Może nawet 10%, a to już ponad 1V. k.
-
Dziwne urządzenie
Masz zainstalowany w samochodzie podsłuch
-
Pojazd uprzywilejowany a nadużywanie uprawnień
> Dzisiaj na moich oczach jeden umundurowany kierowca radiowozu włączył "koguty" tylko po to, by > przelecieć na czerwonym, bo zaraz za skrzyżowaniem wyłączył sygnał dźwiękowy, a 200 m dalej - > również świetlny. Różnie to bywa. Czasem faktycznie chłopaki śpieszą się do McDonaldsa. A czasem mogą jechać na jakąś interwencje i zwyczajnie nie chcą np. spłoszyć złodzieja sygnałem. k.
-
Awaria swiatel - przejazd na czerwonym.
> czerwone to czerwone nie ma zmiłuj, czy jakiś telefon Znowu "mentalność niewolnika". Są też tacy dla których światła to taka świętość, że nawet jak policjant kieruje ruchem, to uparcie chcą jechać/stać zgodnie ze światłem. A jak na dużym skrzyżowaniu w centrum miasta czasem zdarzy się awaria sygnalizacji to chaos totalny, bo nikt nie wie kto ma pierwszeństwo k.
-
Awaria swiatel - przejazd na czerwonym.
> Wykroczenie to wykroczenie. > Teoretycznie powinieneś stać ad mortem defecatum. To jest typowa mentalność niewolnika. Prawo powinno być dla ludzi a nie odwrotnie. Nawet w Europie jest parę miejsc, gdzie jeżeli wokół jest pusto, nikt normalny nie będzie stał na czerwonym świetle, a policji nawet do głowy nie przyjdzie, żeby się czepiać. k.
-
Awaria swiatel - przejazd na czerwonym.
> Mandaty dla wszystkich. I nie ma zmiłuj. Jeżeli światła są zepsute - jest na to sposób, polecany > zresztą przez samą policje. Dzwonisz do nich, zgłaszasz problem, jeżeli pozwolą przejechać - > jedziesz. Rozmowę oczywiście na wszelki wypadek nagrywasz. Wtedy jest OK To trochę głupie. Możesz nie mieć telefonu, zasięgu, zestawu hands-free (dodatkowy mandat za gadanie ). Pamiętam taki kawałek filmu - może ktoś podpowie, w czym to było? Gość dojeżdża do sygnalizatora z czerwonym światłem. Jakaś głusza, środek nocy, zero ruchu. Czeka dłuższą chwilę. Wychodzi z auta, rozgląda się. Wraca do samochodu. W końcu decyduje się przejechać na czerwonym. Tuż za skrzyżowaniem z krzaków wychodzi policjant z lizakiem k.
-
złomowanie niekompletnego samochodu
> Nie rozumiem czemu to uważasz za bezprawie? Co złego jest w tym, że wyciągnę z samochodu silnik > przed złomowaniem i użyję go powiedzmy do napędu generatora A to, że Hydra się nie naje... K.
-
dmuchawa działą tylko na 3 biegu-astra f
> chyba bede zmuszony zakupic nowy. ale kurcze wszystkie ceny są około 100zł. A czy w F nie da się tego naprawić analogicznie jak w G: link - za równowartość piwa? k.
-
Cofanie liczników-aż tak spowszedniało?
> a ja zapytam inaczej, kto widząc swój samochód wystawiony do sprzedaży z przekręconym licznikiem, > zgłosił na policję próbę oszustwa ? Jeśli nie, to chyba problem nie jest tak istotny. Mój samochód został sprzedany przez komis z licznikiem cofniętym o 50%. Nabywca po jakimś czasie wyczuł przekręt bo przy okazji licznik został uszkodzony i przestał się kręcić. Dotarł do mojego nr tel. i po rozmowie w sumie chyba był zadowolony jak mu podałem prawdziwy przebieg, zdementowałem informację o emerycie, który tylko na działkę i do kościoła, ale też potwierdziłem, że pojazd nie był bity i nic istotnego mu nie dolega. k.
-
Allegrowe "webasto"
> ale nie bierzesz pod uwagę , że 120 W nikt nie zauważy - 10 razy tyle jakoś daje radę Kilka razy zdarzyło mi się odladzać samochód przy użyciu umieszczonej w środku farelki (1500W, zasilanie po kablu z domu). Przy dużym mrozie grzejnik musiał pracować dłuższą chwilę, żeby był jakiś efekt. k.
-
Allegrowe "webasto"
> Kolega chyba nie przeczytał, nim skomentował. > W urządzeniu tym jest własny akumulator 7 Ah, Ależ przeczytałem. Tylko że ten opis jest tak napisany, że da się go interpretować na wiele sposobów. Jak "Dziady" Mickiewicza Np. "moc pobierana z akumulatora" - ale którego? A przy okazji - niecierpliwie czekam na recenzję tego cuda. Obstawiam, ze użyje to kolega max 3 razy i wyrzuci tam, gdzie jego miejsce. Ale może się mylę? k.
-
Allegrowe "webasto"
> nieprawda. > grzejnik elektryczny lekko brzęczy jak przystawisz do niego blisko ucho. To znaczy, że część > energii zamienia na dźwięk Owszem, ale również ten dźwięk (czyli drgania cząsteczek powietrza) ostatecznie zamienia się na energię cieplną. A swoja drogą, zawiodłem się, bo link sugerował, że można to naładować przez USB k.
-
Sąd "zjechał" policję za bezsensowne łapanki radarowe
> kupić stare BMW za > 2000tys zł przez małolata nie problem Nie no, za 2000tys. czyli 2mln PLN to już pewnie jakieś Bugatti da się wyrwać. Ale małolaty rzadko takimi jeżdżą. k.
-
Allegrowe "webasto"
> nie wiem czy wiesz ale raczej na razie nie ma zbyt duzo urzadzen o sprawnosci 100% Kosa z fizyki Wbrew pozorom jest ich trochę. Jeżeli masz grzejnik elektryczny o mocy 1000W, to ten grzejnik tyle mocy będzie pobierał z sieci energetycznej i dokładnie tyle ciepła wyemituje do otoczenia.
-
Allegrowe "webasto"
Świetne "Realna moc cieplna 120W jest mocą oddawaną przez urządzenie, a nie pobieraną z akumulatora". Jeżeli z akumulatora pobiera mniej niż 120W, to skąd bierze dodatkową energię? Działa na zasadzie pompy ciepła? A jeżeli bierze więcej niż 120W, to co robi z tym nadmiarem? Emituje w postaci promieni gamma? k.
-
Mandat za niewinność
> że jeśli kwestionują stan faktyczny stwierdzony w momencie nakładania sankcji przez funkjonariusza Bardzo ciekawe, policyjne rozumowanie . To co stwierdza funkcjonariusz to "stan faktyczny". A jeżeli człowiek kwestionuje "stan faktyczny", to chyba bardziej mu potrzebny psychiatra niż sąd? k.
-
Żarówkodobieraczka !
> instrukcji obslugi nie macie? Bywa że instrukcja nie podaje typu żarówek tylko odsyła do ASO....... k.
-
Wymiana oleju a gwarancja.
> Najwyraźniej masz 10 lat i mało wiesz o zyciu Nie. Mam 8 i nic nie wiem.