Zawartość dodana przez kjk
-
A propos opon...
Niemożliwe. Możliwe opcje: - przejeżdżasz 100km rocznie, - masz samochód bez ABS/z niesprawnym ABS, - masz niesprawne hamulce, - masz jakieś zaburzenia percepcji, przez co nie odnotowujesz tego typu zjawisk, - nie przekraczasz prędkości 20km/h, - jeździsz tylko z domu do kościoła nieuczęszczaną drogą gdzieś na odludziu, tylko przy idealnej pogodzie, - jesteś cudotwórcą. Nie, jednak niemożliwe....
-
Kupno samochodu z wypozyczalni
Debile wszędzie się zdarzają. Ja i większość moich znajomych również traktuje samochody z wypożyczalni jak własne albo lepiej.
-
Wypadek i i telefon na 112
Stosowne przepisy zostały już zacytowane, ale olać przepisy. Oprócz tego jest jeszcze zwykła ludzka przyzwoitość. W wielu przypadkach, nawet jeżeli służby ratunkowe przyjadą w ciągu minut, dla poszkodowanego może być za późno, jeżeli nikt mu od razu nie pomoże (zatrzymanie krążenia, zadławienie, silny krwotok, pożar pojazdu). Wydawało mi się, że dla bywalców takiego forum jak to, sprawa jest oczywista i nie trzeba tłumaczyć oczywistych oczywistości absolwentom gimnazjum.
-
Wypadek i i telefon na 112
Wracaj na kurs PJ. Ma obowiązek. Jest karalne.
-
Jaka gaśnica do domu ?
U mnie w domu stoi proszkowa 4kg na wypadek poważniejszej akcji (nie kupuj żadnej chińszczyzny, tylko od któregokolwiek z polskich producentów) i spray gaśniczy do małych rzeczy. Użycie proszkowej robi straszną demolkę w domu, a taki spray jest praktycznie bezinwazyjny. Do kompletu jeszcze czujnik dymu. Tak, jestem paranoikiem :-)
-
Jazda w foteliku. bunt.
O, kolego, Ty nie masz problemu z fotelikiem, tylko potężny problem z wychowywaniem swoich dzieci. Jeżeli szybko nie odzyskasz kontroli nad sytuacją, to za kilka lat młody będzie Cię ganiał do sklepu po fajki i browar.
-
Oświetlenie garażu
Świetlówki kupuj znanych producentów typu osram, philips, piła, narva. Ważne, żeby zamontowany w oprawie statecznik był elektroniczny (nie ma migania, brzęczenia), a najlepiej z tzw. funkcją ciepłego startu (najpierw jest lekki rozbłysk na końcach świetlówki, potem po 0.5-1s pełne zaświecenie) - to bardzo przedłuża żywotność swietlówek. Przyzwoite stateczniki ma m.in. osram, philips, vossloh schwabe. Unikać najtańszej chińszczyzny :-) Oprawy do garażu kup przemysłowe/hermetyczne. Nawet jeżeli nie będzie wilgoci, to szczelność przyda się żeby robactwo nie właziło do środka.
-
Oświetlenie garażu
Tu nie ma z czym się nie zgadzać lub zgadzać. Jak popatrzysz na dane techniczne, to zobaczysz, że z 1W pobranej mocy LED daje _trochę_ więcej światła niż świetlówka liniowa, ale pod warunkiem zapewnienia optymalnych warunków pracy (odpowiedni prąd zasilania, dobre chłodzenie). W przypadku świetlówki dobrego producenta i dobrej jakości elektronicznego statecznika nie ma opcji, żeby coś było źle.
-
Oświetlenie garażu
Jeżeli chcesz mieć dużo dobrego światła to tylko świetlówki T8 lub T5 w oprawach z elektronicznymi statecznikami. Żeby z ledów uzyskać tyle samo światła rozsądnej jakości (kwestia oddawania kolorów) musisz jeszcze nadal wyłożyć dużo większe pieniądze. Tanie rozwiązania na ledach są też strasznie awaryjne i nietrwałe (led wymaga dobrego odprowadzenia ciepła, w przeciwnym razie żywotność drastycznie spada).
-
12 apostołów
Jeżeli bywasz w USA to w czym problem??? Chargery są do wzięcia w zwyczajnych wypożyczalniach dla ludu, jak pisze Ozi.
-
Stara naklejka-usunięcie
Izopropanol, WD40, aceton, benzyna ekstrakcyjna - któryś z tych czterech na 100% zadziała. W przypadku acetonu uważać żeby nie zniszczyć plastików.
-
Małe auto z automatem no 5 tys.
O, widzę że kolega z tych, co to aronii od ironii nie odróżniają
-
A na wkładach kominkowych ktoś się tu zna?
U mnie po 2 zimach palenia zero zabrudzeń. Wkład z popielnikiem. A przy okazji, moim zdaniem Tarnava to dobry kompromis między marketowymi wynalazkami, garażową produkcją a drogimi, markowymi produktami.
- dlaczego SUV? SUV zamiast kompakta?
-
A na wkładach kominkowych ktoś się tu zna?
Jaki związek ma brak popielnika z czystymi wylotami dgp???
- dlaczego SUV? SUV zamiast kompakta?
- dlaczego SUV? SUV zamiast kompakta?
- dlaczego SUV? SUV zamiast kompakta?
- dlaczego SUV? SUV zamiast kompakta?
- dlaczego SUV? SUV zamiast kompakta?
- dlaczego SUV? SUV zamiast kompakta?
-
czujnik czadu (tlenku węgla) - jaki?
Bo to co nazywasz piecem to nie piec tylko kocioł
-
Zanikający pas - malowanie?
Mi się podoba rozwiązanie z USA. Najpierw znika linia rozdzielająca dwa pasy, potem następuje stopniowe zwężanie, wymuszając współpracę jadących równolegle i połączenie na zasadzie zamka błyskawicznego.
- VW was truje! Akcje -22% w dol, koniec ery Diesel w EU?
-
[G] fabryczne miejsce na gaśnice
W przypadku uruchomienia gaśnicy proszkowej w małym pomieszczeniu jest realne ryzyko uduszenia (w materiałach BHP też można znaleźć tę informację), a w razie wypadku takie przypadkowe uruchomienie może nastąpić. Znam też przypadek, w którym w czasie jazdy zapaliła się instalacja elektryczna w kabinie samochodu. Pasażerowie odpalili gaśnicę, jeden nie przeżył (uduszenie).