Skocz do zawartości

Tools in garage, czyli co warto kupić?


magda11

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za opinię ok.gif Jest jeszcze podobny klucz, tylko że zakres ma 20 - 200 Nm i dodatkowo pomiar kąta, choć nie wiem, czy to ma sens, bo jedyne miejsce, które przychodzi mi do głowy, w którym dokręca się śruby o określony kąt to głowica silnika, a i tak przeważnie to jest 90 stopni, co raczej bez większego problemu można zrobić na oko. Zastanawia mnie tylko dokładność tego klucza w przypadku bardzo małych momentów... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dzisiaj wyemitowanym odcinku Kup i zrób na tvn turbo prowadzący używał podnośnika - lewarka, który auto (Mercedes) pochylił na bok jak na kobyłki i miał znakomity dostęp do grzebania w podłodze.

Gdzie zanabyć takie urządzenie i jak się to fachowo nazywa? Na alledrogo i historii google widnieje tylko jedna oferta za 2650 zł.

Nie chce mi się wierzyć że produkuje to tylko jeden producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, czy to fachowa nazwa, ale to jest kołyska do przewracania auta na bok

nie, nie, kołyska to kołyska,. tego już używaliśmy za czasów malucha (pożyczało się od wujka zlosnik.gif )

ko%C5%82yska+maluch.jpg91_1248437918.jpg

ja pytam o takie cuś, tyle że w sieci widzę jeden tylko model

540x405_podnosnik-samochodow-804944.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję zakupić klucz dynamometryczny do kręcenia w motocyklu i w aucie. Chciałem kupić dwie

> sztuki (1/4" i 1/2") polecanej w tym wątku firmy Jonnesway, ale jest pewien problem, bo

> pierwszy ma zakres do 30 Nm, a w drugim jest dopiero od 40 Nm, czyli powstaje pewna luka

Sam mam dwa klucze Jonneswaya, jeden 5-30, drugi 40-210, ostatnio musiałem przykręcić srubę momentem 35 Nm, są dwa sposoby.

1. Przykrecasz mniejszym na 30 Nm i potem zwykłym kluczem dociągasz deczko, żeby śruba minimalnie drgneła.

2. Większy klucz 40-210, żebu ustawić na 40 Nm trzeba podkrecić lekko spreżyne, zatem spokojnie da sie nastawić np. na 37 Nm i po sprawie.

Też się obawiałem o ta luke ale zawsze mogę przykrecić nieco mocniej niż 30 Nm albo nieco lzej niż 40 Nm, a różnica 5 Nm nie bedzie żadnym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Co polecacie na 230 i na 12V? Najlepiej żeby można było naładować wbudowany aku i używać

> bezprzewodowo, do tego jakiś magnes też by się przydał, no i jakość rozsądna. Cena powiedzmy

> do 200 zł.

Też stoję przed dylematem co kupić.Może ktoś coś doradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie dwie kupiłem ze dwa lata temu. Działają bardzo dobrze.

No tanie toto nie jest.Ciekawe jak z jakością wobec tych za 60zł.Wygląda podobnie w każdym razie.

A czy działa również podczas ładowania z sieci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tanie toto nie jest.Ciekawe jak z jakością wobec tych za 60zł.Wygląda podobnie w każdym razie.

Trudno mi powiedzieć, mam w garażu jakiegoś taniego chińczyka i dużo szybciej pada mu akumulator. Z takim sprzętem w ogóle jest trochę loteria - kupowane w sklepie zaopatrującym warsztaty samochodowe powinny być lepszej jakości, ale nie można wykluczyć że to tak naprawdę produkcja z tej samej fabryki co sprzęt za kilkakrotnie mniejszą cenę.

> A czy działa również podczas ładowania z sieci ?

Nie wiem, sprawdzę jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trudno mi powiedzieć, mam w garażu jakiegoś taniego chińczyka i dużo szybciej pada mu akumulator. Z

> takim sprzętem w ogóle jest trochę loteria - kupowane w sklepie zaopatrującym warsztaty

> samochodowe powinny być lepszej jakości, ale nie można wykluczyć że to tak naprawdę produkcja

> z tej samej fabryki co sprzęt za kilkakrotnie mniejszą cenę.

> Nie wiem, sprawdzę jutro.

Dzięki.U mnie będzie używane sporadycznie więc i tak pewnie z racji akumulatora ni-cad lub NiMH zdązy się on wyładować zanim ja użyję lampy kolejny raz.Wziąłbym taka podłaczona do sieci ale te ciągnące sie kable....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpowiadam na ostatni post, nie w związku z tematem lampy.

> Ostatnio zakupiłem takie coś:

> obok żaba, którą miałem do tej pory, taka za 50 zł z marketu....

> w porównaniu, ta większa idzie jak wściekła

A jak porównanie cenowe? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W lidlu będzie coś takiego:

> niestety nie miałem okazji użytkować, ale może kogoś zainteresuje, bo wygląda nie najgorzej.

Mam taką lidlową latarkę, praktyczna, trzy funkcje pracy, magnes do umocowania w dowolnym miejscu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam taką lidlową latarkę, praktyczna, trzy funkcje pracy, magnes do umocowania w dowolnym miejscu

No jak się uda przepchać przez emerytów i innych okupantów drzwi wejściowych o 7.30 to wezmę to cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zakupu podstawowych narzedzi do wozka serwisowego, do szuflad, dlatego chce kupic zestawy w komplecie z wkladkami. Chodzi o srednia polke cenowa, uzytkowanie domowe.

wpadla na na allegro firma Corona. klik

ktos poleci lub nie, moze zasugeruje cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przymierzam sie do zakupu podstawowych narzedzi do wozka serwisowego, do szuflad, dlatego chce

> kupic zestawy w komplecie z wkladkami. Chodzi o srednia polke cenowa, uzytkowanie domowe.

> wpadla na na allegro firma Corona. klik

> ktos poleci lub nie, moze zasugeruje cos innego?

Mam od kilku lat zestaw kluczy Corona walizkowy (chyba 94 elementy). Nic złego się z nim nie dzieje i jeszcze wszystko działa poprawnie (łącznie z grzechotkami). Jakość wydaje mi się ok, ale ja ich zawodowo nie używam. Klucze nie rdzewieją, a nasadki się nie wyrabiają, ale może jacyś mechanicy odniosą się do jakości w porównaniu z innymi markami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Witam!

> Od poniedziałku w sklepie na L jest oferowany klucz dynamometryczny. 28-210Nm

> Warte to jest coś czy lepiej kupić lepszej firmy?

> Zastosowanie raczej domowe - wymiana kół, dokręcanie śrub etc.

Kupiłem w aldi taki klucz, wydaje mi się że to ten sam.

Jak dotychczas od dwóch lat do takiego użytku spisuje się bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, od czwartku takie cudo będzie dostępne:

> http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-B912CB74-...il&id=10224

> Warty klucz swojej ceny?

> przyda się do prostych prac warsztatowych, czy zaniechać temat i dalej dokręcać koła na wyczucie z

> ręki?

Od ponad 10 lat mam taki klucz i jak narazie nie narzekam. Służy do dokręcania śrub kół na potrzeby domowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Czy ktoś z Was używa szlifierki typu Dremel do usuwania rdzy z karoserii?

Potrzebuję zrobić na samochodzie ojca kilka zaprawek i chcemy najpierw porządnie wydrapać rdze. Czy da się kupić przyzwoitą szlifierkę i końcówki w cenie do 200zł? Jakie końcówki do rdzy polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś z Was używa szlifierki typu Dremel do usuwania rdzy z karoserii?

Tak, całe ub. lato tak spędziłem.

Zwykła z dyskontu na jedną z początkowych liter alfabetu. Zajeździłem szczotki zużywając cztery czy pięć kamieni do metalu.

Tylko pamiętaj, że sąsiedzi Cię przeklną jeśli będziesz pracować na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie głośne?

Jeśli drzesz kamieniem po blasze to bez słuchawek nie podchodź bo ogłuchniesz.

wink.gif

Szczotki i papiery ścierne można wsadzić... Tylko zapolerowują rdzę.

Z resztą nawet kamień to robi ale przy odrobinie samozaparcia da rade wydrzeć nim do czystej blachy. Ruda jest bardzo twarda.

Idealne jest ostre wiertło i wydzieranie jego ostra krawędzią. Wybiera rdzę i nie zapolerowuje ale to mozolna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mam coś takiego co pokazujesz tylko brałem ze 3 lata temu w cenie około 130zł Był całkiem niezły, ale moment dokręcania jak dla mnie czysto orientacyjny, teraz jak chciałem go użyć to coś w nim chrupało, widocznie za długo leżał ze ściśniętą sprężyną.

Mnie osobiście interesuje to:

http://allegro.pl/dynamometryczny-adapter-elektroniczny-20-200nm-1-2-i4316961377.html

Też nie wiem co to warte.

Ze zwykłych kluczy to Jonnesway wydaje się dość dobrym rozwiązaniem i ma dobry stosunek cena/jakość, jednak zakres momentu trochę słaby, bo w tym przypadku przydałby się jeszcze dodatkowy klucz w zakresie około 10-40Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> te klucze w De chodzą za 15 euro w sklepie, znajomy mi gadał żę do dokręcania kuł i takich tam to

> jest ok ,male do warsztatu to nie da rady długo

to ma być "sprzęt" dla majsterkowicz, tylko jak z jego dokładnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> te klucze w De chodzą za 15 euro w sklepie, znajomy mi gadał żę do dokręcania kuł i takich tam to

> jest ok ,male do warsztatu to nie da rady długo

Dokrecania czego???

Pytanie jak dlugo bedzie trzymal parametry..zastanawial bym sie czy aby napewno mam kola przykrecone jak trzeba czy mi nie odjada na zakrecie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokrecania czego???

> Pytanie jak dlugo bedzie trzymal parametry..zastanawial bym sie czy aby napewno mam kola

> przykrecone jak trzeba czy mi nie odjada na zakrecie..

nie lepiej na głupa dowalić ile wlezie bez klucza i zadowolonym być nie???? i każde koło inaczej dokręcone tu w De nie spotkasz się z taką obsługą wulkanizacji jak w PL tu obowiązkowo przy wymianie opon itd wentyle do śmieci nowe dają w cenie , odważniki mają w kolorach pod felgi , czyszczą felgi i czyszczą piastę przed każdym założeniem, każde jedno koło jest dokręcane odpowiednio kluczem dynamometrycznym a nie jak u nas wszystko szybko na odwal się byle kasa a koła dokręcają w większości tylko pistoletem i potem ręcznie do oporu a o wyważaniu już się nie wypowiadam bo przerabiałem już kilka zakładów i w żadnym nie wyważyli jak należy owszem być może źle szukałem ale tu nie mam takich problemów płacę za usługę która jest wykonana jak należy i jak powinna być wykonana w każdym jednym zakładzie to tyle, co do klucza nie możesz powiedzieć ponieważ za pewne nie używałeś i nie wiesz jak z parametrami a mi znajomy mechanik w DE powiedział że do samych kuł może być zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie lepiej na głupa dowalić ile wlezie bez klucza i zadowolonym być nie???? i każde koło inaczej

> dokręcone tu w De nie spotkasz się z taką obsługą wulkanizacji jak w PL tu obowiązkowo przy

> wymianie opon itd wentyle do śmieci nowe dają w cenie , odważniki mają w kolorach pod felgi ,

> czyszczą felgi i czyszczą piastę przed każdym założeniem, każde jedno koło jest dokręcane

> odpowiednio kluczem dynamometrycznym a nie jak u nas wszystko szybko na odwal się byle

> kasa a koła dokręcają w większości tylko pistoletem i potem ręcznie do oporu a o wyważaniu

> już się nie wypowiadam bo przerabiałem już kilka zakładów i w żadnym nie wyważyli jak należy

> owszem być może źle szukałem ale tu nie mam takich problemów płacę za usługę która jest

> wykonana jak należy i jak powinna być wykonana w każdym jednym zakładzie to tyle, co do

> klucza nie możesz powiedzieć ponieważ za pewne nie używałeś i nie wiesz jak z parametrami a

> mi znajomy mechanik w DE powiedział że do samych kuł może być

Jak tam takie swietne serwisy to po co pytales go o taki klucz? No i moze powiesz ile taka super hiper usluga jest drozsza niz w pl? I zdradze Ci sekret, skoro moj oponiarz na takim zadupiu dokreca kluczem dynamometrycznym kola to podejrzewam ze nie trudno takiego znalesc gdziekolwiek w pl. Wystarczy nie kierowac sie cena. Aw ogole to chyba nie bardzo zrozumiales o czym pisalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak tam takie swietne serwisy to po co pytales go o taki klucz? No i moze powiesz ile taka super

> hiper usluga jest drozsza niz w pl? I zdradze Ci sekret, skoro moj oponiarz na takim zadupiu

> dokreca kluczem dynamometrycznym kola to podejrzewam ze nie trudno takiego znalesc

> gdziekolwiek w pl. Wystarczy nie kierowac sie cena. Aw ogole to chyba nie bardzo zrozumiales o

> czym pisalem...

porządnie zmienione opony u nas to coś około 45 minut do godzinki

mechanik + pomocnik

myślisz że jest to rentowne za 40 zł ? hehe.gif dlatego nie reklamujemy takich usług .. stali klienci je dostają grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> porządnie zmienione opony u nas to coś około 45 minut do godzinki

> mechanik + pomocnik

> myślisz że jest to rentowne za 40 zł ? dlatego nie reklamujemy takich usług .. stali klienci je

> dostają

Mi tego nie musisz mówić... usługa o której pisał kolega, że kolorowe cuda wianki w de też nie kosztuje 10euro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak tam takie swietne serwisy to po co pytales go o taki klucz? No i moze powiesz ile taka super

> hiper usluga jest drozsza niz w pl? I zdradze Ci sekret, skoro moj oponiarz na takim zadupiu

> dokreca kluczem dynamometrycznym kola to podejrzewam ze nie trudno takiego znalesc

> gdziekolwiek w pl. Wystarczy nie kierowac sie cena. Aw ogole to chyba nie bardzo zrozumiales o

> czym pisalem...

pytałem znajomego bo on przerabiał różne klucze i wie co jest co to raz a co do usługi wyważania i zakładania opon to kosztowało mnie to 80 euro za 4 felgi 19 cali jeśli nie przeliczam tego jak większość polaków to robi w DE to koszt takiej usługi jest dużo tańszy nisz u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ma być "sprzęt" dla majsterkowicz, tylko jak z jego dokładnością?

tylko klucz ze świadectwem kalibracji tego konkretnego klucza może dać Ci gwarancję prawidłowego działania z właściwym momentem. Najtańsze klucze albo nie mają certyfikatu albo mają kserówkę "sprawdzenia" momentu dla wszystkich sztuk z taśmy

Jeśli chcesz dobry klucz to kup markowy, jeśli tylko aby był to bez znaczenia jaki wybierzesz. Możesz poszukac coś z produktów Corona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jonnesway w zakresie 20-110Nm jest godny uwagi?

> Czy przy skrajnych momentach jest dokładny?

> Bo z tego co ludzie piszą to najbardziej są dokładne w środkowej skali Nm.

Jonnesway to jak najbardziej dobry i polecany klucz. Jeśli chodzi o dokładność momentu to w każdym kluczy dokładność jest nejlepsza w środku zakresu, im dalej w skrajne zakresy tym dokładność się zmniejsza.

Moim zdaniem nie da rady używać jednego uniwersalnego klucza dynamometrycznego dlatego ja zdecydowałem się na dwa, jeden w zakresie 25-30 Nm, drugi 40-210 Nm. Znacznie częsciej używam tego mniejszego, ten drugi głównie do kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.