Skocz do zawartości

Tools in garage, czyli co warto kupić?


magda11

Rekomendowane odpowiedzi

od roku mam najtańsze z możliwych i jeszcze działają smile.gif

niemniej wg mnie lepszym rozwiązaniem są oczkowo-płaskie z grzechotką, ale firmy nie polecę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra teraz ja zadam pytanie, niedługo mam zamiar zanabyć klucze oczkowe z grzechotką, takie jakieś

> lepsiejsze w oko mi wpadły ostatnio taki:

> Ktoś miał styczność z tymi kluczami ?? Albo jakie inne polecacie ??

podepne sie pod temat smile.gif

ps. co to za zestaw i ile workow zlota kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podepne sie pod temat

> ps. co to za zestaw i ile workow zlota kosztuje?

Klucze firmy Bahco (niby szwedzkie) śledzik w logo firmy, koszt według allegro najtaniej 160 zł za te 3 klucze ale masz 8 do 19 po koleji Klucze są jakby dwustronne...

Tu masz link do aukcji KLIK

Ogólnie firma w necie polecana narzedzia robi niby profesjonalne, ale wolał bym opinie od kogoś kto je ma.... Jedyne co mi tak nie podchodzi po rozmowach z kumplem w nich to że oczka sa w lini prostej do klucza a lepiej żeby były minimalnie odgiete jak to jest przy zwyklych kluczach plasko oczkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra teraz ja zadam pytanie, niedługo mam zamiar zanabyć klucze oczkowe z grzechotką, takie jakieś

> lepsiejsze w oko mi wpadły ostatnio taki:

> Ktoś miał styczność z tymi kluczami ?? Albo jakie inne polecacie ??

Bahco bardzo dobra firma. Nie mam ich ale jak brałem Proxxona to myślałem też nad Bahco . Napewno tez bym nie żałował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś miał styczność z tymi kluczami ?? Albo jakie inne polecacie ??

Ja kiedyś handlowałem narzędziami.

Bahco to jedna z najlepszych firm akurat. Ścisła czołówka. Te grzechotki są rewelacyjne, ale jak każda grzechotka, nie nadaje się do bardzo siłowych prac.

Poza tym w ciasnych miejscach możesz mieć problem, bo one najcieńsze to nie są smile.gif

Poza Bahco polecam jeszcze Sata, Gedore... to mniej więcej ta sama, najwyższa półka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kiedyś handlowałem narzędziami.

> Bahco to jedna z najlepszych firm akurat. Ścisła czołówka. Te grzechotki są rewelacyjne, ale jak

> każda grzechotka, nie nadaje się do bardzo siłowych prac.

To że nie nadają sie do siłowych prac to dla mnie rzecz oczywista wink.gif

> Poza tym w ciasnych miejscach możesz mieć problem, bo one najcieńsze to nie są

Właśnie tym się martwię że moga być nie byt zgrabne, zastanawiam się tez nad jakimiś płasko oczkowymi z grzechotką i żeby grzechotka byla na przegubie... Tylko jak patrzyłem to za zestaw dobrej firmy żeby były wszystkie klucze tak jak w zestawie Bahco trzeba dać sporo pieniążków tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra teraz ja zadam pytanie, niedługo mam zamiar zanabyć klucze oczkowe z grzechotką, takie jakieś

> lepsiejsze w oko mi wpadły ostatnio taki:

> Ktoś miał styczność z tymi kluczami ?? Albo jakie inne polecacie ??

ja z castoramy firmy stahlson kupiłem na sztuki... mega wytrzymałe... i 25 lat gwarancji, co by się nie stało dają Ci drugi od ręki... choć ja jeszcze ani jednego nie zniszczyłem...

Są one płasko oczkowe, gdzie oczko jest grzechotką...

Koszt od 10 do 25zł za sztuke zależnie od rozmiaru waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnego pięknego dnia zakupiłem kluczyki 8-18 w biedronce cena 69zl powiesiłem się na kluczu (95kg

> ) i o dziwo śruba puściła , a nie klucz komplet co prawda wykonany w ChrL ale jakość

Mowisz o tych z grzechotka co byly (plasko-oczkowych)?

Bo sam zastanawialem sie nad kupnem.Ale ostatecznie dalem spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja z castoramy firmy stahlson kupiłem na sztuki... mega wytrzymałe... i 25 lat gwarancji, co by się

> nie stało dają Ci drugi od ręki... choć ja jeszcze ani jednego nie zniszczyłem...

> Są one płasko oczkowe, gdzie oczko jest grzechotką...

> Koszt od 10 do 25zł za sztuke zależnie od rozmiaru

Właśnie mam zamiar wybrać się do Castoramy i zobaczyć co mają w ofercie... ale u nas otwierają castorame dopiero 25 stycznia hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnego pięknego dnia zakupiłem kluczyki 8-18 w biedronce cena 69zl powiesiłem się na kluczu (95kg

> ) i o dziwo śruba puściła , a nie klucz komplet co prawda wykonany w ChrL ale jakość

Te z łamanym przegubem części oczkowej smile.gif - też kupiłem ten zestaw wink.gif Testowałem go już kilka razy podczas prac w warsztacie i póki co daje super radę waytogo.gif Taki sam mam zestaw z BETY ale tam koszt wynosi ok 700zł zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnego pięknego dnia zakupiłem kluczyki 8-18 w biedronce cena 69zl powiesiłem się na kluczu (95kg

> ) i o dziwo śruba puściła , a nie klucz komplet co prawda wykonany w ChrL ale jakość

ja też... oddałem po 3 godzinach... grzechotki się rozpadły w dwóch... nic nigdy w biedronce nie kupię... wolę z lidlam, np teraz była promocja fajnych kluczy za 40zł... ale przegapiłem bo juz wyprzedali... mam z poprzedniej serii od 6 do 24 i wytrzymują nawet 2m przedłużenie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te z łamanym przegubem części oczkowej - też kupiłem ten zestaw Testowałem go już kilka razy

> podczas prac w warsztacie i póki co daje super radę Taki sam mam zestaw z BETY ale tam koszt

> wynosi ok 700zł

no właśnie za niedługo będę kompletował te łamane jeszcze smile.gif

powoli miejsca mi zaczyna brakować ;D Trzeba pomyśleć o jakiś uchwytach, bo listw magnetycznych szkoda zapychać ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś był zainteresowany kluczem dynamometrycznym to za 59zł widziałe ostatnio w aldi zakres (nie jestem pewien) 42-115 w tym były 2 nasadki i przedłużka

gość przy mnie brał 2 szt na warsztat (jedną kupił wcześniej na testy i dały rade)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dynamometryczny za 59zł? To chyba jakiś żart - tyle kosztuje przyzwoita grzechotka. Ciekawe jak ten

> klucz trzyma parametry... Może kilka dokręceń da radę

no sorry... wysil sie i zerknij np na allegro... ja za 99zł kupiłem mannesmanna 10-210nm... z wysyłką udało mi się wylicytować... i uwierz trzyma parametry bo sprawdziłem...

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja mam się wysilać i patrzyć na allegro - raczej orientuje się w cenach i 99zł na mnie wrażenia nie robi - może być i 9zł - dla mnie to bez różnicy. Akurat o Mannesmanie też już kilka ciekawych rzeczy czytałem na forach. Jednemu mechanizm w grzechotce padł po kilku użyciach, drugi sprawdzał na bieżąco siłę klucza na przyrządzie i najpierw dokręcał faktycznie koło 200Nm, za 5tym razem już tylko 150Nm aż w końcu na maksymalnym ustawieniu miał 130Nm i poszedł na naprawę gwarancyjną. Powiedz lepiej jak Ty ten klucz sprawdzałeś? Może miałeś szczęście i trafiłeś udaną sztukę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja z castoramy firmy stahlson kupiłem na sztuki... mega wytrzymałe... i 25 lat gwarancji, co by się

> nie stało dają Ci drugi od ręki... choć ja jeszcze ani jednego nie zniszczyłem...

> Są one płasko oczkowe, gdzie oczko jest grzechotką...

> Koszt od 10 do 25zł za sztuke zależnie od rozmiaru

Poszedłem dziś sobie taki kupić, i co, każdy rozmiar w cenie 20zł do tego rozmiary jakie były to 9,11,14,16,18 a ja oczywiście chciałem 10 w ostateczności 13 sciana.gif

Może już nie będą więcej w sprzedaży, bo wisiała przy nich karteczka "końcówka serii" niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszedłem dziś sobie taki kupić, i co, każdy rozmiar w cenie 20zł do tego rozmiary jakie były to

> 9,11,14,16,18 a ja oczywiście chciałem 10 w ostateczności 13

> Może już nie będą więcej w sprzedaży, bo wisiała przy nich karteczka "końcówka serii"

dziwne... ale nie martw się będą nowe dostawy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no sorry... wysil sie i zerknij np na allegro... ja za 99zł kupiłem mannesmanna 10-210nm... z

> wysyłką udało mi się wylicytować... i uwierz trzyma parametry bo sprawdziłem...

przy szukaniu klucza dynamometrycznego Mannesmanna sobie odpuściłem, nic innego jak niemiecko brzmiąca nazwa słabego produktu.

Po długich poszukiwaniach i analizie najlepiej kupić dwa klucze, jeden do małych momentów np 5-30 a drugi do duzych 40-210 i tu polecam Jonneswaya, gdzie każdy konkretny klucz ma świadectwo kalibracji a nie dołaczaną ulotke w fabryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, teraz czas na wkretaki. Jezeli chodzi o zwykle to chce kupic kpl Sata. Jakie wkretaki do

> pobijania polecacie? Moga byc Coval ?

Ja wkrętaków z firmy Coval nie polecam..... Nowy nie ruszany z szafy wkrętak PH 2 ukruszył się na pierwszej śrubie jak próbowałem odkręcić cewke w rozruszniku od Matiza.... więc dla mnie firma jest spalona, na dodatek kiedyś ułamałem klucz 27 tej firmy przy odkręcani przewodu hydraulicznego, szarpnąłem kluczem dobrze że sobie zebów nie wybiłem, a ja raczej do mocarnych ludzi nie należe.... więc ogólnie nie polecam tej chińszczyzny, tak samo jak wkretaków Proline.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wy tutaj się chyba nie dogadaliście ?? Kolega pisał o MIGu czyli półautomacie a ty piszesz o MMA

> czyli elektrodówce, ogólnie nie wiem do czego nadaje się ten tig za 1000 zł A i mam nadzieje

> że wiesz że tym tigiem nie pospawasz ani alu ani nierdzewki

> Pozdrawiam

Wprowadzasz kolego w błąd wink.gif

Stal nierdzewną spawa się prądem stałym tak samo jak stal węglową. A takim prądem te spawarki spawają zlosnik.gif

Więc spokojnie można nią wydech z nierdzewki wyrzeźbić zlosnik.gif

Aluminium faktycznie nie pospawa bo potrzebny prąd przemienny wink.gif

Jakość może nie jest jakaś super wysoka ale do garażu wystarczająca. Tu bardziej od sprzętu liczy się wiedza i praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wprowadzasz kolego w błąd

> Stal nierdzewną spawa się prądem stałym tak samo jak stal węglową. A takim prądem te spawarki

> spawają

> Więc spokojnie można nią wydech z nierdzewki wyrzeźbić

> Aluminium faktycznie nie pospawa bo potrzebny prąd przemienny

> Jakość może nie jest jakaś super wysoka ale do garażu wystarczająca. Tu bardziej od sprzętu liczy

> się wiedza i praktyka.

O widziesz akurat bylem przekanany ze Tigiem nierdzewke też spawa się pradem AC, mój bład tzn. moja niewiedza wink.gif

A możesz mi napisać coś na temat tanich chińskich TIG-ów AC oraz przecinarek plazmowych typu Sherman Magnum itp. Miałeś z tym styczność albo chociaż ktoś ze znajomych miał z tym styczność. Przybieram się na wiosnę do zakupu jakiejś przecinarki plazmowej coś do blach <20mm i tak się rozglądam chińczyki kusza cenami ale sam nie wiem czy warto w to iść......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> dziwne... ale nie martw się będą nowe dostawy

Wczoraj byłem w innej castoramie, też nie mieli popularnych rozmiarów, zapytałem obsługę i podobno w okolicach świąt była promocja na te klucze i były po ~8zł i wykupili i nowych dostaw już nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj byłem w innej castoramie, też nie mieli popularnych rozmiarów, zapytałem obsługę i podobno

> w okolicach świąt była promocja na te klucze i były po ~8zł i wykupili i nowych dostaw już nie

> będzie.

napisz na priv jakie rozmiary potrzebujesz, podejdę do nas zobacze, najwyżej Ci kupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te klucze:

http://allegro.pl/hitachi-klucze-lamane-plasko-oczkowe-grzechotka-i2107535252.html

są oryginalne ? (pytam, bo szczerze nawet nie wiedziałem że ta firma robi narzędzia ręczne)

A jeśli tak to jak z ich jakością ? Warto kupić taki zestaw ? Producent oferuje na nie jakąś gwarancje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnego pięknego dnia zakupiłem kluczyki 8-18 w biedronce cena 69zl powiesiłem się na kluczu (95kg

> ) i o dziwo śruba puściła , a nie klucz komplet co prawda wykonany w ChrL ale jakość

Ale która strona była na śrubie jak się powiesiłeś, ta z oczkiem ? biglaugh.gif

A swoją drogą znów będzie zestaw kluczy oczkowych z grzechotką w biedronce, tylko tym razem inne, w cenie 34,99zł:

01_b.jpg

na allegro też ich pełno w podobnej cenie, używał ich ktoś z was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale która strona była na śrubie jak się powiesiłeś, ta z oczkiem ?

> A swoją drogą znów będzie zestaw kluczy oczkowych z grzechotką w biedronce, tylko tym razem inne, w

> cenie 34,99zł:

> na allegro też ich pełno w podobnej cenie, używał ich ktoś z was ?

ja, kupiłem, oddałem po 30minutach z 2 uszkodzonymi... przy zwykłym odkręcaniu śrubek 13 i 10 bez użycia jakiejkolwiek siły powypadały te tulejki ze środka... nie do poskładania... kase zwrócili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy te klucze:

> http://allegro.pl/hitachi-klucze-lamane-plasko-oczkowe-grzechotka-i2107535252.html

> są oryginalne ? (pytam, bo szczerze nawet nie wiedziałem że ta firma robi narzędzia ręczne)

> A jeśli tak to jak z ich jakością ? Warto kupić taki zestaw ? Producent oferuje na nie jakąś

> gwarancje ?

w tej cenie zrobisz sobie cały zestaw z stahlsona z 25 letnią gwarancją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja, kupiłem, oddałem po 30minutach z 2 uszkodzonymi... przy zwykłym odkręcaniu śrubek 13 i 10 bez

> użycia jakiejkolwiek siły powypadały te tulejki ze środka... nie do poskładania... kase

> zwrócili...

I tak chętnie je przyjęli takie uszkodzone ?

Ale to chyba nie te miałeś tylko te za 69zł ?

Choć te raczej lepszej jakości nie będą biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tej cenie zrobisz sobie cały zestaw z stahlsona z 25 letnią gwarancją

Tylko że teraz to raczej ta gwarancja będzie taka że oddają pieniądze a nie dają następny klucz.

Hitachi chyba powinno być dobrej jakości smile.gif ale z drugiej strony w podobnej cenie można kupić klucze SATA z dożywotnią gwarancją http://allegro.pl/12-kluczy-plasko-oczkowych-z-grzechotka-sata-i2119074947.html

EDIT: Tak sobie teraz czytam gwarancję na te klucze SATA i:

Quote:

10. GWARANCJI NIE PODLEGAJĄ:

...

ł. Mechanizmy zapadkowe w grzechotkach i kluczach dynamometrycznych.

...

s. Mechaniczne uszkodzenia produktu SATA lub jego części.


Więc chyba niespecjalnie przydatna ta gwarancja hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tej cenie zrobisz sobie cały zestaw z stahlsona z 25 letnią gwarancją

A jak z jakością tych grzechotek stahlsona i z tą 25 letnią gwarancją ?? mechanizmy działają bez problemu ? jak mi po dwóch latach się coś rozpadnie to co ? dadzą nowy klucz czy zwrócą pieniądze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak z jakością tych grzechotek stahlsona i z tą 25 letnią gwarancją ?? mechanizmy działają bez

> problemu ? jak mi po dwóch latach się coś rozpadnie to co ? dadzą nowy klucz czy zwrócą

> pieniądze ??

To pewnie zależy od tego czy będą mieli taki klucz na stanie smile.gif

Jeśli to prawda co mówił pracownik Castoramy że już wycofują te klucze to dostaniesz pewnie zwrot pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To pewnie zależy od tego czy będą mieli taki klucz na stanie

> Jeśli to prawda co mówił pracownik Castoramy że już wycofują te klucze to dostaniesz pewnie zwrot

> pieniędzy.

nie wycofują skromny.gif masz mało poinformowanego pracownika u was w casto skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wycofują masz mało poinformowanego pracownika u was w casto

Być może, w każdym razie tak stwierdził gość z Castoramy w Bielsku-Białej, ale może coś w tym jest skoro nie było tych popularnych rozmiarów w dwóch, w sumie to w trzech, bo w Twojej też biglaugh.gif Inaczej chyba by zamówili nową dostawe hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Być może, w każdym razie tak stwierdził gość z Castoramy w Bielsku-Białej, ale może coś w tym jest

> skoro nie było tych popularnych rozmiarów w dwóch, w sumie to w trzech, bo w Twojej też

> Inaczej chyba by zamówili nową dostawe

dostawy troche inaczej się tam odbywają smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

> czasami jest malo miesjca przy filtrze i juz moze byc problem z odkreceniem.

> Ja posiadam taki

> http://allegro.pl/klucz-tasiemkowy-opaskowy-do-filtra-oleju-i2179908522.html

> I spisuje się rewelacyjnie.

> Kiedyś w lidlu kupiłem za 8,99

posiadam identyczny. Jak dla mnie rewelka ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znalazłem coś takiego

> miał ktoś do czynienia z takimi kluczami? nada się to do przykręcania kół? niby jest 36 miesięcy

> gwarancji... i jakieś tam normy spełnia i atest ma, tylko co to warte?

Ja bym się tego bał, może się nie rozpadnie przez 3 lata, ale jak sprawdzisz czy dobrze działa? Chyba że masz dostęp do urządzenia sprawdzającego klucze dynamometryczne. Bo sam certyfikat kalibracji kosztuje jakieś 60zł albo więcej, więc nawet nie będziesz do końca wiedział czy przy ustawionym momencie 200Nm klucz nie 'cyknie' np. przy 100Nm. Albo w drugą stronę i będziesz urywał śrubę za śrubą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.