Skocz do zawartości

Tools in garage, czyli co warto kupić?


magda11

Rekomendowane odpowiedzi

> Właśnie to widzialem. Warte to coś? Planuje zakup Honitona zielonego albo czarnego do prac przy

> aucie. Ten z iBoda da rade?

Mannesmann to tylko niemiecko brzmiąca nazwa sugerująca niemiecką jakośc. Zaniechaj, zdecydowanie polecam Honitona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie nad zestawem nasadowym zastanawiam sie miedzy Covalem, a Honitonem

Jest jeszcze opcja, jeżeli nie zależy ci na tak rozbudowanym zestawie oraz możesz dołożyc. Opcja to brać Proxxona np klik Mam ten z linku, na allegro są taniej. Kumpel ma Honitona i jest duuuża róznica w jakości. U mnie nic nie rdzewieje lepiej wykonane solidniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest jeszcze opcja, jeżeli nie zależy ci na tak rozbudowanym zestawie oraz możesz dołożyc. Opcja to

> brać Proxxona np klik Mam ten z linku, na allegro są taniej. Kumpel ma Honitona i jest duuuża

> róznica w jakości. U mnie nic nie rdzewieje lepiej wykonane solidniejsze

super tylko to 2/3 zestawu Honitona za 100% wyższą cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest jeszcze opcja, jeżeli nie zależy ci na tak rozbudowanym zestawie oraz możesz dołożyc. Opcja to

> brać Proxxona np klik Mam ten z linku, na allegro są taniej. Kumpel ma Honitona i jest duuuża

> róznica w jakości. U mnie nic nie rdzewieje lepiej wykonane solidniejsze

dokladnie ten zestaw mnie interesuje:

http://allegro.pl/zestaw-kluczy-nasadowych-1-2-1-4-82el-coval-i2485034716.html

i co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co z tym covalem jest nie tak?

mam covala zestaw 72 elementy , od jakiś 8-9 lat i nic się nie dzieje . Używam dość często a nie leży i się kurzy zlosnik.gif Jedynie bity nie są do zadań specjalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokladnie ten zestaw mnie interesuje:

> http://allegro.pl/zestaw-kluczy-nasadowych-1-2-1-4-82el-coval-i2485034716.html

> i co o tym myslicie?

cos drogo. za zestaw covala 150cz dalem cos ponad 300zl, a klucze plaskie/oczkowe kup sobie no name (sa takie zestawy - taka torba do powieszenia na sciane - za ok 150zl na allegro) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cos drogo. za zestaw covala 150cz dalem cos ponad 300zl, a klucze plaskie/oczkowe kup sobie no name

> (sa takie zestawy - taka torba do powieszenia na sciane - za ok 150zl na allegro)

teraz te 150el sa drozsze smile.gif ale jak ogladalem zestawy to ten spokojnie mi wystarczy, zawsze mozna cos dokupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co z tym covalem jest nie tak?

Podobno ta gwarancja nie jest zbyt wiarygodna.

A honitona polecam, bo mam i poza tym że czasami gdzieś się pojawi rdza, która i tak po chwili używania znika to nie mam żadnych zastrzeżeń smile.gif

Zresztą większość tutaj go używa i każdy poleca więc po co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakośc kosztuje, ja wczesniej maiłem duża walizke no name I jak do tej pory nie brakowało mi

> dupereli z poprzedniego wiekszego zestawu

dlatego właśnie warto wybrać zestaw, który ma najlepszy stosunek jakości do ceny. Wiele osób używa i poleca Honitona i z tego co pamiętam nikt jeszcze nie narzekał. Oczywiscie, że możesz kupić droższe klucze tylko po co jeśli nie prowadzisz warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co z tym covalem jest nie tak?

No ja nie wiem,ale mam troche kluczy covala plasko-oczkowych kupowanych na sztuki i troche kluczy dedry.

Moim zdaniem dla przecietnego uzytkownika starczy.

Mi sluza w garazu (od czasu do czasu trzeba cos dlubnac),oraz w gospodarstwie.

Co ciekawe w tamtym roku robilismy remont kombajnu i mechanik mial klucze honitona (walizka zielona).Covala i stanleya.

I zaden klucz sie nie poddal,a lekko nie mialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz te 150el sa drozsze ale jak ogladalem zestawy to ten spokojnie mi wystarczy, zawsze mozna

> cos dokupic

http://allegro.pl/zestaw-klucze-nasadowe-nasadki-torx-bity-150-coval-i2453181971.html

zadzwoń do nich i dowiedz się jakie mają jeszcze zestawy i ceny zlosnik.gif

co do honitona miałem okazje używać i wystarczył lekki deszczyk i wszystko pordzewiałe, a covala używałem nawet w śniegu i nie widać na nim żadnych śladów użytkowania.

Grzechotki wszystkie całe, nic nie pekło więc nie wiem czemu niektorzy narzekają na covala zlosnik.gif

Mam 2 walizki i pare kluczy płaskich covala i troche nimi popracowałem i wszystko żyje i ma się dobrze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Mam 2 walizki i pare kluczy płaskich covala i troche nimi popracowałem i wszystko żyje i ma się

> dobrze

Ja mam szczypce i kombinerki "elektryczne" z covala nawet dają rade tzn. nic się nie wygieło ani nie uszczerbało tylko co do wykonania można było by już polemizować, ręgojeść jest wykonana z twardego i bardzo niewygodnego (kształt) tworzywa, natomiast w długich szczypcach są niesamowicie ostre krawędzi i przy wyginaniu przewodów w puszkach elektrycznych potrafią uszkodzić izolacje.... natomiast śrubokrety (PH2) oraz klucze płaskie (22-24) to porażka totalna, być moze trafiłem na jekieś wadliwe ale jeno i drugie poleciało na pierwszej śrubie/nakrętce crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadszedl czas zakupu klucza dynamometrycznego. Wybor padl na 3/8" z zakresem 19-110Nm (najbardziej

> uniwersalny). Ktory wybrac? Jonnesway wyglada jakby sie mial za chwile rozpasc (plastik )

> Yato

> Jonnesway

Używam klucza TENGTOOLS, typowo amatorsko i jestem zadowolony. Do kompletu mam jeszcze jeden z mniejszym zakresem 5-25Nm. Cena przystępna, wykonanie solidne.

Poniżej masz link do allegro:

http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-3-8-19-110nm-tengtools-i2517100858.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadszedl czas zakupu klucza dynamometrycznego. Wybor padl na 3/8" z zakresem 19-110Nm (najbardziej

> uniwersalny). Ktory wybrac? Jonnesway wyglada jakby sie mial za chwile rozpasc (plastik )

> Yato

> Jonnesway

mam tago Jonnesway'a od kilku lat, tyle ze uzywany kilka razy w roku zlosnik.gif i jest ok.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

Potrzebuję porady jaką wiertarko-wkrętarkę bateryjną kupić.Używana do prac domowych, raczej niezbyt intensywnie.Obowiazkowo Li-On . Średnia półka - do wydania max 250 zł.

Jakiej firmy i ewentualnie jaki model polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadszedl czas zakupu klucza dynamometrycznego. Wybor padl na 3/8" z zakresem 19-110Nm (najbardziej

> uniwersalny). Ktory wybrac? Jonnesway wyglada jakby sie mial za chwile rozpasc (plastik )

> Yato

> Jonnesway

Mam klucz dynamometryczny firmy Draper zakres 10-80 Nm mały zakres-mniejszy błąd pomiaru.Uważam to za jeden z lepszych zakupów,klucz wykonany porządnie-po roku z ciekawości dałem do kalibracji i trzymał wartości ze świadectwa kalibracji fabrycznej a wiele nim dokrecałem, myślę nad zakupem drugiego klucza tez drapera ale z zakresem 30-210 Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć trochę i kup coś z AEG,

w tej kwocie może zmieścisz się kupując SKILA, też nie jest zły...

> Potrzebuję porady jaką wiertarko-wkrętarkę bateryjną kupić.Używana do prac domowych, raczej niezbyt

> intensywnie.Obowiazkowo Li-On . Średnia półka - do wydania max 250 zł.

> Jakiej firmy i ewentualnie jaki model polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dorzuć trochę i kup coś z AEG,

> w tej kwocie może zmieścisz się kupując SKILA, też nie jest zły...

> > Jakiej firmy i ewentualnie jaki model polecacie.

Może i dorzuciłbym coś.Którym z modeli AEG warto się zainteresować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może i dorzuciłbym coś.Którym z modeli AEG warto się zainteresować ?

Zobacz na serwisach aukcyjnych

Ceny urządzeń z akumulatorem Li-Ion 14,4V zaczynają się od ok 550 zł

Osobiście używam Hitachi, jakiś model 18 V który ogólnie jest OK,

ale teraz bym kupił AEG bo jestem pod wrażeniem kontówek tej firmy- mam dwie WS21 i WS9.

Są nie do zajechania... smile.gif i mają długą gwarancje. Chyba są Medei in Germany

AEG i Milwaukee to ta sama grupa, ale AEG jest troche tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w jakimś markecie budowlanym kupiłem wkrętarkę MacAllister 14.4v. Dwie baterie Li-Ion w komplecie, czas ładowania 1 godzina). Budowałem ścianę działową w domu (stelaż + płyty g-k, ok 6m2 ściana) i ładowałem baterię tylko raz (obie były naładowane fabrycznie, jak padły to jedną naładowałem i skończyłem pracę). Kosztowała 259zł. Dla mnie udany zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ja od 2 lat używam takiego teleskopowego z Lidla za ok. 20pln i sprawdza się w zupełności. Końcówka nakładana jest dobrej jakości.

Krzyżak jest szybszy no ale w Pit-stopie na czas wymieniać nie będziesz. 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Warto zakupić taki zestaw? Wytrzymałe to będzie? Bo w mojej biedronie jest wyprzedaż po 14.99kpl z

> 34.99

> http://fanbiedronki.pl/gazetka/2012.09.20.promocje/2021,Zestaw,narzedzi,srubokrety,bity

Kupilem to wczesniej i ci powiem,ze srubokrety sa ok.Natomiast te nasadki szalu nie robia i strasznie ciezko jest je wyjac z tych dziur (ciasno spasowanw).

Ogolnie za ta cene brac smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy podpowiedzcie jaki wybrać kompresor do nastepujących prac garażowych:

- od czasu do czasu konserwacja podwozi i przestrzeni zamkniętych

- przedmuchiwanie i ropowanie elementów

- praca kluczem udarowym lub grzechotką

Interesuje mnie pojemność oraz wydajność jaką z Waszego doświadczenia byście mogli polecić ew jakieś konkretne modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jaką grzechotkę do nasadek 1/2 cala polecacie. Używałem yato ale padła już druga i to nawet nie przy dużych obciążeniach- odkręcone kilkanaście wahaczy i tego typu lekko zardzewiałych śrub i po jakimś czasie pojawia sie problem z przełączaniem kierunku a potem już w ogóle nie działa grzechotka w jedną ze stron. Co kupić w normalniej cenie (do powiedzmy 100zł)? Stanley? To chyba taki sam chłam jak yato ?

Co myślicie o firmie Facom? Ponoć bardzo dobry serwis i wymieniają/naprawiają zerwane grzechotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co kupić w normalniej cenie (do powiedzmy 100zł)? Stanley? To

> chyba taki sam chłam jak yato ?

> Co myślicie o firmie Facom? Ponoć bardzo dobry serwis i wymieniają/naprawiają zerwane grzechotki.

Zostań przy Yato, a do odkręcania śrub zawieszenia używaj innego sprzętu.

Żadna grzechotka nie przetrwa długo przy śrubach skręcanych dużym momentem i ciężko odkręcających się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zostań przy Yato, a do odkręcania śrub zawieszenia używaj innego sprzętu.

> Żadna grzechotka nie przetrwa długo przy śrubach skręcanych dużym momentem i ciężko odkręcających

> się.

Nie zgodzę się, w yato rozwala się mechanizm przestawiania kierunku, gdyby to inaczej rozwiązali grzechotki wytrzymywałyby o wiele dłużej. A tam jest to zrobione na drobniutkim nicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakie klucze odgięte kupić? Zauważyłem, że chwali się tu markę PROXXON, ale u mnie jest skreślona, sugerując się poradami kupiłem klucz dynamometryczny, który się zacina przy nastawianiu tak, że trzeba wkręcić końcówkę w imadło, by dało się nastawić daną wartość (a użyty był dosłownie kilka razy), a zestaw płaskooczkowych poległ przy pierwszym użyciu - była zapieczona śruba, nałożyłem klucz i waliłem młotkiem i klucz się rozjechał - a spodziewałem się trwałości chociażby takiej jak przy sławnym Honitonie, więc co jeśli nie Proxxon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TENGTOOLS Od wielu lat mam w pracy ich szafkę i cięgle większość kluczy jest tam ori miedzy innymi

> gięte a letko nie maja dzień w dzień po 8-10h

natomiast nasadki mają kiepskiej jakości.

Nie wytrzymują pracy z pistoletem pneumatycznym (rozklepują się), podczas gdy nawet klucze tanich firm to wytrzymują (mam taką 17na 1/2 cala zeszlifowaną na 1mm ściankę z "sonica" i diabli nie chcą jej wziąść nawet przy odkręcaniu zapieczonych śrub kół.

Oczywiście mają też nasadki do pneumatów ale mają takie wymiary (średnica zewn.) że często nie ma jak ich założyć na śrubę/nakrętkę.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja od 12 lat używam Facom Dość intensywnie i nie miałem żadnych problemów, jeszcze wiele lat

> posłużą.

w razie problemów wymieniają na gwarancji - o ile masz life-time i robią to szybko i bez szemrania

przy zakupie na allegro trzeba uważać żeby kupować od zaufanego sprzedawcy, bo złomiarze potrafią sprzedawać klucze wycofane przez serwis (z zeszlifowanym numerem referencyjnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.