Skocz do zawartości

Tools in garage, czyli co warto kupić?


magda11

Rekomendowane odpowiedzi

Większość linków na temat podnośników typu żaba znikło, i nie ma możliwości zobaczyć ich na allegro a ja też szukam.

Znalazłem kilka, proszę o pomoc w wyborze:

PODNOŚNIK 2T DUŻA 11 KG 385MM ŻABA HYDRAULICZNY

PODNOŚNIK HYDRAULICZNY ŻABA 2000KG LEWAREK TANIO (powermat)

Podnośnik żaba 2T waga: 9kg SUPER JAKOŚĆ 79zł (joka tools)

Który z powyższych byście polecili? Może coś innego do 100zł?

Do mnie przemawia jakoś bardziej ten pierwszy, bo ma dużą wysokość podnoszenia i dużą wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam żabę tego typu z tym, że 1T chyba. Następnej budżetowej w życiu nie kupię. Podnosić to podnosi ale wątłe to urządzenie się wydaje. Tu sie kółko odkręca tam zawleczka wypada. Te rzeczy to są elementy Żabo-podobne. Po sobie wiem, że lepiej było sobie kupić za kilka setek porządny podnośnik na lata, niż taki wynalazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Większość linków na temat podnośników typu żaba znikło, i nie ma możliwości zobaczyć ich na allegro

> a ja też szukam.

> Znalazłem kilka, proszę o pomoc w wyborze:

> PODNOŚNIK 2T DUŻA 11 KG 385MM ŻABA HYDRAULICZNY

> PODNOŚNIK HYDRAULICZNY ŻABA 2000KG LEWAREK TANIO (powermat)

> Podnośnik żaba 2T waga: 9kg SUPER JAKOŚĆ 79zł (joka tools)

> Który z powyższych byście polecili? Może coś innego do 100zł?

> Do mnie przemawia jakoś bardziej ten pierwszy, bo ma dużą wysokość podnoszenia i dużą wagę.

nie wiem jakie masz potrzeby ale ja byłem zmuszony do kupna żaby niskoprofilowej (ceny od 140zł) odżałowałem na yato za 240zł i jest kozak

poprzednia żaba taka za 60-70 gięła się jak rzadka kupa

kup coś z sensem a będziesz zadowolony

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=286409615&page=0&fpart=1&vc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podnośnik nie będzie często używany (może w roku kilka razy w naprawach + zmiana kół).

> A co sądzicie nt. takiego z bass polska, w podanym temacie kto polecał -

> http://moto.allegro.pl/podnosnik-zaba-2-25t-bass-polska-lewarek-11kg-i2918477135.html

Mam identyczny . Daje radę. Jestem zadowolony, nigdy więcej pracy na podnośniku fabrycznym. Dokup sobie jeszcze kobyłki i można większość prac pod autem zrobić we własnym zakresie. Oczywiście drobnych. Jak wymiana klocków i takie tam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam identyczny . Daje radę. Jestem zadowolony, nigdy więcej pracy na podnośniku fabrycznym. Dokup

> sobie jeszcze kobyłki i można większość prac pod autem zrobić we własnym zakresie. Oczywiście

> drobnych. Jak wymiana klocków i takie tam....

To na prezent, nie dla mnie zlosnik.gif

Kobyłki już ta osoba ma więc problemu nie ma.

Dzięki za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podnośnik nie będzie często używany (może w roku kilka razy w naprawach + zmiana kół).

> A co sądzicie nt. takiego z bass polska, w podanym temacie kto polecał -

> http://moto.allegro.pl/podnosnik-zaba-2-25t-bass-polska-lewarek-11kg-i2918477135.html

to wez to http://moto.allegro.pl/podnosnik-niskoprofilowy-lewarek-zaba-2-5t-2500kg-i2919582019.html

prezent niby podnośnik ale inny niż te w sklepach bo nietypowy

waga 15kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Chodzi mi o oświetlenie wewnątrz garażu tak aby w nocy móc dojść do auta bez właczania górnego

> oświetlenia.

Ja dwa lata temu zamontowałem taki chinski badziew halogenowy (50-czy 70W) z promcji w Praktikerze za ok 20pln i działa, tylko ten halogenik(żarnik) wymieniłem na lepszy. Zrobiłem to po to żeby podnosząc drzwi już się swieciło i gasło po 5 min. Nie muszę się zastanawiać czy wyłączyłem światło głowne (a mam 6x40W, więc jest o co się martwić). Do tych celów o których piszesz wystarczy jakakolwiek. IMHO inwestowanie w coś drogiego jest bez sensu, wystarczy jakaś tanizna jak się popsuje to wywalę i kupię inną. Zwróć tylko uwagę, żeby czujnik ruchu był regulowan w różne pozycje no i żeby był czujnik światła. Nie będzie ci się włączać jak będziesz miał główne włączone,jak będziesz łaził po garażu. Trochę zabawy jest z wyregulowaniem stosownie do potrzeb (kąt ruchu, czułość światła i czas świecenia). ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Moze nie bardzo odpowienie miejsce na to pytanie ale może ktoś doradzi.

> Szukam lampy tego typu LED

> na allegro jest tego mnóstwo ma ktoś taką lampe ? ?

> Chodzi mi o oświetlenie wewnątrz garażu tak aby w nocy móc dojść do auta bez właczania górnego

> oświetlenia.

> 10W wystarczy ?

Może trochę późno odpisuję ale mam podobną u siebie, konkretnie tą. Świeci naprawdę rewelacyjnie. Światło jest mocne, bardzo przyjemna barwa. IMHO świeci mocniej niż 100W halogen, który był wcześniej zamontowany w tym miejscu. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> taki temat - klucz udarowy

> sa w Jula klucze udarowe zasilane z zapalniczki dokladnie taki

> co to moze byc warte?

> czy taki sprzet zda egzamin - mialby byc do obsluzenia sezonowego 2 samochodow (miejski + suv) i

> do ewentualnego kapcia na drodze

uważam że sobie nie poradzi

mam taki na 230V i nie potrafi odkręcić śruby osobówki przykręconej momentem 90-100; trzeba ruszyć śrubę ręką (kluczem z przedłużką) a potem już tym elektrykiem idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uważam że sobie nie poradzi

> mam taki na 230V i nie potrafi odkręcić śruby osobówki przykręconej momentem 90-100; trzeba ruszyć

> śrubę ręką (kluczem z przedłużką) a potem już tym elektrykiem idzie

niby pisza ze ta wersja 12 V ma moment 380 Nm

jest tez wersja na 230 V z momentem 325 Nm

tylko ile w tym prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niby pisza ze ta wersja 12 V ma moment 380 Nm

> jest tez wersja na 230 V z momentem 325 Nm

> tylko ile w tym prawdy?

To jest chyba takie 380Nm PMPO (czyli jak w urządzenie uderzy piorun), chińskie głośniki też mają naklejki np 1000W PMPO (z głośnika "basowego" o średnicy 10cm hehe.gif ) kolega kupił kiedyś pistolet na alledrogo 400Nm z silnikiem chyba 1,3kW na 230V, wygląda jak chińska tandeta, ale daje radę z tym, że w tamtym jest prawdopodobnie planetarna przekładnia dwustopniowa. Odkręcić koła może się tym i da, natomiast jakichś cudów bym się nie spodziewał po tej zabawce, niestety praw fizyki nie da się oszukać naklejką smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

> Zamierzam kupić zestaw kluczy oczkowych. Są dostępne dwa rodzaje: proste (w zasadzie mają lekko

> odgięte końcówki) i wygięte (z odsadzeniem). Które byłyby bardziej praktyczne? Zastanawiam

> się, które wybrać...

wg. mnie cieżko jednoznacznie powiedzieć bo czasem potrzeba kluczy płaskich z racji bardzo małej ilości miejsca a czasem wręcz wskazane są tylko odgiete bo np. jakaś częśc utrudnia odkręcenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg. mnie cieżko jednoznacznie powiedzieć bo czasem potrzeba kluczy płaskich z racji bardzo małej

> ilości miejsca a czasem wręcz wskazane są tylko odgiete bo np. jakaś częśc utrudnia

> odkręcenie...

Zastanawiałem się, które przypadki częściej się zdarzają grinser006.gifhehe.gif W zasadzie i tak jeszcze do tego będzie komplet kluczy zwykłych płaskich ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiałem się, które przypadki częściej się zdarzają W zasadzie i tak jeszcze do tego będzie

> komplet kluczy zwykłych płaskich

no to w takim wypadku chyba bym kupił "krzywaki" wink.gif

zawsze możesz ich użyć - jeżęli miejsce pozwoli- jak płaskie a jak będzie potrzeba giętych to będziesz miał jak znalazł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamierzam kupić zestaw kluczy oczkowych. Są dostępne dwa rodzaje: proste (w zasadzie mają lekko

> odgięte końcówki) i wygięte (z odsadzeniem). Które byłyby bardziej praktyczne? Zastanawiam

> się, które wybrać...

Bardziej się przydają proste tzn. lekko odgięte kąt chyba 15 st. ogólnie trochę ciężko tak doradzić nie widząc kluczy, podlinkuj o co ci chodzi. Ja polecam proxxona fajne klucze mają ALE ich etui/opakowanie jest tak tragiczne że za każdym razem jak je muszę wziąć z opakowania to mnie szlak trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardziej się przydają proste tzn. lekko odgięte kąt chyba 15 st. ogólnie trochę ciężko tak doradzić

> nie widząc kluczy, podlinkuj o co ci chodzi. Ja polecam proxxona fajne klucze mają ALE ich

> etui/opakowanie jest tak tragiczne że za każdym razem jak je muszę wziąć z opakowania to mnie

> szlak trafia.

Bardziej chodzi o typ niż konkretną markę. Chciałem kupić sobie komplet kluczy płaskich i oczkowych (mam nasadowe, ale nimi nie wszędzie się da podejść). Zastanawiałem się na płasko-oczkowymi, ale one też nie do końca się sprawdzą, bo czasem np. potrzeba dwie trzynastki na raz, a klucza się nie rozdzieli wink.gif Poza tym potrzebuję dużo różnych rozmiarów, a komplet takich przyzwoitych kluczy już trochę kosztuje. Dlatego wydaje mi się, że bardziej praktyczne będą dwa komplety: płaskie i oczkowe. Cenowo wyjdzie podobnie, może trochę więcej. Zaś jeśli chodzi o oczkowe to zastanawiałem się nad tymi dwoma typami:

- proste (czasem bywają z nieco odchylonymi końcówkami):

10C0.jpg

- odgięte:

klucz-oczkowy-odgiety-20x22mm-crv.jpg

W zasadzie byłem zdecydowany na odgięte, ale jakoś do tej pory nie trafiło się żebym akurat takiego potrzebował niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup płasko oczkowe wink.gif nie kombinuj, je takie oczkowe odgięte kupiłem, użyłem chyba je ze dwa razy, natomiast płasko oczkowych używam za każdym razem wink.gif Oooo jak nie chcesz przepłacać zainwestuj w klucze płasko oczkowe Dedry !!! Stosunek cena jakość- znakomity, kolega ma i jak widze te jego klucze to sie zastanawiam czy warto było przepłacić za proxxona, a pewnie z mniej jak 100 zł wyrobisz się za dwa komplety, płasko oczkowe i oczkowe odgięte wink.gif

Ja ostatnio kupiłem sobie klucze Bahco oczkowe z grzechotką, bardzo fajny i przydatny gadzet wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

> Witam!

> Czy ktoś z Szanownych Formumowiczów poleci jakieś dobre ściągacze do sprężyn w pojazdach osobowych

> lub małych SUV'ach?

yhy, jak sobie sam pospawasz z rurek i płaskowników.

Wiekszosc sciagaczy jest tak zrobiona ze nie podejdziesz do sprzezyny jak jest w aucie, trzeba wyjmowac cala kolumne, a zeby wyjac kolumne trzeba scisnac sprezyne. I kolo sie zamyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> yhy, jak sobie sam pospawasz z rurek i płaskowników.

> Wiekszosc sciagaczy jest tak zrobiona ze nie podejdziesz do sprzezyny jak jest w aucie, trzeba

> wyjmowac cala kolumne, a zeby wyjac kolumne trzeba scisnac sprezyne. I kolo sie zamyka...

yhy, konkret mi chodziło o narzędzie, a nie krok po kroku manual wyjmowania kolumny mcpersona z pojazdu smirk.gif

Czytanie ze zrozumieniem nie boli zlosnik.gifok.gif

Narzędzia już zakupiłem grinser006.gif

Pozdrawiam 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> yhy, jak sobie sam pospawasz z rurek i płaskowników.

> Wiekszosc sciagaczy jest tak zrobiona ze nie podejdziesz do sprzezyny jak jest w aucie, trzeba

> wyjmowac cala kolumne, a zeby wyjac kolumne trzeba scisnac sprezyne. I kolo sie zamyka...

"Parę" razy mi się zdarzyło wyjmować Macphersona z auta i nigdy nie zakładem ściągaczy przed demontażem kolumny z auta.

I pierwsze słyszę aby trzeba było założyć z ściągacz przed wyjęciem kolumny.

I nie widzę jakiekolwiek sensu założyć ściągacz przed demontażem Macphersona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Parę" razy mi się zdarzyło wyjmować Macphersona z auta i nigdy nie zakładem ściągaczy przed

> demontażem kolumny z auta.

> I pierwsze słyszę aby trzeba było założyć z ściągacz przed wyjęciem kolumny.

> I nie widzę jakiekolwiek sensu założyć ściągacz przed demontażem Macphersona

często trzeba rozpiąć zawieszenie ze zwrotnicy, lub np. poluzować śruby na wahaczach. Jak się nie chce to czasem McPherson nie chce wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> witam

> Mam zamiar kupić klucz pneumatyczny do odkręcania kół.

> czy e klucze naa allegro za niewiele ponad 100zł są coś warte?

> Może ktoś jakiś polecić

Nie są nic warte, do odkręcania klucz w samochodzie osobowym minimum 800 Nm. Jak chcesz jak najtaniej to kup markowy ale z niższej półki np. ASTA, Jonnesway czy King Tony. Odpuść sobie wynalazki za 100 czy 200 zł, albo BASS Polska i Yato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, co sądzicie na temat kluczy płasko-oczkowych firm Proline/Profix/Mega ? Ewentualnie co

> innego w cenie ok 50zł za komplet 12 części 6-22 możecie polecić?

Z takich tańszych to jeszcze masz np markę dedra. W tych pieniądzach to właściwie bez znaczenia co wybierzesz, wytrzymałość zależy tylko od tego jaka partia "stali" się trafiła na produkcję. Większość "budżetowych" narzędzi (nie tylko kluczy) wygląda tak jakby były robione w jednej fabryce a jedynie mają różne napisy grawerowane (albo nawet tłoczone biglaugh.gif ) w zależności od tego który importer zamawia sobie z chin np tira kluczy albo młotków hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a da sie zamontowac nasadki do tego wkretaka?

Tak, wchodzą właśnie 1/2 jak wspominałeś powyżej. Do montowania bitów jest nasadka specjalna. Bity które są w zestawie są wg. mnie dobrze wykonane choć przydało by się parę mniejszych rozmiarów. Spisuje się bardzo dobrze, używałem go ostatnio do odkręcenia śrub centrujących przy tarczach hamulcowych, w rezultacie jednej urwałem łeb, druga puściła grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Potrzebuję zakupić klucz dynamometryczny do kręcenia w motocyklu i w aucie. Chciałem kupić dwie sztuki (1/4" i 1/2") polecanej w tym wątku firmy Jonnesway, ale jest pewien problem, bo pierwszy ma zakres do 30 Nm, a w drugim jest dopiero od 40 Nm, czyli powstaje pewna luka icon_rolleyes.gif Zaproponowano mi dziś w sklepie nieco inne rozwiązanie - elektroniczny klucz dynamometryczny 1/2" taki jak na tej stronie. Zakres od 2,03 do 203 Nm (wg danych technicznych) pokrywałby raczej w 100% momenty, które byłyby mi potrzebne. Ogólnie to ciekawe rozwiązanie, bo na bieżąco widać jakim momentem dokręcamy daną śrubę, do tego są tam diody, brzęczyk, pamięć itp. Zastanawia mnie tylko jak z dokładnością takiego klucza (w instrukcji było chyba 3%), a poza tym jednak spory jest, a czasem niektóre śruby są w jakichś zakamarkach i ciężko byłoby do nich dotrzeć. Warto zainwestować w taki klucz, czy raczej poszukać dwóch zapadkowych? Ktoś w ogóle miał do czynienia z czymś takim, może coś powiedzieć jak to się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj,

Mam ten klucz już ze 2lata i do domowych zastosowań się sprawdza. Mam jeszcze największy komplet kluczy twej firmy + dodatkowe przejściówki i jak na razie udało mi się dokręcić wszystkie śruby które chciałem.

Fajne jest to, że pokrywa prawie cały zakres momentów.

Staram się sam naprawiać swoje samochody.

Wolę zainwestować w sprzęt i zrobić sam, niż zlecić to partaczom i później poprawiać.

Cena tego klucza jest duża ale już po pierwszej naprawie może się zwrócić.

Manuali w necie jest pod dostatkiem, wystarczą dobre chęci i trochę czasu.

Jednak jak dokręciłem koła z momentem z instrukcji to później ręcznie musiałem jeszcze z pół obrotu zrobić.

Ogólnie polecam ten zakup.

PS: Nie mam nic wspólnego z tą firmą.

Pozdrawiam MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.