Skocz do zawartości

Tools in garage, czyli co warto kupić?


magda11

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki sam i jest naprawdę dobry.

Dodatkowo mam pytanie.

Noszę się z zamiarem sprawienia sobie porządnego zestawu narzędzi zamykanych w walizeczce / zwijane by mieć w aucie. Coś tego typu:

yato-yt-1268-zestaw-narzedziowy-1-2-94-cz-l.jpg

albo:

16226-nabor-instrumentov-black-Q26ampQ3B-decker-a7144-pic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam taki sam i jest naprawdę dobry.

> Dodatkowo mam pytanie.

> Noszę się z zamiarem sprawienia sobie porządnego zestawu narzędzi zamykanych w walizeczce / zwijane

> by mieć w aucie. Coś tego typu:

> albo:

Polecam Honitona zamiast Yato. Ten pierwszy ma lata tradycji w produkcji narzędzi a ten drugi to tylko polski brand...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A możesz mi napisać coś na temat tanich chińskich TIG-ów AC oraz przecinarek plazmowych typu

> Sherman Magnum

odnośnie przecinarki plazmowej.

mam od 3 lat model cut 70 i powiem ze jestem zadowolony.

25mm przecina. dysze i elektrody są dostępne na allegro.

przy nieumiejetnym traktowaniu mozna szybko zalatwic elektrody.

w najblizszym czasie mam zamiar zalozyc to do maszyny cnc i wycinac rzeczy z cada.

przy dlugim cieciu ani razu nie zadzialalo zabezpieczenie termiczne i wole ciac tym niz flexem. szybciej i bezpieczniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moglibyście polecić jakąś multiszlifierkę (dremel) do 100zł. Bo nie wiem co wybrać. Dobrze by było

> gdyby miała giętki wałek w zestawie.

do 100zł to tylko marketowca kupisz którym popracujesz 5 minut a potem półgodziny musi chłonąć, polecam multiszlifierki firmy dremel, ale koszt koło 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki palnik możecie doradzić? Chodzi mi o coś do amatorskiego użytku przy zapieczonych śrubach zawieszenia / układu wydechowego, albo śrubach wklejonych.

Nie wiem czy kupić jakiś palnik podłączany wężem do butli propan-butan, czy może coś małego 'zapalniczkowego' da radę? Są też palniki na kartusze gazowe do lutowania. Doradźcie proszę co wybrać i co 'daje radę'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie na 230 i na 12V? Najlepiej żeby można było naładować wbudowany aku i używać bezprzewodowo, do tego jakiś magnes też by się przydał, no i jakość rozsądna. Cena powiedzmy do 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Trochę obok tematu, ale chyba nie ma co zakładać nowego wątku... Wiecie gdzie przenoszą Euroservice

> z Łopuszańskiej? Bo mam nadzieję, że nie zamykają, bo na Płowiecką to mi się nie chce przez

> całe miasto jeździć...

serwis z Łopuszańskiej zamknięty ma być a przeniesiono go już na Aleje Jerozolimskie. Tak wygląda http://www.dealer.volvocars.pl/img/uploa...enko.445894.jpg Kozak! smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, jest sobie takie narzędzie do mocowania różnych rzeczy za pomocą paska blachy; np jak chcemy zamocować kamerę do słupa okrągłego itd itp; to narzędzie tak ściska ten pasek blachy i go łączy. Widziałem jak ktoś kiedyś używał tego, teraz sam potrzebuję, ale nie wiem czego szukać ? Może ktoś wie jak to się nazywa i gdzie można kupić takie coś ? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> słuchajcie, jest sobie takie narzędzie do mocowania różnych rzeczy za pomocą paska blachy; np jak

> chcemy zamocować kamerę do słupa okrągłego itd itp; to narzędzie tak ściska ten pasek blachy i

> go łączy. Widziałem jak ktoś kiedyś używał tego, teraz sam potrzebuję, ale nie wiem czego

> szukać ? Może ktoś wie jak to się nazywa i gdzie można kupić takie coś ?

coś takiego jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> panowie potrzebuje kupic na prezent spawareczkę co możecie polecić w rozsądnych pieniądzach

> 500-900zł??

Inwertorowa Dedra DesTi200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

> Witam,

> Potrzebuję zakupić taki sprzęt, a wogóle się nie wyznaję co kupić.

> Poradzcie proszę na co patrzeć, a czego unikać.

Chcesz cos porzadnego czy cos na jeden raz? Jak porzadne to szukaj niebieskiego boscha, dewalt, makita, metabo. Jezeli cos na raz amatorsko to Skil. Tasmowej nie mialem ale wszystkie jego produkty maja dobry stosunek cena/jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> np. taki

> Ma ktoś jakieś doświadczenia? Czy lepiej kupić zwykły klucz dynamometryczny?

Ja bym czemus takiemu nie zaufal. Lepiej kupic normalny klucz z regulacja w rekojesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym czemus takiemu nie zaufal. Lepiej kupic normalny klucz z regulacja w rekojesci.

lepiej kupić taki

ja tym z regulacją w rączce ukręciłem śrubę w głowicy, bo nie zadziałał "odpsztyk"

a tym ręcznym nic jeszcze nie spsułem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepiej kupić taki

> ja tym z regulacją w rączce ukręciłem śrubę w głowicy, bo nie zadziałał "odpsztyk"

> a tym ręcznym nic jeszcze nie spsułem

A jakiej firmy miales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakiej firmy miales?

nie wiem, ale pożyczony ze znajomego warsztatu samochodowego

kupiłem sobie potem wychyłowy i o niebo lepiej się nim pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powoli przybieram się do zakupu klucza pneumatycznego.... no i mam dylemat, czy kupic coś taniego za ok 100 zł czy się wykosztować i kupic coś za 300-450 zł, ogólnie myslałem też o grzechotce pneumatycznej ale to w drugiej kolejnosci. Co do kluczy

YATO tak jak się rozgladałem cena już wieksza ale co do jego parametrów, moment bardzo wysoki co bardzo cieszy ale zapotrzebowanie na powietrze hehe.gif prawie 450 L/min gdzie w przypadku wiekszości firmowych kluczy wystarczy według producenta ok 150 l/min to mnie BARDZO zniecheciło do tego klucza

Chicago Pneumatic to już sprzet konkretniejszy podobno bardzo doby, aczkolwiek ta cena niby to tylko 450 zł ale jak ktoś by używał na co dzień to ok a jak mi przyjdzie kręcic coś raz w miesiącu to trochę przy bogato.....

Czy ktoś z was używa jakiegoś tańszego klucza godnego polecenia ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Powoli przybieram się do zakupu klucza pneumatycznego.... no i mam dylemat, czy kupic coś taniego

> za ok 100 zł czy się wykosztować i kupic coś za 300-450 zł, ogólnie myslałem też o grzechotce

> pneumatycznej ale to w drugiej kolejnosci. Co do kluczy

> YATO tak jak się rozgladałem cena już wieksza ale co do jego parametrów, moment bardzo wysoki co

> bardzo cieszy ale zapotrzebowanie na powietrze prawie 450 L/min gdzie w przypadku wiekszości

> firmowych kluczy wystarczy według producenta ok 150 l/min to mnie BARDZO zniecheciło do tego

> klucza

> Chicago Pneumatic to już sprzet konkretniejszy podobno bardzo doby, aczkolwiek ta cena niby to

> tylko 450 zł ale jak ktoś by używał na co dzień to ok a jak mi przyjdzie kręcic coś raz w

> miesiącu to trochę przy bogato.....

> Czy ktoś z was używa jakiegoś tańszego klucza godnego polecenia ??

> Pozdrawiam

Ważniejsza jest chyba wydajność sprężarki i grubość węża. Ja mam tanioche za 80zł i do moich potrzeb wystarcza. Koła jak nie sa zapieczone odkręci. Daje rade odkręcic wariator w skuterze i spręzyny w aucie. Wydaje mi sie , że róznica miedzy tym za 80 a 150 może być nikła. A podane dane na papierze o wydajności pewnie też sa z sufitu. Więc zalezy jak często go będziesz używał jak tak jak ja raz na kilka miesiecy tani starczy. Jak na co dzien brałbym coś lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Możecie kogoś polecić? Chodzi mi o zielony zestaw 94 elementy. Moja walizeczka w nocy z niedzieli

> na poniedziałek zmieniła właściciela razem z wyrzynarką która leżała w garażu na regale z

> kluczami

wpisz w allegro HONITON i szukaj sprzedawcy gdzie w nazwie ma OMEGA coś tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Powoli przybieram się do zakupu klucza pneumatycznego.... no i mam dylemat,

Miałem low-budget 1/2" ,3/4" i nawet 1". Żaden z nich się nawet nie umywał do klucza, który posiadam obecnie, a wszystkie pracowały na tej samej sprężarce Metabo LT150. Teraz używam Ingersolla -> jakiś tekst.

Po prostu na zapieczone śruby potrzeba dobrego klucza, a nie zużywacza sprężonego powietrza.

Jeżeli ma to służyć do sporadycznego użytku, to raczej nie ma sensu, żebyś wydawał tyle pieniędzy, z drugiej strony po co klucz, który nie nadaje się do odkręcania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Powoli przybieram się do zakupu klucza pneumatycznego.... no i mam dylemat, czy kupic coś taniego

> Czy ktoś z was używa jakiegoś tańszego klucza godnego polecenia ??

> Pozdrawiam

No i dokonałem w końcu zakupu, padło po bardzo okazyjnej cenie na klucz Chicago Pneumatic 7740 jest wyraźnie mocniejszy od takiego taniego chińczyka za 100 zł (miałem z takim styczność) aczkolwiek nie jest to jakiś potężny klucz, jego plusy to wymiary, jest bardzo poręczny oraz waga lekko ponad 1 kg....

286083469-CP.jpg

Mój akurat ma jeszcze dodatkowy tłumik, który jednak sporo daje.....

post-86099-14352516750155_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem low-budget 1/2" ,3/4" i nawet 1". Żaden z nich się nawet nie umywał do klucza, który

> posiadam obecnie, a wszystkie pracowały na tej samej sprężarce Metabo LT150. Teraz używam

> Ingersolla -Po prostu na zapieczone śruby potrzeba dobrego klucza, a nie zużywacza sprężonego

> powietrza.

> Jeżeli ma to służyć do sporadycznego użytku, to raczej nie ma sensu, żebyś wydawał tyle pieniędzy,

> z drugiej strony po co klucz, który nie nadaje się do odkręcania...

Racja, ja swojego kupiłem za 1/3 ceny klucza którego ty podałeś, mój na moje potrzeby wystarczy, cena OK i parametru ok choś one zawsze mogły by być lepsze....

PS. a nie uzywasz przypadkiem czegoś takiego jak pnaumatyczny klucz zapadkowy (grzechotka pneumatyczna) to raczej planuje zakupić raczej z low-budget po wcześniejszym wytestowaniu klucza kumpla, mam nadzieje że jakoś to by kreciło, bo będzie to pewnie jeszcze rzadziej potrzebne jak tradycyjny pneumat ale jak czasem przyjdzie odkrecac gdzieś jakas śrube przy rozruszniku czy alternatorze to mam nadzieje że da się dużo nerwow zaoszczedzić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> ... Warte to coś?

Górna część walizki to badziewie. Przy amatorskim dłubaniu przy domu szczypce i wkrętaki rozpadły się.

Potem rozpadła się walizka.

Pozostają klucze z dolnej części ale imo są dużo słabsze od honitona. Od początku nie działała duża grzechotka i poukręcałem bity.

Wymiana została zrobiona po połrocznym oczekiwaniu tongue.gif

Jeżeli do auta to raczej honiton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajny i lekki, tylko ta żarłoczność na powietrze...

Fakt nieduży i lekki, ale żarłoczność powietrza ?? Według katalogu producenta 150 l/min więc tyle ile każdy przeciętny klucz, choć z tym bym polemizował (raczej z deka większa)

> 690 l/h. Czym to napędzać?

Chyba chodziło ci o 690 l/min tylko skąd te dane ??, u mnie pracuje z kompresorem FINI butla 100 L Wydajność lekko ponad 300 l/min, do mojego domowego warsztatu bardzo dobry zestaw wink.gif

> Mój przy sile o 1/3 większej potrzebuje 5 razy mniej powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym zakupić jakąś tanią, małą spawarkę do nauki spawania, czy coś do 500pln uda się kupić?

Tylko zastosowania przydomowe, raz na kiedyś coś "podsmarkać" zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Chciałbym zakupić jakąś tanią, małą spawarkę do nauki spawania, czy coś do 500pln uda się kupić?

> Tylko zastosowania przydomowe, raz na kiedyś coś "podsmarkać"

Jezeli chodzi Ci o elektrodowke (MMA) to od siebie polecam Dedre Desi (inwerterowa). 160A kosztuje w okolicy 500zl chyba ze cos sie zmienilo. Sprawdz w Castoramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.