Skocz do zawartości

Gumy do sprężyn usztywniające i podwyższające


Kasia_Opole

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od tygodnia założone takie gumy - http://www.allegro.pl/item690971751_gumy_usztywniajace_zawieszenie_najtaniej.html za 5zł szt. na miękkie sprężyny lejsfors.

A. 30mm

B. 45mm

C. Od 125mm do 160mm

282615080-3.jpg

Moim zdaniem jest to minimalna guma jaka pasuje do stilo. Ja mam założone po 2 sztuki na jedną sprężynę i też uważam, że to jest minimum. Efekt jest bardzo pozytywny. Z 35 cm (odległość od środka koła do krawędzi błotnika) doszło do 37,5 cm smile.gif

Niby tylko 2,5 cm, ale dla mnie jest to aż 2,5cm smile.gif w końcu nie haczę o krawężniki, nie wyrzuca mnie na zakrętach, jest bezpieczniej i już tak nie buja się samochód na nierównościach.

282615080-1.jpg

282615080-2.jpg

Jedno co mnie zastanawia to to, że sprężyny nie mają lustrzanego odbicia. Chyba mechanik do góry nogami jedną zamontował hehe.gif

282615080-100_6630.jpg

282615080-100_6636.jpg

post-120389-1435250322572_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odbicia. Chyba mechanik do góry nogami jedną zamontował

być może - w normalnych tego nie zauważysz, w progresywnych od razu widać, że coś jest nie tak (ta źle założona obniża mocniej auto) grinser006.gif

gumy takie maiłem kiedyś założone, jak w poprzednim miałem za szerokie kapcie, i o nadwozie tarło icon_rolleyes.gif - gumy pomogły hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz tylko czekac i patrzyc kiedy sprezyny powiedza papa i z konta w

> banku poleca stówki

I tak bym musiała je już wymienić, a tak przynajmniej pojeżdzę na nich jakiś czas zlosnik.gif. Następnym razem kupie oryginały smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lejsfors mają dopiero 5 m-cy

no widzisz mi jak pekla sprezyna to nie zastanawialem sie nad jakimis zamiennikami pojechalem do aso i kupilem poprostu nowe oryginalne, i jezdze na nich juz 8 miesiecy roznicy w wysokosci zadnej nie odnotowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że Lejsfors robi znacznie lepsze sprężyny niż MM fabryczne

Ja mam je u siebie w 1,9 a ten silnik mało nie wazy hmm.gif i jestem bardzo zadowolony - kilkadzesiąt tyś km i już z 2 lata .... nic nie opadło. No może 0,6 cm.... ok.gif

Ja raczej bym reklamował te spręzyny - może to podróbka a może stop stali był niewłąściwy..... bubel wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po primo - gazówki ponoć wcale nie są lepsze od olejowych (tak mi

> mówiono, ale ja się tam nie znam )

w stilo oryginalnie były montowane olejowe?? Nie wydaje mi się, bo takich rzeczy już się nie stosuje w nowych autach. 99,9% nowych aut ma gazowo-olejowe. Jak wiadomo gazowe nie istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w stilo oryginalnie były montowane olejowe?? Nie wydaje mi się, bo

> takich rzeczy już się nie stosuje w nowych autach. 99,9% nowych

> aut ma gazowo-olejowe. Jak wiadomo gazowe nie istnieją.

Istnieją, przy klapie bagażnika i masce silnika zeby.GIF

Z tego co pamiętam olejowe były w Stilo fabrycznie w niektórych modelach. One nie są "GORSZE" bo to pojęcie względne. One są tańsze w produkcji ale przy okazji mają inną charakterystykę pracy. Nadają się do "bujanych wanien" a nie do szybkiego i zwinnego auta.

Amorki gazowo-olejowe (popularnie gazowe) mają np. lepszy czas reakcji (są szybsze) dzięki temu jest wrażenie że są sztywniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Mam pytanie do szanownych kącikowiczów, ale najpierw mały wstęp: 1,5 roku temu założyłem Lesjofors, stilo podniosło się na ok 27,5cm. Obecnie opadło na 26,5 - str lewa i 25,5 - str prawa. Czyli, nie dość ze prawdopodobnie sprzedawca wcisnął mi model nie do jtd to jeszcze mechanik założył jedną odwrotnie bokser.gif Ponieważ parę dni temu po raz kolejny przywaliłem michą w garb miedzy koleinami, dochodzę do wniosku ze trzeba w nowe springi zainwestować bo i tak może to wyjść taniej niż nowa miska i osłona. Oprócz tych szwedzkich oraz oryginałów można kupić tez sprężyny firm Magnum i Kayaba. I tu pytanie do całej userii - czy ktoś może cokolwiek powiedzieć na temat sprężyn Kayaba i Magnum? Czy ktokolwiek je stosował? Może polecicie jeszcze coś innego? Obniżające niestety nie wchodzą w grę bo czasami zdarza się trasa o bardzo kiepskiej nawierzchni i byłoby to za duże ryzyko, mimo ze sztywność i dobre prowadzenie baardzo kuszą drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> roku temu założyłem Lesjofors, stilo podniosło się na ok 27,5cm.

> Obecnie opadło na 26,5 - str lewa i 25,5 - str prawa. Czyli, nie

One tak mają, że opadają. Nowe amorki też trzeba. Tylko czy nie powinno być 37,5cm, a nie 27,5 cm hmm.gifzeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> One tak mają, że opadają. Nowe amorki też trzeba. Tylko czy nie

> powinno być 37,5cm, a nie 27,5 cm

Oczywiście że trzydzieści kilka - mój błąd mlot.gif

Czy opadają - mi tak, Tobie tak, Liskowi nie - wiec to raczej nie reguła. Może po prostu "wylosowaliśmy" jakieś chińskie Lesjoforsy;) Tak czy inaczej, kolejny raz nie dam im szansy.

Po co zmieniać amorki jeśli są ok?

Czy ktoś przerabiał temat innych springów niż Lesjofors bądź oryginały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy opadają - mi tak, Tobie tak, Liskowi nie - wiec to raczej nie

> reguła. Może po prostu "wylosowaliśmy" jakieś chińskie

> Lesjoforsy;) Tak czy inaczej, kolejny raz nie dam im szansy.

> Po co zmieniać amorki jeśli są ok?

No lisek zmieniał jak się nie mylę amorki, a one też trzymają. Też im nie dam drugiej szansy, ale wymieniać teraz nie będę. Chinskie to nie są, bo mam jeszcze opakowania z napisem, że są do stilo 1,2. szweckie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze do Lesjoforsow straciłem zaufanie a jedyny sprzedawca z allegro, który ma obecnie oryginały w ofercie, nie potrafi mi powiedzieć do jakiej wersji silnikowej takowe posiada uzbroj_zlo.gif, szanse dostaną Kayaby.W ciągu tygodnia-dwóch postaram się sprawę załatwić i zdać relację co, jak, za ile i czy w ogóle warto. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak czy inaczej, kolejny raz nie dam im szansy.

> Po co zmieniać amorki jeśli są ok?

> Czy ktoś przerabiał temat innych springów niż Lesjofors bądź

> oryginały?

Od kilku dni mam założony komplet:

- springi niemieckiej firmy CS (podobno lepsze od Lejfosów)

- amory B4

Samochód zdecydowanie inaczej się zachowuje. Pierwsze wrażenie - bardziej sprężysty. Pokonywanie leżących policjantów nie wiąże sie z każdorozowym szorowaniem dziobem.

Generalnie jestem bardzo zadowolony ze zmiany wink.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sprężyny nareszcie wymienione. Szanse dostał produkt marki kayaba zanabyty na alledrogo.

Przed zabiegiem sam szef serwisu stwierdził że pasować nie będą, ew. może do benzyny, bo pręt ma mniejsza średnicę i zwojów jest mniej niż w oryginałach do jtd. Ale ze możliwości nie miałem żeby te rewelacje potwierdzić to zostały zamontowane.

Efekt: Obie strony stoją równiutko na wys. 20cm (od rantu błotnika mierzone do rantu felgi), wiec podniosły się o 4-5cm. Wrażenia z jazdy jak najbardziej pozytywne - auto jest sztywniejsze, bardziej sprężyste, mniej pochyla się w zakrętach, mniej nurkuje przy hamowaniu. Lesjoforsy nawet zaraz po założeniu takiego wrażenia na mnie nie zrobiły. Podsumowując ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> bez obrazy ale druciarni

> druciarnia roku jakiś tekst

No i nie ma już druciarni smile.gif Nie wiem, czy to zima czy się ze starości sprężyny utwardziły??? Tak twardo było, że musiałam wyciągnąć gumy usztywniające. Teraz jest ok, komfotowo i dobrze zakręty bierze smile.gifok.gif szkoda tylko, ze jest taki niski przód, ale benzyniaki chyba tak już mają...???

283217299-s.JPG

post-120389-14352505826593_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może mi się tylko wydaje

Chyba nie; ja tak miałem, jak już sprężyny siadły. Ale ja mam diesla i się nie znam zlosnik.gif Tyle, że do tej pory z aut, które widziałem, to akurat diesle właśnie przeważnie były niżej niż benzynki oink.gif

Polecam sprawdzić przez zmierzenie palacz.gif No chyba że akurat jakoś dziwnie auto stoi i to tylko wrażenie/ugięcie tego koła (np. jakaś zamarznięta kretowina czy kamień pod kołem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.