Skocz do zawartości

Czy warto kupić Chevroleta?


AstraC

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czy Waszym zdaniem warto kupić Chevroleta? Czy jesteście z tych samochodów zadowoleni? Czy jeżdżą z punktu a do b w miarę niezawodnie? Interesują mnie w dalszej przyszłości coś w rodzaju Lacetti, Cruze lub Epica.

PS. Jednemu takiemu Panu co ma obecnie Forda (zresztą poza zawieszeniem, żdanych plusów ten samochód nie ma zlosnik.gif ) dziękuję za wypowiedzi, i jeśli ma coś napisać to lepiej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi czy Waszym zdaniem warto kupić Chevroleta? Czy jesteście z tych samochodów

> zadowoleni? Czy jeżdżą z punktu a do b w miarę niezawodnie? Interesują mnie w dalszej

> przyszłości coś w rodzaju Lacetti, Cruze lub Epica.

Warto. Jestem z obu bardzo zadowolony.

> PS. Jednemu takiemu Panu co ma obecnie Forda (zresztą poza zawieszeniem, żdanych plusów ten

> samochód nie ma ) dziękuję za wypowiedzi, i jeśli ma coś napisać to lepiej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruze jest za krótko na rynku żeby powiedzieć więcej nt. niezawodności. Poza tym za tą samą cenę masz w zasadzie Epicę ok.gif - nie jeździłem, ale macałem oba w salonie i gdybym miał do wydania 70k na dużego wieloryba z super wyposażeniem to kupiłbym właśnie Epicę.

Lacetti mam 2: swojego kombiaka ujeżdżam od nowości, niebawem stuknie 45kkm - żadnych usterek z winy auta. Raz mi uciekł płyn chłodniczy bo panowie w ASO źle zamontowali trójnik na wężu wodnym (laweta do ASO i naprawa w 20 minut ok.gif assistance się sprawdził hehe.gif)

Sedana mulher.gif przejęliśmy od teścia ma ok. 90kkm i przez 5 lat (odpukać) tylko jeden problem z alarmem się pojawił (usunięty na gwarancji jeszcze).

W jednym i drugim będę musiał wymienić niebawem gumy łączników stabilizatora (8 zł/szt. w sklepie). Te elementy nie wytrzymały dziur po zimie - na naszych miejskich ulicach dojeżdżają max 50kkm.

Gdybym potrzebował drugiego nowego auta to brałbym chyba też Lacetti, bo za taką cenę będzie ciężko znaleźć coś u konkurencji. Gdyby dawali jeszcze 5 lat gwarancji to sedana małżonki zmieniłbym na nowego hatcha w kolorze black pearl serduszka.gif

lacetti-5d-2010-gallery-exterior-03.jpg

(sorry za dużą fotę)

Spadek wartości, owszem jest, ale jak się bierze auto na min 5 lat to różnice % między markami są niewielkie...

(a demówki są często droższe niż auta w aktualnej promocji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi czy Waszym zdaniem warto kupić Chevroleta? Czy jesteście z tych samochodów

> zadowoleni? Czy jeżdżą z punktu a do b w miarę niezawodnie? Interesują mnie w dalszej

> przyszłości coś w rodzaju Lacetti, Cruze lub Epica.

Przyłączam się do grona zadowolonych. Ja mam dwa Chevrolety i mój ojciec ma Lacettiego. Jak komuś nie zależy na bajeranckim wnętrzu to zdecydowanie polecam Lacetti - najlepszy wybór cena/możliwości. W czasie gdy kupowałem swojego za te same pieniądze mogłem wybrać Fabię z silnikiem 1,2 bodajże 54 KM - czyli bez porównania, samochód o klasę gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spadek wartości, owszem jest, ale jak się bierze auto na min 5 lat to różnice % między markami są

> niewielkie...

Spadek jest duży liczony w %, ale od niskiej ceny zakupu, więc kwotowo tak źle nie jest. Potrafi być mniejszy, niż U Opla, czy VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spadek jest duży liczony w %, ale od niskiej ceny zakupu, więc kwotowo tak źle nie jest. Potrafi

> być mniejszy, niż U Opla, czy VW.

Owszem, dodatkowo jeszcze nówkę można kupić w tanim kredycie 50/50 (RRSO poniżej 4%) a na używkę trzeba wywalić kaskę w całości albo posiłkować się kredytem komercyjnym (powyżej 10%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jedynie zastanowiłbym się nad kupnem używanego (typu demo).

> Chevrolet ma jedna wadę - bardzo duży spadek wartości.

no prawie jak kazdy - mowa o % ale kwotowo to duzo sie nie traci smile.gif ja swoj kupilem za 35000 a po roku jak ubezpieczalem to AC jest wystawione na 31400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no prawie jak kazdy - mowa o % ale kwotowo to duzo sie nie traci ja swoj kupilem za 35000 a po

> roku jak ubezpieczalem to AC jest wystawione na 31400.

Ja mam ubezpieczenie na 31000 a za 25000 nikt go nie chce kupic. Takze AC wycena to nie wyrocznia. Lacetti traci bardzo duzo w % i juz. Innych wad w nim nie widze, bo jestem bardzo zadowolony.

Jesli sprzedalbym to na pewno nie z powodu problemow a jedynie, ze po 3 latach auta mi sie nudza i szukam innego i tak od 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chverolet jest malo popularny i dlatego malo kupcow jest smile.gif ale moze za kilka lat to sie zmieni - u siebie w miescie jak rok temu kupilem swojego to na ulicach byl zadkoscia - teraz jest mnostwo, az sie dziwie smile.gif, wiele ma przyklejone reklamy czyli widac sa na firmy brane o taksowkach nie wspomne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj 65 na blacie smile.gif

Pali gaz , smiga do przodu i czasem do tyłu waytogo.gif

Z usterek to :

-cykajacy wentylator

-problem z masa na zlaczu kolektora dolotowego

Generalnie tfu,tfu,tfu NIC A NIC SIEM NIE PSUJEM I TANIO KOSZTUJEM waytogo.gif

Powiem tak do 50tys laczek nie ma konkurencji bo za 52 mozna już wyrwac Xsare Picasso na fajnym wypasie zlosnik.gif

p.s. Co do Cruza 3 x NIE - Za drogo , Za ciasno , No LPG no.gif

p.s. 2 Epica - fajna , fajna zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem tez fajne autko choć mały bagażnik w laczku sedanie i praktycznie z tego powodu sprzedaje swojego, gdyż spodziewam się karola juniora i wózek za nic w świece nie wejdzie. Nie powiedziane jednak ze rozstaje się z marka chevrolet, może kupie kombi zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No moim zdaniem tez fajne autko choć mały bagażnik w laczku sedanie i praktycznie z tego powodu

> sprzedaje swojego, gdyż spodziewam się karola juniora i wózek za nic w świece nie wejdzie. Nie

> powiedziane jednak ze rozstaje się z marka chevrolet, może kupie kombi

Dementuję. Wózek wchodzi bez najmniejszego problemu. Za to w hatchbacku trzeba jedno kółko z wózka zdjąć żeby wszystko wlazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dementuję. Wózek wchodzi bez najmniejszego problemu. Za to w hatchbacku trzeba jedno kółko z wózka

> zdjąć żeby wszystko wlazło.

Zapomniałem dodać, ze mam LPG w kole i podniesiona podłogę bagażnika o jakieś 10 cm i nie wchodzi bez rozbierania niestety passed_out.gif Moze jakiś wyrośnięty wózek próbowałem upychać zeby.GIF Heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapomniałem dodać, ze mam LPG w kole i podniesiona podłogę bagażnika o jakieś 10 cm i nie wchodzi

> bez rozbierania niestety

Gaz to zło. wink.gif

> Moze jakiś wyrośnięty wózek próbowałem upychać Heh

Ja mam taki:

espiro-gtx-korba-zboku.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze swojego autka jestem zadowolony , właśnie minęły trzy lata od zakupu , przebieg 95 tys.

Utrata wartości ma małe znaczenie - samochód byłby na 6-8 lat do 100kkm przebiegu w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No moim zdaniem tez fajne autko choć mały bagażnik w laczku sedanie i praktycznie z tego powodu

> sprzedaje swojego, gdyż spodziewam się karola juniora i wózek za nic w świece nie wejdzie. Nie

> powiedziane jednak ze rozstaje się z marka chevrolet, może kupie kombi

ile chcesz dac? (mam emmaljunge dlatego kupilem kombiaka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile chcesz dac? (mam emmaljunge dlatego kupilem kombiaka)

Nie wiem ile, tyle ile trzeba będzie heh zeby.GIF Pewnie pojadę sobie do Belgii i poszukam osobiście, mniejsze ryzyko na trafienie na truposza zeby.GIF Tylko najpierw muszę sprzedać laczusia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo już poszukuję auta dla siebie...stąd pytanie, czy serwisy udzielają informacji o aucie na podstawie VIN każdemu, czy tylko właścicielowi, a może nikomu?:-) I ile kosztuje taka usuga? To jeszcze jedno pytanie...ile kosztuje przegląd przedsprzedażny?

Będę wdzięczny za info i wskazówki:-)

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Mervia A - dobra cena się trafiła.

W necie nie widać wyprzedaży jakiejś korzystnej hmm.gif

Biorąc pod uwagę, że za 45k można kupić Vengę z fajnym wyposażeniem, za "korzystną" uważam cenę poniżej 40k biglaugh.gif

Nowa meriva jest całkiem fajna, ale cena powala faint.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W necie nie widać wyprzedaży jakiejś korzystnej

> Biorąc pod uwagę, że za 45k można kupić Vengę z fajnym wyposażeniem, za "korzystną" uważam cenę

> poniżej 40k

> Nowa meriva jest całkiem fajna, ale cena powala

Otoz to. A cena nowej Astry jest z ksiezyca hehe.gif Golf VI wypada lepiej yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W necie nie widać wyprzedaży jakiejś korzystnej

> Biorąc pod uwagę, że za 45k można kupić Vengę z fajnym wyposażeniem, za "korzystną" uważam cenę

> poniżej 40k

> Nowa meriva jest całkiem fajna, ale cena powala

venga napompowana , ale mniejsza no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W necie nie widać wyprzedaży jakiejś korzystnej

> Biorąc pod uwagę, że za 45k można kupić Vengę z fajnym wyposażeniem, za "korzystną" uważam cenę

> poniżej 40k

> Nowa meriva jest całkiem fajna, ale cena powala

Powiem więcej droższa od Vengi - ale dla mnie jakość wykonania in +, rozmiar podobny. Jedno czego nauczyłem się o motoryzacji to nie kupować samochodów na początku produkcji i mimo że nowa Meriva też kusiła to odpadła między innymi dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem więcej droższa od Vengi - ale dla mnie jakość wykonania in +, rozmiar podobny. Jedno czego

> nauczyłem się o motoryzacji to nie kupować samochodów na początku produkcji i mimo że nowa

> Meriva też kusiła to odpadła między innymi dlatego.

I z ostatniego, bo czyszcza magazyny z roznego badziewia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A Ty nie miałes jakiegoś gradobicia czy dzwonka Swoim autem? Może to jest powodem problemów w

> sprzedaży?

To jedno, a drugie to to, że to jednak malo popularne auto, za 25kzł można mieć wypasioną brykę z Nemiec. Trza jeździć, aż silnik wypadnie albo do czasu, aż cena za kilka lat zejdzie do dużo niższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi czy Waszym zdaniem warto kupić Chevroleta?

Moim zdaniem zależy to raczej od konkretnego modelu a nie od marki. Są modele które oferują rewelacyjny stosunek funu do ceny (Corvette, Camaro RS), a są takie które właściwie nie wiadomo kto i po co kupuje (np. Aveo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem zależy to raczej od konkretnego modelu a nie od marki. Są modele które oferują

> rewelacyjny stosunek funu do ceny (Corvette, Camaro RS), a są takie które właściwie nie

> wiadomo kto i po co kupuje (np. Aveo).

Pytanie! Czy Chevrolet Polska sprzedaje Camaro RS czy Corvette? pad.gif

Aveo jest w USA bardzo tanie i jako np 3 w rodzinie czemu nie. Chociaz ja bym kupil Cobalta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.