Skocz do zawartości

Prostownik z LIDL......


tomtom

Rekomendowane odpowiedzi

> Mam, czasami używam i sobie chwalę...

> Co do ładowania tym prostownikiem bez odłączania klem - fajnie byłoby, gdyby ktoś mający dostęp do

> oscyloskopu zbadał przebiegi napięcia. Instalacje nowych aut spokojnie wytrzymają napięcie

> 14.4V i takie też napięcie podawane jest przez producenta... Szkopuł w tym, że jest to

> napięcie uśrednione, w pikach może być więcej ( jest to prostownik impulsowy), co zaś może

> zaszkodzić coś w instalce elektrycznej auta...

Ale zapięty akumulator jest w stanie to zdławić swoim oporem, o to chyba zresztą chodzi w zasilaczach impulsowych do ładowania aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Być może jest to napięcie akumulatora stojącego w sklepie, ale w te samochodzie mają zazwyczaj

> powyżej 13V.

Zaraz po jeździe czy ładowaniu owszem, ale sprawdź po kilku godzinach a najlepiej na drugi dzień wówczas zależności o których pisałem są prawdziwe wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zapięty akumulator jest w stanie to zdławić swoim oporem, o to chyba zresztą chodzi w

> zasilaczach impulsowych do ładowania aku.

W zasilaczach impulsowych chodzi o to żeby podnieść częstotliwość dzięki temu drogie elementy indukcyjne mają mniejsze rozmiary, masę i cenę.

Zasilanie impulsowe, a ładowanie impulsowe to dwie odrębne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Być może jest to napięcie akumulatora stojącego w sklepie, ale w te samochodzie mają zazwyczaj

> powyżej 13V.

Zmień miernik bo Ci zawyża. Prawidłowo działający akumulator w stanie spoczynku nie moze mieć powyżej 13V. Przecież mielibyśmy wtedy instalacje 13-voltowe, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dobry, sprawdzony i wielokrotnie chwalony tu na forum prostownik. IMHO warto, sam taki mam i

> jestem bardzo zadowolony.

Czy ja dobrze widzę tam piktogram motocykla? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po podłączeniu do akumulatora w motocyklu i wciśnięciu przycisku wyboru ładowania, podświetla się

> właśnie ikonka motocykla i ikonka ładowania bądź naładowania.

icon_eek.gif

Jak to?

To tak samo z siebie wie, że aku motocyklowe? Żadnego guziczka się nie naciska? cfaniaczek.gif

[edit]

OK, przeczytałem jeszcze raz - tym razem ze zrozumieniem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w biedronce też dzisiaj jakiś prostownik jest

Oglądałem dzisiaj ten prostownik. W instrukcji jest tylko napisane, żeby odkręcić korki przy aku, więc sobie odpuściłem, bo nie ma info, czy można nim ładować akumulator bezobsługowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam w instalacji 14V. Jak ty masz 12V to masz coś popsute .

No to powiem Ci, że pierwszy raz się spotykam z instalacją o takim napięciu. A jakie masz napięcie ładowania akumulatora? Bo przy mojej instalacji 12-woltowej jest to 13.8 - 14.4. U Ciebie bedzie pewnie blisko 17V hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co oznacza wybór motocykla ? 6V ?

W moim motocyklu jest instalacja 12V. Akumulatora nie wyjmuję z motoru, tylko podpinam pod specjalnie dorobiony kabel z gniazdem, który wypuszczam spod siedzenia. Kable prostownika rozciąłem i zakończyłem wtykiem. Identyczne gniazdo zamontowałem na odciętym kablu z żabkami/krokodylkami.

Teraz mam prostownik, który mogę szybko podłączyć do motocykla albo dopiąć krokodylki i używać do podładowania innego akumulatora.

Z tego co pamiętam, to po podłączeniu prostownika do sieci, podpięciu do akumulatora i wciśnięciu przycisku MODE, prostownik sam rozpoznaje, że to akumulator 12V lub 6V i taki symbol podświetla. Wybiera się tylko pomiędzy motocyklem, autem lub trybem zimowym.

Przy zaniku prądu w sieci, niestety prostownik przestaje działać i nie włącza się nawet jak włączą prąd. Trzeba się pofatygować i jeszcze raz wcisnąć przycisk MODE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co oznacza wybór motocykla ? 6V ?

A w którym współczesnym motocyklu jest 6V, przecież nawet skuterki mają 12V akumulatory...

Ale pojemność motocyklowych akumulatorów jest dużo mniejsza niż samochodowych, więc muszą być ładowane mniejszym prądem i zapewne ten wybór w prostowniku to zapewnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to powiem Ci, że pierwszy raz się spotykam z instalacją o takim napięciu. A jakie masz napięcie

> ładowania akumulatora? Bo przy mojej instalacji 12-woltowej jest to 13.8 - 14.4. U Ciebie

> bedzie pewnie blisko 17V

Quote:

przy mojej instalacji 12-woltowej jest to 13.8 - 14.4


hehe.gif Brzmi to jakby żywcem zostało wyciągnięte z filmu Barei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> przy mojej instalacji 12-woltowej jest to 13.8 - 14.4

> Brzmi to jakby żywcem zostało wyciągnięte z filmu Barei.

No to teraz się pośmiej a jak już przestaniesz to nie wracaj do teorii o 13 i 14- woltowych instalacjach. Nic mi do tego ile woltów zamierzasz wciskać do swojego akumulatora ale nie pisz bzdur innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to teraz się pośmiej a jak już przestaniesz to nie wracaj do teorii o 13 i 14- woltowych

> instalacjach. Nic mi do tego ile woltów zamierzasz wciskać do swojego akumulatora ale nie pisz

> bzdur innym.

1. Nigdzie nie pisałem o instalacjach 13 i 14 V więc bezczelnie kłamiesz.

2. Ty napisałeś, że:

Quote:

Zmień miernik bo Ci zawyża. Prawidłowo działający akumulator w stanie spoczynku nie moze mieć

powyżej 13V. Przecież mielibyśmy wtedy instalacje 13-voltowe, nieprawdaż?


co jest bzdurą bo przy prawidłowo działającej instalacji elektrycznej w samochodzie, po wyłączeniu stacyjki napięcie na akumulatorze jest większe niż 13 V. Być może spada do poziomu <13V, ale dzieje się to po kilkunastu/kilkudziesięciu godzinach od wyłączenia silnika. I jak już to TY sugerujesz istnienie instalacji 13V.

Napięcie 12V może mieć akumulator stający długo na półce w sklepie, a nie codziennie ładowany przez alternator, panie teoretyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 8.00 podjeżdżam pod sklep, 30 osób prze na wejście, poczekałem jak się rozpędzą, spokojnie wchodzę

> i widzę że wszyscy biorą po 3 sztuki :/ Zakupiłem 1 szt. i 8.05 było po prostownikach

pewnie zależy od sklepu, ja swój podczas poprzedniego rzutu kupiłem po robocie ok 16, zostały 2-3szt

i musiałem obskoczyć dwa sklepy bo w pierwszym nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bylem chwile po otwarciu i było około trzydziestu sztuk.

Czyli luzik.

Poprosiłem tatę o kupno tej ładowarki, bo jestem w pracy. Żonka nie może jechać jej kupić, bo w mieszkaniu mamy firmę wymieniającą okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w którym współczesnym motocyklu jest 6V, przecież nawet skuterki mają 12V akumulatory...

> Ale pojemność motocyklowych akumulatorów jest dużo mniejsza niż samochodowych, więc muszą być

> ładowane mniejszym prądem i zapewne ten wybór w prostowniku to zapewnia.

Wiem że jest 12V(ale dawno temu chyba było 6V ?) i dlatego pytam co ma oznaczać wybór motocykla niewiem.gif

Ale już wkrótce się dowiem jak przeczytam instrukcje, bo rano stałem się posiadaczem tego cudu techniki biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim motocyklu jest instalacja 12V. Akumulatora nie wyjmuję z motoru, tylko podpinam pod

> specjalnie dorobiony kabel z gniazdem, który wypuszczam spod siedzenia. Kable prostownika

> rozciąłem i zakończyłem wtykiem. Identyczne gniazdo zamontowałem na odciętym kablu z

> żabkami/krokodylkami.

> Teraz mam prostownik, który mogę szybko podłączyć do motocykla albo dopiąć krokodylki i używać do

> podładowania innego akumulatora.

Fajne rozwiązanie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc tryb motocyklowy oznacza ładowanie prądem do 14,4V oraz do 0,8A.

Między innymi dlatego właśnie chcę ją kupić: potrzebuję ładowarkę do skutera, motocykla i do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Około 10.00 w "moim" Lidlu w koszach leżało jeszcze około 10szt.

Ja też kupiłem sztukę zlosnik.gif Kurde żeście straszyli, że nawet wstałem rano (8:40 wcześniej nie potrafiłem) i pojechałem zaspany, bez telefonu, śniadania po prostownik.

Wchodzę a tam ze 30 sztuk czeka na mnie zlosnik.gif

Idę do kasy płacić (tylko to kupiłem), patrzę a za mną gość z tym samym artykułem, też w ilości sztuk jedna, i tak samo tylko po to przyjechał. Uśmiechnąłem się "pełno gembo" zlosnik.gif

Dobra koniec offtopic.gif

Jeżeli chodzi o grubość kabli - max prąd to 3,8A więc jak na moje oko mogą być.

Podłączyłem go dziś do małego aku żelowego - od razu pokazał naładowany. No to mały falstart bo nie był naładowany.

Jeszcze jedno podejście i już było w porządku. Teraz ładuje i ma się chyba dobrze. Idę zaraz zobaczyć czy się ma (jak mocno się nagrzewa?)

> Przy okazji zakupiłem komplet żarówek H7 +50% i odmrażacz do szyb

Tylko tak na marginesie, żeby nie zaśmiecać wątku.

Te żarówki H7 co tam leżały za 20 zł komplet to są jakieś tam plus 50? Bo nie widziałem napisu +50%.

Ktoś tu kiedyś pisał... Kto jest rzeczywistym producentem tego? edit Już wiem. Nie było pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 8.00 podjeżdżam pod sklep, 30 osób prze na wejście, poczekałem jak się rozpędzą, spokojnie wchodzę

> i widzę że wszyscy biorą po 3 sztuki :/ Zakupiłem 1 szt. i 8.05 było po prostownikach

Ja pojechałem koło południa - i jeszcze spokojnie z 20 sztuk było więc bez tragedii ok.gif

Prostownik podłączony i ładuje sobie akumulator w przedpokoju...zobaczymy jak mu to pójdzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.