Skocz do zawartości

Zakup Fabii Monte Carlo


Parowoz

Rekomendowane odpowiedzi

> no co Ty, przeciez to ja jestem malkontentem

> poczawszy od 1.2 htp

> czyli wypasione 1.2 htp MC, ale to ja jestem dretwy w kazdej dziedzinie i woze powietrze w

> bagazniku

> identycznie jak SC z otwieranym dachem w wersji limited

Zupelnie nie widze zwiazku.

Otwierany dach/szyber moze byc fantastyczna sprawa.

Jak ktos lubi - warto doplacic i cieszyc sie zyciem.

Plastikowe nakladki, emblematy, kolorowe akcenty tez moga byc cool.

Ale nie dajmy robic z siebie idiotow, ze to sportowe wyposazenie.

To gadzet, ktory personalizuje nieco twoj samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zupelnie nie widze zwiazku.

> Otwierany dach/szyber moze byc fantastyczna sprawa.

> Jak ktos lubi - warto doplacic i cieszyc sie zyciem.

> Plastikowe nakladki, emblematy, kolorowe akcenty tez moga byc cool.

> Ale nie dajmy robic z siebie idiotow, ze to sportowe wyposazenie.

> To gadzet, ktory personalizuje nieco twoj samochod.

Podobnie sprawa się ma z wersją Scout. Skoda dość sporo sobie życzy za pare plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm sc z otwieranym dachem zawsze bedzie sc, a dorabianie sobie ideologi ze to specjalna wersja limitowana wypuszczana "dla wybranych" (dla wybranych w domysle - limitowana seria=ograniczona ilosc) i robienie z tego wielkiego halo to troszke dziecinada...

kolejny przyklad fabia Monte Carlo (nazwa wskazywala by zabaweczke do upalania) tymczasem to silnik np. 1.2 htp z dolozonym body kitem za cene Octy...

naprawde kupiłbys majac do wyboru fabie MC zamiast np. Octy w tej samej cenie?? ( i tu nie chodzi o kupowanie czegos na zapas ale o zwykly chociazby komfort podrozy czy bezpieczenstwo)

co mam na mysli, a no to ze kolejny raz producent robi dobry marketing, sprzedajac zwykle pospolite auto, ubrane w ciekawa otoczke w cenie auta wyzszej klasy, tlumaczac to jego wyjatkowoscia wink.gif

taki klient kupuje i zyje w swiadomosci "wyjatkowosci" auta, badnij od poczatku watek, zwykla fabia nie ale juz MC baaardzo tak bo jest "wyjatkowa" hehe.gif

konczac nikogo nie zniechecam, nikomu nie siedze w kieszeni ale bawia mnie taki tlumaczenia wyjatkowosci zwyklego kawalka blachy jakich malo, i tego ze ludzie naprawde tak latwo sobie daja wcisnac marketing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobnie sprawa się ma z wersją Scout. Skoda dość sporo sobie życzy za pare plastików.

to nie tylko Skoda ale kazdy producent w pewnym mom. wypuszcza serie "limitowana" w cenie poza limitem i zdrowym rozsadkiem, tlumaczac to "wyjatkowoscia danego egzemplarza"...

wszystko jest ok gdy cena jest wyzsza o przyslowiowych pare stowek ale gdy z wersji limitowanej robi sie auto klase wyzej to juz naprawde nie widze sensu poza dobrym marketingiem producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panie Dymek. O gustach się nie dyskutuje. Chcesz, to kupuj. Kto Ci broni? Ze mnie też się śmieją,

> że mógłbym mieć o 2 klasy większe auto za te same pieniądze. Tylko po co?

tylko zdaje się Ty nie kupiłeś auta bo ładne miało spoilerki , ALUMY i wypaśnie nakładki hehe.gif, tylko dla właściwości jezdnych i dobrego napędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko zdaje się Ty nie kupiłeś auta bo ładne miało spoilerki , ALUMY i wypaśnie nakładki ,

> tylko dla właściwości jezdnych i dobrego napędu

Ale co z tego? Dla większości to nie ma znaczenia, bo auto jest małe. Kupowanie małego auta za cenę którą da się kupić większe to dla nich głupota wcale nie mniejsza niż płacenie za spojlerki i nakładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co z tego? Dla większości to nie ma znaczenia, bo auto jest małe. Kupowanie małego auta za cenę

> którą da się kupić większe to dla nich głupota wcale nie mniejsza niż płacenie za spojlerki i

> nakładki.

owszem ale w tym wypadku chyba lepiej doinwestowac lepszy silnik niz kawalek plastiku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> owszem ale w tym wypadku chyba lepiej doinwestowac lepszy silnik niz kawalek plastiku....

To zależy od preferencji. Ja bym dopłacił do lepszego silnika, do automatu. Nie ma czegoś takiego jak prawda obiektywna. Są ludzie dla których 60 KM jest aż nadto wystarczające (a wystarcza do tego by w 99% przypadków być pierwszym spod świateł)

I tak dopłacenie do fabrycznego "tuningu" jest sensowniejsze niż robienie go samemu (nie licząc wyjątków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobnie sprawa się ma z wersją Scout. Skoda dość sporo sobie życzy za pare plastików.

Tak musi byc, inaczej te wersje bylyby zbyt popularne.

Wszystko fajnie, dopoki rzeczy sa nazywane po imieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1ka w kombi to jedyne co nie powoduje odruchu wstecznego po obiedzie

Co do wyglądu to się nie wypowiem, ale jak dla mnie Fabia Combi za bardzo buja się na boki.

> bo sedan to....

Coś w stylu Reno Thalia?

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hm sc z otwieranym dachem zawsze bedzie sc, a dorabianie sobie ideologi ze to specjalna wersja

> limitowana wypuszczana "dla wybranych" (dla wybranych w domysle - limitowana seria=ograniczona

> ilosc) i robienie z tego wielkiego halo to troszke dziecinada...

Za bardzo sie przejmujesz tym, co tutaj pisza.

Limitowana, jak slusznie zauwazyl Kravitz, jest.

Na allegro, bo malo tych aut sie sprzedalo.

> kolejny przyklad fabia Monte Carlo (nazwa wskazywala by zabaweczke do upalania) tymczasem to silnik

> np. 1.2 htp z dolozonym body kitem za cene Octy...

Ktos wyszedl z zalozenia, ze fajnie brzmi i sie dobrze sprzeda.

Ja bym go ukrzyzowal, ale pomysl chwyci. Czego wiecej chce producent?

> naprawde kupiłbys majac do wyboru fabie MC zamiast np. Octy w tej samej cenie?? ( i tu nie chodzi o

> kupowanie czegos na zapas ale o zwykly chociazby komfort podrozy czy bezpieczenstwo)

Nie kupilbym zadnego z tych aut.

Pomijajac ich stylistyke i wiele innych, znaczacych mankamentow;

jezdzilem Fabia I a teraz ostatnim Civikiem - moge napisac ciekawe rzeczy.

Honda jest wieksza, ale zawieszenie dobrane tak fatalnie,

ze Fabia na gumie 205/45/16 byla wygodniejsza, niz Civic z 205/55/16.

Bezpieczenstwo i lepsze wyposazenie - odrebna kwestia.

No ale jezdzi sie mniej przyjemnie. Zaskoczenie, czyz nie?

> co mam na mysli, a no to ze kolejny raz producent robi dobry marketing, sprzedajac zwykle pospolite

> auto, ubrane w ciekawa otoczke w cenie auta wyzszej klasy, tlumaczac to jego wyjatkowoscia

> taki klient kupuje i zyje w swiadomosci "wyjatkowosci" auta, badnij od poczatku watek, zwykla fabia

> nie ale juz MC baaardzo tak bo jest "wyjatkowa"

Co ja na to poradze? Mozna sie z nich przynajmniej posmiac.

> konczac nikogo nie zniechecam, nikomu nie siedze w kieszeni ale bawia mnie taki tlumaczenia

> wyjatkowosci zwyklego kawalka blachy jakich malo, i tego ze ludzie naprawde tak latwo sobie

> daja wcisnac marketing...

Ich poczucia szczescia nie mozna nie docenic. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za bardzo sie przejmujesz tym, co tutaj pisza.

Wiesz, ktos mnie wywołał do tablicy to jestem wink.gif

..."Dretwy jestes w kazdej dziedzinie, czy to do bolu smutne myslenie,"...

czy smutne myslenie nie wiem, ale widze ze po chwili zmieniasz zdanie nsuper hiper wypasionej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, ktos mnie wywołał do tablicy to jestem

> ..."Dretwy jestes w kazdej dziedzinie, czy to do bolu smutne myslenie,"...

> czy smutne myslenie nie wiem, ale widze ze po chwili zmieniasz zdanie nsuper hiper wypasionej

> wersji

Czesto zmieniam zdanie, ale w tym watku tylko je rozwijam.

Niezmienne pozostaje to, ze auta powinny byc ladne.

Fajne wyposazenie daje wiecej satysfakcji z uzytkowania.

Oczekiwanie, ze obejrze sie za Fabia Monte Carlo jest chore.

Mimo kosmetyki to wyjatkowo brzydki i przecietny samochod.

Wiecej nie pamietam, ale wskaz mi, czego sie wyparlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra, teraz konkrety.

> Ile ma kosztować ta MC, która by Ciebie interesowała z silnikiem TSI 105KM ??

nie więcej niż 52900 teraz zależy co da się ugrać i czy będzie rabat 3tyś jak na wszystkie modele fabii a stronce skody jeszcze nic nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie więcej niż 52900 teraz zależy co da się ugrać i czy będzie rabat 3tyś jak na wszystkie modele

> fabii a stronce skody jeszcze nic nie ma

No to nie ma tragedii, te 8% upustu powinni dać od tej ceny.

Pakiet z klimą dobrać i śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sens jest taki sam jak zakup Trabanta w wersji Paryż-Dakar

> fabia będzie dupowozem dla PH bez względu co by jej nie zrobili i jak limitowaną serię by nie

> puścili

hehe.gif

Ogólnie rzecz biorąc:

do autora wątku:

chłopaku! Chcesz kupić auto? podoba ci się? masz na to kasę? TO KUPUJ! Po co ci potrzebna opinia jakichś zgredów z podrzędnego forum? To tylko auto. Kupa żelastwa obwieszona plastikiem z zewnątrz i w środku z silnikiem spalinowym, czterema kołami i kierownicą.

Tylko nie daj się nabierać na te "sportowe" dodatki. To są po prostu jakieś tam ładne (?) dodatki, a ze sportem mają tyle wspólnego co przeciętny SUV z jazdą terenową.

Kolejna rada to zacznij używać znaków interpunkcyjnych i popracuj nad przejrzystością swoich tekstów. Ciężko się to czyta. ok.gif

Do tych najbardziej zagorzałych przeciwników i najgłośniej krzyczących:

niektórzy z was to sobie chyba muszą przedłużać samochodem sądząc po wypowiedziach. Aż żal d... ściska jak się to czyta. Nie każdy potrzebuje lanosa w kombi. Nie każdy chce mieć milion koni pod maską. To, że ja mam auto, które nie wygląda ale jeździ, skręca, hamuje i się nie psuje to nie znaczy, że każdy ma iść tą samą drogą.

Jak ktoś lubi to niech sobie i Ursusa C330 kupi i jeździ tylko po asfalcie.

Swoją drogą ładnie zrobione auto. Szkoda, że projektant dodatków miał tak kiepską bazę*. Fabia mi się niezbyt podoba (poza wersją z linka).

*To jest MOJA opinia drogi czytelniku i masz prawo się z nią nie zgodzić, nie będą udowadniał, że "moja jest mojsza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o wyparcie tutaj kaman ale o to ze kiedy od poczatku tłuke ze bzdura jest kupowanie za taka kase, takiego auta (bo notabene jest to zwykła fabka - ktora natomiast uwazam za prawidłowy samochod jak za swoja cene - tylko troszke podretuszowana typu body kit itd. nazwana limitowana edycja) ze jest to czysto marketingowe zagranie z ta "limitowana wersja" i nic wspolnego nie ma z jej innowacyjnoscia poza wzgledami wizualnymi (chociaz tez to subiektywne odczucie kazdego uzytkownika) to raz - "mam kompleksy", dwa - notabene tez uwazasz ze jest to tylko marketing nic wiecej czyli zgadzasz sie z moim zdaniem...

zeby nie było, nie moja kasa nie moja bajka, chce kupowac niech kupuje ale nie piszcie ludzie ze jest to wersja exlusiwe, przykład niech bedzie to SC z otwieranym dachem i jakoby targetem byłi ludzie zamozniejsi (w domysle bo niby pałąli checia zakupu tej wersji nie w PL a gdzie tam za granica) bo w polsce kupuja zamiast Sc, lanosa...

No kupuja, bo Lanos jak pisałem zawsze bedzie lepszym autem od Sc, wygodniejszy, wiekszy, lepiej sie bedzie prowadzil, bezpieczniejszy itd. to nie ulega watpliwosci...

Sc tez jest fajnym autem i tyle-mialem cc super autko do miasta ale nie smiem nawet porownac go np. do lanosa bo to 2 rozne klasy....

konczac, wolna wola kazdego co kupi i za ile....

ale nie dajmy sie zwariowac marketingowcom

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tjaaa...

czyżby to była fabia z którymś z oferowanych silników

Quote:

1,2-litrowy HTP o mocy 60 KM/44 kW, 1,2-litrowy HTP o mocy 69 KM/51 kW, 1,4-litrowy 16V o mocy 86 KM/63 kW i 1,2-litrowy TDI CR o mocy 75 KM/55 kW, a także 1,2-litrowy silnik

TSI o mocy 86 KM/63 kW lub 105 KM/77 kW oraz 1,6-litrowy TDI o mocy 75 KM/55 kW, 90 KM/66 kW lub 105 KM/77 kW


hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz racje, głupi narod woli np. Lanosa zamiast SC z otwieranym dachem

> albo Octe zamiast Fabi z czarnym dachem

> tylko ze widzisz ten "głupi" naród wybiera auto o klase wyzej w cenie Twojego otwieranego dachu,

To się zdecyduj wreszcie czy Polacy kupują Fabię Monte Carlo, czy jednak Octavię.

Jak się zdecydujesz to napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyżby to była fabia z którymś z oferowanych silników

> Quote:

> 1,2-litrowy HTP o mocy 60 KM/44 kW, 1,2-litrowy HTP o mocy 69 KM/51 kW, 1,4-litrowy 16V o mocy

> 86 KM/63 kW i 1,2-litrowy TDI CR o mocy 75 KM/55 kW, a także 1,2-litrowy silnik

> TSI o mocy 86 KM/63 kW lub 105 KM/77 kW oraz 1,6-litrowy TDI o mocy 75 KM/55 kW, 90 KM/66 kW lub

> 105 KM/77 kW

zapomniałeś o RS z dsg - tu juz nie ma sie z czego smiac

a jezeli chodzi o rajdowke to wiadomo ze to nie jest kupiona w salonie fabia ale nie mozna pisac ze:

> fabia będzie dupowozem dla PH bez względu co by jej nie zrobili i jak limitowaną serię by nie

> puścili

co widac w linku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tu macie porównanie mały kaszlok i jaka cena

Jest troche tanszy, wyraznie ladniejszy i szybszy.

A sadzac po emblemacie Renault na nim, lepiej tez sie prowadzi.

> a co do fabii to za ok tysiaka mogę w każdym momencie podnieść moc do tych 130 km

Trzymam za ciebie kciuki. Tylko nie zrob sobie krzywdy. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, że zapominasz, że ta wersja z linka nie ma nic wspólnego z tym co jest sprzedawane w

> salonie pod szyldem "fabia"

Nie takie nic wcale. szyby, niektóre blachy, reflektory... pewnie coś tam jeszcze się znajdzie.

Poza tym jest zawsze Fabia RS. 180 kucy, 7,3 sekundy do setki, Vmax ponad 220 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najważniejsze że od nowości i przynajmniej nie muszę się martwic o

> przeszłość co ktoś z nim robił bo to jest masakra jeszcze te samochody zza granicy aż mnie

> ciary przechodzą ! oczywiście jak masz szczęście to dobrze trafisz

Byś się zdziwił jaką przeszłość (również wypadkową) potrafią mieć nowe auta hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie takie nic wcale. szyby, niektóre blachy, reflektory... pewnie coś tam jeszcze się znajdzie.

> Poza tym jest zawsze Fabia RS. 180 kucy, 7,3 sekundy do setki, Vmax ponad 220 km/h.

Czyli jest wolniejsza i słabsza od Clio, Corsy, Civica, Focusa... czekajcie, że niby ile ta super szybka Fabia z DSG kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fabia będzie dupowozem dla PH bez względu co by jej nie zrobili i jak limitowaną serię by nie

> puścili

ale co to w ogóle za argumenty? facepalm.gif

Nie jestem jakimś wielkim fanem tych aut, ale fabia monte carlo wygląda całkiem ładnie. Jak ktoś chce wydać kase i kupić takowe, to niech to zrobi, przeszkadza Ci to w czymś? hmm.gif

Zaczynam zauważać, że na tym formu nie można w ogóle nic powiedzieć nt jakiegokolwiek auta, bo każde jest do d. facepalm.gif

Powiem coś na hemuta, to nie bo to helmut, powiem coś na fabie, to nie bo to skoda a skoda to dacia a dacia to trabant a trabant to karton i "chyba nie chcesz kartonem jeździć" icon_rolleyes.gif

Powiem coś na fiata, to od razu że dżihad jakiś.

Jest sobie taka wersja i już.

A propos RS - przy porządnym rabacie jest to całkiem sensowne autko ok.gif

To mówie ja - gość co jeździł stilo abarthem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jest wolniejsza i słabsza od Clio, Corsy, Civica, Focusa... czekajcie, że niby ile ta super

> szybka Fabia z DSG kosztuje?

Pozwolisz, że troszkę sprostuję Twoją wypowiedź skromny.gifzlosnik.gif

Po pierwsze czy szukamy auta na tor czy do jazdy na co dzień z zapasem mocy pod noga?!

Przecież Clio, Fabia i Corsa mają w zasadzie identyczne osiągi.

Ok. 7s do 100km/h ( na podstawie kilku różnych niezależnych testów) V max. ok. 225km/h niewiem.gif

Spalanie Fabia ma najniższe, komfort jazdy najwyższy.

Jeśli na tor lub KJS to Clio, ale do codziennej jazdy zalety DSG, spalania, 5 drzwi przemawia za Fabią.

Za Fabię tak jak stoi w cenniku, trzeba wyłożyć ok. 66.000zł.

A wpisywanie Focusa i Civica obok Fabii to już nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wychodzi nie najgorzej

no a co myślicie że to skoda i nie będzie jeździć. Nie jeden z was nie jeździł samochodem marki skoda a wielce piszą swoje mądrości !

Wracając do MC to cena po rabacie to 49.900 + negocjacje w salonie wiadomo ! Silnik 105 km kolor czerwony !

post-150277-14352511854374_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no a co myślicie że to skoda i nie będzie jeździć. Nie jeden z was nie jeździł samochodem marki

> skoda a wielce piszą swoje mądrości !

> Wracając do MC to cena po rabacie to 49.900 + negocjacje w salonie wiadomo ! Silnik 105 km kolor

> czerwony !

To jeszcze nie zamówiłeś? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no a co myślicie że to skoda i nie będzie jeździć. Nie jeden z was nie jeździł samochodem marki

> skoda a wielce piszą swoje mądrości !

LOL

> Wracając do MC to cena po rabacie to 49.900 + negocjacje w salonie wiadomo ! Silnik 105 km kolor

> czerwony !

No to rakieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.