Skocz do zawartości

Które stacje benzynowe?


SpacePilot3000

Rekomendowane odpowiedzi

od pewnego ze względu na bliskość domu tankuję na BP gdzie biorę faktury na paliwo.

jakie było moje ździwienie, gdy tankując na innej BP okazało się, że nie mają mnie w systemie - na każdej nowej stacji BP muszę podawać swoje dane :D bo system nie jest ssynchronizowany :D

i teraz pytanie - która sieciówka (Statoil/Orlen...) nie ma takich problemów jak BP i ma centralny system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od pewnego ze względu na bliskość domu tankuję na BP gdzie biorę faktury na paliwo.

> jakie było moje ździwienie, gdy tankując na innej BP okazało się, że nie mają mnie w systemie - na

> każdej nowej stacji BP muszę podawać swoje dane :D bo system nie jest ssynchronizowany :D

> i teraz pytanie - która sieciówka (Statoil/Orlen...) nie ma takich problemów jak BP i ma centralny

> system?

Neste. I do tego faktura jest jedna, zbiorcza raz na miesiąc, którą możesz sobie sam wydrukować ze strony www bo dostępna jest online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj stacji, które nie są stacjami partnerskimi, tylko samej firmy... będą miały wspólną bazę...

niestety większość BP jest partnerska, bo tak wychodzi taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba wykasowali mnie z bazy

BARDZO uważnie przeczytaj, kto wystawił Ci kwit - możesz się zdziwić.

Często jest to firma "Szwagier-bruder-macht-der-puder-partner-firmy-Orlen".

Jest to zupełnie oddzielny podmiot od "macierzystego" orlenu i działa na zasadzie "franczyzy"*.

* cudzysłów celowy, bo to nie do końca franczyza - jest branding, "wspólna polityka", ale know-how tu żaden...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BARDZO uważnie przeczytaj, kto wystawił Ci kwit - możesz się zdziwić.

> Często jest to firma "Szwagier-bruder-macht-der-puder-partner-firmy-Orlen".

> Jest to zupełnie oddzielny podmiot od "macierzystego" orlenu i działa na zasadzie "franczyzy"*.

> * cudzysłów celowy, bo to nie do końca franczyza - jest branding, "wspólna polityka", ale know-how

> tu żaden...

No i??? Teraz panie madry wytlumacz prostemu palaczowi lpg i pendzyny jak rozpoznac ,ze stacja niefranczyzna stoi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i??? Teraz panie madry wytlumacz prostemu palaczowi lpg i pendzyny jak rozpoznac ,ze stacja

> niefranczyzna stoi ?

Na fakturze jest wszystko napisane.

Poza tym gołym okiem można zobaczyć różnice na stacji sieciówka-franczyzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od pewnego ze względu na bliskość domu tankuję na BP gdzie biorę faktury na paliwo.

> jakie było moje ździwienie, gdy tankując na innej BP okazało się, że nie mają mnie w systemie - na

> każdej nowej stacji BP muszę podawać swoje dane :D bo system nie jest ssynchronizowany :D

> i teraz pytanie - która sieciówka (Statoil/Orlen...) nie ma takich problemów jak BP i ma centralny

> system?

Tak jak pisali. Statoil ok.gif

BP zdarzyło mi się, że mieli mnie w bazie, ale chyba tylko raz.

Na stacji ORLEN jest szansa że będziesz. Nie wiem czy jest wspólna baza na czerwony ORLEN i zieloną BLISKA niewiem.gif Ja chyba tankowałem właśnie na BLISKA i w bazie byłem, a na bank nigdy na tej stacji nie tankowałem (gdzieś między Łodzią, a "cholera_wie_czym" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w temacie ale o Neste.

Z założenia to paliwo na tych stacjach chyba miało być najtańsze (bo brak kosztów obsługi)...?

Sprawdzałem w Gliwicach - w weekend - Neste była najdroższą stacją w mieście.

ON 5,15.

Na innych poniżej 5,10 - nawet na lotosie 5,05...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie w temacie ale o Neste.

> Z założenia to paliwo na tych stacjach chyba miało być najtańsze (bo brak kosztów obsługi)...?

> Sprawdzałem w Gliwicach - w weekend - Neste była najdroższą stacją w mieście.

> ON 5,15.

> Na innych poniżej 5,10 - nawet na lotosie 5,05...

Już od dawna nie jest najtańsze. Ja tankuję na Neste ze względu na inne zalety:

- krótsze kolejki do dystrybutora

- brak kolejek do kasy

- nikt mi nie chce na siłę V-Powera wlewać

- nie muszę czekać z zapłatą aż pani zrobi hot-doga kolesiowi przede mną

- nikt mi nie wciska redbulla albo batonika w promocji, kiedy ja przyjechałem po paliwo

- nie czekam na wydruk faktury

- nie muszę przechowywać papierowych faktur

- na każdej stacji jestem w centralnym systemie

Święty spokój mam gratis. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Serio ? Uaauuu dzieki stary

> To znaczy ? Konkrety prosze jak w drodze rozponac ,ze wjezdzam na orlen franczyznowy

Często, gęsto inny budynek niż typowy Orlenowski, sieciowe mają określoną budowę i charakterystyczne elementy. Nie mówię że wszystkie ale bardzo często się to zdarza. Poza tym bez różnicy, najwyżej jeszcze raz poda się dane i po sprawie.

Wg mnie to szukanie dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BARDZO uważnie przeczytaj, kto wystawił Ci kwit - możesz się zdziwić.

> Często jest to firma "Szwagier-bruder-macht-der-puder-partner-firmy-Orlen".

> Jest to zupełnie oddzielny podmiot od "macierzystego" orlenu i działa na zasadzie "franczyzy"*.

> * cudzysłów celowy, bo to nie do końca franczyza - jest branding, "wspólna polityka", ale know-how

> tu żaden...

jak to żaden know-how:

orlen przecież know-how to doić kasę z kierowców i ten know-how przekazuje bruder-szafter-szwagier-puder-owi za grube $$$ żęby szwagier mógł sobie odrobić te pieniądze poprzez dojenie kierowców przy pomocy know-how biglaugh.gif

to cała skomplikowana strategia marketingowo-PiaRowska biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Często, gęsto inny budynek niż typowy Orlenowski, sieciowe mają określoną budowę i

> charakterystyczne elementy. Nie mówię że wszystkie ale >bardzo często się to zdarza.

To zaden pewnik no.gif

>Poza tym

> bez różnicy, najwyżej jeszcze raz poda się dane i po sprawie.

> Wg mnie to szukanie dziury w całym.

W moim wypadku jest dluga i nazwa i trudny adres. Uwierz mi to upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Orlen dopiero w zeszłym roku to wprowadził i tak naprawdę na pełnych obrotach działa to od stycznia

ostatnio tankowałem na Orlenie we Włocławku i musiałem podawać dane mimo, że w Łodzi już parokrotnie tankowałem 270751858-jezyk.gif

za to na Lukoilu wystarczy, że podam same blachy 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zeszlym tygodniu nie mial sprawdzone a jestem wbity na kilku orlenach od morza po tatry...

W Orlenie mają mnie od 1 10 2010 i tylko RAZ podawałem dane firmy. Jeśli nie ma mnie w kompie jakiejś stacji, to ściągają sobie dane z centrali. Tankuję po całym kraju i nie wylosowałem nigdy innej sytuacji.

Na BP za każdym razem / na każdej nowej stacji / wpisują od nowa - ostatnio ~m-c temu sprawdzone w ostatnich 6-ciu miesiącach 4 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.