Skocz do zawartości

Czy spryskiwacze szyb muszą być sprawne?


mirekp

Rekomendowane odpowiedzi

TV 4 Drogówka /pewnie powtórka/.

policial.gif zatrzymamy to auto /vw T4/ bo wygląda na mocno zużyte.

-przegląd jest

-świtła są oprócz przeciwmgielnego

-luzów na kierownicy brak /sprawdza policial.gif

-proszę włączyć wycieraczki i spryskiwacz szyb/działa

- policial.gifbrakuje kawałka zderzaka

- policial.gifjedna opona na tylnej osi jest inna- drive.gif złapałem kapcia i założyłem zapasową, policial.gif ale na każdej osi powinny być takie same opony ,a poza tym te opony mimo ,że mają odpowiednią grubość bieżnika to mają już 9 lat

-efekt : zatrzymany w celu uzupełnienia-wymiany zderzaka,wymiany żarówki lampy przeciwmgielnej,i niech mi pan,panie prezesie nie mówi ,że policial.gif nic nie robi.

i tak się zastanawiam czy nie trzeba wozić ze sobą 2 dojazdówek żeby mieć kpl na oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TV 4 Drogówka /pewnie powtórka/.

> zatrzymamy to auto /vw T4/ bo wygląda na mocno zużyte.

> -przegląd jest

> -świtała są oprócz przeciwmgielnego

> -luzów na kierownicy brak /sprawdza

> -proszę włączyć wycieraczki i spryskiwacz szyb/działa

> - brakuje kawałka zderzaka

> - jedna opona na tylnej osi jest inna- złapałem kapcia i założyłem zapasową, ale na każdej osi

> powinny być takie same opony ,a poza tym te opony mimo ,że mają odpowiednią grubość bieżnika

> to mają już 9 lat

> -efekt : zatrzymany w celu uzupełnienia-wymiany zderzaka,wymiany żarówki lampy przeciwmgielnej,i

> niech mi pan,panie prezesie nie mówi ,że nic nie robi.

> i tak się zastanawiam czy nie trzeba wozić ze sobą 2 dojazdówek żeby mieć kpl na oś.

widziałem ten odcinek ok.gif

za cholere nie rozumiem czemu gosc nie protestowal z tą zapasowka hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widziałem ten odcinek

> za cholere nie rozumiem czemu gosc nie protestowal z tą zapasowka

I co by mu to dało? Jak się ma auto niesprawne to niema się co wychylać. Gdyby wszystko było z autem Ok a tylko chodziło o zapas myślę że by sobie odpuścili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widziałem ten odcinek

> za cholere nie rozumiem czemu gosc nie protestowal z tą zapasowka

po mogli go poprosic o pokazanie tego _wlasnie_ wymienionego kola - i bylby problem jakby sie okazalo ze jest jeszcze inny wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - jedna opona na tylnej osi jest inna- złapałem kapcia i założyłem zapasową, ale na każdej osi

> powinny być takie same opony ,a poza tym te opony mimo ,że mają odpowiednią grubość bieżnika

Na zapasie mam zimówkę... Nową, z fabryki

Znaczy że przed sezonem letnim powinienem zmieniać nie 4, a 5 opon? spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widziałem ten odcinek

> za cholere nie rozumiem czemu gosc nie protestowal z tą zapasowka

może tonie była zapasówka, tylko cały czas tak jeździł

jakbym ja jechał na zapasówce to w bagażniku miałbym przebite koło

co do spryskiwacza to był to okres jesienno-zimowy, wtedy często szyba jest brudna, w lato może by przeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na zapasie mam zimówkę... Nową, z fabryki

> Znaczy że przed sezonem letnim powinienem zmieniać nie 4, a 5 opon?

Teoretycznie tak. Mając różne opony na jednej osi łamiesz przepisy. Wyjątkiem jest specjalne koło dojazdowe, ale pod warunkiem, że było fabrycznym wyposażeniem samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teoretycznie tak. Mając różne opony na jednej osi łamiesz przepisy. Wyjątkiem jest specjalne koło

> dojazdowe, ale pod warunkiem, że było fabrycznym wyposażeniem samochodu.

Hmmm, moje koło zapasowe z zimówką było "fabrycznym" wyposażeniem - to znaczy auto tak skonfigurowane wyjechało od dealera (zimówki na kołach i w bagażniku) icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, policjant pewnie zrozumie, gdy mu pokażesz zepsute koło w bagażniku

Samochód fabrycznie miał taką samą oponę na kole zapasowym. Inna jest niedopatrzeniem, albo nie daj Boże niechlujstwem ze strony właściciela pojazdu, za co powinien zostać ukarany stosownym mandatem old.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochód fabrycznie miał taką samą oponę na kole zapasowym. Inna jest niedopatrzeniem, albo nie daj

> Boże niechlujstwem ze strony właściciela pojazdu, za co powinien zostać ukarany stosownym

> mandatem .

ale to auto miało juz sporo lat i trudno żeby przy wymianie kolejnych opon dopasować je do zapasówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to auto miało juz sporo lat i trudno żeby przy wymianie kolejnych opon dopasować je do

> zapasówki

Jak człowiek jest stary to może być łysy i różnie widzieć na każde oko grinser006.gif. Samochód nie może mieć łysych opon bez względu na wiek grinser006.gif. Powiem więcej - opony to pierwsza rzecz na którą policja zwraca uwagę przy kontroli strucli zlosnik.gif. Żebyś nie wiem jakim gruzem jechał, jak masz sprawne oświetlenie i nowe opony - jedziesz dalej ok.gifgrinser006.gifzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm, moje koło zapasowe z zimówką było "fabrycznym" wyposażeniem - to znaczy auto tak

> skonfigurowane wyjechało od dealera (zimówki na kołach i w bagażniku)

W sumie ja też jak odbierałem Pandę w styczniu i dali mi gratis cztery zimówki, poprosiłem o to, żeby mi je zamontowali na koła. Na zapasie w bagażniku była letnia Dębica Passio i cztery zdjęte z felg na tylnym siedzeniu, a samochód jechał na czterech gratisowych zimówkach. Jak bym złapał gumę, wymienił zapas na letni i trafił na rutynową kontrolę, prawnicy mieli by niezłą zabawę z tymi od policyjnych ustawodawców hehe.gif. Jak to ktoś gdzieś powiedział - "w każdym kraju anglosaskim dostał bym trzy miliony dolarów odszkodowania" hehe.gifrotfl.gifhahaha.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak człowiek jest stary to może być łysy i różnie widzieć na każde oko . Samochód nie może mieć

> łysych opon bez względu na wiek . Powiem więcej - opony to pierwsza rzecz na którą policja

> zwraca uwagę przy kontroli strucli . Żebyś nie wiem jakim gruzem jechał, jak masz sprawne

> oświetlenie i nowe opony - jedziesz dalej .

ale on nie miał łysych opon ,stan bieżnika nie został zakwestionowany .tylko policial.gif stwierdził ,że mają już 9 lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie z tematu - muszą.

Mi kiedyś policial.gif też sprawdzał czy spryskiwacze działają.

(Sprawdzał wtedy co się tylko dało i złapał niezłe zdziwko, że w nastoletnim maluchu wsio było OK hehe.gif ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wycieraczki muszą być sprawne. A co do koła zapasowego to myślę, że każdy Policjant podszedłby do

> tego normalnie i po ludzku gdy zobaczy "flaka" w bagażniku.

Wiesz, zawsze mozna powiedziec ze opona jest u wulkanizatora w reperacji, a tą dostał tymczasowo aby mogl wrocic do domu.

To zreszta ma swoj sens wbrew pozorom. Jest obecnie coraz wiecej aut bez kola zapsowego. I co w przypadku duzego uszkodzenia opony ma zrobic kierowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, zawsze mozna powiedziec ze opona jest u wulkanizatora w reperacji, a tą dostał tymczasowo

> aby mogl wrocic do domu.

> To zreszta ma swoj sens wbrew pozorom. Jest obecnie coraz wiecej aut bez kola zapsowego. I co w

> przypadku duzego uszkodzenia opony ma zrobic kierowca?

w bagazniku zastepczo jest "spray dojazdowy" do koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w bagazniku zastepczo jest "spray dojazdowy" do koła.

ktory g.... daje jak uszkodzisz bok opony, albo zrobisz sobie dziure wieksza nic po malym gwozdziku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ja bym zrobił? Kupił na allegro koło i je woził.

Można sobie bagażnik zagracać wolno latającym kołem, ale po co?

Jak jeden kolega już napisał, w takich samochodach jest zwykle jakiś siuwaks do zlepienia opony. Tylko nie zawsze można gu użyć.

A jak jedziesz w trasę przydarzy się większa awaria opony, to jest jedyne wyjście aby założyć co jest i potem dokupić lub zreperować właściwą oponę.

PS.

A wracając do sensu braku zapasu w samochodzie...

Coś w tym jest - jeżdżę ok 17 lat i nie miałem potrzeby użycia zapasu. A pewnie jak by trzeba było, to taki glut pewnie by dał radę.

Statystycznie grubsze uszkodzenia opony zdarza się bardzo rzadko, więc pewnie stąd producenci rezygnują z kół zapasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Und? Chyba wiek opon nie ma nic do rzeczy w świetle przepisów.

W świetle przepisów nie. Natomiast jest taki paradoks, że fabryki "poprawiły" mieszankę gumową i często stare opony znacznie dłużej zachowywały przyczepność od nowej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś w tym jest - jeżdżę ok 17 lat i nie miałem potrzeby użycia zapasu. A pewnie jak by trzeba było,

> to taki glut pewnie by dał radę.

Przez kilkanaście lat nie złapałem gumy. W końcu się zdarzyło. Założyłem zapas, przejechałem pół kilometra i złapałem drugą. Dwie łatki w sprayu nie dały nic poza tym, że uświniłem się po łokcie. Skończyło się na lawecie. Od tej pory nie wożę spreja tylko assistance bez limitu lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz się podeprzeć jakimś przepisem ?

dz. ustaw nr 32 z 26.02.2003 poz 262 z poźniejszymi zmianami

czyli rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

paragraf 11 ustęp 6.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, zawsze mozna powiedziec ze opona jest u wulkanizatora w reperacji, a tą dostał tymczasowo

> aby mogl wrocic do domu.

> To zreszta ma swoj sens wbrew pozorom. Jest obecnie coraz wiecej aut bez kola zapsowego. I co w

> przypadku duzego uszkodzenia opony ma zrobic kierowca?

Dopłacić do zapasowego 250zł. zlosnik.gif Chociaż jak pamiętam do S-Max'a Ford nie oferował zapasowego w ogóle. shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.