Skocz do zawartości

Pytanie o Cruz-a


Marcus

Rekomendowane odpowiedzi

Moje uszanowanie sąsiadom z AK.

Możecie coś poradzić?

Dostałem ofertę:

CHEVROLET CRUZE 1,8, 16V, 141KM, LT+, sedan, skrzynia biegów manualna 5-biegowa MY13.

Wyposażenie standardowe:

Klimatyzacja automatyczna, Duży wyświetlacz , Nawigacja w języku polskim , ABS, System kontroli trakcji, Układ stabilizacji toru jazdy, Układ wspomagania nagłego hamowania, Wspomaganie kierownicy , Immobiliser, Centralny zamek zdalnie sterowany, Alarm, Poduszka powietrzna kierowcy, Poduszka powietrzna pasażera, Boczne poduszki powietrzne, Kurtyny powietrzne, Elektrycznie sterowane szyby przednie i tylne, Elektrycznie sterowane, podgrzewane lusterka zewnętrzne, Regulacja kierownicy w dwóch płaszczyznach , Radio odtwarzacz CD MP3 USB, sterowane z koła kierownicy , 4 głośniki, Lakierowane zderzaki, Felgi aluminiowe R16, Obrotomierz, III światło stop, Wykończenie wnętrza chroniące kolana pasażera, 3-punktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczem, Uchwyt Isofix do mocowania fotelika dziecięcego, zabezpieczenie tylnych drzwi przed otwarciem przez dzieci, aplikacje metalizowane wewnątrz, Zestaw naprawczy koła, Kierownica i gałka zmiany biegów pokryta skórą, Tempomat, Komputer pokładowy, Przednie światła przeciwmgielne, Czujniki cofania, Podłokietnik środkowy ze schowkiem, Schowek na okulary, Kamera cofania, Bluetooth, trójkąt, gaśnica. Lakier metalizowany.

Do tego ekstra: koła zimowe (felgi + opony), dywaniki gumowe i mata do bagażnika.

Czy doświadczeni w materii Chevroleta mogą coś napisać o takiej konfiguracji, zwłaszcza o tym silniku?

Pojazd zasadniczo przeznaczony dla dwóch osób.

P.S. Schowek na okulary: to jest TO czym warto się pochwalić hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ps: a gdzie czujnik deszczu?

Jestem trochę łysy.

Cena: upust ok. 6% od ceny katalogowej.

Ciekawy jestem opinii o silniku. Konstrukcja dosyć wiekowa i dlatego mam nadzieję, że niezawodna. Twierdzą, że konstrukcyjnie przystosowana do zagazowania.

Jeśli ktoś ma taki silnik, to jestem ciekawy jak się sprawdza i w znaczeniu napędu i w znaczeniu niezawodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik jak silnik Jeździł w VC i AR 159

Przeglądałem net i spotkałem opinię: "Benzynowe agregaty pochodzące z rodziny siników Ecotec, są ospałe".

Oczywiście nie wiem co dziennikarz miał na myśli czyli do czego porównywał. Może chwilę wcześniej jechał Bugatti?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeglądałem net i spotkałem opinię: "Benzynowe agregaty pochodzące z rodziny siników Ecotec, są

> ospałe".

> Oczywiście nie wiem co dziennikarz miał na myśli czyli do czego porównywał. Może chwilę wcześniej

> jechał Bugatti?

W Lacetti ten silnik nie miał opinii zrywnego, ale za to palił porównywalnie z 1,6.

Tutaj zdaje się ma więcej koni.

Z doświadczenia z jazdy 1,6 napiszę, że ten silnik budzi się do życia powyżej 4000 obr. i spokojnie można ciągnąć nawet do 6000 obr. Redukcja biegu niweluje ospałość smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytałem poważnie, LT+ to chyba powinien być

Sorki za żart.

Przekopiowałem z oferty. Inna sprawa, że zastanawiam się po kiego są czujniki cofania jeśli jest kamera?

> coś taki tajemniczy, przecież Ci nie podkupię

Nie chciałem być tajemniczy. Tak wyszło. Myśałem, że % upust jest bardziej interesujący od kwotowego. Chcą 66.100,00 plus 2.580,00 za ubezpieczenie.

> no, sami montują to chyba ok

Akurat gaz chyba w tej chwili nie jest potrzebny. Ale gdybym musiał zmienić przebiegi, to możliwość zagazowania byłaby plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorki za żart.

> Przekopiowałem z oferty.

> Nie chciałem być tajemniczy. Tak wyszło. Chcą 66.100,00 plus 2.580,00 za ubezpieczenie.

> Akurat gaz chyba w tej chwili nie jest potrzebny. Ale gdybym musiał zmienić przebiegi, to możliwość

> zagazowania byłaby plusem.

Masakra.

Jeszcze latem za 60kzł można było kupić Cruze z dieslem. Może nie tak wysoką wersję, ale klima była na pokładzie.

Ale podobno Chevrolety schodzą jak ciepłe bułeczki, więc nie dziwne, że ceny windują.

No i MY 13 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego dealera wzialem Astre (za tego chcieli ode mnie 60 juz z LPG):

http://topauto-chevrolet.otomoto.pl/chevrolet-cruze-lt-premium-1-8-141-km-sedan-C25222416.html

Pewnie to nie MY13 (nie znam sie) i cena jakos tak zakamuflowana, ze nie wiem czy kazdy sie na nia lapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chciałem być tajemniczy. Tak wyszło. Chcą 66.100,00 plus 2.580,00 za ubezpieczenie.

> Akurat gaz chyba w tej chwili nie jest potrzebny. Ale gdybym musiał zmienić przebiegi, to możliwość

> zagazowania byłaby plusem.

Wg mnie zakup w tej chwili za tą cenę to słaby biznes.

Jeśli już to coś takiego - Kombi z silnikiem turbo.

Tylko trochę drożej od Twojej oferty.

Natomiast przy tej kwocie poruszamy się już w obszarach, gdzie Francuzi z pocałowaniem w rękę oferują np. Lagunę z niezłym wyposażeniem, więc moim zdaniem chevrolet zaczyna przeginać i poza aveo nie jest w tej chwili konkurencyjny w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oficjalnie wszystkim chevrolet daje na cruza 6000 upustu od ceny katalogowej (upusty "wiszą" na

> stronie chevrolet.pl). Grupy zawodowe oraz firmy mogą liczyć na ciut więcej. 6% głowy nie

> urywa więc...

Diesla nie chcę. Nie czas starego psa nowych sztuczek uczyć.

Do żadnej wyszczególnionej grupy zawodowej (zwłaszcza duchownych) nie należę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Diesla nie chcę. Nie czas starego psa nowych sztuczek uczyć.

> Do żadnej wyszczególnionej grupy zawodowej (zwłaszcza duchownych) nie należę.

Ja tam w salonie jako VIP sie przedstawialem grinser006.gif na dodatek bardziej vipowski od VIP-a, bo za kiera Lacetti zajechalem rotfl.gif

Zapomnialem, od tych 60 nalezalo odjac jeszcze upust za lojalnosc ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Natomiast przy tej kwocie poruszamy się już w obszarach, gdzie Francuzi z pocałowaniem w rękę

> oferują np. Lagunę z niezłym wyposażeniem, ...

Kto jeździ samochodami na F?

Ja. Od 12 lat focusem hehe.gif

Podoba mi się wnętrze Cruz-a. oslabiony.gif

Nie podoba mi się ordynarne logo na masce. Jednak zza kierownicy tego loga nie widać palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Lacetti ten silnik nie miał opinii zrywnego, ale za to palił porównywalnie z 1,6.

> Tutaj zdaje się ma więcej koni.

Na moje oko to obecny silnik 1.8 w Cruze, to rozwinięcie tego nowszego 1.8 z Lacetti (MY06). Ten z kolei, to praktycznie ta sama jednostka, co X18XE1, który zadebiutował chyba z poczatkiem Astry G (II). Różnił się on tym od starszych oplowskich 1.8, że został zbudowany w oparciu o w sumie dośc leciwy blok, który do tamtej pory kończył się na 1.6. Niemniej jednak silniki te miały raczej dobrą opinę.

Baza jest więc dobra, w Cruze silnik ten ma zmienne fazy na obu walkach, więc i charakterystyka powinna być niezła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Natomiast przy tej kwocie poruszamy się już w obszarach, gdzie Francuzi z pocałowaniem w rękę

> oferują np. Lagunę z niezłym wyposażeniem....

Ni uja ta Laguna nie ma wyglądu i IMO straszy wnętrzem. Cruzak lepiej się prezentuje, zwłaszcza sedan zlosnik.gif

Nie twierdzę że jest lepszy, tylko że ładniejszy i stylowy. Jeśli ta Laguna stała faktycznie po 92 tysie to coś tam jednak jest chyba więcej niż w Cruzaku za 55-62 tysie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... to praktycznie ta sama jednostka, co X18XE1, który zadebiutował chyba z poczatkiem

> Astry G (II). ...

Sprzedawca od dilera wspominał, że jest to silnik używany w jakiejś australijskiej wersji Opla. Nawet wspomniał nazwę tej marki, ale nie zapamiętałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja całkiem zacna ale co do ceny mam wątpliwości podobnie jak koledzy. Myślę że jak poszukasz w innych salonach z ofertą którą dostałeś w ręku to znajdą Ci coś korzystniejszego ok.gif Podejrzewam że jak wrócisz do salonu i pomarudzisz to też coś mogą wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Podejrzewam że jak wrócisz do salonu i pomarudzisz to też coś mogą wymyślić.

Technologię kupowania samochodu znam hehe.gif

Oferta, którą tutaj przedstawiłem jest dopiero drugą. W stosunku do pierwszej jest niższa o prawie 3 tys.

Chciałem poznać opinie kolegów nt. takiego pojazdu, aby się zastanowić czy brnąć w to dalej.

Chyba będę brnął ok.gif

Tak w ogóle to zacząłem od Malibu, ale po obejrzeniu w realu (a nie na stronie www) i przejażdżce doszedłem do wniosku, że taka landara nie jest mi do niczego potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że sprzedają też składaki, które na zewnątrz są MY2013, a wnętrze mają jeszcze MY2012? Osobiście wolałbym, odwrotną konfigurację, bo nowa konsola jest bardzo ładna, ale za to te zewnętrzne bajery w okolicy świateł przeciwmgielnych trochę tandetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cruze mial lifitng.

Znaczy, że MY13 inaczej wygląda niż MY12?

> Porownaj sobie to kombi z linka z Twoja oferta.

O jakim linku piszesz?

> Ja bym sie wstrzymal z zakupem.

Dlaczego?

Dostałem info, że sedan (takiego chcę), w kolorze beżowym (tylko taki i żaden inny) i z silnikiem wolnossącym 1,8 (o taki mi chodzi) będzie do odebrania w połowie grudnia.

A Ty mi mówisz tajemniczo: ja bym się wstrzymał niewiem.gif

[EDIT]

W najnowszej specyfikacji wyczytałem:

lampy przednie z funkcją Follow Me Home

Co to za zwierzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy, że MY13 inaczej wygląda niż MY12?

> O jakim linku piszesz?

Kolega miał na myśli zapewne linki z postów napisanych wyżej przez kolegów zuberto i iwik . Kombi jest MY2013 a sedan MY2012. Porównaj sobie np. przód a zwłaszcza plastiki dookoła halogenów.

> Dlaczego?

> Dostałem info, że sedan (takiego chcę), w kolorze beżowym (tylko taki i żaden inny) i z silnikiem

> wolnossącym 1,8 (o taki mi chodzi) będzie do odebrania w połowie grudnia.

> A Ty mi mówisz tajemniczo: ja bym się wstrzymał

Eee, tam - przypiłuj o cenę jeszcze i bierz. Czekać na obniżki kolejnych wersji/liftingów to można do końca życia... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak w ogóle to zacząłem od Malibu, ale po obejrzeniu w realu (a nie na stronie www) i przejażdżce

> doszedłem do wniosku, że taka landara nie jest mi do niczego potrzebna.

Nie wiem dlaczego tez mam takie wrazenie. Do tego mialem ochote na silnik diesla, ale przejazdzka tym czyms mnie bardzo zniecheciła, szczegolnie ze to nie silnik chevroleta tylko opla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega miał na myśli zapewne linki z postów napisanych wyżej przez kolegów zuberto i iwik . Kombi

> jest MY2013 a sedan MY2012. Porównaj sobie np. przód a zwłaszcza plastiki dookoła halogenów. ...

Diler twierdzi, że mogę dostać sedana MY13. Sądziłem, że to dotyczy nie tylko wyposażenia (bogatsze) ale także wyglądu. Jeszcze się dopytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy, że MY13 inaczej wygląda niż MY12?

Oczywista oczywistosc. Looknij:

Stary

x11ch_cz001_opt.jpg

Nowy

Chevrolet-Cruze-2013-1-620x373.jpg

I co bardziej istotne silnik 1.4T food.gif

I inna deska tu duzy plus dla MY2013

stary:

2011+New+Chevrolet+Cruze+Interior.jpg

Nowy:

2013-Chevrolet-Cruze-facelift-3.jpg

Dlatego warto czekac. Albo brac w tej samej cenie golfa VI.

Cruze im sie sprzedaje jak cieple buleczki. Ja bym bral cos ze stocku ale tylko MY 2013 a to chyba na razie tylko kombi. A teraz sluchaj uwaznie bo nie bede powtarzac. Czekaj, az dilerzy beda wyprzedawac wlasnie model po FL czyli jakies pol roku IMO. Albo opcja druga - bierz demo ale po FL. Albo opcja trzecia kup duzo taniej auto w starej budzie.

Nie bedzie latwo bo dobrze im sie to sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy doświadczeni w materii Chevroleta mogą coś napisać o takiej konfiguracji?

Jeśli zależy Ci szczególnie na nawigacji, bardziej niż na czujnikach światła i deszczu, to kupuj.

>zwłaszcza o tym

> silniku?

Silnik lubi wyższe obroty i na nich fajnie przyspiesza. Moment obrotowy mógłby być znacznie niżej. Ale na dwie osoby wystarczy do normalnej jazdy.

Z resztą ja zap... i w cztery osoby, czasem 5 i jakoś nikomu zjeżdżać nie muszę, no chyba że dla sponsoringu smile.gif

Tu masz filmik z przyspieszania 1,8

a tu vs golf TSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od tego dealera wzialem Astre (za tego chcieli ode mnie 60 juz z LPG):

> http://topauto-chevrolet.otomoto.pl/chevrolet-cruze-lt-premium-1-8-141-km-sedan-C25222416.html

> Pewnie to nie MY13 (nie znam sie) i cena jakos tak zakamuflowana, ze nie wiem czy kazdy sie na nia

> lapie.

Ja swoją AJ też brałem od tego samego.

Mają specjalne zniżki z centrali GM na auta, które stoją długo u nich w salonie i ludzie trzaskają w nich drzwiami oraz macają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja swoją AJ też brałem od tego samego.

> Mają specjalne zniżki z centrali GM na auta, które stoją długo u nich w salonie i ludzie trzaskają

> w nich drzwiami oraz macają.

BZDURA!!!

Ono po prostu po 30 dniach placa za niego odsetki, wiec warto im sprzedac taniej zeby tych odsetek nie placic.

Stad latwiej urwac cos na stojacym aucie niz nowy pod zamowienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa wstępna podpisana.

Samochód w takiej właśnie konfiguracji od dwóch dni płynie podobno z Korei.

Trochę z ceny udało się urwać i dołożyć chlapacze, listwy boczne oraz narzędzia do wymiany kół.

Czujnika deszczu nie ma - muszę polegać na swojej łysinie sick.gif

Z zewnątrz MY13, w środku normalne radio z nawigacją i kamerą cofania. Bez ekranu dotykowego, za to z kieszenią CD. Macałem system Mylink - nie pasuje mi.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.